• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Πρόβλημα με ωτίτιδα,..

ωτιτιδα!!

Νέα δημοσίευσηαπό johnfi91 » 16 Οκτ 2013, 18:39

ποσος καιρος πρεπει να περασει μεχρι να μπορεσω να ξαναβουτιξω??γτ ενας φαρμακοποιος μου ειπε οτι πρεπει να περασει εναμισης μηνας..ισχυει?
johnfi91

Re: ωτιτιδα!!

Νέα δημοσίευσηαπό Wazeer » 16 Οκτ 2013, 19:21

ισχύει και μπορεί και παραπάνω κιόλας ανάλογα το βαθμό προσβολής. αλλά αν δε πας σε ωρλ να σε δει δε θα πάρεις σωστή απάντηση. και του φαρμακοποιού δεν είναι η δουλειά του άσχετα αν μπορεί να έχει γνώσεις επί του θέματος. μπορεί να έχει πιάσει και παραπέρα, τύμπανο, που χωρίς ειδική εξέταση δε θα φανεί. μη σε βγει κανα βαρότραυμα, πάνε σε ωρλ. εγώ τα πέρασα 2 μήνες κοντά χωρίς να έχει υποχωρήσει πλήρως. έμπαινα θάλασσα σα γιαγιούλα, το κεφάλι απ'έξω και πολύ προσεκτικά. για βουτιά ούτε σκέψη
ΜΙΑ ΦΩΤΙΑ ΝΑ ΖΕΣΤΑΘΟΥΜΕ
Άβαταρ μέλους
Wazeer

Re: Πρόβλημα με ωτίτιδα,..

Νέα δημοσίευσηαπό Giorgos.volos » 11 Ιούλ 2018, 18:47

Παιδια και εγω στα ιδια βρισκομαι εξωτερικη ωτιτιδα μου ειπε ο ιατρος αλλα απο τα φαρμακα που διαβασα εδω εμενα μου εδωσε αλλα μου ειπε να περνω αντιβιωση ufelix 500 καθε 12 ωρες και σπρει otocort πρωι-μεσημερι- βραδυ. Εχει παρει κανεις κατι αναλογο? Κανενας τροπος για να μπουμε θαλασσα χωρος να παει σταγονα στα αυτια?
Giorgos.volos

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 11 Ιούλ 2018, 20:47

Giorgos.volos έγραψε:Παιδια και εγω στα ιδια βρισκομαι εξωτερικη ωτιτιδα μου ειπε ο ιατρος αλλα απο τα φαρμακα που διαβασα εδω εμενα μου εδωσε αλλα μου ειπε να περνω αντιβιωση ufelix 500 καθε 12 ωρες και σπρει otocort πρωι-μεσημερι- βραδυ. Εχει παρει κανεις κατι αναλογο? Κανενας τροπος για να μπουμε θαλασσα χωρος να παει σταγονα στα αυτια?

να εχει σωστη εφαρμογη η κουκουλα ,για να μη μπει νερο ! ;)
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό γιωργος 21 » 11 Ιούλ 2018, 21:20

Καλησπέρα φίλε μου. Πριν κάνα 2 χρόνια έπαθα μια ελαφριά. Μου είπε ένα μήνα εκτός και πήρα δεν θυμάμαι και πόσο καιρό αντιβίωση. Περαστικά και πήγαινε σε ένα ωρυλλα αυτός θα σου πει τι πρέπει να κάνεις :hello:
Άβαταρ μέλους
γιωργος 21

Νέα δημοσίευσηαπό Giorgos.volos » 12 Ιούλ 2018, 00:25

Παιδια αυτο εκανα πηγα σε ωρλ και μου ειπε εναν μηνα εκτος το θεμα ειναι οτι δεν με ποναγαν τοσο πολυ τα αυτια δηλαδη ελαχιστα και δεν περιμενα να μου δωσει αντιβιωση ουτε εναν μηνα εκτος νερου. Τωρα μου ειπε 7 μερες αντιβιωση μολις τελιωσει θα μαθω καποιον καταδυτικο ωρλ να μου πει περισοτερα γιατι αυτος μου φανηκε ασχετος και ητανε και απατεωνας. Τον πηρα τηλ να κλεισω ραντεβου και μου ειπε 15€ και οταν τελιωσε η επισκεψη μου ζητησε 20. Του εδωσα 15 και ολα μια χαρα.
Giorgos.volos

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Φυσιολογία.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες