Παντελόνι cressi seppia 7mm(XL)/60€

Άβαταρ μέλους
gpet78
Ονοματεπώνυμο: Γ. Π.

Παντελόνι cressi seppia 7mm(XL)/60€

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gpet78 » Σάβ 02 Ιαν 2021, 00:18

Πωλείται παντελόνι cressi seppia 7mm μέγεθος XL, αγορασμένο τέλος Ιανουαρίου 2020 από Ισπανία (scubastore). Φορέθηκε μια μόνο φορά το Φεβρουάριο του 2020!!! Η αγγελία είχε ανέβει και το περασμένο Μάρτη και ενώ υπήρξε ενδιαφέρον τελικά ο υποψήφιος αγοραστής έκανε πίσω λόγω καραντίνας και έτσι δε πουλήθηκε και ξέμεινε γιατί μετά πήγε Ιούνης. Με το που ετοιμαζόμουν να ανεβάσω ξανά την αγγελία τον Νοέμβρη έρχεται η δεύτερη καραντίνα και η απαγόρευση, τώρα λοιπόν επαναφέρω την αγγελία και μάλιστα με μειωμένη τιμή κατά 10€, νέα λοιπόν τιμή στα 60€. Μεταφορικά επιβαρύνουν τον παραλήπτη. Για περισσότερες πληροφορίες 6972051433 Γιώργος (απογευματινές/βραδινές ώρες)

Το κείμενο που ακολουθεί είναι copy paste από την αρχική αγγελία:

Τη μια φορά που το φόρεσα διαπίστωσα ότι το μέγεθος μου ήταν ελαφρός μεγάλο και είχε σχετικά χαλαρή εφαρμογή στο σώμα μου έτσι δεν είδα κάποια θεαματική διαφορά με το 5,5 παντελόνι στην αίσθηση του κρύου καθώς το όποιο πλεονέκτημα στην θερμομόνωση από τα 7mm αναιρούνταν εξαιτίας της κυκλοφορίας νερού λόγω χαλαρής εφαρμογής στο δικό μου σώμα και επιπλέον χρειάζονται πολλά κιλά για ρηχό ψάρεμα που λόγω ευαισθησίας στην μέση δε μπορώ να τα αντέξω.

Έτσι λοιπόν πωλείται σε κατάσταση καινούργιου με τη διευκρίνιση ότι παραδόθηκε με κάποιες τσακίσεις στο neoprene (που τις δείχνω στις φώτο) στο καβάλο που έγιναν στην αποθήκευση είτε στην μεταφορά από κακό πακετάρισμα, για μένα δεν επηρεάζουν σε τέτοιο βαθμό ώστε να θελήσω να επιστρέψω το προϊόν. Τιμή 70 ευρώ μόνο, πολύ καλή για παντελόνι πραγματικά 1 φορά φορεμένο και η ποιότητα κατασκευής και υλικού μου φάνηκαν πολύ καλές αλλά δυστυχώς ατύχησα στο θέμα της εφαρμογής.
Για το μέγεθος είμαι 185 και 82-85κιλά με λεπτή μέση. Ενδεικτικά το 5,5 παντελόνι μου είναι Αpnea No 5 που εφαρμόζει ακριβώς όπως θα ήθελα πάνω μου.
IMG_4356Β.JPG
IMG_4351Β.JPG
IMG_4352Β.JPG
IMG_4361Β.JPG
IMG_4354Β.JPG
εδώ φαίνονται οι τσακίσεις στον κώλο λόγω συσκευασίας
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Άβαταρ μέλους
gpet78
Ονοματεπώνυμο: Γ. Π.

Re: Παντελόνι cressi seppia 7mm(XL)/60€

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gpet78 » Σάβ 02 Ιαν 2021, 00:20

μερικές ακόμα φώτο:
IMG_4360B.JPG
IMG_4353Β.JPG
IMG_4359Β.JPG
IMG_4357Β.JPG
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Άβαταρ μέλους
manousakas

Re: Παντελόνι cressi seppia 7mm(XL)/60€

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από manousakas » Τετ 20 Ιαν 2021, 21:54

Γιωργο καλησπερα....
Σημερα πηρα το παντελονι και το φορεσα κατευθειαν σε μια 3 ωρη βουτια....
Το παντελονι ειναι τελειο και ολοκαινουριο..
Σε ευχαριστω και παλι.. :D :D

Επιστροφή στο “Στολες”