• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Μια πάρα πολύ κακή φάση!!

Re: Μια πάρα πολύ κακή φάση!!

Νέα δημοσίευσηαπό GERANOS » 03 Σεπ 2010, 21:53

Τηλεμαχε , αν διαβασεις το ποστ στην αρχη , η ωρα ειναι οχτωμιση , ΝΥΧΤΩΝΗ , αφηνουμε τον Γιωργο, ΜΟΝΟΣ , και παμε κανα χλμ

πιο κατω για μια γρηγορη βουτια στον καβο. Μετα εγινε οτι εγινε ,

Γιαυτο εγραψα για βλακεια και διαστημα, και οχι για πιπες οπως λες.

Αν το γεγονος ειχε αλλη καταληξη τωρα θα λεγαμε αλλα . Γιαυτο ας λειπουν οι συμπαθειες αλλα ας ευχαριστησουμε τον καλο

Θεουλη που ζουν τα παιδια και μπηκαν και στον κοπο να γραψουν την βλακεια τους μηπως παραδειγματιστουμε και εμεις.........

Φιλικα, χωρις πιπες.

Αγγελος.
Άβαταρ μέλους
GERANOS

Νέα δημοσίευσηαπό marvel » 03 Σεπ 2010, 23:42

Το βασικό εδώ είναι οτι μπορούν να παραδειγματιστούν και άλλοι χωρίς -ευτυχώς- να έχουν υποστεί τα παιδιά σοβαρή ζημιά. [-o<
Πάντως πέρα από τη φάση με το quick stop πιστεύω οτι δεν έπρεπε να αφήσετε και τον άλλο να ψαρεύει μόνος του τόσο ανοιχτά και κοντά στο σούρουπο (άσχετα αν τελικά σας έκατσε καλά η φάση που είχε ανοιχτει τόσο). [-X

Ερώτηση: όσο κυνηγούσατε το σκάφος τα βαρίδια που φόραγες.....συνέχισες να τα φοράς??
Άβαταρ μέλους
marvel

Νέα δημοσίευσηαπό TsadX » 04 Σεπ 2010, 03:37

Άντε πές σε κανέναν οτι έσωσες τη ζωή σου επειδή ήσουν ''υπέρβαρος'' κ να σε πιστέψει! :)
άγιο είχατε ρε φίλε..

Όμως απο τη στιγμή που ασχολούμαστε με κάτι το οποίο μπορεί να στραβώσει άνετα για κάτι πέρα από τις δυνάμεις μας, φροντίζουμε αυτά που είναι στο χέρι μας να τα έχουμε στην εντέλεια..
Προσωπικά πιστεύω οτι είναι μεγάλο πράγμα να έχεις εμπιστοσύνη στον εξοπλισμό σου.

Μη το πάρεις σαν κύρηγμα αλλά σαν φιλική κουβέντα

Υ.Γ Ο Τσακ νώρις πότε μπήκε στη σκηνή? :D
Άβαταρ μέλους
TsadX

Νέα δημοσίευσηαπό Deep_για_Deep » 04 Σεπ 2010, 10:19

greek kamaki έγραψε: Είχα μόλις σωθεί από σοβαρό τραυματισμό ή ακόμα και θάνατο...

:amen:

greek kamaki έγραψε: Συνειδητοποίησα ότι είχαμε πέσει και οι δύο στο νερό και το σκάφος γυρνούσε ανεγξέλεγκτο, καθώς ο Γιάννης έχασε τον έλεγχο του...

καλα αυτος στην λαγουδιερα πως και γιατι επεσε στο νερο??? :confused:

greek kamaki έγραψε: ...και δε φορούσε στο χέρι το κόκκινο κορδώνι ασφαλείας για να σταματήσει.

:banned: μεγα λαλακια .... την χρεωνω στον οδηγο και μονο σε αυτον!!! :tomato:

greek kamaki έγραψε:Ακούμε ιστορίες από άλλους και δεν πιστεύουμε ότι μπορούν να συμβούν και σε μας. Την έχουμε δει θαλασσόλυκοι. Έχουμε κάνει όλοι ανεξαιρέτως και κάποιοι συνεχίζουμε να κάνουμε μ@λ@κίες. Δυστυχώς, πρέπει να παραδεχτούμε ότι έχουμε διαλέξει ένα πολύ επικίνδυνο χόμπι (το ψαροντούφεκο δεν είναι τάβλι ή πινκ πονκ κακά τα ψέματα) και για αυτό πρώτο μέλημά μας πρέπει να είναι η απόλυτη ασφάλεια. Ανέφερα το γεγονός αυτό για να προλάβω παρόμοια περιστατικά. Προσέξτε πάρα πολύ το κόκκινο κορδώνι (ξεχνάω και πως το λένε) και βάλτε το όχι στο χέρι σας, αλλά στο λαιμό σας για σιγουριά!!!!!!! μια φορά θα συμβεί και είναι πολύ κακή φάση.

αντε μπραβο !!! :good:

το νου σας καπεταναιοι!!! :mod:

..........
GERANOS έγραψε:Φιλικα, χωρις πιπες.

Αγγελος.

:lol: :lol: :lol: αμαν ρε Αγγελε να σαι καλα!!!
<< Μη ρωτάς τι μπορεί να κάνει η θάλασσα για σένα , αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τη θάλασσα. >>
Άβαταρ μέλους
Deep_για_Deep

Νέα δημοσίευσηαπό niksig » 04 Σεπ 2010, 12:50

Δεν νομίζω ότι σε έσωσαν τα βάρη. Δεν προλαβαίνεις να βουλιάξεις, μόνος σου το είπες, η φάση διαρκεί λιγότερο από ένα δευτερόλεπτο.

Το έχω πάθει κι εγώ πριν 3 χρόνια. Είχα βγάλει τη ζώνη βαρών, άφησα στιγμιαία τη λαγουδέρα και....

Από τότε, το quick stop είναι στο χέρι μου ακόμα κι όταν πλέω μέσα σε λιμάνι.
niksig

Νέα δημοσίευσηαπό Tilemahos » 04 Σεπ 2010, 13:05

GERANOS έγραψε:Τηλεμαχε , αν διαβασεις το ποστ στην αρχη , η ωρα ειναι οχτωμιση , ΝΥΧΤΩΝΗ , αφηνουμε τον Γιωργο, ΜΟΝΟΣ , και παμε κανα χλμ

πιο κατω για μια γρηγορη βουτια στον καβο. Μετα εγινε οτι εγινε ,

Γιαυτο εγραψα για βλακεια και διαστημα, και οχι για πιπες οπως λες.

Αν το γεγονος ειχε αλλη καταληξη τωρα θα λεγαμε αλλα . Γιαυτο ας λειπουν οι συμπαθειες αλλα ας ευχαριστησουμε τον καλο

Θεουλη που ζουν τα παιδια και μπηκαν και στον κοπο να γραψουν την βλακεια τους μηπως παραδειγματιστουμε και εμεις.........

Φιλικα, χωρις πιπες.

Αγγελος.

Άγγελε έχεις δίκιο για την ώρα και το χώρισμα τις παρέας, δε το διάβασα προσεχτικά.

@B.RenStorMinG δε νομίζω πως ξεφύγαμε.
Κοσμέτσας Τηλέμαχος
Άβαταρ μέλους
Tilemahos

Νέα δημοσίευσηαπό tasomanolis » 04 Σεπ 2010, 13:22

Παιδιά γίνατε παράδειγμα προς αποφυγή !!!!
Και εγώ ποτέ δεν το φοράω ….αλλά τώρα με πείσατε,…. και να πάει στα κομμάτια και η ταλαιπωρία και το ρήμαγμα στα βράχια …αλλά για φανταστείτε να περναγε πάνω από τον Γιώργο η όποιον άλλον άτυχο που ψάρευε αμέριμνος.

Μπράβο που το ύπατε για να συνετιστούμε !!!
Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΟΛΗ ΠΑΝΤΑ ΕΝΑ ΚΥΝΗΓΙ
Άβαταρ μέλους
tasomanolis

Νέα δημοσίευσηαπό johndrama » 15 Σεπ 2010, 18:16

Αυτο το βιντεακι τα λεει ολα.Οχι για το σωσιβιο αλλα για το κλειδι.Η στολη λειτουργει σαν σωσιβιο.
http://www.youtube.com/watch?v=1UEETjztLqI&feature=fvw
Ή του ύψους ή του βάθους βουνο-θαλασσα
Άβαταρ μέλους
johndrama

Νέα δημοσίευσηαπό Socrates » 15 Σεπ 2010, 19:27

ΛΑΘΟΣΤο σωσιβιο σε σωζει γιατι σε κραταει ανασκελα στο νερο.Η στοληΔΕΝτο κανει αυτο.Κι αν χτυπησεις πεφτοντας ειτε στο σκαφος ειτε στο νερο ή πιθανον πιεις νερο κατα την εισοδο τοτε................ :beg:
Εγω μαζι με τα κλειδια της μηχανης παιρνω απο το σκαφος και το quick stop και πρωτα το φοραω και μετα το κουμπωνω στην θεση του.Τωρα αν δεν εχετε κλειδια παλι να το βγαζετε και να το βαζετε μαζι με τον εξοπλισμο σας.
Εγω το φοραω στο ποδι για περισσοτερη ελευθερια κινησεων.
Μου εχει τυχει να το βγαλω για χ λογο και να το ξεχναω μετα οποτε αν το βγαλεις περασε το στην λαγουδερα ή στην μανετα ωστε να το δεις μετα.
Και επισης μου εχει τυχει να φυγει το οχταρακι που σφιγγει το κοκκινο κορδονι και να μεινω με το κορδονι στο χερι και το κλιπακι να ειναι κανονικα στον συνδεσμο του επανω.ΠΡΟΣΟΧΗ!!! ΤΣΕΚΑΡΕΤΕ ΤΟ !!!
ΚΑΛΟΣ ΨΑΡΟΤΟΥΦΕΚΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΓΥΡΝΑΕΙ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ!!!
Άβαταρ μέλους
Socrates

Νέα δημοσίευσηαπό miker » 15 Σεπ 2010, 20:50

johndrama έγραψε:Αυτο το βιντεακι τα λεει ολα.Οχι για το σωσιβιο αλλα για το κλειδι.Η στολη λειτουργει σαν σωσιβιο.
http://www.youtube.com/watch?v=1UEETjztLqI&feature=fvw

Καλα αυτος ειναι πτυχιουχος "ηλιθιος"
Τρεχει με την μπανιερα σαν τρελλος και παει να περασει πανω απο τα απονερα!
Άβαταρ μέλους
miker

Νέα δημοσίευσηαπό gismo2008 » 15 Σεπ 2010, 21:05

Αυτο μαγκες δεν ηταν κεντα,αυτο ειναι φλος ροαγιαλ.Μιλαμε για μεγαλη γουνα ατελειωτη ουτε καν παλτο.ΔΟΞΑ ΝΑ ΧΕΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.
Μη μιλας για μεγαλεια, ανθρωπε μου να χαρεις
κι αλλος ζουσε στο πιθαρι κι ομως ηταν ευτυχης
gismo2008

Νέα δημοσίευσηαπό ΛΟΥΠΗΣ » 15 Σεπ 2010, 21:37

Για κατι τέτοιους λογος σκοτώνονται,πνίγονται και πολλά άλλα
Η αμέλεια και αφηρημάδα κάνουν την δουλεία τους σε κλάσματα

Υ.Γ τωρα το ειδα το κείμενο και είστε αδικαιολόγητοι κατά την άποψη μου
Η ζωή μου είναι η θάλασσα
Κι ανάσα η βουτιά μου
Κι αν πάψω να σε συναντώ
Θα χάσω την καρδιά μου
Άβαταρ μέλους
ΛΟΥΠΗΣ

Νέα δημοσίευσηαπό kostasr » 16 Σεπ 2010, 14:17

Τώρα διάβασα την ιστορία και ομολογώ πως ανατρίχιασα!!!

Αφού είστε καλά τα υπόλοιπα είναι περριτά!!!

Η κακιά η ώρα και οι δικές μας αστοχίες όταν συνδυάζονται δυστηχώς μας φέρνουν σερ πολύ ασχημη θέση!!!!
Τα πιο όμορφα πράγματα συμβαίνουν στον βυθό, με μια ανάσα και ένα όπλο στο χέρι!
Άβαταρ μέλους
kostasr

Νέα δημοσίευσηαπό nikolas harris » 05 Οκτ 2011, 11:04

παιδια ουτε εγω δινω σημασια στο κοκκινο κορδωνι.θα το κανω απο δω και περα.ευχαριστουμε!!
facebook: Nick Xarr
nikolas harris

Νέα δημοσίευσηαπό Randombk » 05 Οκτ 2011, 11:42

Ολα τα ασχημα και κακα πραγματα στην ζωη μας , γινονται σε κλασματα του δευτερολεπτου!
Παιδια αναψτε καμια λαμπαδιτσα που δεν ετυχε τιποτα κακο και πανω απολα να μαθετε απο τα λαθη σας...
Οσο για την ιστορια ανατριχιασα οταν την διαβασα οπως ολοι μας και πανω απολα μου εφυγε ενα βαρος οταν διαβασα οτι ολα τελειωσαν καλα... :sorry:

Ευχομαι ολοι μας καθε φορα που παμε για ψαρεμα να σκεφτομαστε πρωτα την ασφαλεια μας και μετα το τι ψαρια θα πιασουμε...
Drum C4 Bass
Randombk

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Φυσιολογία.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες