Αγορα pathos

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.
chrissfak

Re: Αγορα pathos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από chrissfak » Σάβ 16 Ιαν 2021, 11:01

vagtnt13 έγραψε:
Τετ 13 Ιαν 2021, 23:10
Καλησπέρα και εγώ έχω μια απορία πώς πουλιούνται τα sniper σωρηδόν στις αγγελίες γιατί ήμουν και εγώ έτοιμος να πάρω ...και κόλλησα χωρίς να το έχω ψαρέψει εννοείται δεν έχω άποψη..τα θεωρώ πολύ καλά όπλα στα συμβατικά
Αν είναι ή ήταν κάποιος κάτοχος sniper θα με ενδιέφερε η γνώμη του..
Σχετικά πρόσφατα πήρα ένα Sniper 125 (συμβατικό), και σε 2 τρίωρα ψαρέματα έμεινα πολύ ικανοποιημένος. Έχω άλλα 2 δυνατά 100άρια 2λάστιχα όπλα στην κατοχή μου (Pathos Laser Open Carbon, Rob Allen Tuna Aluminium) (και αυτά συμβατικά), αλλά όταν έχει άπνοιες με 30-40 μέτρα οριζόντια ορατότητα στην περιοχή μου, προτιμώ το μακρύ.

Όπως είπε ο ifreedomandlove παραπάνω, σε μικρά βάθη θα έχεις ανάκρουση όταν φορτώσεις και τα 2 λάστιχα. Αυτή ελαττώνεται με το βάθος.

Με το 1 λάστιχο, το όπλο είναι Διαβήτης σε βολές περίπου 3 μηκών. Τα κόκκινα 16άρια που φοράει είναι εύκολα στη όπλιση και progressive. Ακόμα και το 1 λάστιχο κάνει δουλειά σε εμβέλεια, δεδομένου και του ανάποδου μηχανισμού στα Pathos (στο 125, το μήκος όπλισης είναι 136cm από τη δεύτερη τρύπα στο τελευταίο καρχαριάκι).

Η λαβή του όπλου είναι πολύ βολική για τη δική μου μικρομεσαία παλάμη και πιο εύκολη στην όπλιση από του Laser/Saragos Carbon, που είναι πιο εντυπωσιακή στο μάτι αλλά μυτερή στην άκρη και ενοχλητική στην όπλιση στο στήθος.

Αυτό που μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση είναι η κεφαλή του όπλου σε συνδυασμό με το σχήμα του. Πιστεύω η καλύτερη για 2 λάστιχο...Η ευθυγράμμιση στα λάστιχα όταν το φορτώνεις είναι τρομερή, σαν ψεύτικη.

Για τα λεφτά του είναι "μωράκι", ωραίο όπλο. Και πολύ απλό στη χρήση του.

Το μόνο κακό που βρίσκω είναι ότι δε μπορείς να βάλεις χοντρή βέργα αν θέλεις λόγω του κλειστού οδηγού...Αλλά είπαμε, δε μπορείς να τα έχεις και όλα.

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου”