Καύσωνας - Καιρός για θάλασσα

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος
marios90xalkida

Καύσωνας - Καιρός για θάλασσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από marios90xalkida » Πέμ 01 Ιούλ 2021, 00:11

Το καλοκαίρι είναι εδώ όσο ποτέ άλλοτε,με θερμοκρασίες που αγγίζουν κόκκινο!Καιρός λοιπόν για θάλασσα :D

phpBB [video]

dimitrikotz

Re: Καύσωνας - Καιρός για θάλασσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitrikotz » Πέμ 01 Ιούλ 2021, 08:52

Εχετε τον τρόπο να μεταδίδετε τις ωραίες στιγμές και το λεγόμενο postive thinking! Εκπληκτικά Ευοιώτικα τοπία με μία θάλασσα να την πιείς στο ποτήρι. Φίλε μου χωρίς παρεξήγηση όταν έχεις πιάσει τέτοια στήρα, γιατί στενοχωριέσαι για την συναγρίδα? Εγώ γιαυτήν θα πήγαινα εξ' αρχής! :hello:

Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΙΤΙΝΟΣ » Πέμ 01 Ιούλ 2021, 09:24

Καλημέρα και καλό μήνα :)
Μας ταξιδέψατε τόσο όμορφα πάλι! :thumbsup:
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum

marios90xalkida

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από marios90xalkida » Παρ 02 Ιούλ 2021, 11:59

Σας ευχαριστούμε πολύ παιδιά!!Καλά ναι Δημήτρη εννοείται καμία στεναχώρια!!!Και σκέψου ότι είναι και το πρώτο αξιόλογο ψάρι που πιάνουμε από την αρχή του Ιουνίου !!Πάμε για αλλά τώρα !!

tas
Ονοματεπώνυμο: Αναστάσιος Τριανταφύλλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tas » Παρ 02 Ιούλ 2021, 12:10

Ενταξει ρε παιδια ειδικα εσεις τι
δεν πρεπει να εχετε παραπονο. Οσογια το βιντεακι και τα ψαρακια ολα ωραια και οπως πρεπει.

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Σάβ 03 Ιούλ 2021, 21:40

Παιδιά έχετε ξεφύγει.
Πλέον κινήστε σε επαγγελματικό επίπεδο. Όπλα, εξοπλισμός, ντροουνς, κάμερες.
Προφανως δεν ενδιαφέρεστε για κάτι αγνό ψαροτουφεκαδικο πλέον, και στόχος είναι τα βιουζ και η ταινία.
Γι αυτό φαντάζομαι δεν εχετε γραφτεί και στο σύλλογο.
Αυτόν τον 'επαγγελματισμο' τον αντιλαμβάνονται οι περισσότεροι σαν κάτι μονοπλευρο. Δεν μπορείς να παίρνεις χωρίς να δίνεις. Εξ ου και η φτωχή θέαση των δημοσιεύσεων σας στο φόρουμ.

Υ. Γ. Επιπλέον, με προβλημάτισε πάρα πολύ η βολή από τα 8 μέτρα στο σηκιό. Τρίζουν τα ιντερνετικά κόκαλα του Νικήτα...
Το ψάρι πρέπει κάποιος να το πιάσει, είναι εύκολο θαρρώ...

Άβαταρ μέλους
matador23
Ονοματεπώνυμο: Κοβάνης Κων/νος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από matador23 » Σάβ 03 Ιούλ 2021, 22:38

hariska έγραψε:
Σάβ 03 Ιούλ 2021, 21:40
Παιδιά έχετε ξεφύγει.
Πλέον κινήστε σε επαγγελματικό επίπεδο. Όπλα, εξοπλισμός, ντροουνς, κάμερες.
Προφανως δεν ενδιαφέρεστε για κάτι αγνό ψαροτουφεκαδικο πλέον, και στόχος είναι τα βιουζ και η ταινία.
Γι αυτό φαντάζομαι δεν εχετε γραφτεί και στο σύλλογο.
Αυτόν τον 'επαγγελματισμο' τον αντιλαμβάνονται οι περισσότεροι σαν κάτι μονοπλευρο. Δεν μπορείς να παίρνεις χωρίς να δίνεις. Εξ ου και η φτωχή θέαση των δημοσιεύσεων σας στο φόρουμ.

Υ. Γ. Επιπλέον, με προβλημάτισε πάρα πολύ η βολή από τα 8 μέτρα στο σηκιό. Τρίζουν τα ιντερνετικά κόκαλα του Νικήτα...
Χάρη όσων αφορά το υστερόγραφο σου , να σου θυμίσω ότι αυτή η ψυχή είναι πλέον μόνιμα μπαναρισμενη από το φόρουμ , επειδή είχε μαλώσει με την ευγένεια και είχε παντρευτεί την ειρωνεία !!

Όποτε τίποτα δεν τρίζει , ίσα ίσα έχουμε βρει την ησυχία μας !

Επίσης δεν βγάζουμε συμπεράσματα και χειριζόμαστε το γραπτό λόγο με ευγενεια όταν δεν γνωρίζουμε κάποιους προσωπικά !

Βασικοί κανόνες netiquette:

https://el.m.wikipedia.org/wiki/Netiquette

Συγνώμη για το of topic , παιδιά το βίντεο είναι φοβερό .
Το ασφαλές ζευγαρωτό ψάρεμα υποδειγματικό !
Ένας βουτάει ο άλλος προσέχει και βοηθάει στην αναδυση έχοντας πάντα το βλέμμα στο ζευγάρι του !! :thumbsup:

Και για επίλογο :
Ο εξοπλισμό στο ψαροτουφεκο ακολουθεί την εξέλιξη όπως και σε όλα τα υπόλοιπα χόμπι στο κόσμο !!

Οι καλαμαδες παλιά είχαν καλάμια φυσικά ή μακριά ξυλα , πλέον έχουν μηχανισμούς , καρμπόν , βάσεις , τεχνητά ..

Αλίμονο μας ΑΝ δαιμονοποιήσουμε την εξέλιξη !! :hello:
ΛΑΔΙΑΣ:Η παρΑΝομη αλιεία δεν είναι ερασιτεχνική ή επαγγελματική: είναι απλά παρΑΝομη
https://www.spearfishingforum.gr/viewtopic.php?f=9&t=68075

Άβαταρ μέλους
hariska

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hariska » Σάβ 03 Ιούλ 2021, 23:00

Από την άλλη σκεφτόμουν, και με πρόλαβε ο matador σε ένα βαθμό, ότι κάνετε το γούστο σας και δεν ασχολείστε με πράγματα που σας χαλάνε τη ζαχαρένια, κάτι το οποίο πίστεψτε με θα ήθελα πάρα πολύ να κάνω κι εγώ, οπότε καλά κάνετε ότι κάνετε.
Από τη στιγμή μάλιστα που είστε και υποδειγματικοι σε αυτό που κάνετε, τότε μη μασάτε κιόλας!

Υ.Γ. Δε νομίζω πάντως να εξέφρασα άποψη για κάποιον που να τον θίγει προσωπικά εδω πέρα. Τους δικούς μου προβληματισμούς εξέφρασα.

Υ.Γ. Καλα, ο χομπιστας δεν χρειάζεται, εκτιμώ, τα τελευταία και πιο σύγχρονα επιτεύγματα της τεχνολογίας για να βγάλει δυο ψάρια να ταίσει την οικογένεια του Κώστα. Κάνω λάθος;
Το ψάρι πρέπει κάποιος να το πιάσει, είναι εύκολο θαρρώ...

marios90xalkida

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από marios90xalkida » Κυρ 04 Ιούλ 2021, 00:24

Hariska φίλε μου με λένε Μάριο και έχω πάθος με το ψαροντούφεκο και την βιντεοσκόπηση!Ο όρος επαγγελματικό που έθεσες δεν κολλάει στη λέξη ψαροντούφεκο!Ψαρεύω ,και τρώω τα ψαρια που πιάνω μαζί με το ψαρευτικο μου ζευγάρι ,και τις οικογένειές μας.Ναι έχω καψούρα με την βιντεοσκόπηση και έχω πάθει και έρωτα με το ντροουν που αποφάσισε να μου κάνει δώρο ο πατέρας μου,και το οποίο δεν το αγόρασα για να αυξήσω τα views μου!Έχουμε δύο κάμερες εδώ και πολλά χρόνια και αξιοποιώ τα χρήματα που βγάζω από την δουλειά μου για να ενισχύω τον εξοπλισμό μου.και ναι ανεβάζω βίντεο τα οποία προωθούν το ψάρεμα με ζευγάρι,την επιλεκτικότητα στο ψαροντούφεκο ,τον καθαρισμό από ότι βρούμε μπροστά μας,το πώς ζει γενικά εμάς ψαροντούφεκας!Αυτά λοιπόν τα νέα μου!Η κριτική είναι δεκτή από όλους εννοείται,και οι απάντησεις μου επίσης !

marios90xalkida

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από marios90xalkida » Κυρ 04 Ιούλ 2021, 00:27

matador23 για άλλη μια φορά σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια αγορίνα!!! :D

spearjgeo7
Ονοματεπώνυμο: giannis geo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από spearjgeo7 » Κυρ 04 Ιούλ 2021, 00:45

Πολυ ωραια ολα! Εξορμησεις, παρεα, ψαρια και πραγματικη οικολογικη συνειδηση! :hello:

Επιστροφή στο “Ψαρέματα και τεχνικές”