Καινουργιος

Είστε καινούργιοι στην παρέα μας ;
Eλάτε εδω να γνωριστούμε.
Taran!

Καινουργιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Taran! » Κυρ 28 Ιουν 2020, 16:59

Καλησπερα σε ολους!
Μετα απο χρονια παρακολουθησης του φορουμ κ αφου εχω παρει σαν επισκέπτης πολλες απαντησεις σ αποριες μ αλλα κ χρησιμες συμβουλες, αποφασισα να γινω κ επισημα μελος.
Με το ψαροντουφεκο (ξανα)ασχοληθηκα τα τελευταια 2 χρονια λογο μονιμης διαμονης μ σε νησι.
Απο πιτσιρικας ψαρευα αλλα καπου στο ενδιαμεσο με κερδισαν αλλες απολαυσεις!
Πλεον βουταω με σταθερο ρυθμο κ με καλα αποτελεσματα. Μαξιμουμ 10-15 μετρα αλλα οπως εχω ακουσει απο πολλους κ ισχυει δε φερνουν τα μετρα τα ψαρια αλλα η συνεχης τριβηε τη θαλλασα.
Αποτελεσμα κ κορυφαια στιγμη μ μια συναγριδα 4100 σε πεντε μετρα νερο με ενα ψευτοκαρτερι αφου την ειδα να ερχετε!
Τελος παντων χαιρομε που ειμαι πλεο μελος του πιο εμπεριστατωμενου φορουμ για το χομπι μας κ ελπιζω να μαθω κ να συνεισφερω!
Καληνυχτα Κεμαλ,
αυτος ο κοσμος δε θ αλλαξει ποτε

sparos

Re: Καινουργιος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sparos » Κυρ 28 Ιουν 2020, 18:56

Καλώς ήρθες φίλε
Σε πιο νησί μένεις? (Τυχερός) :)

Άβαταρ μέλους
CARPENTER
Ονοματεπώνυμο: ΛΙΛΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από CARPENTER » Κυρ 28 Ιουν 2020, 20:22

Καλός το παλληκάρι ..........................................................................................

:hello:
Η καμήλα δε κοιτάει ποτέ τη καμπούρα της.

Δείτε τη δουλειά μας στο Facebook.

Lillisbros Furniture

Υιοί Στεφ. Λιλλή ΟΕ

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Δευ 29 Ιουν 2020, 09:36

Καλώς ήρθες φίλε :)
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

Άβαταρ μέλους
VIPER

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από VIPER » Δευ 29 Ιουν 2020, 11:16

καλώς όρισες στην παρέα μας.
ΑΡΓΟΥΔΕΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
-- ΜΕΓΑ ΤΟ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ ΚΡΑΤΟΣ --

My Channel...
https://www.youtube.com/channel/UCu9JjC ... r6gUBCJPvg

Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI
Ονοματεπώνυμο: ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Δευ 29 Ιουν 2020, 11:48

καλως το παιδι ! :wave:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!

Άβαταρ μέλους
matador23
Συντονιστής
Ονοματεπώνυμο: Κοβάνης Κων/νος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από matador23 » Δευ 29 Ιουν 2020, 14:05

Taran! έγραψε:
Κυρ 28 Ιουν 2020, 16:59
Καλησπερα σε ολους!
Μετα απο χρονια παρακολουθησης του φορουμ κ αφου εχω παρει σαν επισκέπτης πολλες απαντησεις σ αποριες μ αλλα κ χρησιμες συμβουλες, αποφασισα να γινω κ επισημα μελος.
Με το ψαροντουφεκο (ξανα)ασχοληθηκα τα τελευταια 2 χρονια λογο μονιμης διαμονης μ σε νησι.
Απο πιτσιρικας ψαρευα αλλα καπου στο ενδιαμεσο με κερδισαν αλλες απολαυσεις!
Πλεον βουταω με σταθερο ρυθμο κ με καλα αποτελεσματα. Μαξιμουμ 10-15 μετρα αλλα οπως εχω ακουσει απο πολλους κ ισχυει δε φερνουν τα μετρα τα ψαρια αλλα η συνεχης τριβηε τη θαλλασα.
Αποτελεσμα κ κορυφαια στιγμη μ μια συναγριδα 4100 σε πεντε μετρα νερο με ενα ψευτοκαρτερι αφου την ειδα να ερχετε!
Τελος παντων χαιρομε που ειμαι πλεο μελος του πιο εμπεριστατωμενου φορουμ για το χομπι μας κ ελπιζω να μαθω κ να συνεισφερω!

ειναι σαν το ποδηλατο λεμε....Απαξ και μαθεις δεν ξεχνιεται. :thumbsup:

..και πολυ καλα τα λες για το στυλ ψαρεματος.
οσο περισσοτερο βουταμε και μαθαινουμε τους τοπους θα ερθουν και τα ψαρια οπως σε εσενα η 4κιλη κυρια !

Οτι χρειαστεις εδω ειμαστε :hello:
0 λεπτά πριν | ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ: "Η παρΑΝομη αλιεία δεν είναι ερασιτεχνική ή επαγγελματική: είναι απλά παρΑΝομη"

Άβαταρ μέλους
peskandritsas
Ονοματεπώνυμο: Θεοδωρόπουλος Αντρέας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από peskandritsas » Δευ 29 Ιουν 2020, 19:19

καλώς ήρθες, καλές αναδύσεις :wave:

Taran!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Taran! » Δευ 29 Ιουν 2020, 20:41

Ευχαριστω! Κεφαλονια μενω. Τυχερος εν μερη καθως η επαρχεια ειναι λιγο μαυρη το χειμωνα. Ευτυχως εχουμε καλο παρεακι.
Καληνυχτα Κεμαλ,

dimitrikotz

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Δευ 29 Ιουν 2020, 23:50

Taran! έγραψε:
Δευ 29 Ιουν 2020, 20:41
Ευχαριστω! Κεφαλονια μενω. Τυχερος εν μερη καθως η επαρχεια ειναι λιγο μαυρη το χειμωνα. Ευτυχως εχουμε καλο παρεακι.
Καλώς ήρθες φίλε. Μιά χαρά είναι η επαρχία χειμώνα καλοκαίρι. Αν έχεις θάλασσα δίπλα δεν θέλεις (εγώ τουλάχιστον) τίποτε άλλο. Αν θες ευχαρίστως αλλάζω την Αθήνα με την Κεφαλονιά!

Taran!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Taran! » Τρί 30 Ιουν 2020, 18:32

dimitrikotz έγραψε:
Δευ 29 Ιουν 2020, 23:50
Taran! έγραψε:
Καλώς ήρθες φίλε. Μιά χαρά είναι η επαρχία χειμώνα καλοκαίρι. Αν έχεις θάλασσα δίπλα δεν θέλεις (εγώ τουλάχιστον) τίποτε άλλο. Αν θες ευχαρίστως αλλάζω την Αθήνα με την Κεφαλονιά!
Καλα ειναι αλλα θελει αντερα ειδικα γιαενα που ημουν παιδι της πολης. Κ λογο αυτου πολλοι που εχουν ερθει για να μεινουν εχουν φυγει νυχτα! Δεν ειναι κ ευκολο να συναναστρεφεσε συνεχεια με τους ιδιους ανθρωπους κ η ελλειψη επιλογων ισχυει. Αν ομως εχεις χομπυ καλη ωρα κ ενδιαφεροντα κατι γινετε
Καληνυχτα Κεμαλ,

dimitrikotz

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Τρί 30 Ιουν 2020, 23:16

Taran! έγραψε:
Τρί 30 Ιουν 2020, 18:32
dimitrikotz έγραψε:
Δευ 29 Ιουν 2020, 23:50
Taran! έγραψε:
Καλα ειναι αλλα θελει αντερα ειδικα γιαενα που ημουν παιδι της πολης. Κ λογο αυτου πολλοι που εχουν ερθει για να μεινουν εχουν φυγει νυχτα! Δεν ειναι κ ευκολο να συναναστρεφεσε συνεχεια με τους ιδιους ανθρωπους κ η ελλειψη επιλογων ισχυει. Αν ομως εχεις χομπυ καλη ωρα κ ενδιαφεροντα κατι γινετε
Aυτό μου λέει και η δικιά μου όταν της λέω να πάμε μόνιμα επαρχία, ότι είμαι θεωρητικός του είδους. Εγώ πάντα ζούσα στην πόλη, αλλά μου λείπει η αυτή η ηρεμία της επαρχίας, ιδίως του νησιού και βεβαίως η συνεχής επαφή με την θάλασσα. Έχουμε και οι δύο καταγωγή απ' την Χίο (εγώ πιό μακρινή), καθώς και σπίτι και έχει γίνει σχεδόν αστείο όταν το λέμε. Εκείνη θεωρεί ότι δεν θα άντεχα ούτε ένα Χειμώνα!

Επιστροφή στο “Καλώς ήρθατε”