• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Καλησπερα και καλη χρονια

Είστε καινούργιοι στην παρέα μας ;
Eλάτε εδω να γνωριστούμε.

Καλησπερα και καλη χρονια

Νέα δημοσίευσηαπό P.P » 02 Ιαν 2019, 20:04

Καταρχην συγχαρητηρια για το φορουμ , το βρηκα τυχαια και μπορω να πω οτι ειναι παρα πολυ χρησιμο, συνεχιστε να μοιραζετε γνωση και εμπειρια :good:

Σαν νεος και ασχετος ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματα μιας και τωρα θα ξεκινισω οποτε κοιταω να αγορασω ενα γενικο σταρτερ κιτ. Λογω περιορισμενου μπατζετ και γνωσης σκεφτηκα οτι θα ηταν καλυτερα να ρωτησω μερικες γνωμες εδω απο το να παω ευθεια και να παρω οτι ναναι.

Σαν αρχικο οπλο ηθελα την γνωμη σας γιαυτο εδω XDive-Triton-90 , θα επαιρνα το παθος προ 90 σαν πιο σαφε επιλογη αλλα ειδα οτι εχει διπλασια τιμη απο αυτο και μιας και ειναι το πρωτο μου οπλο και εχει και καλες κριτικες νομιζω θα αξιζει καλυτερα.

Τωρα στα βατραχοπεδιλα, ξερω μεγαλο κεφαλαιο , παντα δοκιμη με καλτσακι κλτπ αλλα αναρωτιομουν αν τυπου σαν και αυτα https://www.skroutz.gr/products/show/36 ... m=account_ θα την κανουν την δουλεια για τις αναγκες μου. Μασκα επισης μεγαλο κεφαλαιο και ξερω οτι πρεπει να δεις οτι σε βολευει γενικα στο προσωπο, λογικα για καμια μαρεσ με βλεπω απο αυτα που εχω διαβασει με κανα 35αρι ευρο το πολυ.

Τελος αφου ειμαι σε μπατζετ ελεγα να αφησω την στολη για τον επομενο χειμωνα, αλλα γενικα μια 5μμ θα κανει για ολες τις εποχες(ενταξει οχι οταν εχει τις πιο κρυες μερες του χειμωνα αλλα γενικα για μια απλη χειμωνιατικη μερα). Επισης αν ξερετε που μπορω να βρω κανενα φτηνο η και μεταχειρισμενο απο πανω (παντελονι εχω ενα 5μμ) θα ηταν πολυ χρησιμο.

Αυτα τα ολιγα, βγηκε λιγο σεντονι το ποστ και σορρυ αν το ποσταρα οπου ναναι.

Ευχαριστω εκ των προτερων.
P.P

Re: Καλησπερα και καλη χρονια

Νέα δημοσίευσηαπό γιωργος 21 » 02 Ιαν 2019, 20:49

καλησπερα και καλος ηρθες.Καλη χρονια να εχουμε μπορεις να βρεις αρκετες ευκαιριες εδω μεσα σε οτι ψαχνεις σε καλη κατασταση.
τα πεδιλα που εβαλες ειναι κοντα καλυτερα να βρεις καποιο μακρι πεδιλο για ποιο ξεκουραστο κολυμπι .
τωρα για στολη εγω πατραικο φοραω 5αρα πανω κατω τον χειμωνα και απο τελη γεναρι εως και απριλη φοραω και ενα γιλεκο απο μεσα.Τωρα αναλογα την περιοχη οσο ποιο βορεια τοσο ποιο χοντρη στολη θελεις
αυτα απο μενα καλος ηρθες και καλες θαλασσες :hello:
Άβαταρ μέλους
γιωργος 21

Νέα δημοσίευσηαπό P.P » 02 Ιαν 2019, 21:46

γιωργος 21 έγραψε:καλησπερα και καλος ηρθες.Καλη χρονια να εχουμε μπορεις να βρεις αρκετες ευκαιριες εδω μεσα σε οτι ψαχνεις σε καλη κατασταση.
τα πεδιλα που εβαλες ειναι κοντα καλυτερα να βρεις καποιο μακρι πεδιλο για ποιο ξεκουραστο κολυμπι .
τωρα για στολη εγω πατραικο φοραω 5αρα πανω κατω τον χειμωνα και απο τελη γεναρι εως και απριλη φοραω και ενα γιλεκο απο μεσα.Τωρα αναλογα την περιοχη οσο ποιο βορεια τοσο ποιο χοντρη στολη θελεις

Ευχαριστω, για το οπλο που εχω γραψει το εχεις ακουσει η χρησιμοποιησει? Εγω εχω εξοχικο δηλεσι οποτε ευβοικο και αττικη θα πηγαινω κυριως
P.P

Νέα δημοσίευσηαπό γιωργος 21 » 02 Ιαν 2019, 22:02

P.P έγραψε:
γιωργος 21 έγραψε:καλησπερα και καλος ηρθες.Καλη χρονια να εχουμε μπορεις να βρεις αρκετες ευκαιριες εδω μεσα σε οτι ψαχνεις σε καλη κατασταση.

Ευχαριστω, για το οπλο που εχω γραψει το εχεις ακουσει η χρησιμοποιησει? Εγω εχω εξοχικο δηλεσι οποτε ευβοικο και αττικη θα πηγαινω κυριως

όχι φίλε μου δεν το ξερω οποτε δεν εχω και αποψη για το οπλο :hello:
Άβαταρ μέλους
γιωργος 21

Νέα δημοσίευσηαπό underworld » 03 Ιαν 2019, 19:02

Καλωσήρθες φίλε, καλή χρονιά και σε σένα και καλές δημοσιεύσεις!! :)
Άβαταρ μέλους
underworld
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 03 Ιαν 2019, 20:06

δες τις αγγελιες εδω για καποιο μετ/νο.
αυτο που βλεπεις δεν κανει ετσι οπως τοχουν!
γενικα μπορεις να βρεις ολο τον εξοπλισμο εδω.και αφου τα λεφτα δεν περισσευουν ,ειναι η καλυτερη λυση.
αν καποιος ειναι και κοντα σου ,ακομα καλυτερα! ;)
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό tas » 03 Ιαν 2019, 20:42

ουτε εμενα μου αρεσε οπως το ειδα. πολυ φτηνοκατασκευη παντου. βαλε 40 με 50 ευρω παραπανω και παρε ενσ δοκιμασμενο οπλο. υπαρχουν τοσες οικονομικες λυσεις κσθως κσι μεταχειρισμενα. προσεξε ομως αν παρεις μεταχειρισμενοσε τι κστασταδη βρισκονται βεργα λαστιχα καμπανα. αν θελουν αλλαγη αυτα κοστιζουν 50 με 55 ευρω. οποτε καλυτερα καινουργιο.
tas

Νέα δημοσίευσηαπό matador23 » 04 Ιαν 2019, 11:00

Καλημερα καλη χρονια και καλως ηρθες!!

Οπλο ασχετα αν εισαι αρχαριος ή ψαρευεις ρηχα, θα σου προτεινα να ξεκινησεις με ενα 85-90 σε μηκος.
Δέν γνωριζω το μπατζετ που διαθετεις.Εγω ειχα ξεκινησει με ενα seac 85ari και πιστευω οτι ηταν οτι καλυτερο σε αυτο το μπατζετ και σε ευθυβολια και ανεση στη λαβη.

Για τα πεδιλα , οκ..αν μιλαμε για πλαστικα και τα Ομερ και τα seac εχουν καλες λεπιδες ..θα την βγαλεις την ακρη.

Για μασκα , εκει οτι και να δοκιμασεις σε ενα μαγαζι, αν δέν την ψαρεψεις δέ θα καταλαβεις αν σε βολευει.Μονο μετα απο πολυωρη χρηση θα δεις αν δεν σε "χτυπαει" καπου κτλ κτλ.Συνεπως...Καλη τυχη .Μακαρι να σου κατσει με τη μία! :D

Στολη , χειμωνα -καλοκαιρι χρειαζεται.Μία 5αρα ειναι αυτο που λεμε σχεδόν για όλες τις χρησεις..Αλλα στη βαρυχειμωνια , αν μιλαμε για κεντρικη-βορειο ελλαδα , δέν θα σε καλυπτει.Και το καλοκαιρι , σε ζεστα νερα θα εχεις δυσφορια.Αλλα οκ παλευεται...βαζεις λιγο νερο κτλ κτλ...

Ιδανικα θα ηταν να εχεις 2.Αλλα οκ..μετα μπαινουμε και σε μια διαδικασια υπερκαταναλωτισμου...Μεγαλη συζητηση!!Παλια ψαρευανε ποιό πρωτογονα και με χειροτερες ανεσεις που έχουμε εμεις σημερα!

Το κυριοτερο ειναι να εισαι σιγουρος οτι σου αρεσει σαν χομπυ!!!
Αν τα βρεις με τον εαυτο σου και πεις ΟΚ...θα ασχοληθω..Τότε για μένα πιστευω αξιζει να δωσεις κατι τις παραπανω για την ανεση σου.Ειναι ωραιο το ταξιδι!Ειναι ωραιες οι εμπειριες!Ειναι πανεμορφο αλλα και αγριο το περιβαλλον που ασχολουμαστε.

Σου ευχομαι να το αγαπησεις και να ασχοληθεις..Αυτο μεχρι εδω.οτι χρειαστεις μή διστασεις να ρωτησεις :)
0 λεπτά πριν | ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΔΙΑΣ: "Η παρΑΝομη αλιεία δεν είναι ερασιτεχνική ή επαγγελματική: είναι απλά παρΑΝομη"
Άβαταρ μέλους
matador23

Νέα δημοσίευσηαπό P.P » 06 Ιαν 2019, 21:40

Σας ευχαριστω για τις συμβουλες και τις πληροφοριες , αποφασια να το ξεκινησω το καλοκαιρι καλυτερα με την ανεση μου. Οποτε μεχρι τοτε βλεπουμε, καλες αναδυσεις
P.P

Επιστροφή στο Καλώς ήρθατε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες