ΑΝΔΡΟΣ

Με pm παρακαλώ :),........
Άβαταρ μέλους
dimitris3200
Ονοματεπώνυμο: dim stath

ΑΝΔΡΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitris3200 » Τρί 07 Ιουν 2011, 21:08

Για σας παιδια.Σκεφτομαστε με το ψαρευτικο μου ζευγαρι για οικογενειακες διακοπες στην Ανδρο, συνδιαζοντας και το ψαροντουφεκο.Οικογενειακες δηλ.απο 2 πιτσιρικια εκαστος.Επειδη υπαρχει βαρκα και δεν θελουμε να την αποκλεισουμε ψαχνουμε για κατι πολυ κοντινο στη θαλλασα, προφυλαγμενο απο καιρο, στο νοτιοδυτικο τμημα του νησιου λογω μελτεμιων παντα.Το ιντερνετ δεν με κατατοπιζει οπως θελω. Αν καποιοςεχει κατι κατα νου τον ευχαριστω εκ των προτερων.

Άβαταρ μέλους
PanEx
Ονοματεπώνυμο: Εξαρχίδης Παναγιώτης

Re: ΑΝΔΡΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PanEx » Τετ 08 Ιουν 2011, 01:16

Κόρθι,........υπέροχο μέρος για διακοπές με οικογένεια,δύσκολα θα βγαίνεις αν έχει καιρό,αλλά αν βγείς θα αποζημιωθείς! :)
Mη πιστεύεις όσα γράφονται στα φόρουμς.....

Άβαταρ μέλους
fckof
Ονοματεπώνυμο: Αδαμης Δημοσθενης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fckof » Τετ 08 Ιουν 2011, 01:25

Αψαρο το νησι.....! :tomato:

Άβαταρ μέλους
dimitris3200
Ονοματεπώνυμο: dim stath

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitris3200 » Δευ 27 Ιουν 2011, 20:42

Επειδη κλεισαμε Αγ. Πετρο, τα Γαυρονησια αξίζουν για βουτια; Κανα καλο μερος στα δυτικα του νησιου η κανα μερος που να αξιζει εκει κοντα που να ψαρευεται με βοριαδες;

Άβαταρ μέλους
blackbird
Ονοματεπώνυμο: MAVROPOULOS JOHN

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackbird » Δευ 27 Ιουν 2011, 21:52

dimitris3200 έγραψε:Επειδη κλεισαμε Αγ. Πετρο, τα Γαυρονησια αξίζουν για βουτια; Κανα καλο μερος στα δυτικα του νησιου η κανα μερος που να αξιζει εκει κοντα που να ψαρευεται με βοριαδες;
Αν έχεις βάρκα στα νησάκια θα βρεις απ όλα τα καλά και σε όλα τα βάθη !!!!!!!!!!!!!!
Πάλι με χρόνους με καιρούς, πάλι δικιά μας θά΄ναι
Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ

datura72
Ονοματεπώνυμο: georgios kesaris

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από datura72 » Τρί 15 Ιουν 2021, 12:50

fckof έγραψε:
Τετ 08 Ιουν 2011, 01:25
Αψαρο το νησι.....! :tomato:
Ναι καλα ....για σενα ειναι οκ!
Για αλλους αψαρο.Καλα το πας !
be nice...or fuck off.

dimitrikotz

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Τρί 15 Ιουν 2021, 14:31

Υπέροχο νησί απ' όλες τις απόψεις. Μάλιστα λόγω διαμόρφωσης και λόγω καιρών που το χτυπάνε αλύπητα κρατάει αρκετά και καλά ψάρια. Σχεδόν όλο το νησί είναι ένας απέραντος ψαρότοπος που και ψάρια να μην κυκλοφορούν θα χαρείς τους βυθούς του και ως εκδρομή θα σου μείνει αξέχαστη. Από το σημείο που θα είσαι κατ' αρχήν υπάρχει ένα ακρωτήρι στο Απρόβατο που είναι πολύ ενδιαφέρον ψαρευτικά, μόνο προσοχή γιατί όλος ο κόλπος του Απροβάτου είναι απαγορευμένος λόγω αρχαιοτήτων. Απο εκεί και μετά θα συναντήσεις καταπληκτικούς βυθούς, στήρες μεγάλες και άφθονες και στον ανοιχτό κάβο πριν το Χαλκολιμνιώνα και σε κατάλληλη ώρα, συναγρίδες. Και οι δύο κάβοι των Αποθηκών είναι καταπληκτικοί, ιδιαίτερα ο νότιος με βαθύ και δύσκολο βυθό και μόνιμο ισχυρότατο ρεύμα, κρύβει μεγάλες εκπλήξεις - ροφούς απ'΄τα παλιά, πίγγες, στήρες, σαργούς. Μετά απ' αυτά με κατεύθυνση πάντα τα νότια προς Τήνο, περνάς την Πλάκα που είναι αδιάφορη ρηχοπατιά και μετά ο βυθός γίνεται πάλι ονειρεμένος. Μέχρι το στενό Άνδρου - Τήνου οι γκρεμοί και τεράστιοι βράχοι συνθέτουν ένα υποβλητικό τοπίο. Ολα αυτά τα μέρη θα καλύψουν θεωρώ το σύνολο το διακοπών σας. Αλλά και η άγρια ανατολική πλευρά του νησιού είναι εξίσου καταπληκτική. Αν το νησί είναι άψαρο εγώ είμαι ο πάπας της Ρώμης.....

Άβαταρ μέλους
Ανδρέας spearfishing
Ονοματεπώνυμο: Ανδρέας αυγουστινατος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ανδρέας spearfishing » Τρί 15 Ιουν 2021, 16:10

Επειδή τυγχάνει να έχει η γυναίκα μου εξωχικο στον Άγιο Πέτρο και πάμε οικογενειακως κάθε καλοκαίρι μπορώ να σου πω ότι σχεδόν όπου και να πας δεν θα σε αφήσει αδιάφορο. Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν έχω κάνει μεγάλη αναζήτηση ψαρότοπων και κυρίως βουτάω από την μεριά του Φελλου όπου έχω βρει ένα κομμάτι με κατρακύλια και κρύβει αξιόλογα θηράματα. Αν εσείς έχετε και σκαφακι μου έχουν πει και για τα νησάκια απέναντι από τον Άγιο Πέτρο ότι είναι ενδιαφέρον. Περιμένω και εγώ πάλι φέτος τον Αύγουστο πως και πως να το ψάξω περισσότερο το νησί και για άλλους τόπους πάντως όπως και να έχει, για μένα, είναι πολύ καλή επιλογή και για διακοπές και για ψάρεμα! :D :good:
Λίγα δευτερόλεπτα ασφυξίας για μια ανάσα ελευθερίας!

tankard

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tankard » Τρί 15 Ιουν 2021, 16:14

[OFFTOPIC]
Η μαγεία των fora! Συνεχίζεται/εμπλουτίζεται μια κουβέντα μετά από 10 χρόνια και η πληροφορία μένει για ακόμα τόσα!
[/OFFTOPIC]

Άβαταρ μέλους
Ανδρέας spearfishing
Ονοματεπώνυμο: Ανδρέας αυγουστινατος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ανδρέας spearfishing » Τρί 15 Ιουν 2021, 16:18

Ωχ τώρα το παρατήρησα ότι είναι από το 2011!χαχαχαχαχαχ :lol: :rotfl: Ε νταξει δεν πειράζει κουβέντα να γίνεται!
Λίγα δευτερόλεπτα ασφυξίας για μια ανάσα ελευθερίας!

Επιστροφή στο “Ψαρότοποι”