2 πολύ γρήγοροι!

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος
Άβαταρ μέλους
mxersraz
Ονοματεπώνυμο: mxersraz

2 πολύ γρήγοροι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mxersraz » Δευ 03 Αύγ 2015, 16:18

-Σαργούς εχετε?
-Εχουμε και σ'αργους, εχουμε και σε γρηγορους εχουμε και κατι σε πολυ αργους και κατι σε πολυ γρηγορους...

Αυτα τα χωρατα του Σεφερλη (απο τις καλες του εποχες) μου ηρθαν στο μυαλο μολις χτυπησα και το δευτερο και μαζι με τη χαρα της συλληψης μ'επιασε ενα απεριγραπτο νευρικο γελιο... για πρωτη φορα μεσα σε νερο.. Να μπαζει νερα η μασκα και να μη μπορω να σταματησω...

2 πολυ γρηγοροι σαργοι λοιπον που εντοπιστηκαν σε πλαναρισματα στα 10-13μ και τρεξαν πανικοβλητοι απο την παρουσια μου..
Μονο που απο την υπερβολικη βιασυνη τους τρυπωσαν επιπολαια...........

Η καθιερωμενη γκριματσα - αφιερωμενη στο silver που με εκανε να συνειδητοποιησω για πρωτη φορα οτι δε μπορω να ειμαι σοβαρος σε σέλφι.
P1012789.jpg
Τα ψαρια
P1012783.jpg
Και η υποβρυχια σέλφι
P1012780.jpg

Καλές βουτιες να'χουμε παιδες!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Άβαταρ μέλους
jimmy76gr
Ονοματεπώνυμο: Δημητριος Α.

Re: 2 πολύ γρήγοροι!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimmy76gr » Δευ 03 Αύγ 2015, 17:03

μπραβο στο παληκαρι...
δε νομιζω ομως οτι θα εχεις αυτη τη γκριματσα μετα τη γαματη ψητουρα που θα κανεις τα ψαρια...
παντα τετοια και καλυτερα και καλοφαγωτα
κανω ενα τσιγαρο και την κανω...(το έκοψα!!!)

kostas80
Ονοματεπώνυμο: kostas1980

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kostas80 » Δευ 03 Αύγ 2015, 17:24

ωραιος ο φιλος! :hello:

dimitris_fil
Ονοματεπώνυμο: dimitris fil

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitris_fil » Δευ 03 Αύγ 2015, 18:58

Μπραβο ωραια ψαριά :hello:

silverdiver
Ονοματεπώνυμο: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από silverdiver » Δευ 03 Αύγ 2015, 21:05

ωραιες φωτο και ωραιοι οι σαργοι σου! Βλεπω υποβρυχια καρε και περιμενω βιντεακι συντομα :hello: :hello:
οταν βρεχει...εχει περισσοτερη θαλασσα...

Άβαταρ μέλους
mojo
Site Admin
Ονοματεπώνυμο: Ζάχος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mojo » Δευ 03 Αύγ 2015, 23:14

:D
μου θυμίζεις έναν τρελό Νορβηγό που είχα γνωρίσει παλιά.
24άρων καρατίων οι σαργοί και στην εμφάνιση και στη γεύση σίγουρα
:hello:
Η Ποιότητα της Ζωής μας, απο τις Επιλογές μας εξαρτάται...
-Capetan Thomas

INBLUE
Ονοματεπώνυμο: Miltos zografinakis

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από INBLUE » Τρί 04 Αύγ 2015, 06:21

μια χαρα..!! :thumbsup:
Απ'ολα τα υφασματα μ'αρεσει μονο η βρακα απου ξυπνας και τη θωρεις στου κρεβατιου την ακρα..!

Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI
Ονοματεπώνυμο: ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KOSTAS STI » Τρί 04 Αύγ 2015, 08:59

τι να κανουν ορε κοπελι?
εσυ εισαι πιο γρηγορος !!! :grin:

υ.γ. αν δεις οτι γινονται πιο γρηγοροι ,να σε δωσω το sti να τους προλαβαινεις !!! :mrgreen:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!

Άβαταρ μέλους
profil3r_
Ονοματεπώνυμο: Agathangelou Angelos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από profil3r_ » Τρί 04 Αύγ 2015, 09:46

:good: :good:
"When we go to the ground, you are in my world. The ground is the ocean, I am the shark, and most people don't even know how to swim."

Άβαταρ μέλους
mxersraz

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mxersraz » Τρί 04 Αύγ 2015, 21:29

jimmy76gr έγραψε: δε νομιζω ομως οτι θα εχεις αυτη τη γκριματσα μετα τη γαματη ψητουρα που θα κανεις τα ψαρια...
Η γκριματσα στο χθεσινοβραδυνο τραπεζι μαλλον εμοιαζε πιο πολυ με αγριου αιλουροειδους σε οιστρο κατα το ερωτικο καλεσμα και τα λαδολεμονα να τρεχουν..
=P~
mojo έγραψε::D
μου θυμίζεις έναν τρελό Νορβηγό που είχα γνωρίσει παλιά.
Σε όλους καποιον τρελο θυμιζω.. να ανησυχω?
silverdiver έγραψε:Βλεπω υποβρυχια καρε και περιμενω βιντεακι συντομα :hello: :hello:
Αγορινα δυστυχως δεν εχω βαση στο οπλο ουτε μου κανει διαθεση να εχω rec τις βουτιες μου. Την εχω μονιμα σε θηκη για καμια σελφι η αμα τυχει καποιο ενδιαφερον ζωντανο να τραβηξω.
KOSTAS STI έγραψε:υ.γ. αν δεις οτι γινονται πιο γρηγοροι ,να σε δωσω το sti να τους προλαβαινεις !!! :mrgreen:
Μα οντως το ειπες αυτο???? το διαβασα 2-3 φορες να εμπεδωσω.. Και μου λενε μετα εμενα για τρελους απο πανω????
:rotfl:

Να ειστε καλα παίδες!
Καλες βουτιες να έχουμε!

Άβαταρ μέλους
NodAs Bes

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NodAs Bes » Τρί 04 Αύγ 2015, 21:37

πολύ ωραία τα σαργά φίλε,
το όπλο πως είναι;με είχε αποσχολήσει στο παρελθόν,αν θες μου λες.
Δεν έχουμε στον ήλιο...μπύρα

Άβαταρ μέλους
Psarogiatros
Ονοματεπώνυμο: Stavros G.def

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Psarogiatros » Τρί 04 Αύγ 2015, 21:41

Άβαταρ μέλους
agrimakis96
Ονοματεπώνυμο: Αντωνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από agrimakis96 » Τρί 04 Αύγ 2015, 23:29

:thumbsup: Επειδη ψαρευουμε σε ιδια νερα..μπορω με σιγουριά να πω οτι ντοπιοι σαργοι σ αυτα τα μετρα ειναι οτι πιο δυσκολο...μπραβο!!!

Άβαταρ μέλους
mxersraz

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mxersraz » Τετ 05 Αύγ 2015, 14:52

NodAs Bes έγραψε: το όπλο πως είναι;με είχε αποσχολήσει στο παρελθόν,αν θες μου λες.
Γιατί να μη θελω? :D
Το θεμα ειναι πως απο οπλα δεν εχω και μεγαλη εμπειρια..Τα μονα που ειχα ειναι ενα demka velos 60, ενα demka ami ΙΙ 75αρι, ενα beuchat mundial 90 και το εν λογω. (σε κατι ψαρεματα παλιοτερα ειχα δοκιμασει και ενα 90αρι rayo )

Σε σχεση με τα προηγουμενα το viper pro ειναι σαφεστατα ελαφρυτερο, πολυ πιο ευελικτο και γρηγορο αλλα σαφως πιο λεπτεπιλεπτο κι ευαισθητο..
Το δουλεψα κατευθειαν με 6.5αρα με καρχαριακια και gorilla μαυρα 19ρια και οχι με το μαμα setup.
Ο σωληνας του ειναι ελαφρυς και στιβαρος, με πολυ καλο οδηγο σε ολο του το μηκος.
Είναι εξεραΐτικα γρηγορο κι ευθυβολο ακομα και σε πολυ μακρυνες βολες και παρα πολυ αθορυβο. Ειναι αυτο που λεμε βαραει με τη σκεψη.
Η ευαισθησια της σκανδαλης ρυθμιζεται καθως και η αποσταση της απο τη λαβη. Τελος τα στοχευτικα του ειναι άψογα και η σχηνοπιαστρα του λειτουργει υποδειγματικα χωρις μπερδεματα.

Στα αρνητικα του τωρα, η ποιοτητα των πλαστικων του προσωπικα δεν μου εμπνεει πολυ εμπιστοσυνη και γενικα δεν ειναι αυτο που λεμε στιβαρο οπλο σαν συνολο, σε σχεση τουλαχιστον με τα αλλα (κανονια) που ειχα, τα οποια τα αφηνα απο δω κι απο κει χωρις κανενα προβληματιζμο.
Αυτο το ακουμπαω ευλαβικα πανω στο πεδιλο και προσεχω παρα πολυ να μην μπει ουτε για αστειο καποιος κοκκος αμμου στο μηχανιζμο.
Παλιοτερα που ειχαν περασει καποια χαλικακια στο μηχανιζμο χρειαστηκαν ωρες καθαρισμου για να κουμπωνει εστω η βεργα ενω
υπηρξαν περιπτωσεις που το οπλο βαρουσε μονο του κατα την οπλιση-η ακομη και αργοτερα(!!!) η και να μη βαραει καθολου πατωντας τη σκανδαλη.
Με πολυ προσοχη στο που θα το ακουμπησω και με προσεκτικο πλυσιμο μετα τη βουτια αυτα τα προβληματα ομως δεν υπαρχουν.
Τελος το μουλινε του κατα τη γνωμη μου ειναι ουδεταιρο κανοντας απλα αυτο που πρεπει να κανει.

Θα το προτεινα σαν οπλο για καρτερια πολυ περισσοτερο απο οτι για ψαχτηρια (απο κατασκευαστικης αποψης και μονο και οχι με γνωμονα το μηκος).
Γενικα σαφως και εχω παρει ψαρια που με τα αλλα δυο δεν θα τα επαιρνα και εχω κανει βολες που δεν πιστευα οτι θα εκανα ποτε..
απλα αν ηταν η ωρα τωρα να παρω οπλο θα το εψαχνα καλυτερα ενω αν κατεληγα παλι στο ιδιο θα επαιρνα το 90αρι.

Θεωρω τελος πως το καλυτερο μου οπλο σε σχεση ποιοτητας-τιμης ηταν το beuchat και μαλιστα με διαφορα.

Αν θελεις καποια πιο συγκεκριμενη πληροφορια πες μου ενω μπορω βγαλω και φωτο απο καποιο σημεο αν σ'ενδιαφερει.

agrimakis96 έγραψε::thumbsup: Επειδη ψαρευουμε σε ιδια νερα..μπορω με σιγουριά να πω οτι ντοπιοι σαργοι σ αυτα τα μετρα ειναι οτι πιο δυσκολο...μπραβο!!!
Μεχρι τουλαχιστον να τρυπωσουν επιπολαια απ' την πολυ τους τη βιασυνη :grin:

Να'στε καλα παιδες!

Επιστροφή στο “Ψαρέματα και τεχνικές”