• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Πρόβλημα με ωτίτιδα,..

Re: Eξωτερική ωτίτιδα

Νέα δημοσίευσηαπό PHANTOM » 07 Σεπ 2011, 15:01

Φίλε Γκούμα τελικά έλυσες το πρόβλημα σου;;;Έχω πάθει και εγώ εξωτερική ωτίτιδα 7 φορές απο τον γενάρη.Πήγα σε 3 διαφορετικούς ωτο/λόγους και μου έδωσαν ωτικές σταγόνες συναλαρ.Μου είπαν να κάνω 3 μέρες θεραπεία και άλλες 3 αποχή απο το ψαροντούφεκο.Δυστυχώς το πρόβλημα δεν λύθηκε.Την προηγούμενη εβδομάδα έπαθα πάλι εξωτ.ωτίτιδα.Έβαλα σταγόνες συναλάρ και επειδή απογοητεύτικα μέσω του φόρουμ βρήκα τον κύριο Λουλούδη Δημήτρη.Θα τον επισκεφτώ περίπου σε 10 μέρες γιατί λείπει στο εξωτερικό.Θέλω να πιστεύω οτι θα μου λείσει το πρόβλημα.Έχω διαβάσει πολύ καλά σχόλια για τον συγκεκριμένο γιατρό.Αν έλυσες το πρόβλημα σου ενημέρωσε μας!!!Ευχαριστώ!!!!!!
PHANTOM

Re: Eξωτερική ωτίτιδα

Νέα δημοσίευσηαπό PHANTOM » 29 Σεπ 2011, 14:07

Τελικά πήγα στον κύριο λουλούδη.Μου έδωσε μια αγωγή για δεκα μέρες με ωτικές σταγόνες droll και μετα άλλες 20 μέρες βορικό διάλλημα 4%.αποχή απο θάλασσα όσο κρατά η αγωγή και καθόλου βρέξιμο στο ντους τα αυτια.Καλό είναι όποιος έχει πρόβλημα να πάει σε έναν καλό ωρ/λά και να ακολουθήσει την αγωγή που θα του πεί.ακόμα δεν έχει τελειώσει η αγωγή μου.Ελπίζω πως όλα θα πάνε καλά.μου φάνηκε γιατρός εμπιστοσύνης και άνθρωπος πάνω απ'όλα!!!!!!
PHANTOM

Ξενέρα

Νέα δημοσίευσηαπό oUz » 01 Ιουν 2012, 19:44

Υπάρχει άλλος κανείς με ωτίτιδα να παρηγορηθούμε??? 15 Ιούνη και μετά μου λένε, δηλαδή ο Μάιος μου βγήκε 1μισης μήνας... :banghead:
Την Δευτέρα που πέρασε την τσάκωσα
:bye:
Άβαταρ μέλους
oUz

Re: Ξενέρα

Νέα δημοσίευσηαπό hariska » 01 Ιουν 2012, 19:58

Μη στεναχωριέσαι ρε φίλε, γίνονται αυτά.

Σκέψου θετικά. Σκέψου ότι όλοι εμείς δεν έχουμε κανένα πρόβλημα και θα βουτάμε κανονικά!
:lol:
Άβαταρ μέλους
hariska

Νέα δημοσίευσηαπό oUz » 01 Ιουν 2012, 20:02

.... αυτα συλλογιζόμουν χτες το βράδυ, άλλοι ακόνιζαν τις βέργες τους και εγώ πλακωνόμουν στις σταγόνες :roll:
Άβαταρ μέλους
oUz

Νέα δημοσίευσηαπό hariska » 01 Ιουν 2012, 20:14

Περαστικά να 'ναι.
Άβαταρ μέλους
hariska

Νέα δημοσίευσηαπό Prowler » 01 Ιουν 2012, 20:35

καλησπέρα φίλε μου ειλικρινά είμαστε στην ίδια μοίρα και μπορεί να είμαι σε χειρότερη είχα ωτίτιδα 10-12 μέρες πήρα αντιβιώσει μια εβδομάδα έγινα καλά τουλάχιστον έτσι νόμιζα,και χθες το βράδυ κατρακύλησα ξανά :cry: από χθες είναι το αυτι μου βουλωμένο και δεν ακούω σχεδόν καθόλου και πονάω σχετικά,πήρα σήμερα αμέσως τον γιατρό που με κοιτάει κατά καιρούς ο οποίος πέρα από γιατρός είναι εξαίρετος άνθρωπος και φυσικά ψαροντουφεκάς, μου λέει να βάλω για 2-3 μέρες λίγες σταγόνες λάδι στο αυτι μου για να μαλακώσει και άμα δεν μου περάσει να πάω απο εκεί την τρίτη να με δει και να μου το καθαρίσει με ότι άλλο αυτό συνεπάγεται,αυτά από μένα :cry:
Prowler

Νέα δημοσίευσηαπό geogiann » 01 Ιουν 2012, 20:45

περαστικά να είναι, η αλήθεια είναι ότι φέτος τη γλύτωσα, κάθε χρόνο με τους αγώνες σκοποβολής τσίμπαγα και μια οτίτιδα από τις πισίνες
Γιαννάτος Γιώργος aka geogiann the aegean

Γράφτηκα 17 Νοέμβρη
Άβαταρ μέλους
geogiann

Νέα δημοσίευσηαπό oUz » 01 Ιουν 2012, 21:13

Prowler έγραψε:καλησπέρα φίλε μου ειλικρινά είμαστε στην ίδια μοίρα και μπορεί να είμαι σε χειρότερη είχα ωτίτιδα 10-12 μέρες πήρα αντιβιώσει μια εβδομάδα έγινα καλά τουλάχιστον έτσι νόμιζα,και χθες το βράδυ κατρακύλησα ξανά :cry: από χθες είναι το αυτι μου βουλωμένο και δεν ακούω σχεδόν καθόλου και πονάω σχετικά,πήρα σήμερα αμέσως τον γιατρό που με κοιτάει κατά καιρούς ο οποίος πέρα από γιατρός είναι εξαίρετος άνθρωπος και φυσικά ψαροντουφεκάς, μου λέει να βάλω για 2-3 μέρες λίγες σταγόνες λάδι στο αυτι μου για να μαλακώσει και άμα δεν μου περάσει να πάω απο εκεί την τρίτη να με δει και να μου το καθαρίσει με ότι άλλο αυτό συνεπάγεται,αυτά από μένα :cry:

Ίδια κατάσταση περίπου μονό που μένα σιγά σιγά το μπούκωμα φεύγει... Καλά για τους πόνους της Δευτέρας Τρίτης δεν το συζητώ παααααα
Είναι η πρώτη φορά που την παθαίνω, από εδώ και στο εξής θα είναι πιο ευαίσθητο λέτε?
Ευχαριστούμε για τα περαστικά!!!
Άβαταρ μέλους
oUz

Νέα δημοσίευσηαπό ΛΟΥΠΗΣ » 01 Ιουν 2012, 21:22

oUz έγραψε:
Prowler έγραψε:καλησπέρα φίλε μου ειλικρινά είμαστε στην ίδια μοίρα και μπορεί να είμαι σε χειρότερη είχα ωτίτιδα 10-12 μέρες πήρα αντιβιώσει μια εβδομάδα έγινα καλά τουλάχιστον έτσι νόμιζα,και χθες το βράδυ κατρακύλησα ξανά :cry: από χθες είναι το αυτι μου βουλωμένο και δεν ακούω σχεδόν καθόλου και πονάω σχετικά,πήρα σήμερα αμέσως τον γιατρό που με κοιτάει κατά καιρούς ο οποίος πέρα από γιατρός είναι εξαίρετος άνθρωπος και φυσικά ψαροντουφεκάς, μου λέει να βάλω για 2-3 μέρες λίγες σταγόνες λάδι στο αυτι μου για να μαλακώσει και άμα δεν μου περάσει να πάω απο εκεί την τρίτη να με δει και να μου το καθαρίσει με ότι άλλο αυτό συνεπάγεται,αυτά από μένα :cry:

Ίδια κατάσταση περίπου μονό που μένα σιγά σιγά το μπούκωμα φεύγει... Καλά για τους πόνους της Δευτέρας Τρίτης δεν το συζητώ παααααα
Είναι η πρώτη φορά που την παθαίνω, από εδώ και στο εξής θα είναι πιο ευαίσθητο λέτε?
Ευχαριστούμε για τα περαστικά!!!

Το αυτί αργει να στρώσει τελείως,θελει προσοχή.Μετα απο θεραπεία παλινδρόμησης ενω δεν μασούσα μια κάποιες φορές το ένιωθα κάπως για ενα χρονο+- μετα,αυτο βέβαια απο ζόρι και δεν πίεζα μετά,φρεναριζα στο ψαρεμα μην το ξανα πληγώσω μεχρι που το έκανα οπως πριν
Θέλει υπομονή κι οχι ζόρι
Η ζωή μου είναι η θάλασσα
Κι ανάσα η βουτιά μου
Κι αν πάψω να σε συναντώ
Θα χάσω την καρδιά μου
Άβαταρ μέλους
ΛΟΥΠΗΣ

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 01 Ιουν 2012, 21:32

αν αναλογιστής ότι υπάρχουν πολύ χειρότερα από το να περιμένεις 15 μερούλες ακόμα τότε θα χαμογελάσεις απλός :)
Υπάρχουν ένα σωρό τρόποι να περάσεις υπέροχες ώρες με την ερωμένη μας την θάλασσα :) έως ότου ξαναβουτιξεις :)
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό oUz » 01 Ιουν 2012, 21:38

thalassa50 έγραψε:αν αναλογιστής ότι υπάρχουν πολύ χειρότερα από το να περιμένεις 15 μερούλες ακόμα τότε θα χαμογελάσεις απλός :)
Υπάρχουν ένα σωρό τρόποι να περάσεις υπέροχες ώρες με την ερωμένη μας την θάλασσα :) έως ότου ξαναβουτιξεις :)

Έχεις δίκιο και ετσι το βλέπω βαθιά μέσα μου, αλλιώς το εχει δει η κοπέλα μου που ειναι έτοιμη να με χωρίσει απο την γενικότερη γκρίνια μου
Άβαταρ μέλους
oUz

Νέα δημοσίευσηαπό dousmike » 01 Ιουν 2012, 21:51

Περαστικά φίλε...το'χω πάθει μεσα καλοκαιριού...
οντως ξενέρωμα αλλά περνάει γρήγορα αν τηρήσεις οτι σου πει ο doctor :good:
Ο καφές πάντα σκέτος!!!
www.ellinonromi.gr
Άβαταρ μέλους
dousmike

Νέα δημοσίευσηαπό gpet78 » 01 Ιουν 2012, 22:48

Αν και δεν συγκρίνεται με την δική σου ατυχία, εγώ έπαθα οξύτατα διάστρεμμα στον ταρσό και μετατάρσιο του αριστερού ποδιού και δεν θα μπορώ να βάλω βατραχοπέδιλα για 3 βδομάδες. Πάντως σήμερα πήγα μια βόλτα στα ρηχά κολυμπητό ακόμα και με ένα πτερύγιο και με πολύ κόπο βγήκαν 2 κέφαλοι του κιλού
Άβαταρ μέλους
gpet78

Νέα δημοσίευσηαπό costas82 » 01 Ιουν 2012, 23:41

εμενα δεν μου εχει τυχει ακομα χτυπα ξυλο.
μπορειτε να πειτε 2-3 πραγματα για την ωτιτιδα?
οπως πως την παθαινεις και πως την αποφευγεις?
"The Sea, once it casts its spell, holds one in its net of wonder forever."
-Jacques Yves Cousteau
Άβαταρ μέλους
costas82

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Φυσιολογία.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες