ανεμβολίαστος με Covid

Relax time.......off topic!!
learner
Ονοματεπώνυμο: learner

Re: ανεμβολίαστος με Covid

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από learner » Παρ 24 Ιουν 2022, 19:52

Περαστικά και ταχεία ανάρρωση! :hello:
Μπορείς να δοκιμάσεις πρόπολη σε υγρή μορφή. Φυσικό αντισηπτικό και όχι μόνο.

chrissfak

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από chrissfak » Σάβ 25 Ιουν 2022, 19:10

learner έγραψε:
Παρ 24 Ιουν 2022, 19:52
Περαστικά και ταχεία ανάρρωση! :hello:
Μπορείς να δοκιμάσεις πρόπολη σε υγρή μορφή. Φυσικό αντισηπτικό και όχι μόνο.
Ευχαριστώ! Είχα πάρει 1 σπρέυ με πρόπολη και αλθέα, αλλά στην πράξη ελάχιστα βοήθησε το λαιμό στα δύσκολα, είναι για πιο ελαφριές καταστάσεις μάλλον.

Για την ιστορία πάντως, σήμερα είμαι 3η μέρα θετικός και αρχίζω να αισθάνομαι καλύτερα, ο πυρετός έχει υποχωρήσει σχεδόν στο μηδέν.

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Σάβ 25 Ιουν 2022, 20:08

Μην το υποτιμάς το σπρέι, συνέχισε να το βάζεις και βιταμίνες να παίρνεις και πολλά υγρά.
Εμάς μας δώσανε τις βιταμίνες D3 + B12
Αν σε πιάσει πονόλαιμος ρώτα κάποιο γιατρό για κάνα σιροπάκι, για το λαιμό βοηθάνε και οι πλύσεις με HEXALEN, αν σε πιάσει πονοκέφαλος πάρε κάνα ντεπονάκι (κάθε 6ωρο) μη τα φοβάσαι ΚΑΙ βασικό, ΜΗ δίνεις μέρη σε όποιον να ΄ναι...

:)
Το ψάρι πρέπει κάποιος να το βράσει, είναι εύκολο θαρρώ.. .

ZTKostas

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ZTKostas » Σάβ 25 Ιουν 2022, 23:57

Εγώ το πέρασα πριν 1,5 μήνα. Μιάμιση μέρα πυρετό (εως 38,5) κι άλλη μιαμιση μέρα δέκατα (εως 37,2). Τίποτε άλλο. Δε θα πήγαινε καν το μυαλό μου οτι ήταν κοβιντ , απο σπόντα το ανακάλυψα επειδή κόλλησα την κοπέλα μου :D Νόμιζα οτι ήταν ηλίαση απ τη θάλασσα. Από τέταρτη μέρα καθόλου πυρετό και γενικώς σουπερ. Αρνητικός βγήκα την δεκατη μέρα πάντως.

Ολα καλά θα πάνε , μη μασάς. Άσε τα παπαγαλάκια να κράζουν. Από τις 10 ιώσεις που έχω περάσει ως ενήλικας , αυτή ηταν η πιο ελαφριά με διαφορά.

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Κυρ 26 Ιουν 2022, 00:10

ZTKostas έγραψε:
Σάβ 25 Ιουν 2022, 23:57
... Ολα καλά θα πάνε , μη μασάς. Άσε τα παπαγαλάκια να κράζουν. Από τις 10 ιώσεις που έχω περάσει ως ενήλικας , αυτή ηταν η πιο ελαφριά με διαφορά.
Πες τα ρε φίλε, μας έχουν πρήξει με τον κόβιντ. Μια απλή ίωση είναι. Σιγά το πράμα, για 30.162 θανάτους, δεν έγινε και τίποτα. Έβλεπες τις εκπομπές του Τράγκα;

Georgio G.K
Ονοματεπώνυμο: ΓΕΩΡΓΙΟΣ Κ..................Σ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Georgio G.K » Κυρ 26 Ιουν 2022, 13:36

Mη μασας αδερφε.Παπατζες κατασταση ειναι.Μια απλη γριπη. Τιποτα παραπανω.Βγαλανε θετικους φιλους και δεν ειχανε το παραμικρο συμπτωμα .
Και οσοι το περασανε την βγαλανε με ντεπον .
Κλωτσιες θελουνε και σφαλιαρες ολοι μαζι οι ρουφιανοι που μας κυβερνανε .

Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Κυρ 26 Ιουν 2022, 14:13

Βρε παιδιά...
Μην αντιλέγετε...
Αφου δεν ξέρετε...
Ρωτειστε τον Χαρη :mrgreen:

Γνωρίζει -εξακριβωμένα λέμε τωρα-, ποσοι πηγαν απο κοβιντ, ποσοι πηγαν ...''με'' κοβιντ (καταπληκτικό εφεύρημα διαστρέβλωσης των στατιστικών και εξαγωγής των καλων και συφερόντων συμπερασμάτων), κα τετοια όμορφα...
Επίσης ξαφνικίτιδες δεν υπάρχουν. Ειναι όλα συμπτώσεις , μυθοι, ψεματα, ξεκασμένο-παραμυθια κλπ....

