• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Αλυσιδωτά χαμόγελα.

Relax time.......off topic!!

Re: Αλυσιδωτά χαμόγελα.

Νέα δημοσίευσηαπό tompapanikolis » 17 Απρ 2018, 16:36

Φίλε Μότζε,απαντώ στα επίμαχα σημεία ελαφρώς λακωνικά,ελέω μεσημεριανής ραστώνης-μπουγάδας-λάντζας.
ΥΓ. Αμα το ζευγαρι ειναι αρνταν ονομα κ πραγμα καλο ειναι να διευρυνθει λιγο ο κυκλος.
(Αν και απ οτι θυμαμαι απο ενα βιντεακι δεν ησασταν και λιγοι)

Τον Βαγγελάκη δεν το αλλάζω ούτε με πιστόλι στον κρόταφο.Όλοι οι άλλοι είναι μακριά.Όχι σε δυνατότητες.Σε φιλοσοφία.Θα τους σκεφτώ,αλλά 4 στις 5 θα πάω μόνος μου.
Ακομα κ το ψησιμο μ ενα πιτσιρικι.
.
Ο Αλέξανδρος που λες,έγινε 9 τις 30 του μήνα που μας πέρασε.Και το ιδανικό πάρτυ για αυτόν ήταν να έχει γαλακτομπούρεκο σπιτικό αντί για τούρτα και ψητά κρέατα αντί για πατατολουκανικοπιτάκια(την μπόμπα δεν την ξέρει,δεν είχε γεννηθεί όταν ήταν στο προσκήνιο).Δεν το σκέφτηκα δεύτερη φορά.Με μπουνάτσα μέλι σου λέω ε.Και μια βδομάδα άπνοιες πριν.
Τερμα ξερεις;

Άμυνα έπαιζα,μέχρι τα αμυντικά χαφ στο πικ μου.Τις μισές προπονήσεις ήμουνα για ψάρεμα όμως...
Να οριζεις τον εαυτό σου πρωτ απ ολα ως ψαρα. Και να το κανεις με καμαρι...

Ο άνθρωπος πλέον έχει ανάγκη τις ταμπέλες πιο πολύ από ποτέ.Δεν είναι εκεί το θέμα.Το άσχημο είναι και τα επακόλουθα,οι αγένειες,τα δυο μέτρα και σταθμά.Κουβέντες που από κοντά θα κοκκινίζανε μάγουλα(από ντροπή ή από μπάτσες),χρησιμοποιούνται με κάθε ανάσα προς πάσα κατεύθυνση.Έπαρση,πολλές φορές "θανάσιμη".Άμα σκοτώσεις το ήθος σου,πως απαιτείς σεβασμό;
εδω ειχες στην κροατια

Το ζω αυτό το ψάρεμα.Πολλές φορές στον ύπνο μου πρωτού κοιμηθώ για να ηρεμήσω.Ένας άνθρωπος που δεν με ήξερε μου έκανε την σωφεράτζα για να μας πάει σε ένα παιδί που μας πήρε με την βάρκα του,μας άνοιξε το σπίτι του και μας έκανε να αισθανθούμε φιλοξενούμενοι έτσι όπως θα την όριζαν οι παλιοί Έλληνες.Τιμή και καμάρι.
.Αν φτασουμε στο σημειο να πηγαινουμε μονο για ψαρεμα για να νιωσουμε καλα, κατι δε παει καλα με εμας.
Έναν κανόνα έχω όταν πηγαίνω μόνος μου.Αν δεν είμαι απόλυτα καλά κάθομαι σπίτι.Σήμερα είχε μπουνατσάρες με ελαφριά ρεστία του Γαρμπή,καλές θολούρες και ζέστη.Πέντε λεπτά κοίταξα την θάλασσα και άφησα στην σκέψη.
Ο Boris Dragosani,ένας χαρακτήρας από την σειρά βιβλίων "Ο Νεκροσκόπος" του Brian Lumley,ήταν ένας Ρώσος νεκρομάντης που μπορούσε να μάθει όλα τα μυστικά ενός νεκρού πραγματοποιώντας την νεκροψία του.Για να το κάνει αυτό όμως,πρωτού την επέμβαση,έπρεπε να κάνει μπάνιο μόνο με νερό,για να είναι όσο το πιο δυνατό πιο αγνός στην αναζήτηση του μέσα στην ψυχή ενός άλλου ανθρώπου.
Δεν ξέρω Μότζο.Μπορεί εγώ να του δίνω μια άλλη διάσταση.Κουβαλάμε όμως πολλά κιλά βάρη πάνω στην πλάτη μας κάθε φορά που βουτάμε για να δώσουμε σημασία στα βάρη που έχουμε μέσα στο κεφάλι μας.
Το πιο δύσκολο πράγμα είναι η συνειδητοποίηση.
phpBB [video]
Am I not,your superhero?
Άβαταρ μέλους
tompapanikolis

Τοποθεσία: Proud μέτοικος of Soullaroi Village.Χωλού,συγκεκριμένα.Δίπλα στους Τσαγκέους.

Νέα δημοσίευσηαπό underworld » 21 Απρ 2018, 05:09

tompapanikolis έγραψε:Το ζω αυτό το ψάρεμα.Πολλές φορές στον ύπνο μου πρωτού κοιμηθώ για να ηρεμήσω.Ένας άνθρωπος που δεν με ήξερε μου έκανε την σωφεράτζα για να μας πάει σε ένα παιδί που μας πήρε με την βάρκα του,μας άνοιξε το σπίτι του και μας έκανε να αισθανθούμε φιλοξενούμενοι έτσι όπως θα την όριζαν οι παλιοί Έλληνες.Τιμή και καμάρι.

Μπορεί και να σε ήξερα. Σίγουρα πολύ περισσότερο από ανθρώπους που υπάρχουν χρόνια στη ζωή μου και δεν έχουν να μου πουν τίποτα μπροστά σ΄αυτά που μοιραστήκαμε εμείς σε μια μέρα. Αυτή η εμπειρία ξεχωρίζει στο μυαλό μου γιατί ήταν γεμάτη από αυτή την απίθανη συντροφιά και από γεγονότα που δεν έγιναν ποτέ πριν και ποτέ μετά. Δε μοιάζει με τίποτα. Ένα ορόσημο από το πουθενά.

tompapanikolis έγραψε:Τον Βαγγελάκη δεν το αλλάζω ούτε με πιστόλι στον κρόταφο. Όλοι οι άλλοι είναι μακριά.Όχι σε δυνατότητες.Σε φιλοσοφία.Θα τους σκεφτώ,αλλά 4 στις 5 θα πάω μόνος μου.

Ο Βαγγελάκης όπως τον έχω κόψει είναι περίπτωση από τις λίγες ΑΛΛΑ εσύ δεν το εννοείς αυτό που έγραψες. Το ξέρω και το ξέρεις καλά. Αν το προσλαμβάνω είναι από μια ας πούμε λογοτεχνική πλευρά, σαν μια γλαφυρή πινελιά σου. Γιατί αν γίνει η στραβή σε μια από αυτές τις 4 φορές δε θα μπορείς όχι να το διορθώσεις, ούτε να το μετανιώσεις. Όμως δε θ'αφήνες να την πληρώσουν οι άλλοι, δεν είσαι τέτοιος. Οπότε, κανόνισε...εσύ ...κι εσύ ο άλλος που διαβάζεις αυτές τις γραμμές και συνεχίζεις το ίδιο βιολί... ώστε να συνεχίσουν τα χαμόγελα να είναι αλυσιδωτά. :hello:

phpBB [video]
Άβαταρ μέλους
underworld
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό thodoris981 » 21 Απρ 2018, 21:20

Μπραβο κυριοι :hello:
Δινετε στο φορουμ μια ομορφη λογοτεχνικη υποσταση που πολυ λειπει.
Οαση μετα τους απεραντους ανουσιους μονολογους.
Αφιερωμενο....
https://www.youtube.com/watch?v=izQsgE0L450
Η φολα ειναι αλλη μια μερα κοντα στη θαλασσα.
thodoris981

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Χαλαρά.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες