Το νέο νομοσχέδιο για την «Ερασιτεχνική και Αθλητική Αλιεία»

Τι λέει ο νομοθέτης.
Panagpanag

Re: Το νέο νομοσχέδιο για την «Ερασιτεχνική και Αθλητική Αλιεία»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Panagpanag » Κυρ 06 Ιουν 2021, 12:51

Παιδιά, γίνεται μια καινούργια προσπάθεια τοσο για αυτό το forum οσο και για το ψαροντουφεκο στο σύνολο του, από μια ομάδα ατόμων που αποφάσισε να βγει μπροστα για όλους μας.
Ας βοηθήσουμε όσο πιο πολύ μπορούμε...

xareas
Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xareas » Κυρ 06 Ιουν 2021, 13:03

Το μέλος Fireman αποκλείστηκε για 15 μέρες.
Η δημοσίευση ήταν απαράδεκτη και ενάντια στους όρους του forum που έχουμε αποδεχθεί όλοι.

Όσο αφορά την αντιμετώπιση των μελών αποδεδειγμένα η ΟΔ είναι δίκια και ίση προς όλους και δεν υπάρχει αμφιβολία για αυτό.
Το ότι δεν γράφουμε στις δημοσιεύσεις δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει επικοινωνία της ΟΔ στο παρασκήνιο.
Φιλική υπενθύμιση ότι η ΟΔ δεν πληρώνεται από κανέναν και από επιλογή της αφιερώνει προσωπικό χρόνο για να κάνει αυτό που κάνει.

Εκ της ΟΔ.
Ψαροντούφεκο και blastbeats ρε μ@#νια.

Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Κυρ 06 Ιουν 2021, 13:25

Ας πούμε όλα καλά... :)

Επείδή ο καθένας μας έχει τις απόψεις του, υπάρχει και τεστοστερόνη, υπάρχουν και νεύρα από την όλη κατάσταση καραντίνα-κλεισούρα-όχι ψαρεμα-κρίση κλπ, δεν υπάρχει λόγος να βγάζουμε προς τα έξω, δημόσια, έντονες τριβές που αγγίζουν τη... φαγωμάρα... Οι καιροί και οι καταστάσεις απαιτούν συσπείρωση με μια ανάλογη εικόνα προς τα έξω και προς ΄΄απέναντι΄΄... Δεν κομίζω γλαύκας, απλά υπενθυμίζω και ανησυχώ... :grin:
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

Άβαταρ μέλους
thalassa50
Ονοματεπώνυμο: jiannis petropoulos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από thalassa50 » Κυρ 06 Ιουν 2021, 14:11

ΤΑΙΤΙΝΟΣ έγραψε:
Κυρ 06 Ιουν 2021, 13:25
Ας πούμε όλα καλά... :)

Επείδή ο καθένας μας έχει τις απόψεις του, υπάρχει και τεστοστερόνη, υπάρχουν και νεύρα από την όλη κατάσταση καραντίνα-κλεισούρα-όχι ψαρεμα-κρίση κλπ, δεν υπάρχει λόγος να βγάζουμε προς τα έξω, δημόσια, έντονες τριβές που αγγίζουν τη... φαγωμάρα... Οι καιροί και οι καταστάσεις απαιτούν συσπείρωση με μια ανάλογη εικόνα προς τα έξω και προς ΄΄απέναντι΄΄... Δεν κομίζω γλαύκας, απλά υπενθυμίζω και ανησυχώ... :grin:
πηγα και εγω να γραψω κατι ,αλλα ειδα οτι εσυ τα εχεις γραψει πολυ καλυτερα :D
Οποτε ,αρη +100% στα γραπτα σου
ειρηνη υμην αδελφια ,μην παρεξηγειτε αμεσως ,μην αρπαζεστε αμεσως ,δεν υπαρχει λογος τωρα που πρεπει να ειμαστε εννωμενοι σαν μια γροθια .Ολοι εχουμε ισως καποιες ενστασεις αλλα ολοι ψηφισαμε ναι γιατι πρεπει να παμε μπροστα με την υπεροχη αυτη ομαδα της διοικησης που μην ξεχναμε διαθετει προσωπικο χρονο πολιτιμο για ολα αυτα .Αλωστε υπαρχουν και τα πμ για να λυθουν ομορφα και ωραια η διαφορες :)
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .

Άβαταρ μέλους
mojo
Site Admin
Ονοματεπώνυμο: Ζάχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mojo » Κυρ 06 Ιουν 2021, 15:54

Αχχχχ.....
Τι να πω

Ο Tryfon εδώ και μια βδομάδα αποκρούει υπονομεύσεις και επιθέσεις στο συλλογο από επιτήδειους με τρόπο αριστοτεχνικό.

Σκέφτεται, προτείνει και αναλαμβάνει σύνταξη τεκμηριωμενων κειμένων και προτάσεων. Που ξεκινάνε και από τις 5μιση το πρωί καμία φορά.
Τηλεδιασκεψεις που κρατάν ως τις 11μιση το βράδυ.

Δε θέλω να δικαιολογήσω τίποτα φυσικά. Οι εκφράσεις αυτές είναι καταδικαστεες. Απλά λέμε...

Και τελικά δε μάθαμε και ποιοι είναι αυτοί οι "κάποιοι" ρε Κώστα. Που τα δίνουν όλα και είναι και μαζοχες.
Υπάρχουν; Ή γενικά ήταν έτσι για να σιχτιρισουμε απλά;
Είδες όμως; η ασυστολη γκρίνια με καταστροφική ασάφεια, αφήνει περιθώρια και δικαιωμα στον καθένα να παρεξηγείται. Αν συνυπολογισουμε την κατάσταση που περιέγραψα στην αρχή... Δεν αργεί να γίνει μπαμ.

Πάμε παρακάτω.
Δεν περισσεύει κάνεις απ αυτό που προσπαθούμε να κάνουμε. Σας παρακαλώ μη δώσετε συνέχεια.
Η Ποιότητα της Ζωής μας, απο τις Επιλογές μας εξαρτάται...
-Capetan Thomas

Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI
Ονοματεπώνυμο: ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Δευ 07 Ιουν 2021, 09:25

fireman έγραψε:
Κυρ 06 Ιουν 2021, 09:50

1.Σε οτι ανέφερα δε συμβαδίζεις με την διακήρυξη.
2.Τι εννοείς δε ζητάμε τίποτα και δεχόμαστε οτι μας πετάνε; Δε ξέρεις να διαβάζεις ή μας κοροϊδεύεις;
3. Στα π......ρια μου. Αν δεν έχω αποχωρίσει πρώτος :hello:

Σε ποιους κάποιους αναφέρεσαι και τους αποκαλείς και Μαζοχιστές; Στο Κωστή που είναι γραμματέας του ΔΣ, σε μένα, στο Ζάχο, σε ποιον; Σάλτα και ...... κ. Κώστα αν νομίζεις οτι σε έχω κάποια ανάγκη εσένα και τον σύλλογο. Με πολύ αγάπη :)

] Εκ της διαχείρισης :

Απαράδεκτος σχολιασμός !
Έχει μεταφερθεί στην ενότητα διαχειριστικά αυτούσια η απάντηση του μέλους fireman .

Θα επανέλθω προς ενημέρωση .

Matador23
:shock: ............. :doh: .........................................
λυπαμαι πολυ Τρυφωνα !
μη προτρεχετω η γλωττα της διανοιας !!
δεν εχω την απαιτηση να με ξερεις ,αλλα τουλαχιστον απο τα γραφομενα μου τοσα χρονια ,θαπρεπε να ειχες καταλαβει οτι δεν μασαω τα λογια μου και αν ειχα κατι να πω για σενα και για τους υπολοιπους που αναφερεις ,θα το ειχα πει ευθεως!
και μαλιστα σεβομαι οτι καποιοι διαθετουν απο τον χρονο τους για να προσπαθησουν να λυσουν προβληματα !μαλιστα γι'αυτο και σε ψηφισα !
τωρα εσυ γιατι αντιδρας ετσι,ακομα δεν μπορεσα να το καταλαβω.αν ηθελες καποια απαντηση θα μπορουσες να ρωτησεις και οχι να δημιουργεις εννοιες και γνωμες που δεν εχω!ειλικρινα ακομα δεν καταλαβα την αντιδραση σου!
οπως υπογραφει και ο Στελλιος ΕΊΜΑΙ ΥΠΕΎΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΆΦΩ,ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΥΤΆ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΟΥΝ ΚΆΠΟΙΟΙ..
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!

Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Δευ 07 Ιουν 2021, 09:39

mojo έγραψε:
Κυρ 06 Ιουν 2021, 15:54

Και τελικά δε μάθαμε και ποιοι είναι αυτοί οι "κάποιοι" ρε Κώστα. Που τα δίνουν όλα και είναι και μαζοχες.
Ζαχο ειπα για μαζοχιστικες ιδεες! πχ πριν ξεκινησω για ψαρεμα να κανω αιτηση-δηλωση στο λιμενικο να ψαρεψω σε συγκεκριμενη περιοχη !
δεν ειναι μαζοχιστικο?αυτος που το προτεινε ,μπορει ακομα να στελνει μηνυμα για μετακινηση και να του φαινεται λογικο !!!
εγραψα εγω οτι καποιοι τα δινουν ολα? :-k
....νομιζω οτι ολοι πρεπει να διαβαζουμε τα του γραφοντα και οχι αυτα που θελουμε !ετσι δεν θα υπαρχουν παρερμηνιες.
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Δευ 07 Ιουν 2021, 16:50

Ρε Κώστα, λες ότι εμείς δεν ζητάμε τίποτα και τα καταπίνουμε όλα χωρίς λέξη και στο τέλος λες αμα είναι έτσι ναούμ, παραιτούμαι.
Και το λες σε ανθρώπους που έχουν ξεσκιστεί αυτές τις μέρες, ώστε να παρουσιάσουν εγκαίρως τις θέσεις μας και έχουν να αντιμετωπίσουν και τον κάθε ένα που βαράει το χέρι στο τραπέζι και λέει 'όχι, εγώ αυτό δεν το δέχομαι' και 'για όλα φταίνε τα τσοντοκαναλα' και 'σας τα λεγα εγώ χρόνια τωρα' και 'άμα είναι ετσι γιουβετσι' κτλ κτλ κτλ.
Οποίος έχει άποψη την καταθέτει όμορφα κι ωραία στη γενική συνέλευση των μελών και αφήνει τη δουλειά σ'αυτούς που ανέλαβαν με πολύ προσωπικό κόστος να ασχοληθούν.
Στην τελική, δεν έχω δει κάποια πρόταση από σένα, ούτε κι από τον φίλο καμακι, που επνεε μένεα τις προάλλες για τα θαλάσσια πάρκα.
Το ψάρι πρέπει κάποιος να το πιάσει, είναι εύκολο θαρρώ...

gpag

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gpag » Δευ 07 Ιουν 2021, 19:10

Καλησπέρα
Πράτησα λίγο το χάος των φορολογικών και είπα να κοιτάξω το εδώ χάος....

Υπομονή στα παιδιά που τρέχουν το forum και το σύλλογο.
Απο όλους μας, μέλη του φόρουμ η του συλλόγου , πρέπει να υπάρχει σεβασμός προς τα παιδιά που αφιερώνουν τον ελεύθερο χρόνο τους για να σωθεί κάτι.

Εμείς πρέπει στηρίξουμε τις αποφάσεις τους και να προτείνουμε ιδέες.

:hello:

Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Πέμ 17 Ιουν 2021, 22:39

hariska έγραψε:
Δευ 07 Ιουν 2021, 16:50
Ρε Κώστα, λες ότι εμείς δεν ζητάμε τίποτα και τα καταπίνουμε όλα χωρίς λέξη και στο τέλος λες αμα είναι έτσι ναούμ, παραιτούμαι.
Και το λες σε ανθρώπους που έχουν ξεσκιστεί αυτές τις μέρες, ώστε να παρουσιάσουν εγκαίρως τις θέσεις μας και έχουν να αντιμετωπίσουν και τον κάθε ένα που βαράει το χέρι στο τραπέζι και λέει 'όχι, εγώ αυτό δεν το δέχομαι' και 'για όλα φταίνε τα τσοντοκαναλα' και 'σας τα λεγα εγώ χρόνια τωρα' και 'άμα είναι ετσι γιουβετσι' κτλ κτλ κτλ.
Οποίος έχει άποψη την καταθέτει όμορφα κι ωραία στη γενική συνέλευση των μελών και αφήνει τη δουλειά σ'αυτούς που ανέλαβαν με πολύ προσωπικό κόστος να ασχοληθούν.
Στην τελική, δεν έχω δει κάποια πρόταση από σένα, ούτε κι από τον φίλο καμακι, που επνεε μένεα τις προάλλες για τα θαλάσσια πάρκα.
Χαρη !ανεκαθεν ειχες αυτο το κακο!ποτε δεν διαβαζεις αυτα που κοιτας!αν τα διαβαζες ,θαβλεπες αλλα απο αυτα που παραθετεις πιο πανω!
και δυστυχως το κανουν κι'αλλοι !οποιος δεν καταλαβαινει τα γραφομενα καποιου,μπορει να ρωτησει και οχι να δημιουργει αυθαιρετες σκεψεις!δεν μπορω να γραφω και τι δεν εννοω! μη το κανουμε σαν τις οδηγιες χρησης στην ΗΠΑ ,οπου εκτος απο το τι πρεπει να κανουν οι χρηστες,θα πρεπει να γραφουν και το τι δεν πρεπει να κανουν! ημαρτον! αν για καποιον ειμαι τοσο δυσνοητος,μπορει να με ρωτησει και ευχαριστως να το κανω πιο λιανα!
επαναλαμβανω οτι σεβομαι τους ανθρωπους που αφιερωνουν χρονο και για αλλους !!!

Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Πέμ 17 Ιουν 2021, 22:43

Τελικά τι γίνεται με το ταλαίπωρο το νομοσχέδιο?
Σε τι φάση είναι?
Μαθαίνουμε κάτι?
ΕΊΜΑΙ ΥΠΕΎΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΆΦΩ,ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΥΤΆ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΟΥΝ ΚΆΠΟΙΟΙ......

Άβαταρ μέλους
VIPER
Ονοματεπώνυμο: Αργουδέλης Αλέξανδρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από VIPER » Παρ 18 Ιουν 2021, 08:39

stelarasA'MAK έγραψε:
Πέμ 17 Ιουν 2021, 22:43
Σε τι φάση είναι?
Μαθαίνουμε κάτι?
Ανασύνταξης....
ΑΡΓΟΥΔΕΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
-- ΜΕΓΑ ΤΟ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ ΚΡΑΤΟΣ --

My Channel...
https://www.youtube.com/channel/UCu9JjC ... r6gUBCJPvg

Άβαταρ μέλους
mojo
Site Admin
Ονοματεπώνυμο: Ζάχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mojo » Παρ 18 Ιουν 2021, 18:53

stelarasA'MAK έγραψε:
Πέμ 17 Ιουν 2021, 22:43
Σε τι φάση είναι?
Μαθαίνουμε κάτι?
Αυτή η μορφή του νομοσχεδίου που είχε προταθεί για δημόσια διαβούλευση είναι βέβαιο ότι δε θα είναι η τελική. Αυτή τη στιγμή δεν έχει μπει καν σε διαδικασία ανασύνταξης. Συγκεντρωνονται, μελετούνται και αξιολογούνται όλες οι αντιδράσεις-προτάσεις των πολιτών και συλλογικοτητων από τους αρμόδιους στο υπουργείο.
Αυτό θα πάρει περίπου όλο το καλοκαίρι...

Το κρίσιμο ήταν ότι η αντίδραση των ερ. Αλιεων ήταν μαζική και καθοριστική. Για να λέμε και τα σύκα σύκα όμως παίζει και ρόλο ότι απ την απέναντι μεριά φαίνεται πως έχουν ανοιχτά αυτιά
Η Ποιότητα της Ζωής μας, απο τις Επιλογές μας εξαρτάται...
-Capetan Thomas

Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stelarasA'MAK » Παρ 18 Ιουν 2021, 23:48

:good:
ΕΊΜΑΙ ΥΠΕΎΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΆΦΩ,ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΥΤΆ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΟΥΝ ΚΆΠΟΙΟΙ......

origingio
Ονοματεπώνυμο: giorgospapachris

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από origingio » Δευ 28 Ιουν 2021, 00:30

να πω κάτι, από έναν άπειρο του θέματος, στα χωράφια έκαναν 5 χρόνια αγρανάπαυση για να γλιτώσουν τον κορεσμό της γης, μήπως αν γινόταν αλιείαναπαυση από τους επαγγελματίες με επιδότηση και άδεια στο να πιάνουν μόνο ξενοφερτα είδη όπως λαγοκεφαλος, θα ξαναγεμιζε ψάρια η θάλασσα;;
ΑΤΗ~ΥΒΡΙΣ~ΝΕΜΕΣΙΣ~ΤΙΣΙΣ

Επιστροφή στο “Νομικά”