• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επένδυση αυτοκινήτου

Relax time.......off topic!!

Επένδυση αυτοκινήτου

Νέα δημοσίευσηαπό ευστρατιος » 13 Ιαν 2018, 15:50

Μια απορία,βλεπω πολλούς να μπαινουν στο αυτοκινητο μετα απο βουτια. Τα νερα απο τη μούσκεμα στολη που πανε,τι βαζετε στο κάθισμα ωστε να ειναι στεγνα;
ευστρατιος

Re: Επένδυση αυτοκινήτου

Νέα δημοσίευσηαπό kostasprobonas » 13 Ιαν 2018, 16:27

ευστρατιος έγραψε:Μια απορία,βλεπω πολλούς να μπαινουν στο αυτοκινητο μετα απο βουτια. Τα νερα απο τη μούσκεμα στολη που πανε,τι βαζετε στο κάθισμα ωστε να ειναι στεγνα;

Ωραίο και επίκαιρο ζήτημα. Και εδώ νομίζω βοηθά μια λεία στολή που δεν συγκρατεί νερά πολλά πλην ουδέποτε έχω αγοράσει. Ανέκαθεν έβαζα ένα γερό μουσαμά συν χοντρή, επαγγελματική νιτσεράδα κι από μέσα η 7αρα φόδρα-ξυρισμένη. Φίλε μου η καλύτερη στρατηγική είναι ένα φτηνιάρικο μεταχειρισμένο αυτοκίνητο που αλλάζεις. Η δεύτερη λύση που είναι ακόμα πιο φθηνή είναι φτηνιάρικο μεταχειρισμένο αυτοκίνητο που όταν φτάσει, αντί να πατάς γκάζι να πατάς …άσφαλτο, πριν να σε κόψουν στο ΚΤΕΟ να πηγαίνεις σε έμπειρο φανοποιό να σου βιδώνει μια-δυο φέτες λαμαρίνα-ίσα να περνάς το ΚΤΕΟ-και εννοείται σε εκείνο το αυτοκίνητο μέσα θα βάζεις μόνο την…πεθερά :lol: . Έχω λιώσει 2 λάντα νίβα και πάω για το τρίτο και πήρα δίπλωμα στα 35. Αχ, μου λείπει εκείνη η ανέμελη πλην απαράδεχτη-και από πλευράς οικολογικού αποτυπώματος ζωή: 1 Γενάρη-30 Μάρτη: 80 ψαρέματα μέσο όρο :mrgreen: . Ο Άγιος χειμώνας των άσπρων.. Και παλιότερα τα παραπάνω με παπάκι πενηντάρι.. (Είχε τότε λαυράκια όμως :^o )
Υ.Γ Φέτος, λέω να προσθέσω κι ένα ζευγάρι γαλότσες. Κααάτι θα συγκρατήσουν.
Ars Longa, Vita Brevis
https://www.youtube.com/watch?v=1qL1C1ffKa4
Άβαταρ μέλους
kostasprobonas

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 13 Ιαν 2018, 16:38

βαζεις ενα μπουρνουζι στο καθισμακαι πανω ενα αυλον για να καθεσαι.στην περιπτωση που φυγουν καποια νερα,θα τα παρει το μπουρνουζι! ;)
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό ΤΑΙΤΙΝΟΣ » 13 Ιαν 2018, 18:04

kostasprobonas έγραψε:
ευστρατιος έγραψε:Μια απορία,βλεπω πολλούς να μπαινουν στο αυτοκινητο μετα απο βουτια. Τα νερα απο τη μούσκεμα στολη που πανε,τι βαζετε στο κάθισμα ωστε να ειναι στεγνα;

Ωραίο και επίκαιρο ζήτημα. Και εδώ νομίζω βοηθά μια λεία στολή που δεν συγκρατεί νερά πολλά πλην ουδέποτε έχω αγοράσει. Ανέκαθεν έβαζα ένα γερό μουσαμά συν χοντρή, επαγγελματική νιτσεράδα κι από μέσα η 7αρα φόδρα-ξυρισμένη. Φίλε μου η καλύτερη στρατηγική είναι ένα φτηνιάρικο μεταχειρισμένο αυτοκίνητο που αλλάζεις. Η δεύτερη λύση που είναι ακόμα πιο φθηνή είναι φτηνιάρικο μεταχειρισμένο αυτοκίνητο που όταν φτάσει, αντί να πατάς γκάζι να πατάς …άσφαλτο, πριν να σε κόψουν στο ΚΤΕΟ να πηγαίνεις σε έμπειρο φανοποιό να σου βιδώνει μια-δυο φέτες λαμαρίνα-ίσα να περνάς το ΚΤΕΟ-και εννοείται σε εκείνο το αυτοκίνητο μέσα θα βάζεις μόνο την…πεθερά :lol: . Έχω λιώσει 2 λάντα νίβα και πάω για το τρίτο και πήρα δίπλωμα στα 35. Αχ, μου λείπει εκείνη η ανέμελη πλην απαράδεχτη-και από πλευράς οικολογικού αποτυπώματος ζωή: 1 Γενάρη-30 Μάρτη: 80 ψαρέματα μέσο όρο :mrgreen: . Ο Άγιος χειμώνας των άσπρων.. Και παλιότερα τα παραπάνω με παπάκι πενηντάρι.. (Είχε τότε λαυράκια όμως :^o )
Υ.Γ Φέτος, λέω να προσθέσω κι ένα ζευγάρι γαλότσες. Κααάτι θα συγκρατήσουν.

Εκεί είναι το...μυστικό! :mrgreen: Οτι και να βάλεις στο κάθισμα, τα νερά που θα στραγγίσουν στα καλτσάκια και πέριξ, μπορούν να μουσκέψουν πατάκια-μοκέτες και μη χειρότερα. Οπότε ή χοντρός μουσαμάς στο πατάκι (γυριστός στα πλάγια προς τα επάνω) ή γαλότσες! :thumbsup:
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum
Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Νέα δημοσίευσηαπό ΤΑΙΤΙΝΟΣ » 13 Ιαν 2018, 18:07

KOSTAS STI έγραψε:βαζεις ενα μπουρνουζι στο καθισμακαι πανω ενα αυλον για να καθεσαι.στην περιπτωση που φυγουν καποια νερα,θα τα παρει το μπουρνουζι! ;)

Ακριβώς! Το μπουρνούζι που λέει ο Κώστας ή μια μεγάλη πετσέτα θα κρατήσει τα νερά που σε άλλη περίπτωση ο μουσαμάς στο κάθισμα μπορεί να ΄΄οδηγήσει΄΄ στη μοκέτα του πατώματος :cry: :mrgreen:
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum
Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Νέα δημοσίευσηαπό Margaritis » 13 Ιαν 2018, 18:22

Ναυλον χοντρο το τρυπαςστη μια πλευρα και το περνας απο το προσκεφαλι του καθισματος , στολη λεια , φορας μπουρνουζι , τα πατακια τυπου σκαφακια , το ψυγειο χρησιμοποιειται για να μπουν ολα τα βρεγμενα (γαντια, μασκα, ναπνευστηρας , ανεμη ) και τα σε σακουλα να μην βρωμαν τα υπολοιπα (το χειμωνα δεν χρειαζεται παγο)
Μη ρωτάς ποιος θα σώσει τον κόσμο
Να λες ότι είναι δική σου ευθύνη να σωθεί
Ν. Καζαντζάκης
http://www.youtube.com/user/freediverGr
Άβαταρ μέλους
Margaritis

Νέα δημοσίευσηαπό minasevoix » 13 Ιαν 2018, 18:43

Χοντρο ναυλον, τεράστια σακούλα, την φοράς σαν προφυλακτικό στο κάθισμα και μετά κάθεσαι πάνω :mrgreen: ... πατακια τύπου σκαφακι και θα λιώσεις στη σκατζα! Ούτε τα βατραχοπεδιλα δεν θα βγάζεις :D
Ας αφήσουμε τον φακό στην σημαδούρα
ας συμβάλουμε όλοι με ένα λιθαράκι
ας πιάσουμε το ψάρι έξω από το σπίτι του
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΘΕΙ
Άβαταρ μέλους
minasevoix

Νέα δημοσίευσηαπό Johnkokk » 13 Ιαν 2018, 19:00

Σακουλα σκουπιδιων, κάτι μαύρες τεράστιες, την οποία την έχεις ανοίξει και τη βαζεις στο καθισμα πριν κάτσεις
Η αψαρία είναι επιλογή.
Βράγχια έχουν ΜΟΝΟ τα ψάρια.
Άβαταρ μέλους
Johnkokk
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό Γιώργος 1 » 13 Ιαν 2018, 19:07

Πιό ωραίος είσαι με την στολή πάνω σε μηχανάκι, δεν ενοχλούν καθόλου τα νερά. :)
Γιώργος 1

Νέα δημοσίευσηαπό ΤΑΙΤΙΝΟΣ » 13 Ιαν 2018, 19:14

minasevoix έγραψε:Χοντρο ναυλον, τεράστια σακούλα, την φοράς σαν προφυλακτικό στο κάθισμα και μετά κάθεσαι πάνω :mrgreen: ... πατακια τύπου σκαφακι και θα λιώσεις στη σκατζα! Ούτε τα βατραχοπεδιλα δεν θα βγάζεις :D

:shock: Πώ πώ! Αυτό δεν τοχα σκεφτεί!!! Μιλάμε για hardcore ...skantzing :lol:
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!
Pescare ergo sum
Άβαταρ μέλους
ΤΑΙΤΙΝΟΣ

Νέα δημοσίευσηαπό ph64 » 13 Ιαν 2018, 19:23

Στα jumbo έχει κάλυμμα καθισμάτων αυτοκινήτου για σκυλιά με 5€, το περνάς με velcro στο κάθισμα και τελείωσες...
Άβαταρ μέλους
ph64

Νέα δημοσίευσηαπό Ser » 13 Ιαν 2018, 20:03

Johnkokk έγραψε:Σακουλα σκουπιδιων, κάτι μαύρες τεράστιες, την οποία την έχεις ανοίξει και τη βαζεις στο καθισμα πριν κάτσεις

κι εγώ αυτό κάνω...
Αν και δε βλέπω να γεμίζει νερά πολλά η σακούλα και ούτε τα πατάκια...
Πετυχημένο ψαροντούφεκο είναι όταν επιστρέφεις σώος και αβλαβής!
Λέμε τώρα... Αν σέρνεις μαζί σου και κάτι "καλό" το πιστεύεις πιο πολύ...
Άβαταρ μέλους
Ser

Νέα δημοσίευσηαπό ευστρατιος » 13 Ιαν 2018, 20:38

Τι ειναι το velkro?
ευστρατιος

Νέα δημοσίευσηαπό ph64 » 13 Ιαν 2018, 20:45

ευστρατιος έγραψε:Τι ειναι το velkro?

Χριτς-χρατς είναι η επίσημη ορολογία.
Άβαταρ μέλους
ph64