• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Απαγορευση στο Σουνιο

Τι λέει ο νομοθέτης.

Re: Απαγορευση στο Σουνιο

Νέα δημοσίευσηαπό pelekan » 22 Οκτ 2016, 23:23

Αληταμπουρες πηγατε στα απαγορευμένα.......εκει παω μονο εγω θα δειτε την άλλη φορα :lol:
pelekan

Νέα δημοσίευσηαπό OLYMPOS » 23 Οκτ 2016, 11:36

πάντως ότι εποχή επισκεφτεί το σούνιο έχω συναντήσει συνάδελφο με συμαδούρα να ψαρεύει τη απαγόρευση είναι αυτή που ψαρεύουν όλοι πρώτη φορά την ακούω
OLYMPOS

Νέα δημοσίευσηαπό silverdiver » 23 Οκτ 2016, 12:49

pelekan έγραψε:Αληταμπουρες πηγατε στα απαγορευμένα.......εκει παω μονο εγω θα δειτε την άλλη φορα :lol:

φίλε θα σου πω.. πηγα και με το που γυρισα βλεπω τον καθρεφτη και ειχα λιγες ασπρες τριχες στα μαλλια.. μετα ακουω φωνες στο σαλονι μπαινω και βλεπω μια γυναικα με δυο παιδια, μου ειπε μαλιστα ότι ημασταν παντρεμένοι και ότι ηταν δικα μου... επαθα σοκ μιλαμε ... αποφασισα να μην ξαναπαω σε αυτό το γκαντεμομερος! :lol: :lol: :lol: :lol:
οταν βρεχει...εχει περισσοτερη θαλασσα...
silverdiver

Νέα δημοσίευσηαπό stelarasA'MAK » 23 Οκτ 2016, 13:04

OLYMPOS έγραψε:πάντως ότι εποχή επισκεφτεί το σούνιο έχω συναντήσει συνάδελφο με συμαδούρα να ψαρεύει τη απαγόρευση είναι αυτή που ψαρεύουν όλοι πρώτη φορά την ακούω

Μάθε πως ακόμα και στα μπλοκια του λιμανιού του Πειραιά υπάρχει πασίγνωστος μαναβακος που βγάζει χοντρό μεροκάματο....σκέψου τι ψαράκι...ποιότητος προμηθεύει τις ταβέρνες!!!!!!!
Life is either a daring adventure or nothing..- Helen Keller
Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Νέα δημοσίευσηαπό stelarasA'MAK » 23 Οκτ 2016, 13:16

silverdiver έγραψε:
pelekan έγραψε:Αληταμπουρες πηγατε στα απαγορευμένα.......εκει παω μονο εγω θα δειτε την άλλη φορα :lol:

φίλε θα σου πω.. πηγα και με το που γυρισα βλεπω τον καθρεφτη και ειχα λιγες ασπρες τριχες στα μαλλια.. μετα ακουω φωνες στο σαλονι μπαινω και βλεπω μια γυναικα με δυο παιδια, μου ειπε μαλιστα ότι ημασταν παντρεμένοι και ότι ηταν δικα μου... επαθα σοκ μιλαμε ... αποφασισα να μην ξαναπαω σε αυτό το γκαντεμομερος! :lol: :lol: :lol: :lol:

Σωπα ρε μλκ....τόσοι αιώνες πέρασαν???? :D
Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Νέα δημοσίευσηαπό pelekan » 23 Οκτ 2016, 17:10

silverdiver έγραψε:

Μα και εσυ βρηκες μερος να πας....εχουν περασει 10 χρονια από τοτε που πηγα εκει.... ακομα και τοτε φολα ηταν :lol: παρανομήσατε που παρανομήσατε δεν πηγαίνατε κατά βαρκιζα μερια
pelekan

Νέα δημοσίευσηαπό stelarasA'MAK » 23 Οκτ 2016, 17:30

pelekan έγραψε:
silverdiver έγραψε:

Μα και εσυ βρηκες μερος να πας....εχουν περασει 10 χρονια από τοτε που πηγα εκει.... ακομα και τοτε φολα ηταν :lol: παρανομήσατε που παρανομήσατε δεν πηγαίνατε κατά βαρκιζα μερια

Εξακολουθώ να θεωρώ δεδομένο ότι δεν παρανομησαμε πέραν την πλάκας.Αν ήταν όντως παρανομία πιστεύεις ότι θα μας άφηναν(τη στιγμή που μας την είπαν κιόλας λόγω ότι ο ήλιος είχε δύσει..) έτσι ελαφρά τη καρδία;;, Ακόμη θα πληρωναμε τις δόσεις του διακανονισμού που θα χαμε κάνει για το πρόστιμο που θα μας είχαν χωσει.....
Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Νέα δημοσίευσηαπό pelekan » 23 Οκτ 2016, 17:42

stelarasA'MAK έγραψε:
pelekan έγραψε:
silverdiver έγραψε:

Εξακολουθώ να θεωρώ δεδομένο ότι δεν παρανομησαμε πέραν την πλάκας.Αν ήταν όντως παρανομία πιστεύεις ότι θα μας άφηναν(τη στιγμή που μας την είπαν κιόλας λόγω ότι ο ήλιος είχε δύσει..) έτσι ελαφρά τη καρδία;;, Ακόμη θα πληρωναμε τις δόσεις του διακανονισμού που θα χαμε κάνει για το πρόστιμο που θα μας είχαν χωσει.....

ΠΛακιτσα φιλε αλλα και σε απαγορευμένα να πηγαινες ενταξει το τι απαγορευεται σε αυτή την χωρα σχετικο είναι.....και ο φακος απαγορευεται αλλα τον ''εχεις'', αρα παρανομεις επι μονιμου βασεως...και σε απαγορευμένα να πας πιστεψε με τα ψαρια είναι πια ελαχιστα,γιατι αραγε?και μια σκυλα απεναντι εχει τα παιδια της μερα μεσημερι και ουρλιαζουν αλλα δεν τρεχει κατι και αυτή παρανομη είναι αλλα το ξυνει.....μην τρελαίνεσαι κοιταχτε γυρω σας λιγο(παρενθεση το ολο σοβαρο υφος,....στο τοπικ μίλησα καθαρα χιουμοριστικά )
pelekan

Re: Απαγόρευση στο Σούνιο;

Νέα δημοσίευσηαπό Ser » 07 Μάιος 2018, 22:44

Καλησπέρα παιδιά
κανένα νέο επί του θέματος;
τελικά όντως απαγορεύεται;
στο Χάρακα;
στα Λέγραινα; πρόβλημα από/με τους βιλάτους;
Πετυχημένο ψαροντούφεκο είναι όταν επιστρέφεις σώος και αβλαβής!
Λέμε τώρα... Αν σέρνεις μαζί σου και κάτι "καλό" το πιστεύεις πιο πολύ...
Άβαταρ μέλους
Ser

Νέα δημοσίευσηαπό Psarogiatros » 08 Μάιος 2018, 15:48

κρίμα την αχαρτογράφητη που πήγα πρώτη φορά το 1993 και ήξεραν άτομα μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού!!!
Άβαταρ μέλους
Psarogiatros

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Νομικά.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες