ΚΟΛΛΗΜΑ ΣΤΟΛΗΣ ΣΩΤΗΡΕΙΑ !!! ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!!

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.
Άβαταρ μέλους
panos kazazis
Ονοματεπώνυμο: panos kazazis

ΚΟΛΛΗΜΑ ΣΤΟΛΗΣ ΣΩΤΗΡΕΙΑ !!! ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos kazazis » Κυρ 12 Μάιος 2013, 20:04

Μετα απο καποια χρονο στο θεμα στολων ειχα ενα προβλημα στο οτι πηγαινα στην θαλασσα παρα πολυ συχνα και η στολες αντεχαν λιγο οπως τα ξερετε ολοι να λιγο απο εδω να λιγο απο εκει αλες φορες πολυ σκισιμο αλες λιγο και ουτο καθεξης !!

καποτε αλαζα της στολες σαν τα χαρτακια αλλα πλεον εδω και κανα 3-4 χρονια δεν με περνει και πιστευω και πολους ακομα ,,, ενα σερβις να πας σε καποιο μαγαζι που ραβει θες κανα 30-50 ευρω αναλογος την φθορα ,, ετσι ψαχτηκα και απο δοαφορες παντετες εδω και αρκετα χρονοα κατεληξα εδω !!!

αυτο το κολιμα πιστεψεμε δεν καταλαβαινει τιποτα απλα να γινει σωστα !!!

σε μικρες αμυχες στην στολη φυσικα δεν βαζουμε τα φιλμακια απλα λιγο κολα οπως ξερετε οι ποιο πολυ αλλα σε μεγαλα σκισιματα η μεγαλες φθορες σε γονατα κ.λ.π το κολιμα νεοπρεν ειναι μονοδρομος και αντεχει παρα πολυ !!

τα φιλμακια ειναι ιδανικα για της ραφες της λειας ,, σε μεγαλιτερα σχισιματα η τρυπες απλα μεγαλωνουμε το μπαλωμα περνοντας απο καμια παλια στολη η οτιδιποτε παλιο νεοπρεν ακουλουθοντας αυτην την διαδικασια !!

μπορει να χανει λιγο την ομορφια της η στολη αλλ αποσο με νοιαζει εγω θελω να μην μπαζει να ειναι αθανατο και να μην πλειρωνω
με μια κολα ολα γινονται και λιγο να πιανουν τα χερια μας !!!

οσοι τωρα ακομα τα εχουν πολλα τα ευρω ας παν να παρουν καινουργια χαχαχαχ!!!

εγω παντως εχω σωθει χρονια τωρα και αρκετοι φιλοι μου που μου φερνουν της στολες για να της κανω φυσικα φιλικα !!! :hello: :hello:

http://www.youtube.com/watch?v=ovOnctyQ ... e=youtu.be
ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΡΗΧΟΙ ...... ΟΜΩΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΒΑΘΥΤΕΣ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΕΙΣ

---ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΘΕΡΜΑΙΚΟ---

Άβαταρ μέλους
Μιχάλης
Ονοματεπώνυμο: Μιχ Μιχ

Re: ΚΟΛΛΗΜΑ ΣΤΟΛΗΣ ΣΩΤΗΡΕΙΑ !!! ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μιχάλης » Κυρ 12 Μάιος 2013, 20:40

Είσαι ωραίος!
αυτό με το κάτω μέρος απ το καλτσάκι, που το βάζεις για γόνατο, όλα τα λεφτά :good:
(έχω παλιά καλτσάκια) θα το εφαρμόσω σίγουρα!

