• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Υπερβολική δραστηριότητα στις αγγελίες.ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΟΛΟΙ

Re: Υπερβολική δραστηριότητα στις αγγελίες.ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΟΛΟΙ

Νέα δημοσίευσηαπό jumarou » 07 Οκτ 2012, 23:28

Johnkokk έγραψε:Ήρθε η στιγμή να πάρουμε κάποια μέτρα.Mερικά μέλη, προφανώς έχουν μπερδέψει το ρόλο ενός forum με παραμάγαζο.

Εχουν εντοπιστεί αρκετά που η συνολική τους συμμετοχή στο φόρουμ, έχει αναλογία 90%+ σε θέματα που αφορούν τις αγγελίες και ελάχιστα σε όλα τα υπόλοιπα ψαροτουφεκάδικα θέματα του φόρουμ.

Προφανώς θεωρούν οτι το φορουμ είναι μια ευκαιρία μόνο για...επιχειρηματική δραστηριότητα.

Όπως είναι λoγικό, αυτό δεν μπορεί να συνεχιστεί.
Ως εκ τούτου, οσα μέλη εντοπιστούν να έχουν μεγάλο ποσοστό συμμετοχής στις αγγελίες, θα διαγραφούν και οι αγγελίες τους θα κλειδωνονται απο δω και πέρα.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

νομίζω οτι είστε πολύ αυταρχικοί για να μην πω φασίστες, να θέλετε κρίνεται τους ανθρώπους και να λογοκρίνετε το πιο ελεύθερο μέσο
ανταλλαγής πληροφοριών.
jumarou

Νέα δημοσίευσηαπό TsadX » 08 Οκτ 2012, 00:07

[quote="jumarou"
νομίζω οτι είστε πολύ αυταρχικοί για να μην πω φασίστες, να θέλετε κρίνεται τους ανθρώπους και να λογοκρίνετε το πιο ελεύθερο μέσο
ανταλλαγής πληροφοριών.[/quote]
Ώπα φίλε μπερδεύεσαι. Το "πιο ελεύθερο μέσο ανταλλαγής πληροφοριών" είναι το ίντερνετ, όχι η ιστοσελίδα κάποιου ο οποίος δίνει χρήματα για να την έχει online. Και το να κυκλοφορείς στο δρόμο είναι "ελευθερία" αλλά δε νομίζω να τρίβεις το πουλί σου στο κάθισμα κανενός ταξί. Το ταξί είναι ιδιοκτησία κάποιου, δε κάνεις ότι σου καπνίσει.
Ομοίως και σε αυτή τη περίσταση
Άβαταρ μέλους
TsadX

Νέα δημοσίευσηαπό nmoiras » 08 Οκτ 2012, 07:51

Tsadx μην δίνεις σημασία φίλε.

Δεν σου φαίνεται παράξενο που jumarou είναι γραμμένος από το 2010 και έκανε την πρώτη του δημοσίευση τώρα εδώ;
... τι βρεγμένος τι μούσκεμα
Άβαταρ μέλους
nmoiras
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό ALKIVIADIS » 08 Οκτ 2012, 09:16

μηπως θα επρεπε οι πολυ παλιες αγγελιες π.χ. 2008-2011 να σβηστουν? εξυπηρετουν τίποτα?

επίσης μηπως να μπορουσε να μπει ενα κουμπι, το οποιο να διαγραφει την αγγελια (προφανως αυτος που την ανεβασε) ετσι ωστε οταν πουληθει το αντικειμενο προς πωληση, να μπορει να καταργηθει η αγγελια.

τι λετε?
http://www.labrax.gr

https://www.youtube.com/user/LABRAXGR
Άβαταρ μέλους
ALKIVIADIS

Νέα δημοσίευσηαπό BONO. » 08 Οκτ 2012, 15:09

ALKIVIADIS έγραψε:μηπως θα επρεπε οι πολυ παλιες αγγελιες π.χ. 2008-2011 να σβηστουν? εξυπηρετουν τίποτα?

επίσης μηπως να μπορουσε να μπει ενα κουμπι, το οποιο να διαγραφει την αγγελια (προφανως αυτος που την ανεβασε) ετσι ωστε οταν πουληθει το αντικειμενο προς πωληση, να μπορει να καταργηθει η αγγελια.

τι λετε?

:thumbsup:
Τα μεγάλα λαβράκια είναι ΠΟΡΩΣΗ

Δημήτρης
Άβαταρ μέλους
BONO.

Νέα δημοσίευσηαπό IM BACK! » 08 Οκτ 2012, 15:45

ton fishy γιατί τον σβήσατε?επειδή είπε την γνoμη του?λίγο κομπλεξικό το όλο 8έμα δεν νομίζετε?το ότι έχετε σταμπάρει 5 -6 άτομα που έχουν αντιθετη γνωμη από σας και τους εχετε στην μπουκα ειναι προφανες αλλα εδω μεσα υποτιθεται οτι ειναι χωρος συζητησεων αρα οι αντιθεσεις θα ειναι συχνες..δεν μπορειτε να το καταλαβετε αυτο?διαχειρηστες ειστε οχι θεοι..και τωρα κλασσικα θα γραψετε αν δε μαρεσει να μην ξαναμπω και εγω θα συνεχισω να μπαινω και θα την εχετε στημενη στη γωνια να με διαγραψετε ..ξεκολληστε πια ..καταντατε γραφικοι :hello:
IM BACK!

Νέα δημοσίευσηαπό mpourasg » 08 Οκτ 2012, 15:47

Αν ενδιαφέρει κανένα η άποψή μου, θεωρώ ότι εφόσον υπάρχει η υποενότητα, αγγελίες, δεν θεωρώ σωστό αυτό που προτείνετε από τους διαχειριστές.Προσωικά δεν με ενοχλέι διόλου κάποιος να ποστάρει μόνο αγγελίες.Με ενοχλεί όμως αφάνταστα, όταν βλέπω ότι κάποιος πουλάει πράγματα, προσαθώντας να αποκομίσει περισσότερα χρήματα από όσο τα είδη αυτά πωλούνται στην ελευθερη αγορά. Ναι εδώ στην ενότητα αγγελίες, θα μπορούσαν να οριστούν κάποιοι υποδιαχειριστές (?δε ξέρω καν αν γίνεται αυτό) και μόλις εντοπίζουν κάποιο τέτοιο ποστ να το αφαιρούν με παρατήρηση σε αυτον που το δημοσίευσε.
Και επειδή έχω διαβάσει κάποιες αντιρρήσεις πάνω σε αυτό στο παρελθόν (εσύ τι είσαι δικηγόρος τους, σε ρώτησε κανένας , τόσο το πουλάω αν θέλεις το αγοράζεις κλπ) ορισμένων, αν κάποιος θέλει να αγοράσει κάτι καινούργιο υπάρχουν τα καταστηματα να πάει να το κάνει. Υποτίθεται ότι εδώ μέσα είμαστε μια παρέα ανθρώπων που ενδιαφέρονται από κοινού για κάτι, άρα, προσπαθούμε να βοηθήσουμε και να βοηθηθούμε(ή τουλάχιστον αυτό θα έπρεπε).Άρα εγώ που μπαίνω στο site θέλω να έχω εμπιστοσύνη σε αυτά που βλέπω και διαβάζω, θέλω να μπορώ να έχω εμπιστοσύνη στην αγγελία ότι όντως αυτό που πουλιέται είναι όπως περιγράφεται, και φυσικά είναι σε καλύτερη τιμή από ότι έξω στην ελευθερη αγορά .
Αυτό λοιπόν με ενδιαφέρει περισσότερο από το να περιορίσω τα ποσταρίσματα κάποιου που δημοσιεύει μόνο αγγελίες.
Προσωπική μου γνώμη.
Άβαταρ μέλους
mpourasg

Νέα δημοσίευσηαπό mpourasg » 08 Οκτ 2012, 15:51

jumarou έγραψε:
Johnkokk έγραψε:Ήρθε η στιγμή να πάρουμε κάποια μέτρα.Mερικά μέλη, προφανώς έχουν μπερδέψει το ρόλο ενός forum με παραμάγαζο.

Εχουν εντοπιστεί αρκετά που η συνολική τους συμμετοχή στο φόρουμ, έχει αναλογία 90%+ σε θέματα που αφορούν τις αγγελίες και ελάχιστα σε όλα τα υπόλοιπα ψαροτουφεκάδικα θέματα του φόρουμ.

Προφανώς θεωρούν οτι το φορουμ είναι μια ευκαιρία μόνο για...επιχειρηματική δραστηριότητα.

Όπως είναι λoγικό, αυτό δεν μπορεί να συνεχιστεί.
Ως εκ τούτου, οσα μέλη εντοπιστούν να έχουν μεγάλο ποσοστό συμμετοχής στις αγγελίες, θα διαγραφούν και οι αγγελίες τους θα κλειδωνονται απο δω και πέρα.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

ανταλλαγής πληροφοριών.

Ορισμένοι διαβάζοντας ότι π...α (συγνώμη για την έκφραση) κυκλοφορεί στο ποιο ελευθερομέσο ανταλλαγής πληροφορίων, έχουν μπερδέψει το τι είναι φασιστικό και τι δεν είναι.
Σώπα ρε φίλε, φασισμός που οι διαχειριστές ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥΣ θέλουν να ελεγξουν το τι δημοσιεύετε σε αυτή.Εγώ πάλι το αντίθετο θα το έλεγα αναρχία
Άβαταρ μέλους
mpourasg

Νέα δημοσίευσηαπό PanEx » 08 Οκτ 2012, 16:15

Ευχαριστούμε πολύ για τις προτάσεις,τι διαβάζουμε με προσοχή.

Συνεχίστε να γράφετε όπου θέλετε και εμείς θα κάνουμε το καλύτερο για το φόρουμ.
Mη πιστεύεις όσα γράφονται στα φόρουμς.....
Άβαταρ μέλους
PanEx
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό junior's gun » 08 Οκτ 2012, 16:50

PanEx έγραψε:Ευχαριστούμε πολύ για τις προτάσεις,τι διαβάζουμε με προσοχή.

Συνεχίστε να γράφετε όπου θέλετε και εμείς θα κάνουμε το καλύτερο για το φόρουμ.

Εγώ προσωπικά εκτιμώ πάρα πολύ τις κουβέντες αυτές & με κάνουν να απολογηθώ. Ανέκαθεν αυτόν το "καφενέ" τον έβλεπα σαν μόρφωση, ψυχαγωγία, ανταλλαγή απόψεων, το συμπάθησα & τον συμπαθώ, άσχετα αν πολλές φορές τώρα τελευταία με 'χει "κρυώσει", Τα σχολιά μου σε αυτό το ποστ, ήταν για καλό, δεν ήταν "μπηχτές" όπως τα χαρακτήρισε πιό πάνω ένας κύριος, ήταν ότι η ενέργεια αυτή δύσκολα κατανοείται, εύκολα παρερμηνεύεται.
Εύχομαι όντως να κάνεται τις κινήσεις αυτές που θα βελτιώσουν τον ωραίο "καφενέ"
βουτώντας όλα όσα με κάνουν να νιώθω άσχημα επιπλέουν!!!!!!!!!! Οι σκαφάτοι μακριά μου μην πέσετε επάνω τους!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
junior's gun

Νέα δημοσίευσηαπό NEMO1 » 08 Οκτ 2012, 17:21

Καλησπερες και απο μενα,πιστευω οτι το μονο που θα καταφερετε διαγραφοντας η κλειδωνοντας αγγελιες ειναι πολλα μελη να φυγουν απο το φορουμ αυτο,γιατι ο καθε ενας απο μας επελεξε να ειναι εδω για τους δικους του λογους. :hello:
Τελικα ρε ηλια φουστα φορας...
NEMO1

Νέα δημοσίευσηαπό cj13 » 08 Οκτ 2012, 19:52

Δηλαδη αν καποιος αποφασισε να σταματησει την ενασχοληση με το ψαροντουφεκο ,επειτα απο καποιο τραγικο συμβαν ας πουμε ή γιατι βαρεθηκε ή δεν ξερω και γω γιατι, και θελει να ξεφορτωθει οτιδηποτε του προκαλει την επιυθυμια να ξαναβουτηξει, παιρνωντας πισω καποια απο τα απειρα λεφτα που εχει δωσει, δεν χωραει σε αυτο το φορουμ...??? Απο την αλλη ξερω πολλα φρεσκα ατομα στο χωρο που βρηκαν ευκαιριες και εξελιχθηκαν απο την ενοτητα ''αγγελιες'' ..... Τελος αν ο υποψηφιος αγοραστης ειναι ''χανος'' δεν φταει κανεις αν καποιος πουλαει οσο θελει (ασχετα που ειναι και δικαιωμα του)... ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ
Καθε φορα που βουτας για ενα ψαρι να θυμασαι πως πρεπει να γυρισεις σπιτι για να το φας...
Άβαταρ μέλους
cj13

Νέα δημοσίευσηαπό PanEx » 08 Οκτ 2012, 21:19

Αν κάποιος κάνει ΜΟΝΟ εμπόριο μέσα στο φόρουμ,δεν είναι μέλος.
Οι αγγελίες είναι για τα μέλη.

Πιό απλά δεν μπορώ να το πω.
Άβαταρ μέλους
PanEx
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό Tempest » 08 Οκτ 2012, 21:47

PanEx έγραψε:Αν κάποιος κάνει ΜΟΝΟ εμπόριο μέσα στο φόρουμ,δεν είναι μέλος.
Οι αγγελίες είναι για τα μέλη.

Πιό απλά δεν μπορώ να το πω.

Αυτό μου θυμίζει την απάντηση του πρώην διευθυντή μου στην ερώτηση που του είχα κάνει για το τι θα γίνει με τις υπερωρίες των εργαζομένων στο τμήμα μου. Μου είχε πει λοιπόν πως δεν πληρώνει υπερωρίες σε "εκπαιδευόμενους". Ήταν η περίοδος που είχαμε προσλάβει άτομα για την γραμμή παραγωγής και τους εκπαίδευα.
Κάνεις το ίδιο λάθος με αυτόν. Τα παιδιά αυτά είχαν προσληφθεί κανονικά και με συμβάσεις που καθόριζαν το ωράριο, τις αρμοδιότητες και τη μισθοδοσία τους ανάμεσα στα άλλα.
Αντίστοιχα λοιπόν και εδώ, είτε το θέλεις είτε όχι, μέλος είναι κάποιος από τη στιγμή που γράφεται στο φόρουμ. Το αν σου αρέσει να είναι μέλος ή όχι ο οποιοσδήποτε αυτό είναι δική σου υπόθεση. Μπορείς κάλλιστα να έχεις ένα ερωτηματολόγιο πχ που θα πρέπει να συμπληρώσει κάποιος αναφορικά με το ήθος του ή ότι θες εσύ και να κρίνεις αν αυτό σε ευχαριστεί για να τον εγγράψεις. Πάντως ένα είναι το μόνο σίγουρο. Δε μπορείς να έχεις και το σκύλο χορτάτο και την πίτα ολάκερη. Αυτό έχει να μας πει ο σοφός λαός,με τη μορφή αποφθέγματος, μέσα από τα χρόνια εμπειρίας! :hello:
Είμαι ό,τι δεν έζησα, είμαι η βροχή που θα ‘ρθει να δροσίσει άγνωστων γυναικών το κορμί...Λιμπερτά! Φορτίνο Σαμάνο
Άβαταρ μέλους
Tempest

Νέα δημοσίευσηαπό PanEx » 08 Οκτ 2012, 22:08

Παραδίνομαι,........
Άβαταρ μέλους
PanEx
Site Admin

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Netiquette

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης