• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Πρόβλημα με pathos sniper 95

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.

Πρόβλημα με pathos sniper 95

Νέα δημοσίευσηαπό Darksider » 05 Νοέμ 2017, 15:43

Πριν μια εβδομάδα παρέλαβα το pathos sniper, πολύ στιβαρό και τίμιο για τα λεφτά του. Όμως μετά το ψάρεμα παρατήρησα ότι έχει εισχορησει νερό ανάμεσα στην πλαστική κεφαλή και τον σωλήνα ( όχι όλο σε όλο το μήκος του σωλήνα αλλά μόνο ενδιάμεσα στο πλαστικό και τα τοιχώματα του σωληνα) και στις δύο μεριές. Το θέμα είναι ότι ένα τέτοιο όπλο από μια τέτοια εταιρία όπως είναι η πάθος επιτρέπεται να μπαίνουν νερά ?! Τι πρέπει να κάνω για να επιδιόρθωθει το πρόβλημα ?
Darksider

Re: Πρόβλημα με pathos sniper 95

Νέα δημοσίευσηαπό spearhunter79 » 06 Νοέμ 2017, 12:29

Darksider έγραψε:Πριν μια εβδομάδα παρέλαβα το pathos sniper, πολύ στιβαρό και τίμιο για τα λεφτά του. Όμως μετά το ψάρεμα παρατήρησα ότι έχει εισχορησει νερό ανάμεσα στην πλαστική κεφαλή και τον σωλήνα ( όχι όλο σε όλο το μήκος του σωλήνα αλλά μόνο ενδιάμεσα στο πλαστικό και τα τοιχώματα του σωληνα) και στις δύο μεριές. Το θέμα είναι ότι ένα τέτοιο όπλο από μια τέτοια εταιρία όπως είναι η πάθος επιτρέπεται να μπαίνουν νερά ?! Τι πρέπει να κάνω για να επιδιόρθωθει το πρόβλημα ?

Αν και δεν έχεις πρόβλημα θεωρώ,επειδή η κεφαλή αλλά και η λαβή έχουν πίσω oring στεγανοποίησης,δε χάνεις τίποτα να τους κάνεις ένα τηλέφωνο.. :hello:
spearhunter79

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 06 Νοέμ 2017, 12:45

Να τους πάρεις τηλέφωνο να στο αλλάξουν
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό MrCarbon » 06 Νοέμ 2017, 13:10

δεν είναι κατι αδελφε το ανυσηχιτικο όλη η σειρα αυτή περνει ,ο σωλήνας είναι ταπωμένος αυτές οι κεφαλες δεν εχουν ορινγκ και για να μην βαρυνει το οπλακι μπροστα εχει φλοτερακι η κεφαλη.ποιο κατω δες φωτο.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή την δημοσίευση.
MrCarbon

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 06 Νοέμ 2017, 13:15

αδικα ρωτας εδω !
το οπλο εχει εγγυηση και θα πρεπει ν'απευθυνθεις στον κατασκευαστη ,η στον αντιπροσωπο! ;)
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό Darksider » 10 Νοέμ 2017, 22:15

Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις!!
Darksider

Νέα δημοσίευσηαπό Kostas R25 » 11 Νοέμ 2017, 01:55

Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ με το 105.Κρατάει λίγο νερό εκεί μπροστά από την κεφαλή μέχρι την τάπα αλλά και πίσω εκεί που κουμπώνει η λαβή στον σωλήνα μέχρι την τάπα.Περίπου ένα σφηνάκι νερό ...(το μέτρησα) :D
O ring δεν θα μπορούσε να έχει γιατί δεν είναι στρογγυλός ο σωλήνας γιαυτό έχει τάπα.
Το πρόβλημα εγώ το έλυσα ανοίγοντας το και βάζοντας εκεί ένα κομματάκι Dow αφού πρώτα διαμόρφωσα το σχήμα του στο σχήμα του σωλήνα με έναν κόφτη για να ταιριάζει ακριβώς.Ξεβιδώνεις τη βίδα που το συγκρατεί και τραβάς.Δεν είναι δύσκολο...αλλά και έτσι να το αφήσεις δεν έχεις πρόβλημα.Καλή επιτυχία!
Kostas R25

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 11 Νοέμ 2017, 11:10

Kostas R25 έγραψε:Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ με το 105.Κρατάει λίγο νερό εκεί μπροστά από την κεφαλή μέχρι την τάπα αλλά και πίσω εκεί που κουμπώνει η λαβή στον σωλήνα μέχρι την τάπα.Περίπου ένα σφηνάκι νερό ...(το μέτρησα) :D
O ring δεν θα μπορούσε να έχει γιατί δεν είναι στρογγυλός ο σωλήνας γιαυτό έχει τάπα.
Το πρόβλημα εγώ το έλυσα ανοίγοντας το και βάζοντας εκεί ένα κομματάκι Dow αφού πρώτα διαμόρφωσα το σχήμα του στο σχήμα του σωλήνα με έναν κόφτη για να ταιριάζει ακριβώς.Ξεβιδώνεις τη βίδα που το συγκρατεί και τραβάς.Δεν είναι δύσκολο...αλλά και έτσι να το αφήσεις δεν έχεις πρόβλημα.Καλή επιτυχία!

αν ήθελε έπερνε ,και του buca II είναι διαμορφωμένος αλλά oring έχει
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό Kostas R25 » 11 Νοέμ 2017, 15:35

thalassa50 έγραψε:
Kostas R25 έγραψε:Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ με το 105.Κρατάει λίγο νερό εκεί μπροστά από την κεφαλή μέχρι την τάπα αλλά και πίσω εκεί που κουμπώνει η λαβή στον σωλήνα μέχρι την τάπα.Περίπου ένα σφηνάκι νερό ...(το μέτρησα) :D

...Εε..τότε φαίνεται ότι δεν θα ήθελε... :D
Kostas R25

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 11 Νοέμ 2017, 22:11

Kostas R25 έγραψε:
thalassa50 έγραψε:

...Εε..τότε φαίνεται ότι δεν θα ήθελε... :D

έ ναι ,του αρέσει το κολύμπι στο νερό :D
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό PeterSk » 14 Νοέμ 2017, 10:58

Φιλε μου επειδη με ενδιαφερει και εμενα το συγκεκριμενο οπλο,μιλησες με την εταιρια για το συγκεκριμενο προβλημα?
Και αν ναι τι σου απαντησε?
Ευχαριστω
PeterSk

Νέα δημοσίευσηαπό GiorgosS » 14 Νοέμ 2017, 16:02

Εφόσον δεν μπαίνει νερό στο σωλήνα όπως λέει και ο φίλος παραπάνω αλλά μόνο μεταξύ τάπας και λαβής κεφαλής δεν επηρεάζει ούτε την πλευστότητα ούτε την ευθυβολια οπότε ή το αφήνεις ως έχει ή βάζεις 2 κομμάτια φελιζολ και είσαι οκ. Προσοχή στο βάλε βγάλε λαβής κεφαλής μην τις καταπονησεις θέλει κινήσεις ακριβείς και σταθερές. Εγώ θα το άφηνα ως έχει.
GiorgosS

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 14 Νοέμ 2017, 18:43

το θέμα είναι αν είναι νορμάλ αυτό σε ένα όπλο 220 ευρώ
αλοίμονο αν σκας 220 γιούρο για να αρχίσεις της πατέντες
σίγουρα νομίζω κάτι παρόμοιο ρωτάει ο φίλος και αναρωτιέται :)
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό GiorgosS » 14 Νοέμ 2017, 19:28

Σε αυτή τη βάση σίγουρα θα έπρεπε να είναι πιο προσεγμένο . κάποτε είχα πάρει ένα immersion concept με ρυθμιζόμενη λαβή σε τιμή omer black master για όσους τα θυμούνται και είχε στο εσωτερικό φελιζολ αντί orings όταν το έβγαζα από το νερό έτρεχε από μέσα ένα ποτήρι του νερού! το άνοιξα και είδα ότι τα κομμάτια dow που είχε μέσα ήταν άλλα στρογγυλά και άλλα μισά οπότε ο χώρος πλημμυριζε παρ όλα αυτά ψαρευε κανονικά αλλά το έδωσα μισή τιμή για το σπάσιμο. Οπότε ένα σφηνάκι ίσον κανένα έτσι να κάνουμε και λίγο χιούμορ. Τι να πεις είμαι υπέρ των ελληνικών προϊόντων αλλά λίγη προσοχή ρε παιδιά τα λεφτά βγαίνουν δύσκολα.
GiorgosS

Νέα δημοσίευσηαπό hariska » 14 Νοέμ 2017, 19:41

Μήπως έχει γίνει εξεπίτηδες απ΄τον κατασκευαστή ώστε να παίρνει έξτρα μάζα το όπλο και να διαχειρίζεται καλύτερα την ανάκρουση;
Για σκεφτείτε το, το λοιπόν.
Άβαταρ μέλους
hariska

Επόμενο

Επιστροφή στο Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: giantsop, jorz21 και 29 επισκέπτες