Re: Video.

Μια φωτογραφία είναι 1000 λέξεις.Ενα βίντεο πόσες λέξεις είναι ?
timos

Re: ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ...video

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από timos » Δευ 13 Μάιος 2013, 14:52

Εχω φιλο που ψαρευει μονο τονους και μαγιατικα , δεν θυμαμαι να καταφερε ποτε καιρια βολη σε τονο ... ποσες ειναι οι πιθανοτητες να πετυχει καποιος εγκεφαλο σε ενα ψαρι που τρεχει ... ( γιατι τρεχει , μην σας ξεγελα η ακινητη εικονα του) και επισης ποσες ειναι οι πιθανοτητες μια 6,5αρα αντε 6,75 που φορανε οι περισσοτεροι στα 90αρια να περασει τοσο κρεας...
Οπως λεει και ενας φιλος , για ολους εσας που δεν με γουσταρετε, απλα ... "σας κατουραω"

Άβαταρ μέλους
panos kazazis
Ονοματεπώνυμο: panos kazazis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos kazazis » Δευ 13 Μάιος 2013, 15:01

τιμο παω πασο σορι !!

δεν εχω καμια δουλεια εγω εδω με αυτα τα ψαρια και λαθος που το ειπα !! :hello: :hello:

να εισαι καλα τιμο !!! :hello:
ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΡΗΧΟΙ ...... ΟΜΩΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΒΑΘΥΤΕΣ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΕΙΣ

---ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΘΕΡΜΑΙΚΟ---

timos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από timos » Δευ 13 Μάιος 2013, 16:11

Τι ζητας συγνωμη ρε Πανοοοοοο???? κουβεντα κανουμε , ο καθενας εχει την αποψη του , αλλος θα εριχνε, αλλος οχι ...

Αν εσυ δεν εχεις δουλεια εδω , δεν εχουμε ουτε εμεις ...
Οπως λεει και ενας φιλος , για ολους εσας που δεν με γουσταρετε, απλα ... "σας κατουραω"

Άβαταρ μέλους
panos kazazis
Ονοματεπώνυμο: panos kazazis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos kazazis » Δευ 13 Μάιος 2013, 16:25

timos έγραψε:Τι ζητας συγνωμη ρε Πανοοοοοο???? κουβεντα κανουμε , ο καθενας εχει την αποψη του , αλλος θα εριχνε, αλλος οχι ...

Αν εσυ δεν εχεις δουλεια εδω , δεν εχουμε ουτε εμεις ...
φιλε τιμο ειμαι της αποψεις οταν δεν ξερεις μην μιλας απλα κοιτα να μαθαινεις απο καποιους που ξερουν ,, η στο φιναλε ρωτα !!

απλα και γω απο το θεαμα που ειδα ξεφυγα και απαντησα λαθος !!

η συγνωμη εκει παει καλο ειναι να παραδεχομαστε τα λαθοι οι τονοι δεν ειναι λαβρακια ο καθενας στο ειδος του καταλαβες τι ενοω !!

και ακομα η συγνωμη παει πως εγω σαν φαν ρηχος και ορκισμενος απανταω για τονους ,, ΔΕΝ ΣΤΕΚΟΥΝ ΑΥΤΑ !!

Να εισαι καλα φιλαρακι ,, ας απαντησουν ατομα που ξερουν και γνωριζουν και οτι αρπαξω και εγω και αλλοι που δεν ξερουμε καλο ειναι !! :hello: :hello:
ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΡΗΧΟΙ ...... ΟΜΩΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΒΑΘΥΤΕΣ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΕΙΣ

---ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΘΕΡΜΑΙΚΟ---

kerkezos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kerkezos » Δευ 13 Μάιος 2013, 17:04

πολυ δυσκολα εως ακατορθωτα να σκοτωσει καποιος τονο με μια βολη.εχω προσωπικες εμπειριες, ψαρι 30 κιλων με σπασμενη μιση σπονδυλικη στηλη εξαφανισε 80 μετρα μουλινε σε 30 sec.οσο για διατρηση η 6,5 θα του εκλανε μια μαντρα, να δειτε πως στραβωνουν οι 8αρες, απο τη θεωρια μεχρι την πραξη απεχουν παρα πολλα. δεν ειναι ολα απλα [-X

dimitris_fil
Ονοματεπώνυμο: dimitris fil

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitris_fil » Δευ 13 Μάιος 2013, 17:15

το συγκεκριμενο ψαρι ηταν ενα λαβρακι που εκανε τον τονο για να μη του ριξει ο ιταλος...καποιοι κυριοι βεβαια το καταλαβαν κ θα του εριχναν ακομη κ με 75 αρι χωρις μουλινε. Ειναι η νεα τεχνικη του λαυρακα... :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Δευ 13 Μάιος 2013, 17:26

Ρε Τιμο, καλά τα λες, αλλά όχι και να μας πείσεις ότι το ψάρι έτρεχε...
Sti εσύ βαριά τον τόνο με το 90αρι και θα σε ψάχνουμε μετά στη Θασο να σε βρούμε.

Άβαταρ μέλους
CLIPPER

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από CLIPPER » Δευ 13 Μάιος 2013, 17:34

kerkezos έγραψε:πολυ δυσκολα εως ακατορθωτα να σκοτωσει καποιος τονο με μια βολη...
Κι όμως...
Έχει συμβεί από φίλο εδώ μέσα... Μία ξερή βολή με αεροβόλο στο κεφάλι και ο τόνος στην αγκαλιά του. 60 κιλά ζώο αν θυμάμαι καλά!
Που είναι ο Ρηχοπατιάς ρε παιδιά?
Σαν εκτέλεση της μαφίας έμοιαζε, παρά για κυνήγι. Άσε που κόντεψαν να του βγάλουν ότι το ψάρι είχε καρκίνο, AIDS, σύφιλλη και λίγη φυματίωση με ίκτερο :lol:
Όλα γίνονται στη θάλασσα!! (αν και ο κανόνας είναι αυτό που λες...)
Από το να αστοχίσεις εξ' επαφής σε 8κιλο λαβράκι μέχρι να πάρεις τόνο με μια ντουφεκιά και με μεσαίο αεροβόλο!
Με εκτίμηση, Θανάσης

"Λίγα, αλλά ώριμα" Carl Gauss

Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI
Ονοματεπώνυμο: ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Δευ 13 Μάιος 2013, 17:39

hariska έγραψε:Ρε Τιμο, καλά τα λες, αλλά όχι και να μας πείσεις ότι το ψάρι έτρεχε...
Sti εσύ βαριά τον τόνο με το 90αρι και θα σε ψάχνουμε μετά στη Θασο να σε βρούμε.
εγω δεν ειπα τονο. τονακι ειπα :mrgreen: μη βιαζεσαι ομως!
οψομεθα !!! :grin:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!

Άβαταρ μέλους
tolis punk
Ονοματεπώνυμο: ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΛΑΖΟΓΛΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tolis punk » Δευ 13 Μάιος 2013, 18:04

Στα 15 χρόνια που κάνω ψαροντούφεκο δεν είχα ποτέ την τύχη να δω έναν τέτοιο γίγαντα,
έχω βουτήξει στο παρελθόν σε ιχθυοτροφεία και σε πολλά μέρη που έχει τέτοια ψάρια αλλά δεν έκατσε!
Μέχρι πριν λίγους μήνες και σε ένα μέρος στην αττική που δεν ήλπιζα τίποτα παραπάνω από καμία καλή μπάφα,
χωρίς σημαδούρα και ενώ είχα πάρει το δρόμο της επιστροφής καθώς σουρούπωνε χτύπησα μια κιλισια μπάφα.
Το ψάρι το κρατούσα με το δεξί χέρι καθώς και το όπλο γυρισμένο προς τα πίσω,ενώ με το αριστερό πιάνομουν
απ τα βράχια και έδινα ώθηση χωρίς να κάνω καθόλου πεδιλιές.
Ξαφνικά εκεί που πήγαινα κοιτώντας μπροστά ένιωσα στη δεξιά πλευρά μου ένα εκτόπισμα νερού να πέφτει πάνω μου,
γύρισα τρομαγμένος και ασυναίσθητα σημάδεψα με το όπλο!
Αυτό που αντίκρισα ήταν ένας γίγαντας μεγαλύτερος σε μήκος από έναν άνθρωπο(είχα συνάντηση πριν λίγα λεπτά με έναν ψαροντούφεκα!)
να έχει πιθανολογώ πάει να μουντάρει τον κέφαλο που γυάλιζε και να ξαφνιάστηκε που με είδε όπως και εγώ!!!
Έστριψε λοιπόν και πάγωσε για κάποια δευτερόλεπτα περνώντας από μπροστά μου μέχρι να εξαφανιστεί και να μην τον ξανάδω!
Τα συναισθήματα που ένιωσα πραγματικά δεν μπορώ να σας τα περιγράψω,θυμάμαι το τεράστιο μάτι του να γυρνάει δεξιά αριστερά
προσπαθώντας να με περιεργαστεί,νομίζω και τα δικά μου μάτια ότι έκαναν το ίδιο! :shock:
Αυτό που θέλω να τονίσω είναι το πόσο μικρός ένιωσα μπροστά σε αυτό το ψάρι,συναίσθημα που δεν μπορείς να το νιώσεις αν δεν έχεις
την τύχη να το δεις από κοντά!!
Για βολή ούτε μου πέρασε από το μυαλό αν και η απόσταση που μας χώριζε ήταν λιγότερο από δύο μέτρα!

TRIKILIS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από TRIKILIS » Δευ 13 Μάιος 2013, 18:34

d&s-divers

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από d&s-divers » Δευ 13 Μάιος 2013, 20:27

Ολα παίζουν!Εχουν παρθεί ψάρια πολλλών κιλών με αδύναμα όπλα, κι έχουν χαθεί περισσότερα και μικρότερα με αποσπώμενες κι οχτάρες...Ακόμα και...όπλο ταξίδεψε και χάθηκε...σε 50άρη ψάρι, παρά το 70μ. μουλινέ που άδειασε σε 10''...Επίσης το μέγεθος του ψαριού ''ξεγελάει''...Νομίζεις ότι κινείται αργά και κοντά, κι είναι μακρυά και περνάει γρήγορα.Ο κουμπάρος μου έκανε βολή μπροστά μου σε μικρό σχετικά ψάρι...σκόπευε κεφάλι και το πέτυχε ουρά...στο πρώτο ντεμαράζ πέταξε την βέργα...
Τα μόνα δώρα της θάλασσας είναι τα χτυπήματα κι η ευκαιρία να νοιώσεις δυνατός για...λίγο!

babisdive

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από babisdive » Δευ 13 Μάιος 2013, 20:35

Δέος. Τρομερό ψάρι. Κι εγώ δεν θα έριχνα.

Άβαταρ μέλους
Μιχάλης
Ονοματεπώνυμο: Μιχ Μιχ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μιχάλης » Δευ 13 Μάιος 2013, 20:44

http://www.youtube.com/watch?v=bVUPmcccQv0
η ίδια φάση..

και 35άρης τόνος με μονολάστιχο
http://www.youtube.com/watch?v=p99OoObetwE

NIKOS-Z

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NIKOS-Z » Δευ 13 Μάιος 2013, 21:39

Στο τελευταιο ψαρεμα μου Μεγαλη τριτη απογευμα στις 7 ειχα συναντηση με τονους.Κυνηγουσαν πανω σε μια ξερα ,στο πρωτο καρτερι στα 15ηρθαν απο πισω μου και αριστερα και εμεινα καγκελο ,δεν εριξα γιατι δεν μπορουσα να υπολογισω την αποσταση λογο της θολουρας. Ημουν μονος με τη σημαδουρα μακρια, ρεμα απιστευτο και πρωτη συναντηση με τονους τι κανεις............ΑΝΕΒΑΙΝΩ.Προσπαθω να χαλαρωσω για να ξανακανω ενα καρτερι κρατουσα ενα ξυλινο 110 με δυο διπλα 17 αρια 6,75 βεργα και 50 μετρα σχοινι .Τι χαλαρωση να κανεις οταν απο κατω σου γινεται παρτυ.Ειπα στον Nικο αν τα ψαρια ειναι μικρα γυρο στα 15 με 20 θα ριξω αν ειναι μεγαλυτερα οχιιι.Κατεβαινω αναμεσα απο ενα συνεφο απο γοπες και μελανουρια πολλα παρα πολλα και στηνωμαι στο ποστο,σε λιγο ερχωταν απο το πελαγος ενα ψαρι κεφαλι προς εμενα ηρθε τοσο κοντα που κουνισα το οπλο για να μην πεσει πανω μου.γυρισε στο πλαι και εμεινα μαλακας,Ηταν τεραστιο ειχα ολο τοχρονο να σημαδεψω οπου θελω περιπου 5 δευτερα μεχρι να στριψει πρεπει ηταν 2 με 2,5 μετρα αλλα απο κιλα δεν μπωρο να υπολογισω,και δεν ΕΡΙΞΑ.Ευχαριστω το θεο που με αξιωσε να δω τον κυριαρχο του πελαγους τοσο κοντα,αλλα θα μου μεινει αξεχαστο το ματι του που ηταν σαν φαναρι αυτοκινητου.δεν ξερω αλλα πιστευω οτι εκανα αυτο που επρεπε,ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΝ ΓΙΓΑΝΑΤΑ. :hello:

Επιστροφή στο “Video & Eξοπλισμός βίντεο”