Τα τυχερά του χόμπι μας..

Relax time.......off topic!!
Άβαταρ μέλους
panos_xanthi

Τα τυχερά του χόμπι μας..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos_xanthi » Πέμ 01 Δεκ 2022, 10:40

Το καλοκαίρι ήμουν διακοπές στην πανέμορφη Λευκάδα. Αφού έκανα 1 ωραίο ψάρεμα βορειοδυτικά του νησιού κ έβγαλα το φαγητό μας, την άλλη μέρα πήγαμε ανατολικά του νησιού να δούμε πως είναι κ από κει.. Τα νερά κάπως πιο θολά βέβαια κ από βυθό δεν έλεγε τπτ. Είχε κροκάλες στην ακτή κ αμμοφυκο μετά. Αποφασίζω να κοιτάξω μπας κ βρω κάνα Χταπόδι. Περνάω ένα κόλπο τπτ. Δεύτερο επίσης τίποτα. Με το που περνάω τη μύτη του δεύτερου κόλπου ξεκινάει ο τρίτος κ βλέπω ότι βγαίνω σε ιδιωτικό κόλπο με ένα όμορφο πέτρινο σπίτι. Δεν το είχα ξανά δει ετούτο ποτέ...
Όπως κινούμαι αθόρυβα στη ρηχή ζώνη,στην ακτή δλδ... ξαφνικά αντικρίζω μία ανθρώπινη φιγούρα. Ουαου... Ήταν σαν ψέμα. Μια πανέμορφη ξανθιά κυρία που καθόταν σταυροπόδι στο πλάι από την ακτή κ διάβαζε ένα βιβλίο. Μία πολύ όμορφη κυρια- δεσποινίς, με ηλικία γύρω στα 30. Δεν με είχε πάρει είδηση (εκεί κατάλαβα ότι το ρηχό μου είναι αρκετό αθόρυβο κ ότι είμαι ένας πολύ καλός ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΑΣ.. :aikido:)
Συνεχίζω κ στον επόμενο κολπίσκο, δεν βρίσκω τπτ κ αρχίζω το δρόμο της επιστροφής... Οπότε έπρεπε να ξανά περάσω από τον ιδιωτικό εκείνο κόλπο, αθόρυβα κ να ξανά αντικρίσω την αιθέρια αυτή ύπαρξη!!!
Μόλις βγαίνω στη μύτη του κόλπου λοιπόν, βλέπω πάλι την ίδια όμορφη φιγούρα, να έχει πάρει μια πλαστική άσπρη ξαπλώστρα κ αφού την τοποθετήσε στη ακτή 7-8 μέτρα από κει που σκάει το κυμματάκι, λιαζοτανε.. Λιαζότανε ΟΛΌΓΥΜΝΗ με τα ποδια επάνω στην ξαπλώστρα κ ορθανοιχτά λες κ περίμενε τον γυναικολόγο... :tease: Εμ βέβαια... Σε μια ιδιωτική παραλία που δεν έχει πρόσβαση ούτε ο δρόμος ούτε τπτ για 2-3 κόλπους δεξιά κ αριστερά, δεν πιστεύεις ότι θα δεις ποτέ κάποιον..... Μόνο κάτι ψαροντουφεκάς σαν εμάς, ψάχνοντας για κάνα λαυράκι ή κανένα Χταπόδι μπορούν να φτάσουν εκεί :clapping: Ααααχ τι μου κάνεις τώρα λεωωωωω!! Συνεχίζω την αθόρυβη προσέγγιση μου. Μόλις φτάνω απέναντι από το επίμαχο σημείο σηκώνω το κεφάλι. Η κυρία φορούσε γυαλιά ηλίου κ είχε το βλέμμα της προς τον ουρανό, με κλειστά φαντάζομαι τα μάτια, με την ηβική της περιοχή περιποιημένη πλήρως..οπότε συνεχίζω την αθόρυβη διαδρομή μου κ αφήνω πίσω μου αυτό το ΔΏΡΟ που μου έκανε η γαλανή μας!!! Πάντα κ με κάποιο τρόπο θα σε ξεπληρώσει σίγουρα η θάλασσα μας!!!

Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ
Συντονιστής

Re: Τα τυχερά του χόμπι μας..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Πέμ 01 Δεκ 2022, 11:27

Καλημέρα και καλό μηνα :)

Οντως, απο τα τυχερά του ψαρέματος κι αυτό που σου ετυχε :mrgreen:

Ισως μας ξεπληρωνει ετσι το αντιπεπονθός ( κάρμα ελληνικά :grin: ), για τις αψαρίες μας!

Μου εχει τυχει δυο φορές ολες κι ολες, τη μια με αιθερια υπαρξη που ...αρμενιζε σε στρωματακι θαλασσης διαφανες και δεν ειχε ενα ρουχαλακι να ριξει πανω της η καημενουλα :lol:

Το άλλο τυχερό, ηταν σε ρηχό συρτό με έρπειν που έκανα σε παραλιουλα της Λεπτοκαρυας και ειχα φτασει στα 2-3 μετρα απο την ακτη, οταν η εξαιρετικά εξασκημένη περιφερειακή μου όραση συνέλαβε αξιόλογο θέαμα δύο ξανθιών καλλονών Βορειοερωπαϊκης προέλευσης, οι οποιες ειχαν απαρνηθεί σημαντικό μέρος της ελαχιστης ενδυμασιας τους και εκαναν γυμναστικές ασκησεις στρετσινγκ κλπ με αποτέλεσμα να μου καταστρεψουν το ψαρεμα :yahoo:
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

Άβαταρ μέλους
dimitrikotz

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Πέμ 01 Δεκ 2022, 11:48

Πολύ μου άρεσε η ιστορία σου, τύφλα να'χουν οι ροφοί κι οι συναγρίδες μετά απο μία τέτοια συνάντηση..
Πάντα τέτοια :blink:

Άβαταρ μέλους
fiesta1420

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fiesta1420 » Πέμ 01 Δεκ 2022, 13:18

:lol: καλά είσαι τεράστιος μπράβο για την αφήγηση πραγματικά πέθανα στο γέλιο…. Τα έκανα εικόνα όλα αυτά που μας ειπες κάτι παρόμοιο είχα ζήσει και εγώ αλλά όχι σε ιδιωτική παραλία, η κοπέλα ήταν ανάμεσα σε δυο βράχους και ήταν πραγματικά στο μ@@@@ της που είχε ορθάνοιχτα τα ποδια….
Κάποιοι νομίζουν ότι είμαι θλιμένος,αλλά δέν είμαι. Απλά,εκτιμώ την σιωπή,σ'εναν κόσμο πού δέν σταματάει ποτέ να μιλάει.

Άβαταρ μέλους
mitsosub
Ονοματεπώνυμο: Δημήτρης Φώτου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mitsosub » Πέμ 01 Δεκ 2022, 13:24

έχω πετύχει πλήρη ερωτική πράξη σε απομονωμένη παραλία που πήγαινες μόνο με φουσκωτό η κολυμπητο... Παρά την σημαδούρα συνέχισαν κανονικότατα.
το θέμα είναι ότι ενώ έπαιζαν συναγρίδες δυσκολευόμουν πάρα πολύ με την χαλαρωση
μασκα δεν εχω να γυρνώ
στο καρναβάλι ετούτο
μόνο μια αποχη να τρυγώ
της θαλασσας την πονηριά
και της σιωπής τον πλούτο

Άβαταρ μέλους
omerta
Ονοματεπώνυμο: koliatsos kostas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omerta » Πέμ 01 Δεκ 2022, 13:42

mitsosub έγραψε:
Πέμ 01 Δεκ 2022, 13:24
το θέμα είναι ότι ενώ έπαιζαν συναγρίδες δυσκολευόμουν πάρα πολύ με την χαλαρωση
Κλαίω από τα γέλια
Μακριά πολύ μακριά να ταξιδεύουμε
κι ο ήλιος πάντα μόνους να μας βρίσκει

Άβαταρ μέλους
panos_xanthi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos_xanthi » Πέμ 01 Δεκ 2022, 15:01

Χαχαχαχαχα Χαχαχαχαχα Χαχαχαχαχα Χαχαχαχαχα Χαχαχαχαχα... Πάει φίνα το θέμα, πολύ ωραίες ιστό ολας!! Ριχτε κι άλλες.. 😉

Άβαταρ μέλους
dimitrikotz

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Πέμ 01 Δεκ 2022, 15:41

Λοιπόν αφού το αρχίσαμε να πω κι εγώ την ιστορία μου. Ήμουν γύρω στα είκοσι και κάνω ψαροντούφεκο στην Ύδρα, κολυμπητό απο Καμίνια προς Βλυχό (για τους γνωρίζοντες). Κάπου στη μέση της διαδρομής βλέπω στα βράχια δύο νέους, ένα αγόρι κι ένα κορίτσι να κάνουν ηλιοθεραπεία. Ωραία παιδιά -για την κοπέλλα μιλάω-, ξένοι, είχαν κατέβει απο ένα μονοπατάκι. Δεν φαίνονταν ζευγάρι, οπότε είπα να βγώ έξω και .. βλέποντας και κάνοντας. Πιάνω κάτι αχινούς, βγαίνω έξω τους απλώνω στον βράχο κι αρχίζω να τους τρώω. Δεν άργησαν να έρθουν απο πάνω μου και εκστασιασμένοι να ρωτάνε. Ηταν γάλλοι, η κοπέλλα πανέμορφη, το όνομα της Βιρζινί. Καθ' ότι ήμουν κι εγώ ωραίο παιδί, η έλξη ήταν αμοιβαία και δώσαμε ραντεβού το βράδυ στο λιμάνι. Παρεμπιπτόντως εκστασιάστηκε με την γεύση του αχινού. Ναι τα κατάφερα τελικά, και μάλιστα κρατήσαμε αρκετό καιρό αλληλογραφία. Τα χαλάσαμε όταν ξέχασα την ημέρα των γενεθλίων της, και τσαντίστηκε :D Εχω πολλές άλλες ωραίες ιστορίες, αλλά αφού δεν αφορούν το ψαροντούφεκο, δεν τις λέω!!

mobys
Ονοματεπώνυμο: Γιωργος Μητσοπουλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mobys » Πέμ 01 Δεκ 2022, 16:01

Πάντως δεν ξηγιεστε καλά.
Άμα ήταν για κάνα ροφοσυναγριδο να οι φωτό και τα βίντεο,τώρα μας αφήνετε στο έλεος της φαντασίας
:D :D :D

ZTKostas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ZTKostas » Πέμ 01 Δεκ 2022, 16:06

Εκει ακριβως πηγε το μυαλο μου οταν διαβασα τον τιτλο.... Εχει συμβει και σε μενα , οχι σε παραλια αλλα με αιθερια υπαρξη που λιαζοταν στα βραχια σε αναλογη σταση. "Τυχερο" δε ξερω αν θα το λεγα παντως... Εμενα μετά ετρεμε το χέρι μου ούτε άπνοιες ούτε τίποτα δε λειτουργούσε... :blush:

ichthyologist

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ichthyologist » Πέμ 01 Δεκ 2022, 16:38

Καλά εντελώς τίποτε δεν λειτουργούσε;;; :mrgreen:
Συμβαίνει ενίοτε βεβαίως-βεβαίως. Αν και τα τελευταία όλο και πιο αραιά....
Σε άλλες θάλασσες συμβαίνει πιο συχνά :oops:

Άβαταρ μέλους
takis o fetas
Ονοματεπώνυμο: Παναγιώτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από takis o fetas » Πέμ 01 Δεκ 2022, 17:12

Δώστε στίγματα για το καλοκαίρι..έτσι και αλλιώς ψάρια δεν πιάνουμε!!

ΥΓ: ΠΆΡΤΕ ΚΑΜΙΑ ΚΑΜΕΡΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!! :rotfl: :rotfl:
Real eyes,realize,real lies..

ichthyologist

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ichthyologist » Πέμ 01 Δεκ 2022, 18:45

Αν ανεβάσουν τέτοια βίντεο θα κατεβάσουν το φόρουμ. Που παρεπιπτόντως θα λέγεται KamakiFishing forum. :cool:

Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ
Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Πέμ 01 Δεκ 2022, 20:28

mitsosub έγραψε:
Πέμ 01 Δεκ 2022, 13:24
έχω πετύχει πλήρη ερωτική πράξη σε απομονωμένη παραλία που πήγαινες μόνο με φουσκωτό η κολυμπητο... Παρά την σημαδούρα συνέχισαν κανονικότατα.
Αααα, τι μου θύμισες τωρα :lol:

Καλοκαιράκι, τρέχω για βουτιά με το πρωτο φως σε παραλία με αμμοφυκάδα... Φτανω εγκαίρως, παρκάρω κάπου 100 μέτρα από τη θάλασσα που ως εκει έφτανε το αυτοκίνητο, αρπάζω τα πράγματα και γυριζω να πάω προς το νερόόόό...

Στην άμμο, τραβηγμένες 2 βάρκες. Πλησιάζω στα 30 μετρα περίπου και διακρινω κινηση αναμεσα στις βαρκες. Σταματάω και εστιάζω στο μισοσκόταδο... Είναι ένα ζευγαράκι που ...εεεε... καταλαβαίνετε... :mrgreen:

Επειδή είμαι καλός άνθρωπος :lol: , δεν θέλω να τους το... χαλάσω, κάθομαι κάτω δίπλα σε κάτι θαμνάκια και περιμένω.
Ρε παιδιά, τελειωμό δεν είχανε τα...αχόρταγα :lol:
Ο ήλιος πήγαινε να βγεί και τα παιδιά...duracell!
Από ενα σημείο και μετά, τσαταλιάσανε και τα νευράκια μου και αρχισα να μελετάω την περίπτωση να περασω και να πεσω στο νερό σαν να μην ετρεχε τίποτε και δεν τους ειχα δεί καν και καλα.
Μου άρεσε η ιδέα και σηκώνομαι και ξεκινάω αλλά εκεί πάνω αρχίζει μια...συγχορδία όχι χαμηλής έντασης, γιου νόου γουατ αϊ μίν, που τύφλα ναχουν οι ταινίες του Γκουσγκούνη :shock:
Αντε κάτσε πάλι κάτω!
Στα επόμενα 10 λεπτά, σκωθήκανε τα πουλάκια μου και φύγανε ποδαράτα στην αμμουδιά, χεράκι χεράκι με φόντο την ανατολή...

Ρεζουμέ: 5-6 καλές μπάφες, 3 μουρμουρες θηρία , 1 λαβράκι 2κιλο και ένα ανεπανάληπτο τεστ για τα νεύρα και την υπομονή μου! Αξία; Ανεκτίμητη :thumbsup:
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Σάβ 03 Δεκ 2022, 20:44

Τι διαβαζω εδω ???
Βρε σεις ,βιβλιο γραφω με αυτα που εχω δει τοσες δεκαετιες στο χομπυ :yahoo: :yahoo:
Αλλα ενα απο αυτα ηταν οταν ημουν περιπου 30-35 ετων δυο κυριες γυρω στα 55-60 στρουμπουλες και η δυο τσιτσιδες με τα ποδια ανοιχτα μολις με ειδαν αυτες και εγω αυτες και η μια να μου ανοιγοκλεινει τα ποδια και να μου χαμογελαει και να κλεινει το ματι :lol:

Πανο ,ιδια περιπτωση με εσενα καποτε απεναντι απο πατροκλο πριν γινει ιχθυοτροφειο ενα ζευγαρι πανω στο μικρο τσιμεντεκιο μολο τσιτσιδοι με τα ποδια ανοιχτα προς την θαλασσα και εγω να περναω με αθορυβο συρτο και χαμπαρι μηδεν αυτοι :D
Εχουν δει τα ματακια μου :mrgreen: :mrgreen:
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

Επιστροφή στο “Χαλαρά”