Μουντιάλ 2014

Relax time.......off topic!!
Άβαταρ μέλους
thalassa50
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos

Re: Μουντιάλ 2014

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Τετ 25 Ιουν 2014, 14:43

όπως έχω ξαναγράψει ΔΕΝ είμαι ο ιδικός περί μπάλας ,δεν σκαμπάζω πολλά να το πο αλλιώς :) αλλά δείτε και εδώ
http://www.fifa.com/worldcup/videos/hig ... index.html
όπως ακριβώς το είδα και σε slow motion χτες στην tv από πλάι και όχι από πίσω
εγώ κρίνω ότι επεδίωξε έξυπνα ο σαμαράς να το πάρει εκμεταλευόμενος την στιγμή αυτή και ότι ο αντίπαλος δεν τον έκοψε επίτηδες :) είναι από αυτά τα γνωστά πλέον θεαματικά πεσίματα καραγκούνης(μαματος παιχταράς κατά τα αλλά ) που του έχουν κοστίσει και ολίγες κάρτες μιας και τον έχουν μάθει η διαιτητές :)
προς melia
melias
διάβασε τα παραπάνω μη αναρωτιεσε μετά από τρία χρόνια τη έχω γράψει :)
B
αγαπητέ μου melias ,σε εκείνο το δημοψήφισμα συμετείχα και απάντησα ,εσένα δεν είδα να απαντάς εκεί ??ίσως είσαι ο εξπέρ του ψαροτούφεκου και να απαξιώνεις να απαντάς σε τετιες αστείες ερωτήσεις :)
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

melias
Ονοματεπώνυμο: kostaskyriazis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από melias » Τετ 25 Ιουν 2014, 18:28

εαν δεν σκαμπαζεις οπως λες,καλο θα ειναι να μην ασχολησε.Καθεσε και μιλας για {θεαματικα πεσιματα}και δεν σε ειδα να λες για τα δοκαρια τις αποκρουσεις και την συνολικη προσπαθεια των παιχτων.Και το ποιο βασικο την προκριση στους δεκαξι.Τελικα ειναι μεγαλη ανοησια να μην εκτιμας την προσπαθεια που γινετε απο αυτα τα παιδια στη μεγαλυτερη παγκοσμια διοργανωση.Τωρα,καταλαβα γιατι εχεις 8000 δημοσιευσεις.Οσο για το γκαλοπ σε αφηνω να βγαλεις συμπερασμα μονος σου.Καληνυχτα πιστολερο!!!

Άβαταρ μέλους
NodAs Bes

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NodAs Bes » Τετ 25 Ιουν 2014, 18:47

NodAs Bes έγραψε:H Ελλάδα πέρασε όπως της άξιζε..με ''πέτσινο'' πέναλτυ.Μια μεγάλη αλήθεια για το ελληνικό ποδόσφαιρο.
Διορθώνω..απο το ριπλει που είδα με τη πίσω κάμερα είναι πέναλτυ.
Ωστόσο, την άποψη μου για το ελληνικό ποδόσφαιρο δεν την αλλάζω.
Δεν έχουμε στον ήλιο...μπύρα

Άβαταρ μέλους
thanasis28
Ονοματεπώνυμο: thanos athanasiou

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thanasis28 » Τετ 25 Ιουν 2014, 18:51

Το πέναλντι ήταν καθαρότατο...

Όσο για την Εθνική, δεν είναι κάτι παραπάνω απο μία απλή ομάδα ποδοσφαίρου , που αν κερδίζει όφελος έχουν τα μέλη της και ΜΟΝΟ...

Μας έκανες περήφανους Σαμαρά γράφει ο άλλος στο fb...

Ανούσια περηφάνια... Αν βραβεύοταν Έλληνας πάλι με νόμπελ λογοτεχνίας ας πούμε, όχι σούζες με μηχανάκια και πανηγυρισμούς , ούτε θα το παίρναν χαμπάρι οι μισοί...

Αλλά στο ποδόσφαιρο ξαφνικά τρελή εθνική υπερηφάνια!

Αντε ρε κομπλεξικέ , θα σκέφτεται κάποιος , που το κακό να ξεχνιέται λίγο ο κοσμάκης ;

Ο κοσμάκης να βγει να πανηγυρίσει για κάτι ουσιώδες..! Να βγει να αγωνιστεί, να πετύχει κάτι σημαντικό και να το πανηγυρίσει!

Περήφανος εγω επιδή έβαλε γκολ ο Σαμαράς; Είναι σαν να λέω είμαι περήφανος επειδή ο γιος του άγνωσοτυ γείτονα πέρασε Ιατρική ας πουμε..

Και πραγματικά αν το καλοσκεφτείς, καμία διαφορά απολύτως στο να πάρει η Ελλάδα το μουντιάλ με το να βγει ας πούμε πρώτος ο Ρουβάς του χρόνου στη Eurovizion....

Kλαιν μαιν που λένε στο χωριό μου...

Ποπο έσταξα κόμπλεξ και χολή.... χαχαχα :grin:

Άβαταρ μέλους
The Grand Duel

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Grand Duel » Τετ 25 Ιουν 2014, 18:57

thanasis28 έγραψε:Το πέναλντι ήταν καθαρότατο...(δεν ειμασταν σιγουροι,αλλα τελικα ηταν)

Όσο για την Εθνική, δεν είναι κάτι παραπάνω απο μία απλή ομάδα ποδοσφαίρου , που αν κερδίζει όφελος έχουν τα μέλη της και ΜΟΝΟ...

Ανούσια περηφάνια... Αν βραβεύοταν Έλληνας πάλι με νόμπελ λογοτεχνίας ας πούμε, όχι σούζες με μηχανάκια και πανηγυρισμούς , ούτε θα το παίρναν χαμπάρι οι μισοί...

Αντε ρε κομπλεξικέ , θα σκέφτεται κάποιος , που το κακό να ξεχνιέται λίγο ο κοσμάκης ;

Ο κοσμάκης να βγει να πανηγυρίσει για κάτι ουσιώδες..! Να βγει να αγωνιστεί, να πετύχει κάτι σημαντικό και να το πανηγυρίσει!

Περήφανος εγω επιδή έβαλε γκολ ο Σαμαράς; Είναι σαν να λέω είμαι περήφανος επειδή ο γιος του άγνωσοτυ γείτονα πέρασε Ιατρική ας πουμε..

Και πραγματικά αν το καλοσκεφτείς, καμία διαφορά απολύτως στο να πάρει η Ελλάδα το μουντιάλ με το να βγει ας πούμε πρώτος ο Ρουβάς του χρόνου στη Eurovizion....

+ 1000 :cool:

Άβαταρ μέλους
Asxetos
Ονοματεπώνυμο: teo deles

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Asxetos » Τετ 25 Ιουν 2014, 20:32

thanasis28 έγραψε:Το πέναλντι ήταν καθαρότατο...

+1
και από το βίντεο που ανέβασε ο thalassa 50 φαίνεται καθαρά ότι δεν έχει καμία σχέση με πέναλτι.
Και πουν ο γιος σου!

Randombk
Ονοματεπώνυμο: Ευαγγελος Κ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Randombk » Τετ 25 Ιουν 2014, 21:11

ΕΧΩ ΛΙΩΣΕΙΙΙ!!! Χαχαααααααααααααααααααα :rotfl:

Δηλωσεις Drogba!

Drum C4 Bass

Άβαταρ μέλους
thalassa50

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Πέμ 26 Ιουν 2014, 01:10

melias έγραψε:εαν δεν σκαμπαζεις οπως λες,καλο θα ειναι να μην ασχολησε
αν δεν ασχολησε δεν θα σκαμπάζεις κάποτε :)
.Καθεσε και μιλας για {θεαματικα πεσιματα}και δεν σε ειδα να λες για τα δοκαρια τις αποκρουσεις και την συνολικη προσπαθεια των παιχτων.Και το ποιο βασικο την προκριση στους δεκαξι
αυτό ναι , η μελέτη ψηλοκρατησε την υπόσχεση της και τώρα μένει να την τηρήσει και η εθνική πορνοστάρ :D :D
οκ παγκόσμια πρώτη για την ελλάς ΑΛΛΆ ας προσγιωθούμε λίγο δεν παίξαμε δα και με καμία γερμανία -βραζιλία -αργεντινή ,

.Τελικα ειναι μεγαλη ανοησια να μην εκτιμας την προσπαθεια που γινετε απο αυτα τα παιδια
μπαίνεις σε ένα τοπικ σαν σίφουνας διαβάζεις ότι θες και γράφεις ότι θες :) δες την τρίτη σελίδα θα καταλάβεις (ελπίζω )
στη μεγαλυτερη παγκοσμια διοργανωση
Τωρα,καταλαβα γιατι εχεις 8000 δημοσιευσεις
πες μου και εμένα γιατί δεν το έχω καταλάβει ακόμα :D
.Οσο για το γκαλοπ σε αφηνω να βγαλεις συμπερασμα μονος σου
τώρα την μαμησαμε :D
.Καληνυχτα πιστολερο!!!
good night my dear !!!

