• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Bloody red card

Relax time.......off topic!!

Re: Bloody red card

Νέα δημοσίευσηαπό ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ » 01 Αύγ 2018, 15:54

Ευχαριστώ πολύ παιδιά: Κώστα (Ματ) θα πάμε για προπονησούλα χαλαρήηηη αφού είσαι το καλύτερο παιδί!
Ο ΖΑΝ επιτέλους έσπασε την σιωπή του για μένα, το εκτιμώ ιδιαιτέρως (όπως και το ότι μου δΑΝεισε το ρολόι του ότΑΝ είχα δώσει το δικό μου για service). Nίκο μου για σένα ισχύει ότι και για τον Ψαρογιατρό: έχεις πολλή νιότη μέσα σου και σε όλλλα τα πράγματα που κΑΝεις ταιριάζεις και το ψαροντούφεκο. Κώστα Προμπονά σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια: πέρα από την φυσική φθορά που φέρνουν τα χρόνια και την μείωση της αερόβιας ικΑΝότητας κλπ, πιστεύω ότι και με μικρότερη χωρητικότητα πνευμόνων γίνεται να πας "βαθιά": μία μικρόσωμη αθλήτρια ε.κ. μέ όγκο πνευμόνων 3,5 λίτρα μόνο πήγε 65 μέτρα ΑΝ θυμάμαι καλά. Φυσικά χρειάζεται προετοιμασία: είτε ψαρεύεις συνέχεια βαθιά όπως ο Σταύρος (ψαρογιατρός) και είσαι και σε καλή φυσική κατάσταση λόγω γενικότερου τρόπου ζωής, είτε προπονείσαι με συγκεκριμένο τρόπο το χειμώνα που θα σου δώσει τα απαραίτητα για τις βαθιές καλοκαιρινές βουτιές. Αυτό μπορούσΑ Να κΑΝω εγώ που δεν έχω και ιδιαίτερα κουραστική δουλειά (γραφείο) και φυσικά πρόσεχα την διατροφή μου (στο φυσιολογικό βάρος), χωρίς να κΑΝω καταχρήσεις. Φυσικά η προπόνηση είναι πολύ κουραστική, ασύγκριτα περισσότερο από μια βουτιά στο σχοινί, αλλά αποτέλεσε την βάση και η βουτιά απλά την κορυφή μιας πυραμίδας.
Εύχομαι να έχετε όλοι ένα καλό καλοκαίρι.
ΥΓ Μαϊμούθη δόξα και τιμή στους iron maiden... :mrgreen:
ΝΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ, ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ... Η ΗΛΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ
ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ

Νέα δημοσίευσηαπό silverdiver » 01 Αύγ 2018, 16:03

Σιγα το πραγμα... :-" εγω και στα 30 παιρνω bloody red card :grin: Μπραβο Βασιλη γιατι εισαι απο τους λιγους που ξερω που βαθαινουν σωστα και σταδιακα με ενα μετρο τον χρονο!!!! :D
οταν βρεχει...εχει περισσοτερη θαλασσα...
silverdiver

Νέα δημοσίευσηαπό pelekan » 01 Αύγ 2018, 19:09

kostasprobonas έγραψε:
pelekan έγραψε:[.Τα μαυρα που θα ξεβραχωσουμε το καλοκαιρι στα -25 ζουν ολο τον χρονο εκει όχι τους τρεις μηνες του καλοκαιριου και παντα είναι σε πλεονεκτικη θεση απο εμας.Εγω ΔΕΝ είμαι εκπαιδευτης αλλα λεω το εξης.ΟΠΟΙΟς ΚΑΝΕΙ ΨΑΡΟΤΟΥΦΕΚΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ Π.Χ ΣΤΑ -30 ΚΑΙ ΤΟΥΥς 7 ΜΗΝΕς ΤΟΥ ΧΕΙΜΩΝΑ ΔΕΝ ΒΟΥΤΑΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΟ 70% ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΒΑΘΟΥς (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝΝΝΝ) ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΑΙΖΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΚΟΡΟΝΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΟΝ

Βασίλη, τα θερμά μου συγχαρητήρια! Το θέμα βάθος και ηλικία είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ :shock: και νομίζω ότι η δημοσίευση του ρεκόρ σου είναι μια πρώτης τάξεως ευκαιρία για συζήτηση. Έχω αφήσει πια τα βαθιά αλλά χθες είπα να κάνω μια βουτιά με εναλλασσόμενα για να ξεμπλέξω μια άγκυρα. Έχω την εντύπωση :-k ότι από τα 50 και πάνω αρχίζουμε και χάνουμε ανεπαίσθητα όγκο πνευμόνων, ένα 5% έστω. Υπάρχουν βέβαια και αυτοί που δεν εννοούν να το βάλουν κάτω. Τι να πω! Μόνο, "η Παναγιά μαζί τους"...
Υ.Γ. Φίλε Πέλεκαν, ΔΙΑΦΩΝΩ με τη θεωρία σου ότι οι ροφοί χρησιμοποιούν ένα θαλάμι 12 μήνες τον χρόνο. Το καλοκαίρι λόγω αναπαραγωγής σημειώνεται κάθετη μετανάστευση των μαυρόψαρων. Διαφωνώ και με τη θεωρία που δυστυχώς έχει γίνει mainstream ότι η μηχανή πρέπει να δουλεύει μόνιμα, 12 μήνες, σε υψηλές στροφές...

πρωτον δεν ειπα ότι οι ροφοι χρησιμοποιουν ολο το χρονο το ιδιο θαλαμι.....ειπα μεταφορικα ότι τα ψαρια γενικοτερα είναι σε πλεονεκτικοτερη θεση από μας γιατι ΖΟΥΝ 12 μηνες τον χρονο μεσα στο νερο :) .Κατά δευτερον αν δεν σαρεσει η θεωρια μου πρόβλημα σου...εγω είμαι ενας ανθρωπος που δεν είμαι FAMOYS στον χωρο είμαι όμως 15 χρονια + κάθε σ/κ μεσα στο νερο χειμωνα καλοκαιρι δεν καταφερα ποτε φιλε μου 7 μηνες τον χειμωνα να ψαρευω στα 5 μετρα και το καλοκαιρι στα 30 ...οποτε για να καταφερω καποιο βαθος το καλοκαιρι αναγγαζομαι και τον χειμωνα να το πιεζω.Η εμπειρια μου εχει δειξει ότι το βαθος είναι ένα πολυδιάστατο πραγμα είναι ααπνοια είναι φυσικη κατασταση είναι να συνηθίσει το ματι το βαθος αλλα πρεπει να συνηθησει και το σωμα το βαθος φιλε μου οποτε 8 μηνες λαβρακοκυνηγος και το καλοκαιρι αβυσσοκυνηγος για μενα μενα που δεν είμαι μαγγας δεν ισχιει.εσυ τωρα που εισαι ψαρευε 8 μηνες στα 5 μετρα και τους αλλους 4 στα 35
pelekan

Νέα δημοσίευσηαπό ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ » 01 Αύγ 2018, 20:33

silverdiver έγραψε:Σιγα το πραγμα... :-" εγω και στα 30 παιρνω bloody red card :grin: Μπραβο Βασιλη γιατι εισαι απο τους λιγους που ξερω που βαθαινουν σωστα και σταδιακα με ενα μετρο τον χρονο!!!! :D

Ευχαριστώ Γιώργο! :hello:
ΝΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ, ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ... Η ΗΛΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ
ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ

Νέα δημοσίευσηαπό gsim » 04 Αύγ 2018, 09:48

Μπίλαρε είσαι πρότυπο! Και δίνεις κίνητρα και σε μας τους σιτεμένους να το δούμε ενδεχομένως διαφορετικά το θέμα.

Σέβας... :hello:
Άβαταρ μέλους
gsim

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Χαλαρά.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 7 επισκέπτες