Α, και ειναι γεγονός φυσιολογικότατο η...΄΄μετάλλαξη΄΄ πολλών ιερών τεράτων, με απειρες περγαμηνές, νομπελ κι αλλα τετοια ασημαντούλικα, σε ψεκασμενους συνωμοσιολόγους που ...πολεμουν την ...΄΄επιστήμη΄΄...

Σοβαρά τωρα; Σοβαρα; :banghead: :banghead: :banghead:
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

Leontopsaros

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leontopsaros » Κυρ 26 Ιουν 2022, 15:32

Εμβολιασμένος το περνάς πιο light εκτός και έχεις υποκείμενα νοσήματα. Αν έχεις υποκείμενα τότε είναι ρουλέτα αλλά με καλύτερα ποσοστά επιβίωσης ή μακροχρόνιων επιπτώσεων σε σχέση με τους ανεμβολίαστους.
Ανεμβολίαστος ότι σου κάτσει . Μπορεί light μπορεί και να φας σωλήνα μπορεί και να ταίσεις το σόι κόλυβα.
Γνωστός μου ανεμβολίαστος, υπέρβαρος 1 μήνα εντατική (είχαμε και 10 ημέρες σε κώμα) και 1 μήνα κρεββάτι στο σπίτι και σιγά σιγά να μάθουμε πάλι να περπατάμε. Σε 2-3 μήνες ίσως να παλέψουμε και σκάλες.
Γενικά όπως είπε και ένας φίλος, καλή η μαγκιά-κλανιά κλπ αλλά όταν σου κάτσει η στραβή φεύγει η μαγκιά και σου μένει η κλανιά.

Για όταν το τσακώσεις . Πλύσεις 4-5 φορές με ορό τη μυτούλα (σαν αυτές που κάνουμε έτσι και αλλιώς ) , απολυμαντικό για στόμα φάρυγγα (μια χαρά το Hexalen) πρωί βράδυ , νερό όσο μπορείς , βιταμίνες C και κυρίως D, αλλά και πολυβιταμίνες για τονωση. Αντιπυρετικά (ότι δουλεύει στον καθένα) , απολυμαντικά και μάσκες να μην κολλήσουμε άλλους. Ξεκούραση και όχι μαγκιές με μηχανάκια και ανοιχτά παράθυρα - A/C .

Quiz: Αν μετά από Covid όπου τα πνευμόνια σου είναι ψιλοχάλια, τραβήξεις άπνοια, λες να τσιμπήσεις υποξια ;

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Κυρ 26 Ιουν 2022, 15:46

Ρε Άρη...

ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ, ΣΟΒΑΡΑ;;;;; :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

Άβαταρ μέλους
gsim
Site Admin
Ονοματεπώνυμο: Γιώργος Σημ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gsim » Δευ 27 Ιουν 2022, 08:37

ΤΑΙΤΙΝΟΣ έγραψε:
Πέμ 23 Ιουν 2022, 19:17
... δεδομένου ότι πλέον υπάρχει πληθώρα στοιχείων για την όλη ΄΄εμβόλιάδα΄΄ (κτά το Ηλιάδα κλπ), και χωρίς να το παραχοντρύνω, το ΄΄ανεμβολίαστος΄΄μάλλον πλεονέκτημά σου είναι...
:-k
ARIS 1914 έγραψε:
Παρ 24 Ιουν 2022, 15:03
...Η βαριά νοσηση με τα επίσημα στοιχεία πλέον είναι ανάλογα τον οργανισμο και όχι τον εμβολιασμο...
:-k
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

X.A
Ονοματεπώνυμο: Ανδρεας Χρυσικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από X.A » Δευ 27 Ιουν 2022, 08:46

hariska έγραψε:
Σάβ 25 Ιουν 2022, 20:08
Μην το υποτιμάς το σπρέι, συνέχισε να το βάζεις και βιταμίνες να παίρνεις και πολλά υγρά.
Εμάς μας δώσανε τις βιταμίνες D3 + B12
Αν σε πιάσει πονόλαιμος ρώτα κάποιο γιατρό για κάνα σιροπάκι, για το λαιμό βοηθάνε και οι πλύσεις με HEXALEN, αν σε πιάσει πονοκέφαλος πάρε κάνα ντεπονάκι (κάθε 6ωρο) μη τα φοβάσαι ΚΑΙ βασικό, ΜΗ δίνεις μέρη σε όποιον να ΄ναι...

:)

Καλημέρα Χάρη και υπόλοιπα αγαπητά μέλη,
δηλαδή σύμφωνα με τα λεγόμενα σου κόλλησες και εσύ (φαντάζομαι εμβολιασμένος).
Οπότε αρχίζουν σιγά σιγά , να εμφανίζονται και οι εμβολιασμένοι που νόσησαν.
Πάντως εγώ στο νοσοκομείο που δουλέυω ,αυτοί που έχουν τα περισσότερα συμπτώματα και το περνάνε πιο βαριά είναι οι τριπλοδοσίτες.
Αντίθετα εγώ μετά την νόσηση μου με την Δέλτα τον Άυγουστο και έχοντας μόλις 780 αντισώματα (μέτρηση Ιανουαρίου) κόλλησα τον Φεβρουάριο και το έμαθα τελείως τυχαία(σε τυπικό έλεγχο), αφού δεν είχα κανένα σύμπτωμα.
Να μην σας πω για άτομο με τίτλο αντισωμάτων πάνω από 20.0000 νόσησε με Ομικρον και ήταν στα πατώματα με 39 πυρετό.
Το σίγουρο έιναι πάντως ότι ο ιός υπάρχει και προφανώς είναι προιον εργαστηρίου.
Κάθε οργανισμός αντιδρά τελείως διαφορετικά και σίγουρα μετά από συζητήσεις που είχα με αρκετά παιδιά που έχουν εμβολιαστεί ,οι περισσότεροι κατάλαβαν ότι επί της ουσίας δεν τους πρόσφερε καμία ανοσία.
Δεν μπορώ να φανταστώ πως νιώθουν αυτοί που έβγαζαν σέλφι στο εμβολιαστικό με την σύριγγα στο μπράτσο και έγραφαν λεζάντα "Καλή Ανοσία".....

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Δευ 27 Ιουν 2022, 14:19

Εγώ δεν κόλλησα.
Κόλλησαν τα δύο μέλη της οικογένειας, εγώ και το ένα παιδί, δεν κολλήσαμε.

Τώρα αυτά για τριπλοδοσίτες που λες, εξήγησέ το. Για υγιείς ανθρώπους μιλάς ή για ανοσοκατεσταλμένους και με υποκείμενα νοσήματα;

Όσον αφορά σ΄αυτό το θέμα, σύμφωνα με τα λεγόμενα επιφανών επιστημόνων που επικαλούνται όσοι δεν επιλέγουν να εμβολιαστούν, η θνητότητα λόγω covid είναι περίπου 1 με 2 τοις 1000.
Αυτό σημαίνει ότι στους 1000 νοσήσαντες, θα υπάρξουν και 1 με 2 υγιείς συνάνθρωποί μας, που θα καταλήξουν.
Όταν νοσούσαν 5000 καθημερινά, 5 νέοι και υγιείς πολίτες στατιστικά θα κατέληγαν.
Αυτό έγινε.

Τώρα όσοι επέλεξαν να εμβολιαστούν, αναλαμβάνοντας το ρίσκο του άγνωστου και προς όφελος όλης της κοινότητας, πολύ απλά απέφυγαν να είναι στο 2 τοις 1000 που θα κατέληγε.
Όσοι δεν εμβολιάστηκαν, τζαγόρανε με πολύ χαμηλό αλλά υπαρκτό ρίσκο. Κάποιοι δεν τα κατάφεραν.

X.A
Ονοματεπώνυμο: Ανδρεας Χρυσικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από X.A » Δευ 27 Ιουν 2022, 14:33

hariska έγραψε:
Δευ 27 Ιουν 2022, 14:19
Εγώ δεν κόλλησα.

Τώρα αυτά για τριπλοδοσίτες που λες, εξήγησέ το. Για υγιείς ανθρώπους μιλάς ή για ανοσοκατεσταλμένους και με υποκείμενα νοσήματα;

Όσον αφορά σ΄αυτό το θέμα, σύμφωνα με τα λεγόμενα επιφανών επιστημόνων που επικαλούνται όσοι δεν επιλέγουν να εμβολιαστούν, η θνητότητα λόγω covid είναι περίπου 1 με 2 τοις 1000.
Αυτό σημαίνει ότι στους 1000 νοσήσαντες, θα υπάρξουν και 1 με 2 υγιείς συνάνθρωποί μας, που θα καταλήξουν.
Όταν νοσούσαν 5000 καθημερινά, 5 νέοι και υγιείς πολίτες στατιστικά θα κατέληγαν.
Αυτό έγινε.

Τώρα όσοι επέλεξαν να εμβολιαστούν, αναλαμβάνοντας το ρίσκο του άγνωστου και προς όφελος όλης της κοινότητας, πολύ απλά απέφυγαν να είναι στο 2 τοις 1000 που θα κατέληγε.
Όσοι δεν εμβολιάστηκαν, τζαγόρανε με πολύ χαμηλό αλλά υπαρκτό ρίσκο. Κάποιοι δεν τα κατάφεραν.

Μιλάω για υπαλλήλους εδώ,(αρκετοί σε εργαστήρια) οι οποίοι μέχρι τώρα δεν έκαναν ούτε εμβόλιο γρίπης.
Να σου πω για συνάδελφο στο ίδιο γραφείο , οποίος μετά την δευτερη δόση,έκανε συνέχεια απογευματινούς πυρετούς
και πλέον ψάχνεται και με ανεβασμένη την CRP ;;
Χθες γύρισαν από νόσηση άλλοι δύο τριπλοεμβολιασμένοι με δεκαήμερη άδεια λόγω υψηλού πυρετού.
Και εμείς (μην φανταστείς ότι είμαστε πολλοί, καμιά εικοσαριά άτομα που είμαστε ανεμβολιάστοι) δεν νοσούμε καθόλου....
Μία άλλη συνάδελφος σε αναστολή,προσπαθεί να κολλήσει μπας και επιστρέψει στην εργασία της με νόσηση...αλλά τζίφος.
Τα περιστατικά είναι καθημερινά πλεόν και όπως σου είπα αφορούν μόνο τους εμβολιασμένους (τουλάχιστον στο νοσοκομείο που εργάζομαι)

Μιλάς τέλος για αυτούς που επέλεξαν να εμβολιαστούν αναλαμβάνοντας το ρίσκο του άγνωστου και προς όφελος όλης της κοινότητας .Καταλαβαίνεις πλέον ότι και με
τα δεδομένα των τελευταίων μηνών ότι αυτό μόνο βλακεία μπορεί να θεωρηθεί. Σε λίγο θα μας λένε να κάνουμε χημιοθεραπείες γιατί κάποιοι άλλοι συνάνθρωποί μας είναι ογκολογικοί ασθενείς....
Αυτή η καραμέλα πλέον έχει παλιώσει, έχει αποδειχθεί ότι ο εμβολιασμός δεν προστατύει από την νόσηση ή την μετάδοση.
Όποιος συντηρεί αυτό το αφήγημα ή μωρός είναι ή βαλτός....
Παραθέτω και μία έρευνα σχετικά με το πόσο υψηλό ιικό φορτίο φέρουν οι εμβολιασμένοι σε σχέση με τους ανεμβολίαστούς,
οπότε μάλλον κακό έκαναν στην κοινότητα αυτοί που εμβολιάστηκαν.

https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm ... id=3897733
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος X.A την Δευ 27 Ιουν 2022, 14:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
takis o fetas
Ονοματεπώνυμο: Παναγιώτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από takis o fetas » Δευ 27 Ιουν 2022, 14:34

hariska έγραψε:
Δευ 27 Ιουν 2022, 14:19
Εγώ δεν κόλλησα.

Αυτό έγινε.

Πιο απλά δεν γινόταν να το αναλύσεις! :hello:
Real eyes,realize,real lies..

chrissfak

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από chrissfak » Δευ 27 Ιουν 2022, 14:44

ZTKostas έγραψε:
Σάβ 25 Ιουν 2022, 23:57
Εγώ το πέρασα πριν 1,5 μήνα. Μιάμιση μέρα πυρετό (εως 38,5) κι άλλη μιαμιση μέρα δέκατα (εως 37,2). Τίποτε άλλο. Δε θα πήγαινε καν το μυαλό μου οτι ήταν κοβιντ , απο σπόντα το ανακάλυψα επειδή κόλλησα την κοπέλα μου :D Νόμιζα οτι ήταν ηλίαση απ τη θάλασσα. Από τέταρτη μέρα καθόλου πυρετό και γενικώς σουπερ. Αρνητικός βγήκα την δεκατη μέρα πάντως.
Άκου τώρα το ωραίο: 6 ώρες πριν βγω θετικός, είχα σεξουαλική επαφή με τη γυναίκα μου. Μόλις βλέπω το αποτέλεσμα, θεωρώ βέβαιο ότι θα βγει και εκείνη αργά ή γρήγορα. Σήμερα είναι 5η μέρα που είμαι θετικός και εκείνη ευτυχώς καθαρή (εκείνη έχοντας μονοδοσικό εμβολιασμό, αλλά και έχοντας περάσει στο παρελθόν τον ιό όντας μη εμβολιασμένη). Για δε τους λοιπούς οικείους μου, με τους οποίους βρισκόμασταν σε καθηνερινή επαφή όλες τις μέρες μέχρι και το συμβάν, κανένας εκ των οποίων δεν έχει βγει θετικός, τι να πω...Όλοι τους πάντως έχουν εμβολιαστεί.

Επιστροφή στο “Χαλαρά”