• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Υπερβολική δραστηριότητα στις αγγελίες.ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΟΛΟΙ

Re: Υπερβολική δραστηριότητα στις αγγελίες.ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΟΛΟΙ

Νέα δημοσίευσηαπό vasilis1987 » 08 Οκτ 2012, 22:19

Ας συγκεντρωθουν εδω ολες οι προτασεις:
1 . Λυση στις αγγελιες που εχουν ληξει
(ενεργες-ανενεργες,κουμπι διαγραφης,ληξη μετα απο ενα χρονικο διαστημα,διακριτικο χρωμα για τελειωμενη,κατηγορια sold )
2 . Ολες οι αγγελιες να συνοδευονται απο φωτογραφιες και στοιχεια επικοινωνιας
3 .Κατηγοριες πραγματων(εστω βασικες και παρελκομενα(οπλα,κλπ,κλπ...)
4 .Black list για ατομα που το αντικειμενο δεν πληρει τα λεγομενα,rating πωλητη
5 .Απαγορευση σπαμ σχολιων και επαναφορας με up(εφοσον θα ειναι ενεργη)εκτος αν ειναι για καλυτερη προσφορα.
6 .
Άβαταρ μέλους
vasilis1987

Νέα δημοσίευσηαπό Tempest » 08 Οκτ 2012, 22:21

PanEx έγραψε:Παραδίνομαι,........

:D :D Τελικά είσαι και λίγο χαβαλές! χεχεχε
Είμαι ό,τι δεν έζησα, είμαι η βροχή που θα ‘ρθει να δροσίσει άγνωστων γυναικών το κορμί...Λιμπερτά! Φορτίνο Σαμάνο
Άβαταρ μέλους
Tempest

Νέα δημοσίευσηαπό ManosMitikas » 09 Οκτ 2012, 10:07

Πω πω... Τι ενταση ειναι παλι αυτη?? Νομιζω πως αν η αναστατωση και το ξεφτιλισμα του οποιουδηποτε θεματος εδω μεσα παιζοταν στο στοιχημα θα ειχε απόδοση 1,02 !!
Εαν δε στο θεμα υπηρχε συμμετοχη διαχειριστων (αντε και ποσταρισμα του ΦΕ) νομίζω θα ειχε την ενδειξη ΔΠ.
Μ'αρεσει να βλεπω διαφορετικες αποψεις στα παντα αλλά με κουραζει η προκαταληψη και ο αρνητισμος εξ αρχης που οδηγουν σε γραφικους τσακωμους.
Δηλαδη ειτε μπει μια υπερψαρια, ειτε δεν μπει, ειτε πουν κατι οι διαχειριστες, είτε δεν πουν για καποιους παντα υπάρχει λόγος να γινει σαματας..
Πειτε την γνωμη ομορφα ρε παιδες χωρις μπηχτες επι προσωπικου, απειλες, ειρωνιες κτλ.. Εκτος αν γι αυτο ειστε εδω.
Εχετε ξεχασει οτι κανουμε ψαροντούφεκο??? Γι αυτο ειμαστε εδω...ΜΙα απο τις μεγαλύτερες απολαυσεις του ψαροντούφεκου είναι η απόλυτη σιωπή, η ησυχία, η ηρεμία που υπαρχει υποβρυχιως... Εδω δεν σας ικανοποιει κατι αντίστοιχο?
(ΥΓ.Το συγκεκριμενο θεμα ηταν απλα η σταγονα..)

Επι του θεματος τωρα θα μιλήσω βάση της προσωπικης μου εμπειριας απο το φορουμ αυτο και τις αγγελίες του.
Ποια ειναι αυτη? Τον τελευταιο μήνα πήρα απο εδώ μέσα ένα αμάξι, ενα συμβατικό και μια αγκυρα(την πηρε φιλος και μου την εδωσε).
*Αν πχ εκανα μ@@#@#$ια αγορα στο συμβατικο η ευθύνη θα ηταν δική μου. Θα μου αρεσε να ειχα μια προστασια απο κάποιον αλλά αυτό δεν θα αναιρουσε την ευθύνη της τελικης επιλογης μου.
*Οι απατεωνες με νευριαζουν. Οφειλω να προσεχω. Αν καποιος προσεχει για εμενα ακομα καλυτερα. Ευχαριστω. Οι "επαγγελματίες" δεν με χαλανε ειδικα αν προκειται να κερδισω κατι.
*Αν το παλικαρι που πηρα το αμαξι δεν είχε ποσταρει ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ή είχε ποστάρει μονο 1155 αγγελίες δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Εγω βρήκα αυτό που ήθελα και το χαρηκα πολύ.
*Το αμαξι δεν ειναι σχετικο με το ψαροντουφεκο.Δεν με χαλασε ομως που το βρηκα εδω.. Αν εβρισκα και ποδηλατο που καμια σχεση δεν εχει με το ψαροντουφεκο και παλι δεν θα με χαλουσε καθολου.
*Ειμαι σε εναν χωρο που εχει δημιουργηθει και διαχειρίζεται απο καποιους. Μ'αρεσει καθομαι. Δεν μου αρεσει φεύγω. Στο car .gr κανω υποδειξεις για το πως θα είναι οι αγγελίες? Αν δεν μου αρεσει το σαιτ ψαχνω στο xe.gr!!
* Μ'αρεσει να χαζεύω αγγελιες και το κανω ακομα και αν εχω μονο 20 ευρω στην τσέπη. Βαριεμαι να διαβαζω τις ιδιες οπότε ενα σβησιμο ολων των παλιων - ανενεργων θα ηταν τελειο για μενα!
*Οι υποενοτητες θα ηταν οτι κορυφαιοτεροτερο (νεες λεξεις! βλ. το πιο κορυφαιο, το κορυφαιο των κορυφαιων! ) θα μπορουσε να γινει!!
Εγω οταν εψαχνα πχ για μικρο οπλακι απλα πελαγωσα απο τον ογκο δεδομενων και παρατησα το ψαξιμο.
Επισης οταν εψαχνα για αμαξι παλι δεν εβγαλα ακρη οποτε εβαλα αγγελια "ζητειται αμαξι" και το βρηκα!!
Θα βολευε και αυτους που χαλιουνται με ασχετες αγγελιες να υπηρχε πχ υποενοτητα "Ασχετα" ή "Για αυτους που δεν τους νοιαζει να βρουν ρολόι σε ψαροντουφεκαδικο φορουμ".
*Μια προταση ειχα στο νου γραψω και το ξεφτιλισα το θεμα.. Σορρυ.

ΥΓ1:Ποσο δύσκολο θα ηταν νομιζετε για την ΟΔ να εκαναν απλα αθορυβα τις αλλαγες τους στην ενοτητα αυτή? Ανεφεραν σε εμας προς ενημερωση κατι το οποιο εχουν καθε δικαιωμα να το κανουν και τους βαραμε και απο πανω. Ανθρωποι ειναι και αυτοι. Κανουν επιλογες και εννοειται και πολλα λαθη. Ορισμενες συμπεριφορες μαλιστα θα τις χαρακτηριζα υπερβολικες. Σιγουρα ομως προσπαθουν για το καλυτερο του χωρου που εχουν δημιουργησει..
Αλλα θα ηθελα να μου απαντησουν όλοι αυτοι που μονιμως διαφωνουν με τα παντα σε μια απορια: Γιατι δεν μαζευονται όλοι οι παντογνωστες οι γαματοι και οι τελοιοι να φτιαξουν ενα τελειο και γαματο σουπερ ντουπερ φορουμ?? Και εγω διαφωνω σε πολλα αλλά δεν κανω κηδειες με ξένα κόλυβα...
ΥΓ2:Κανενα ποδηλατακι κανεις? Mountain με δισκοφρενα κατα προτίμηση...
http://manosmitikas.blogspot.gr/
ManosMitikas

Νέα δημοσίευσηαπό hariska » 09 Οκτ 2012, 12:21

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ. :club:

Θέλω να μπαίνω και να χαζεύω αγγελίες, πολλές αγγελίες, καινούργιες και παλιές!
Χωρίστε τις σε κατηγορίες, βάλτε και υποενότητα "ψάχνω" για τα χαϊβάνια που δεν μπορούν να βάλουν ένα σωστό τίτλο και αφήστε τις να δώσουν τους καρπούς τους.

Μη βάλετε υποχρεωτικό αριθμό ποστ για να μπορεί κάποιος να βάλει μια αγγελία. Έτσι θα καταντήσει σαν το άλλο το φόρουμ που βάζουν αγγελίες μόνο οι διαχειριστές πλέον... :mrgreen:

Όσον αφορά στον fishy, να πάει στο μπουγατσατζίδικο που το γουστάρει άλλωστε και ανεβαζει και τις κηδείες του, να βάλει εκεί τις αγγελίες του. Μάλλον όμως καλύτερα να παίρνει τηλέφωνο τα κολλητάρια του και να τους ενημερώνει για τα πράματα που δίνει, γιατί περισσότεροι δεν τα βλέπουν στο μπουγατσοφόρουμ. :rotfl:
Άβαταρ μέλους
hariska

Νέα δημοσίευσηαπό diovolteros » 10 Οκτ 2012, 17:04

Tempest έγραψε:
PanEx έγραψε:Παραδίνομαι,........

:D :D Τελικά είσαι και λίγο χαβαλές! χεχεχε

:D χαχααχα
Άβαταρ μέλους
diovolteros

Νέα δημοσίευσηαπό PanEx » 10 Οκτ 2012, 17:05

ManosMitikas,
Σ'ωραίος!!.......... :hello:

Πριν ένα μήνα το είχε στα 230 :
http://www.kassimatisbikes.gr/node/1398
Το πήγε 299!! :blackeye:
Mη πιστεύεις όσα γράφονται στα φόρουμς.....
Άβαταρ μέλους
PanEx
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό ΜΑΝΑΒΗΣ » 11 Οκτ 2012, 20:14

hariska έγραψε:Όσον αφορά στον fishy, να πάει στο μπουγατσατζίδικο που το γουστάρει άλλωστε και ανεβαζει και τις κηδείες του, να βάλει εκεί τις αγγελίες του. Μάλλον όμως καλύτερα να παίρνει τηλέφωνο τα κολλητάρια του και να τους ενημερώνει για τα πράματα που δίνει, γιατί περισσότεροι δεν τα βλέπουν στο μπουγατσοφόρουμ. :rotfl:

οπα εσυ νομιζω δεν εισαι διαχειρηστης στο μπουγατσοφορουμ??τι εγινε σε διωξανε απο εκει??ανεβαζες μικρες ψαριες?? :grin:

υ.γ. πολλα φιλια εχεις απο τον fishy του λειπεις!!!
ΜΑΝΑΒΗΣ

Νέα δημοσίευσηαπό nmoiras » 11 Οκτ 2012, 20:37

φίλε μανάβη ... Μόλις έψησα για πρώτη φορά μελιτζάνες στο φούρνο γιατί μου είπαν ότι γίνονται ωραίες, αλλά δεν τις έβαλα στο νερό να τις ξαρμυρίσω και έγιναν λύσσα. Έχεις κανένα καλό τιπ λόγω επαγγέλματος;

..στα δικά μας τώρα. Μην ξανα-ανακατέψεις τα φόρουμ σε παρακαλώ. Τελευταία φορά. Την επόμενη φορά θα αναγκαστούμε να σε ξαναδιαγράψουμε και με αυτό το όνομα. Εντάξει;
... τι βρεγμένος τι μούσκεμα
Άβαταρ μέλους
nmoiras
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό Smernas » 11 Οκτ 2012, 21:16

nmoiras έγραψε:φίλε μανάβη ... Μόλις έψησα για πρώτη φορά μελιτζάνες στο φούρνο γιατί μου είπαν ότι γίνονται ωραίες, αλλά δεν τις έβαλα στο νερό να τις ξαρμυρίσω και έγιναν λύσσα. Έχεις κανένα καλό τιπ λόγω επαγγέλματος;

Παστός μπακαλιάρος είναι οι μελιτζάνες για να μπουν στο νερό να ξαρμυρίσουν ; χε χε . Για να ξεπικρίσουντις βάζουν στο νερό !
Να θυμάσαι πάντως ότι αν κάποιο τρόφιμο που δεν έχει αλάτι είναι αλμυρό στη γεύση τότε πιθανότατα είναι αλλοιωμένο . :doh:
If you stare into the Abyss long enough the Abyss stares back at you.
Άβαταρ μέλους
Smernas

Νέα δημοσίευσηαπό nmoiras » 11 Οκτ 2012, 21:27

μα μου είπε η μάνα μου να τους βάλω αλάτι για 10 λεπτά να ξεπικρίσουν και μετά να τις ξεβγάλω...Με θετικό υπόβαθρο θεώρησα ότι θα τραβήξει τα υγρά (ώσμωση) και μετά ένα ξέπλυμα αρκεί. Λάθος !!! Για αυτό ρώτησα το μανάβη να μου πει ως ειδικός. Ωστόσο δεν έγινε και τίποτα απλά τράβηξαν 2-3 μπύρες παραπάνω.

Αν ήταν αλλοιωμένες θα το ξέρω στα σίγουρα αύριο το πρωί ;)
... τι βρεγμένος τι μούσκεμα
Άβαταρ μέλους
nmoiras
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό Smernas » 11 Οκτ 2012, 22:00

Σε αλατόνερο να τις βάζεις λεπτοκομμένες για καμιά ωρίτσα ... και βέβαια από μια ηλικία και μετά :-" καλό είναι να αποφεύγεται η μελιτζάνα .
If you stare into the Abyss long enough the Abyss stares back at you.
Άβαταρ μέλους
Smernas

Νέα δημοσίευσηαπό Tempest » 13 Οκτ 2012, 08:41

Smernas έγραψε:Σε αλατόνερο να τις βάζεις λεπτοκομμένες για καμιά ωρίτσα ... και βέβαια από μια ηλικία και μετά :-" καλό είναι να αποφεύγεται η μελιτζάνα .

Εμ, ή από πέσιμο ή από χέσιμο........ :lol: :lol:
Είμαι ό,τι δεν έζησα, είμαι η βροχή που θα ‘ρθει να δροσίσει άγνωστων γυναικών το κορμί...Λιμπερτά! Φορτίνο Σαμάνο
Άβαταρ μέλους
Tempest

Νέα δημοσίευσηαπό firezoomis » 15 Οκτ 2012, 18:40

ManosMitikas έγραψε:Πω πω... Τι ενταση ειναι παλι αυτη?? Νομιζω πως αν η αναστατωση και το ξεφτιλισμα του οποιουδηποτε θεματος εδω μεσα παιζοταν στο στοιχημα θα ειχε απόδοση 1,02 !!
Εαν δε στο θεμα υπηρχε συμμετοχη διαχειριστων (αντε και ποσταρισμα του ΦΕ) νομίζω θα ειχε την ενδειξη ΔΠ.
Μ'αρεσει να βλεπω διαφορετικες αποψεις στα παντα αλλά με κουραζει η προκαταληψη και ο αρνητισμος εξ αρχης που οδηγουν σε γραφικους τσακωμους.
Δηλαδη ειτε μπει μια υπερψαρια, ειτε δεν μπει, ειτε πουν κατι οι διαχειριστες, είτε δεν πουν για καποιους παντα υπάρχει λόγος να γινει σαματας..
Πειτε την γνωμη ομορφα ρε παιδες χωρις μπηχτες επι προσωπικου, απειλες, ειρωνιες κτλ.. Εκτος αν γι αυτο ειστε εδω.
Εχετε ξεχασει οτι κανουμε ψαροντούφεκο??? Γι αυτο ειμαστε εδω...ΜΙα απο τις μεγαλύτερες απολαυσεις του ψαροντούφεκου είναι η απόλυτη σιωπή, η ησυχία, η ηρεμία που υπαρχει υποβρυχιως... Εδω δεν σας ικανοποιει κατι αντίστοιχο?
(ΥΓ.Το συγκεκριμενο θεμα ηταν απλα η σταγονα..)

Επι του θεματος τωρα θα μιλήσω βάση της προσωπικης μου εμπειριας απο το φορουμ αυτο και τις αγγελίες του.
Ποια ειναι αυτη? Τον τελευταιο μήνα πήρα απο εδώ μέσα ένα αμάξι, ενα συμβατικό και μια αγκυρα(την πηρε φιλος και μου την εδωσε).
*Αν πχ εκανα μ@@#@#$ια αγορα στο συμβατικο η ευθύνη θα ηταν δική μου. Θα μου αρεσε να ειχα μια προστασια απο κάποιον αλλά αυτό δεν θα αναιρουσε την ευθύνη της τελικης επιλογης μου.
*Οι απατεωνες με νευριαζουν. Οφειλω να προσεχω. Αν καποιος προσεχει για εμενα ακομα καλυτερα. Ευχαριστω. Οι "επαγγελματίες" δεν με χαλανε ειδικα αν προκειται να κερδισω κατι.
*Αν το παλικαρι που πηρα το αμαξι δεν είχε ποσταρει ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ή είχε ποστάρει μονο 1155 αγγελίες δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Εγω βρήκα αυτό που ήθελα και το χαρηκα πολύ.
*Το αμαξι δεν ειναι σχετικο με το ψαροντουφεκο.Δεν με χαλασε ομως που το βρηκα εδω.. Αν εβρισκα και ποδηλατο που καμια σχεση δεν εχει με το ψαροντουφεκο και παλι δεν θα με χαλουσε καθολου.
*Ειμαι σε εναν χωρο που εχει δημιουργηθει και διαχειρίζεται απο καποιους. Μ'αρεσει καθομαι. Δεν μου αρεσει φεύγω. Στο car .gr κανω υποδειξεις για το πως θα είναι οι αγγελίες? Αν δεν μου αρεσει το σαιτ ψαχνω στο xe.gr!!
* Μ'αρεσει να χαζεύω αγγελιες και το κανω ακομα και αν εχω μονο 20 ευρω στην τσέπη. Βαριεμαι να διαβαζω τις ιδιες οπότε ενα σβησιμο ολων των παλιων - ανενεργων θα ηταν τελειο για μενα!
*Οι υποενοτητες θα ηταν οτι κορυφαιοτεροτερο (νεες λεξεις! βλ. το πιο κορυφαιο, το κορυφαιο των κορυφαιων! ) θα μπορουσε να γινει!!
Εγω οταν εψαχνα πχ για μικρο οπλακι απλα πελαγωσα απο τον ογκο δεδομενων και παρατησα το ψαξιμο.
Επισης οταν εψαχνα για αμαξι παλι δεν εβγαλα ακρη οποτε εβαλα αγγελια "ζητειται αμαξι" και το βρηκα!!
Θα βολευε και αυτους που χαλιουνται με ασχετες αγγελιες να υπηρχε πχ υποενοτητα "Ασχετα" ή "Για αυτους που δεν τους νοιαζει να βρουν ρολόι σε ψαροντουφεκαδικο φορουμ".
*Μια προταση ειχα στο νου γραψω και το ξεφτιλισα το θεμα.. Σορρυ.

ΥΓ1:Ποσο δύσκολο θα ηταν νομιζετε για την ΟΔ να εκαναν απλα αθορυβα τις αλλαγες τους στην ενοτητα αυτή? Ανεφεραν σε εμας προς ενημερωση κατι το οποιο εχουν καθε δικαιωμα να το κανουν και τους βαραμε και απο πανω. Ανθρωποι ειναι και αυτοι. Κανουν επιλογες και εννοειται και πολλα λαθη. Ορισμενες συμπεριφορες μαλιστα θα τις χαρακτηριζα υπερβολικες. Σιγουρα ομως προσπαθουν για το καλυτερο του χωρου που εχουν δημιουργησει..
Αλλα θα ηθελα να μου απαντησουν όλοι αυτοι που μονιμως διαφωνουν με τα παντα σε μια απορια: Γιατι δεν μαζευονται όλοι οι παντογνωστες οι γαματοι και οι τελοιοι να φτιαξουν ενα τελειο και γαματο σουπερ ντουπερ φορουμ?? Και εγω διαφωνω σε πολλα αλλά δεν κανω κηδειες με ξένα κόλυβα...
ΥΓ2:Κανενα ποδηλατακι κανεις? Mountain με δισκοφρενα κατα προτίμηση...

:good: Εισαι super duper σωστος...
Να κολυμπω στην αγγαλια σου και μες τα βαθη της καρδιας σου,γεματος δεος να κοιτω με διχως σκεψη το μυαλο μου μια λεξη μονο ψιθηριζω...Παραδησος
Άβαταρ μέλους
firezoomis

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Netiquette

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης