Γκαλοπ Επικαιροτητας .

Relax time.......off topic!!

Πότε θα κάνει Ξαστεριά (Ψαρέψουμε) ξανά .

1. ΔΕΥΤΕΡΑ 1 ΜΑΡΤΙΟΥ 2021.
2
2%
2. ΔΕΥΤΕΡΑ 22 ΜΑΡΤΙΟΥ 2021.
11
12%
3. ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ +οο.
31
34%
4. ΠΕΜΠΤΗ 1 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021.
18
20%
5. ΤΡΙΤΗ 1 ΙΟΥΝΙΟΥ 2021.
29
32%

Σύνολο ψήφων: 91

Άβαταρ μέλους
γιωργος 21
Ονοματεπώνυμο: Γεωργιος

Re: Γκαλοπ Επικαιροτητας .

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από γιωργος 21 » Κυρ 21 Μαρ 2021, 22:33

Το πρωί μετά από τηλ στο λιμεναρχείο της Πάτρας ευγενεστατη η κοπέλα με λίγα λόγια μου είπε ότι αν θέλω να πάω με βάρκα μπορώ σίγουρα τώρα για απ'έξω και η ίδιοι είναι μπερδεμένοι γιατί και αυτοί άκουσαν το απόγευμα ότι επιτρέπεται και μετά το ΦΕΚ ότι επιτρέπεται μόνο με βάρκα και αν μπορώ να κάνω υπομονή μέχρι αύριο που θα πάρουν τηλ στο υπουργείο για να δουν τι γίνεται!
Απ'τους δρόμους της ζωής πάντα διάλεγα τους ποίο δύσβατους.Ηταν δύσκολοι αλλά είχαν υπέροχη θέα!!!

COURSAROS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από COURSAROS » Δευ 22 Μαρ 2021, 10:47

:shock: Την ίδια απάντηση πήρα και εγώ προ ολίγου, απο το λιμερχείο της περιοχής μου !
"Το ψαροντούφεκο απαγορεύεται μέχρι νεοτέρας" .... :banghead:

GIANNELO
Ονοματεπώνυμο: Γιαννης Γιαννελος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GIANNELO » Δευ 22 Μαρ 2021, 11:21

Να πάρεις τηλέφωνο και να τους πεις να διαβασουν το ΦΕΚ
"Επιτρέπεται η ερασιτεχνική αλιεία είτε από πλωτό μέσο μήκους έως 8 μέτρων, είτε από την παραλία για τους διαμένοντες σε παραθαλάσσιους και μόνο δήμους και με τη χρήση του κωδικού SMS 6 προσεγγίζοντας δηλαδή πεζή ή με ποδήλατα και τα απαραίτητα συνοδευτικά έγγραφα σε περίπτωση σκαφών Ε9 που αποδεικνύει την ιδιοκτησία του σκάφους."

Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Δευ 22 Μαρ 2021, 11:46

Λοιπόν μόλις επικοινώνησα με λιμεναρχείο Ραφήνας.
Τα ίδια ακριβώς, προσέγγιση με τα πόδια ή με ποδήλατο,ψάρεμα μόνο από σκάφος,(από αυτο έχουν συμπεράνει οτι..απαγορευεται το ψαροντούφεκο γιατί..δε βρίσκεσαι σε σκάφος :confused: :confused: το οποίο πρέπει να είναι.. μέχρι 8 μέτρα (εδώ πέφτει όλη η προσοχή...αν είναι ...9 τότε διασπείρει τον κορωνοιο....ε ρε μάνα μου γλέντια)....
Η λιμενικός ήταν ευγενής ,και πιστέψτε με και η ίδια γελουσε με αυτα που μου έλεγε...περιμένουν λέει .. διευκρινίσεις τέλος της βδομάδας....
Χαίρε βλακεία αμέτρητη, προσωπικά ότι έκανα μέχρι τώρα εδώ και τόσους μήνες θα κάνω και τώρα...και ο νοων νοητω...
ΕΊΜΑΙ ΥΠΕΎΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΆΦΩ,ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΥΤΆ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΟΥΝ ΚΆΠΟΙΟΙ......

vmandikas
Ονοματεπώνυμο: Βασιλειος Μανδικας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vmandikas » Δευ 22 Μαρ 2021, 13:28

Καλή δύναμη σε όλους! Νομίζω κάτι πρέπει να γίνει.. Δεν μπορεί κάποιος να νομοθετεί ότι θέλει π.χ κάποιος που βρίσκεται στο ίδιο σημείο της θάλασσας παίρνοντας ποδήλατο από το σπίτι, μετά σκάφος τότε να είναι νόμιμος ενώ ο άλλος ο οποίος θα πάρει ποδήλατο μόνο και θα μπει από την στεριά και θα φτάσει στο ίδιο σημείο κολυμπώντας ότι παρανομεί και διασπείρει τον Covid 19; Ας είμαστε σοβαροί..
είναι άκρως αντισυνταγματικό αν και δεν έχω σχέση με το επάγγελμα..

Άβαταρ μέλους
gpet78
Ονοματεπώνυμο: Γ. Π.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gpet78 » Δευ 22 Μαρ 2021, 17:09

stelarasA'MAK έγραψε:
Δευ 22 Μαρ 2021, 11:46
Λοιπόν μόλις επικοινώνησα με λιμεναρχείο Ραφήνας.
Τα ίδια ακριβώς, προσέγγιση με τα πόδια ή με ποδήλατο,ψάρεμα μόνο από σκάφος,(από αυτο έχουν συμπεράνει οτι..απαγορευεται το ψαροντούφεκο γιατί..δε βρίσκεσαι σε σκάφος :confused: :confused: το οποίο πρέπει να είναι.. μέχρι 8 μέτρα (εδώ πέφτει όλη η προσοχή...αν είναι ...9 τότε διασπείρει τον κορωνοιο....ε ρε μάνα μου γλέντια)....
Η λιμενικός ήταν ευγενής ,και πιστέψτε με και η ίδια γελουσε με αυτα που μου έλεγε...περιμένουν λέει .. διευκρινίσεις τέλος της βδομάδας....
Χαίρε βλακεία αμέτρητη, προσωπικά ότι έκανα μέχρι τώρα εδώ και τόσους μήνες θα κάνω και τώρα...και ο νοων νοητω...
Μιλάμε για μια σουρεάλ κατάσταση. Μια από τα ίδια για το θέμα των περιοριστικών μέτρων και πως διαχειρίζομαι την κατάσταση, απλά δε καταδέχομαι να κάνω καν το κόπο να ζητήσω διευκρινήσεις από το λιμενικό. Από τη στιγμή που δε διασπείρω τον COVID19 με την δράση μου, το ηθικά σωστό είναι να πάω κόντρα στο νόμο.

Άβαταρ μέλους
jimmy76gr
Ονοματεπώνυμο: Δημητριος Α.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimmy76gr » Δευ 22 Μαρ 2021, 18:11

Και μόνο που σκέφτομαι ότι ο Χαρδαλιάς θα βγει πρώτος σε ψήφους στις επόμενες εκλογές...
κανω ενα τσιγαρο και την κανω...(το έκοψα!!!)

GiorgosS
Ονοματεπώνυμο: Giwrgos Side

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiorgosS » Τρί 23 Μαρ 2021, 07:52

Εδώ δεν ισχύει η λαϊκή ρήση από δήμαρχος κλητήρας αλλά από δήμαρχος υπουργός...περαστικά μας.Θυμηθηκα δε παλιά στο Ίλιον ένα Δήμαρχο που ήθελε να κάνει δίπλα σε σχολείο σταθμό αποθήκευσης φυσικού αερίου και στην ένσταση μου μου απαντά εσυ δεν ξέρεις από φυσική...είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΣΦΑΛΕΣ βλέπεις ο δήμαρχος ήταν και ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ!

Άβαταρ μέλους
matador23
Ονοματεπώνυμο: Κοβάνης Κων/νος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από matador23 » Τετ 24 Μαρ 2021, 15:20

έχουμε ολίγον φως!!!

https://www.boatfishing.gr/nees-dieykri ... potheseis/
ΛΑΔΙΑΣ:Η παρΑΝομη αλιεία δεν είναι ερασιτεχνική ή επαγγελματική: είναι απλά παρΑΝομη
https://www.spearfishingforum.gr/viewtopic.php?f=9&t=68075

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Τετ 24 Μαρ 2021, 19:04

ακομα και στο ψαρεμα ψαχνουμε φως στο τουνελ :evil:
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI
Ονοματεπώνυμο: ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Πέμ 25 Μαρ 2021, 19:14

thalassa50 έγραψε:
Τετ 24 Μαρ 2021, 19:04
...ουτε με ....προβολεα αντιεροπορικο !!! :evil:
...και η κοροιδια απο τα μ.μ.αποβλακωσης συνεχιζεται χωρις ιχνος ντροπης! οπως και των πολιτικων της λαμογιας !!:evil:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!

Άβαταρ μέλους
thalassa50

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Πέμ 25 Μαρ 2021, 21:32

KOSTAS STI έγραψε:
Πέμ 25 Μαρ 2021, 19:14
thalassa50 έγραψε:
Τετ 24 Μαρ 2021, 19:04
...ουτε με ....προβολεα αντιεροπορικο !!! :evil:
...και η κοροιδια απο τα μ.μ.αποβλακωσης συνεχιζεται χωρις ιχνος ντροπης! οπως και των πολιτικων της λαμογιας !!:evil:
τοσες δεκαδες εκατομμυρια ηταν αυτα :evil:

nasosR

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nasosR » Τετ 31 Μαρ 2021, 20:39

Στα νέα της ημέρας ενώ άνοιξαν οι διαδημοτικές μετακινήσεις , απ όσα διαβάζω, δεν γίνεται μνεία για την ερασιτεχνική αλιεία. Μια λέξη , απογοήτευση.
“Από το Σάββατο 03.04.2021 και μόνο για τα σαββατοκύριακα, θα επιτρέπεται με τη χρήση του κωδικού 6 η μετακίνηση για προσωπική άσκηση με όχημα σε υπαίθριο χώρο έως 3 άτομα ή μια οικογένεια και με αποφυγή οποιουδήποτε μαζικού συγχρωτισμού.”

Πηγή : https://www.newsit.gr/ellada/koronoios- ... s/3252702/

Αν κάποιος συνάδελφος βρει κάτι πιο κατατοπιστικό ας ενημερώσει .

Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI
Ονοματεπώνυμο: ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Τετ 31 Μαρ 2021, 21:28

nasosR έγραψε:
Τετ 31 Μαρ 2021, 20:39
Στα νέα της ημέρας ενώ άνοιξαν οι διαδημοτικές μετακινήσεις , απ όσα διαβάζω, δεν γίνεται μνεία για την ερασιτεχνική αλιεία. Μια λέξη , απογοήτευση.
“Από το Σάββατο 03.04.2021 και μόνο για τα σαββατοκύριακα, θα επιτρέπεται με τη χρήση του κωδικού 6 η μετακίνηση για προσωπική άσκηση με όχημα σε υπαίθριο χώρο έως 3 άτομα ή μια οικογένεια και με αποφυγή οποιουδήποτε μαζικού συγχρωτισμού.”

γι'αυτους που ακομα δεν πιστευουν οτι εχουμε να κανουμε με λαμογια!!! :evil:
.....και ενημερωνοντε απο τα μ.μ.αποβλακωσης που αρπαξαν εκατομυρια για να λενε μονο αυτα που θελουν οι κυβερνωντες !
εμεις στον δικο μας κοσμο !!! :bye:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!

Άβαταρ μέλους
thalassa50

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Τετ 31 Μαρ 2021, 22:29

nasosR έγραψε:
Τετ 31 Μαρ 2021, 20:39
Στα νέα της ημέρας ενώ άνοιξαν οι , απ όσα διαβάζω, δεν γίνεται μνεία για την ερασιτεχνική αλιεία. Μια λέξη , απογοήτευση.

Την στιγμη που επιτρεπονται η διαδημοτικές μετακινήσεις για ασκηση με το 6 και με οχημα και δεδομενου οτι και με το 6 υποτιθετε οτι πανε για ψαρεμα τοτε λογικα καβαλας ιχ η μοτο και πας για ψαρεμα
Λογικα λεγω :D αλλα ξερουμε οτι με δαυτους δεν υπαρχει λογικη ,αρα μεχρι στιγμης καλυτερα να γραψει καποιος λοττο η τζοκερ παρα να κανει προβλεψεις για ψαρεμα :rotfl:

υγ.ρε φουστη μου εχω χαρτογραφησει το ορος αιγαλεω και το ποικιλο ορος με το λοκνταουν :rotfl:

Επιστροφή στο “Χαλαρά”