Άβαταρ μέλους
destoza
Ονοματεπώνυμο: Konstantinos Kozadinos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από destoza » Πέμ 26 Ιουν 2014, 01:47

melias έγραψε:εαν δεν σκαμπαζεις οπως λες,καλο θα ειναι να μην ασχολησε.Καθεσε και μιλας για {θεαματικα πεσιματα}και δεν σε ειδα να λες για τα δοκαρια τις αποκρουσεις και την συνολικη προσπαθεια των παιχτων.Και το ποιο βασικο την προκριση στους δεκαξι.Τελικα ειναι μεγαλη ανοησια να μην εκτιμας την προσπαθεια που γινετε απο αυτα τα παιδια στη μεγαλυτερη παγκοσμια διοργανωση.Τωρα,καταλαβα γιατι εχεις 8000 δημοσιευσεις.Οσο για το γκαλοπ σε αφηνω να βγαλεις συμπερασμα μονος σου.Καληνυχτα πιστολερο!!!
Την κόκκινη που δεν πέταξε στον φάουλ πάνω στον Τόρο ξέχασες! Δεν ξέρω αν θυμάσε την φάση!

Τώρα αυτοί που ξέρουν... Ξέρουν... Αυτοί που ασχολούνται.. Ξέρουν... Αυτοί που βλέπουν και ας μην ξέρουν καταλαβαίνουν! ΑΥΤΟΊ ΠΟΥ ΦΟΡΆΝΕ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΈΣ ΠΑΡΩΠΊΔΕΣ ( "σήμερα το ματς με την ακτή είναι δύσκολο και το αποτέλεσμα είναι προδιαγεγραμμένο ") προφανέστατα ΔΕΝ ΞΈΡΟΥΝ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΜΙΛΆΝΕ!

δε πα να "μην μάρκαρε ο μαυρούκος" που είπε ο φίλος παραπάνω, ο μαυρούκος βρέθηκε να μπλέξει τα πόδια του σαμ που ξεκάθαρα ήταν έτοιμος να σουτάρει!

ο μαυρούκος να μάθει να βρίσκετε μπροστά από τον επιθετικό και όχι από πίσω.... και αν όχι επιθετικό "επιτιθέμενο" !!

Άσχετοι... αλήθεια μην μιλάτε! Και δεν κρίνουμε υποκειμενικά ένα ματς ΠΑΟ ΟΣΦΠ αλλά μια ξεκάθαρη νίκη της Ελλαδαρας !!

melia μαζί σου! :hello:
Κάλλιο πέντε και ψαχτηρι παρά δέκα και καρτέρι
Konstantinos Kozadinos

Άβαταρ μέλους
destoza
Ονοματεπώνυμο: Konstantinos Kozadinos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από destoza » Πέμ 26 Ιουν 2014, 01:48

+200000
Κάλλιο πέντε και ψαχτηρι παρά δέκα και καρτέρι
Konstantinos Kozadinos

Άβαταρ μέλους
NodAs Bes

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NodAs Bes » Πέμ 26 Ιουν 2014, 08:16

'Ετσι ακριβώς φίλε μου.
Δεν έχουμε στον ήλιο...μπύρα

melias
Ονοματεπώνυμο: kostaskyriazis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από melias » Πέμ 26 Ιουν 2014, 09:37

Δηλαδη δεν πρεπει να χαρεις εαν το παιδι του γειτονα περασε ιατρικη?Ειναι κακο?Αυτος θα σε κανει καλα ρε εαν πας στο νοσοκομειο.Ψοφησε το αλογο μου,να ψοφηση και του γειτονα μου λες τωρα.Γεμισαμε μισος και μαλακια.Και δεν ειναι ολα κλαιν μαιν.ΤΑ παντα μετρανε.Γραφει ο αλλος κονομανε οι παιχτες,γινε και εσυ ρε φιλε να κονομησεις.Και ποα σελιδα να δω ρε dear πιστολερο για το πεναλτι του ποπου.Εαν χανανε θα τους λεγαμε ασχετους,μαλακες,χασογκοληδες τωρα που κερδισαμε τους λεμε παιχτες του ποπου.ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ?

Άβαταρ μέλους
tsaounlee
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Κεφαλάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tsaounlee » Πέμ 26 Ιουν 2014, 10:16

Thanasis28 είσαι ωραίος!!! :good:

Άιντε βγήκαν πάλι τα προβατάκια

άντε με ροκάνες και κασκόλ

έχουν στα λαρύγγια τους φωτοβολίδες

και χαροπαλεύουν για ένα γκολ
Σχέση τόσο παλιά, τόσο βαθιά, τόσο απόλυτη που γίνεται ταύτιση.
Η ουσία της Ελλάδας είναι θαλασσινή.
Ως τα ιερά και τα όσια.

Άβαταρ μέλους
Yannis1980

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yannis1980 » Πέμ 26 Ιουν 2014, 10:38

tsaounlee έγραψε:Thanasis28 είσαι ωραίος!!! :good:

Άιντε βγήκαν πάλι τα προβατάκια

άντε με ροκάνες και κασκόλ

έχουν στα λαρύγγια τους φωτοβολίδες

και χαροπαλεύουν για ένα γκολ
+1 :good:
ΕΛΕΟΣ, ΟΧΙ ΑΛΛΕΣ «ΨΑΓΜΕΝΕΣ» ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ!!!

Άβαταρ μέλους
thalassa50

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Πέμ 26 Ιουν 2014, 19:46

destoza έγραψε:
melias έγραψε:εαν δεν σκαμπαζεις οπως λες,καλο θα ειναι να μην ασχολησε.Καθεσε και μιλας για {θεαματικα πεσιματα}και δεν σε ειδα να λες για τα δοκαρια τις αποκρουσεις και την συνολικη προσπαθεια των παιχτων.Και το ποιο βασικο την προκριση στους δεκαξι.Τελικα ειναι μεγαλη ανοησια να μην εκτιμας την προσπαθεια που γινετε απο αυτα τα παιδια στη μεγαλυτερη παγκοσμια διοργανωση.Τωρα,καταλαβα γιατι εχεις 8000 δημοσιευσεις.Οσο για το γκαλοπ σε αφηνω να βγαλεις συμπερασμα μονος σου.Καληνυχτα πιστολερο!!!
Την κόκκινη που δεν πέταξε στον φάουλ πάνω στον Τόρο ξέχασες! Δεν ξέρω αν θυμάσε την φάση!

Τώρα αυτοί που ξέρουν... Ξέρουν... Αυτοί που ασχολούνται.. Ξέρουν... Αυτοί που βλέπουν και ας μην ξέρουν καταλαβαίνουν! ΑΥΤΟΊ ΠΟΥ ΦΟΡΆΝΕ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΈΣ ΠΑΡΩΠΊΔΕΣ ( "σήμερα το ματς με την ακτή είναι δύσκολο και το αποτέλεσμα είναι προδιαγεγραμμένο ") προφανέστατα ΔΕΝ ΞΈΡΟΥΝ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΜΙΛΆΝΕ!

δε πα να "μην μάρκαρε ο μαυρούκος" που είπε ο φίλος παραπάνω, ο μαυρούκος βρέθηκε να μπλέξει τα πόδια του σαμ που ξεκάθαρα ήταν έτοιμος να σουτάρει!

ο μαυρούκος να μάθει να βρίσκετε μπροστά από τον επιθετικό και όχι από πίσω.... και αν όχι επιθετικό "επιτιθέμενο" !!

Άσχετοι... αλήθεια μην μιλάτε! Και δεν κρίνουμε υποκειμενικά ένα ματς ΠΑΟ ΟΣΦΠ αλλά μια ξεκάθαρη νίκη της Ελλαδαρας !!

melia μαζί σου! :hello:
την επόμενη φορά θα ρωτάμε εσάς τους καθηγητές ποδοσφαίρου αν μας επιτραπεί να εκφέρουμε γνώμη η όχι
μιπ έχετ ξέφυγ λιγ :)

Επιστροφή στο “Χαλαρά”