Άβαταρ μέλους
AntoniEesti
Ονοματεπώνυμο: Αντωνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AntoniEesti » Κυρ 12 Μάιος 2013, 20:46

Πανο να σου κανω μια ερωτηση?παρατηρησα οτι σε ολα εχεις πρασινη παραλλαγη.Υπαρχει καποιος λογος η τυχαιο που δεν χρησιμοποιησες αλλη παραλλαγη ?
Follow me in

Άβαταρ μέλους
johndrama
Ονοματεπώνυμο: Ioannis Draminos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από johndrama » Κυρ 12 Μάιος 2013, 22:43

Εισαι φοβερος ποτε το κανες ποτε το ανεβασες αρχοντας .Μεγαλη υποθεση αυτο με τις λειες.Ενας κατασκευαστης τοσα χρονια δεν εβγαλε μια ρημαδοστολη λεια με ενισχυμενες ραφες. :-"
Ή του ύψους ή του βάθους βουνο-θαλασσα

Άβαταρ μέλους
panos kazazis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos kazazis » Δευ 13 Μάιος 2013, 00:28

Cesar2gr έγραψε:Πανο να σου κανω μια ερωτηση?παρατηρησα οτι σε ολα εχεις πρασινη παραλλαγη.Υπαρχει καποιος λογος η τυχαιο που δεν χρησιμοποιησες αλλη παραλλαγη ?
ο λογος φιλαρακι γιατι ψαρευω ποιο συχνα σε αμοφυκιαδες !!!

και σε τραγανες παρα σε βραχωδη μεροι που παει ολος ο λαος !!! :hello:

mike lamar

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mike lamar » Δευ 13 Μάιος 2013, 08:01

ενταξει καλες οι πατεντες αλλα το σωστο σε λειο ειναι : αν το σκισιμο ειναι μικρο λιγη κολλα σε καθαρη επιφανεια και οχι γυαλοχαρτο αρκει

αν ο σκισιμο ειναι μεγαλο βαζουμε λιγη κολλα και στις δυο καθαρες και στεγνες επιφανειες και τα ενωνουμε μετα απο ενα 10 λεπτο δε ξεκολλανε με τιποτα

Άβαταρ μέλους
panos kazazis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos kazazis » Δευ 13 Μάιος 2013, 08:24

mike lamar έγραψε:ενταξει καλες οι πατεντες αλλα το σωστο σε λειο ειναι : αν το σκισιμο ειναι μικρο λιγη κολλα σε καθαρη επιφανεια και οχι γυαλοχαρτο αρκει

αν ο σκισιμο ειναι μεγαλο βαζουμε λιγη κολλα και στις δυο καθαρες και στεγνες επιφανειες και τα ενωνουμε μετα απο ενα 10 λεπτο δε ξεκολλανε με τιποτα
σε μικρο σκισιμο ενοητε το ειπα και εγω !!!

αλλα σε μεγαλο μεταα απο λιγο αν το μερος τρωει και ζορι ανοιγη μην επιμενεις εχω κολησει τα παντα !!

ενω με το απλο κολημα οπως λες και εσυ και με την ενυσχισηαπο αυτο το φιλμακι πιστεψεμε δεν θα παθει με την καμια τιποτα για χρονια !!!

εισαι και απο θεσσαλονικη οταν μια στολη σου γινει ακομα και κοματια στηλε μου ενα π.μ να βρεθουμε αν θες να μου την δωσεις να δεις το αποτελεσμα γιατι ειμαι καθετος σε αυτο γιατι σε μιλαω το κανω χρονια και σε μενα και σε φιλους και εχουν παθει πλακα δεν ειμαι εγωιστης !!!

δεν μιλαω για αμυχες κια ψιλοπραγματα αυτα ενοητε μονο με κολιτσα !!

μιλαω για ραφες τρυπες σκισιματα μεγαλα κ.λ.π ,, κατι που πανω κατω θα σε αναγκαζε η να το στειλης σε μαγαζι για σερβις η να παρει αλη στολη !!! :hello:

Fanouris
Ονοματεπώνυμο: Fanouris Kritikos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fanouris » Δευ 13 Μάιος 2013, 09:33

Σε ένα τέτοιο σκίσιμο πιστεύω ότι δεν δεν χρειάζεται τίποτα περισσότερο από 2 χέρια κόλλα (και 2 μανταλάκια) και γίνεται αθάνατο φτάνει η κόλλα να είναι καλή και να εφαρμοστεί σωστά στους χρόνους που πρέπει (δεν χρειάζονται βιασύνες).

Άβαταρ μέλους
alygistos
Ονοματεπώνυμο: Odysseas apostoloy

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alygistos » Δευ 13 Μάιος 2013, 12:31

Η κόλα που βλέπω στο βίντεο ειναι μια από τις πολλές πχ cressi,seac-sub,omer η κάτι τέτοιο.... Η καλύτερη κόλα για στολές είναι αυτή που βάζουν για κόλλημα σε φουσκωτά από hypalon... ειναι πανάκριβη έχει κάνα 60€!
Και δεν θυμάμαι αλλά κάποια εταιρία έβγαζε στολές λείες ξυρισμένες με αυτές στις ενισχύσεις και μάλιστα μέσα έξω σε όλες τις κολλήσεις!!!
μπράβο για το βίντεο.... :thumbsup:

Άβαταρ μέλους
.spiros.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από .spiros. » Δευ 13 Μάιος 2013, 13:57

παιδια εμενα , οσες φορεσ σε σχισιμο εβαλα κολα μετα δεν χανα ανοιξε !!! αν κολήσεις τα σημεία του νεοπρέν σε
σωστό χρόνο
, μετά δεν έχεις ανάγκη ! ( με μια καλή κόλα φυσικά , γτ μερικές είναι μάπα :grin: )
λίγο υπερβολή για εμένα το φιλμάκι !
οι ενυσχήσεις σε αγκώνες και γόνατα είναι πολύ σωστές !!! βέβαια από την δική μου χρήση περιορίζουν κάπως την ελαστικότητα στο σημείο αυτό ! διαλέγεις και παίρνεις όμως .....
επίσης σε λείες στολές που της καίει ο ήλιος στην πλάτη , κολάω μόλις καούν λείο ξυρισμένο νεοπρέν 1 χιλιοστού !

καλή προσπάθεια ! μπράβο σου!

Άβαταρ μέλους
panos kazazis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos kazazis » Δευ 13 Μάιος 2013, 14:14

ρε παιδια λετε να ειμαι μαλακας να καθομαι να κανω τετοια διαδικασια αν ηταν να εβαζα μονο κολα και να τελιωνα ???

τα εχουμε κανει και εμεις αυτα και ειδαμε απο ολες της κολες ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΑ ΣΧΙΣΙΜΑΤΑ ΠΡΩΤΑ ΚΟΛΑΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΑΖΕΙς ΤΗΝ ΕΝΙΣΧΙΣΙ ΚΑΙ ΤΕΡΜΑ ΟΠΩς ΤΟ ΔΕΙΧΝΩ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ,, ΑΠΛΑ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΤΟ ΔΕΙΧΝΩ ΣΑΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΠΩΣ ΚΑΙ ΤΙ ,, ΜΗΝ ΚΟΛΑΤΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΟΛΙΣΙ !!ʹ

ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΠΩ ΣΕ ΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΑ ΣΧΙΣΙΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΤΡΑΒΑΝ ΖΟΡΙ Η ΣΤΟΛΕΣ Π.Χ ΣΧΙΣΙΜΟ ΟΥΡΑΣ ΣΤΑ ΠΛΑΓΙΑ Κ.Λ.Π ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΟΝΟ Η ΚΟΛΑ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΝΤΕ ΔΥΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑΙΔΙΑ ΑΝΑΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΤΗΝ ΣΤΟΛΗ ΟΣΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΘΕΛΕΙ ΕΝΙΣΧΙΣΙ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΞΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΗΣΗΧΟ !!!

στο τελος θα μετανιωσω που δειχνω !!!

παω να κανω την ζωη μας ποιο ευκολη και να γλιτωσουν μερικοι καποια χρηματα και ακουω και απο πανω αμα εβαζες μινο κολα ηταν καλα αμα εβαζες κολα για φουσκωτα που εχει 60 ευρω ,, και παει λεγοντας !!

δεν ειμαι εγωηστης απλα ειμαι αρκετα απολιτος γιατι το θεμα το εχω δουλεψει χρονια και το ξερω αν δειξω τι στολες και τι σχισιματα εχω σωσει ετσι θα τρελαθητε !!!

ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟΣ ΟΤΡΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΑ
ΣΧΙΣΙΜΑΤΑ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΡΑΒΟΥΝ ΖΟΡΙ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΑΝ ΒΑΛΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΚΟΛΑ !!!

ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΟΥΛΗ ΣΤΗΝ ΣΤΟΛΗ ΤΟΤΕ ΝΑΙ ΜΟΝΟ ΚΟΛΙΤΣΑ !!!
ΤΕΛΟΣ !!!

ΔΕΝ ΝΕΥΡΙΑΖΩ ΑΠΛΑ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΛΕΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ !!!!

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΟΣΟΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΛΕΙΕΣ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΕΣ ΣΥΜΕΤΟΧΕΣ
ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΥ ΠΟΝΑΝ Η ΛΕΙΕΣ === ΡΑΦΕΣ !!!
ΚΑΙ ΤΟ ΦΙΛΜΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΠΛΑ ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ ΕΧΩ ΣΩΘΕΙ ΤΙ ΨΕΜΑΤΑ ΝΑ ΠΩΩΩΩΩΩ !!!
ΤΕΛΟΣΣΣΣΣΣΣΣ !!!!!!!!!!!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ :hello:

Άβαταρ μέλους
ghost3000
Ονοματεπώνυμο: Κώστας Βλάχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ghost3000 » Δευ 13 Μάιος 2013, 15:00

Φίλε μου είσαι και πολυ μάστορας
=D>
ghost3000--------'--

kristelo
Ονοματεπώνυμο: kristelo-χρηστος τριανταφυλλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kristelo » Δευ 13 Μάιος 2013, 16:24

Απλά δεν είπες τι κόλπα βάζεις γιατι στο εμπόριο υπάρχουν πολλές.εχω δοκιμάσει 6 κολες αλλα μόνο η μια βγήκε σούπερ.ποια πιστεύεις ότι ειναι ιδανική.?

Άβαταρ μέλους
panos kazazis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos kazazis » Δευ 13 Μάιος 2013, 16:28

kristelo έγραψε:Απλά δεν είπες τι κόλπα βάζεις γιατι στο εμπόριο υπάρχουν πολλές.εχω δοκιμάσει 6 κολες αλλα μόνο η μια βγήκε σούπερ.ποια πιστεύεις ότι ειναι ιδανική.?

εχω φαει και γω ητα απο κολες για μενα η καλητερη ηταν η κρεσι σε κιτρινο σωληναριο ,, αλλα δεν την βρηκα απο εκει που πηγα ,, και πλεον πηρα την μαρες σε ασπρομαυρο σωληναριο και αυτη βγηκε καλη ,, αλλα αν βρω κρεσι ειμαι φαν !!! :hello:

kristelo
Ονοματεπώνυμο: kristelo-χρηστος τριανταφυλλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kristelo » Δευ 13 Μάιος 2013, 16:34

panos kazazis έγραψε:
kristelo έγραψε:Απλά δεν είπες τι κόλπα βάζεις γιατι στο εμπόριο υπάρχουν πολλές.εχω δοκιμάσει 6 κολες αλλα μόνο η μια βγήκε σούπερ.ποια πιστεύεις ότι ειναι ιδανική.?

εχω φαει και γω ητα απο κολες για μενα η καλητερη ηταν η κρεσι σε κιτρινο σωληναριο ,, αλλα δεν την βρηκα απο εκει που πηγα ,, και πλεον πηρα την μαρες σε ασπρομαυρο σωληναριο και αυτη βγηκε καλη ,, αλλα αν βρω κρεσι ειμαι φαν !!! :hello:
Οκ φίλε thanks .ξερω βέβαια απο πρώτη πηγή ότι οι εταιρίες δεν κολλάνε με τέτοιες κολες.απλα ειναι κόλπα με τρία διαφορετικά υλικά τα οποία δεν λένε τι ειναι και απο που τα προμηθεύονται για να γίνει τόσο γερή μια κοληση σε λεία ξυρισμενη κολλημένη μόνο με κολα και χωρίς κλωστες και νήματα που βάζουν κάποιοι.

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου”