• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Υπερβολική δραστηριότητα στις αγγελίες.ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΟΛΟΙ

Re: Υπερβολική δραστηριότητα στις αγγελίες.ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΟΛΟΙ

Νέα δημοσίευσηαπό nmoiras » 05 Οκτ 2012, 21:00

nmoiras έγραψε:Καλημέρα

Το παιχνίδι θα κριθεί στο μέτρο παιδιά. Φαίνεται τι γίνεται, ποιος πουλάει ερασιτεχνικά και ποιος όχι.
... τι βρεγμένος τι μούσκεμα
Άβαταρ μέλους
nmoiras
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό aek21 » 05 Οκτ 2012, 21:47

μαλλον παμε για νεο ρεκορ δημοσιευσεων
:grin:
aek21

Νέα δημοσίευσηαπό vasilis1987 » 05 Οκτ 2012, 23:39

Σχετικα με τις αγγελιες καλο θα ηταν να γινουν μερικες αλλαγες για διευκολυνση ολων.
Προσωπικη μου αποψη ειναι εφοσον ειναι ενοτητα προσφορας και ζητησης και δεν επηρεαζει τις αλλες ενοτητες ο καθεναςπορει να προσφερει οτιδηποτε(σχετικα με το χομπυ μασ)σε οποιαδηποτε τιμη και ο υποψηφιος αγοραστης επιλεγει.Σε αυτο κρινεται αναγκαιο να υπαρχουν καποιοι περιορισμοι ωστε να μην διασυρεται το φορουμ απο επιτηδειους και οσο γινεται δυνατον να παρεχεται μια ασφαλεια στους αγοραστες.Προσωπικες ιδεες που πιστευω θα βοηθουσαν. πχ ολες οι αγγελιες να συνοδευονται απο φωτογραφιες και τα στοιχεια του πωλητη για επικοινωνια η ακομα και ενα rating πωλητη.
Να γινει ενα reset στις παλιες αγγελιες που εχουν ληξει.
Να γινει ενας διαχωρισμος σε κατηγοριες οπως υπαρχει και στις υπολοιπες ενοτητες.
Και μετα απο αυτα ο ελεγχος που αναφερεται πιο πανω σιγουρα θα βοηθουσε.
Αλλα και παλι να μην γινουν αλλαγες δεν θα εχω προβλημα :duel:
Άβαταρ μέλους
vasilis1987

Νέα δημοσίευσηαπό chris2012 » 06 Οκτ 2012, 00:01

το πρόβλημα είναι ότι το πιο ενδιαφέρον κομάτι του φόρουμ είναι οι αγγελίες ???????

αν υπάρχει κακή χρήση τον αγγελιών βάλτε όρια πχ. μια αγγελία την εβδομάδα, αλλά το να αναγκάσετε τους χρήστες να κάνουν ποστ και σε αλλά θάματα για να μπορούν να συνεχίσουν να βάζουν αγγελίες είναι :cry: :lol: (για γέλια και για κλάματα)
chris2012

Νέα δημοσίευσηαπό stelarasA'MAK » 06 Οκτ 2012, 12:23

vasilis1987 έγραψε:Να γινει ενα reset στις παλιες αγγελιες που εχουν ληξει.
:

Δεν θελει και πολυ κοπο τελικα....μαλλον και εδω τροπο,σαν τις συναγριδες ενα πραμα......
Life is either a daring adventure or nothing..- Helen Keller
Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Νέα δημοσίευσηαπό dimos1313 » 06 Οκτ 2012, 13:21

[quote="Johnkokk"]Ρε σεις.Διαβάστε προσεκτικά πριν γράψετε κάτι.Μερικοί έχω την εντύπωση οτι γράψατε κάτι, χωρίς καν να έχετε διαβάσει το τι λέμε.

Υπάρχουν μέλη εδω, που έχουν τα εξής στατιστικά (πραγματικά μέλη, δεν τα βγάζω απο το κεφάλι μου).Κι αυτά είναι μόνο ενδεικτικά.

α)44 δημοσιεύσεις συνολικά, εκ των οποίων και οι 44 είναι αγγελίες.
β)158 συνολικά μηνύματα, εκ των οποίων τα 145, αγγελίες
γ)99 μηνύματα σύνολο, εκ των οποίων τα 95 αγγελίες
κλπ,κλπ,κλπ

αν ο κύριος με της 44 δημοσιευσεις - αγγελίες τα δίνει για παράδειγμα έστω και 30 % πιο κάτω ποιος είναι ο λόγος να κοπεί ? ποιοι θα χάσουνε και ποιοι θα κερδίσουνε τελικά ?
dimos1313

Νέα δημοσίευσηαπό junior's gun » 06 Οκτ 2012, 14:50

dimos1313 έγραψε:
Johnkokk έγραψε:Ρε σεις.Διαβάστε προσεκτικά πριν γράψετε κάτι.Μερικοί έχω την εντύπωση οτι γράψατε κάτι, χωρίς καν να έχετε διαβάσει το τι λέμε.

Υπάρχουν μέλη εδω, που έχουν τα εξής στατιστικά (πραγματικά μέλη, δεν τα βγάζω απο το κεφάλι μου).Κι αυτά είναι μόνο ενδεικτικά.

κλπ,κλπ,κλπ

αν ο κύριος με της 44 δημοσιευσεις - αγγελίες τα δίνει για παράδειγμα έστω και 30 % πιο κάτω ποιος είναι ο λόγος να κοπεί ? ποιοι θα χάσουνε και ποιοι θα κερδίσουνε τελικά ?
δεν θα πάρεις απάντηση!!!!!!!!!!
βουτώντας όλα όσα με κάνουν να νιώθω άσχημα επιπλέουν!!!!!!!!!! Οι σκαφάτοι μακριά μου μην πέσετε επάνω τους!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
junior's gun

Νέα δημοσίευσηαπό vasilis1987 » 06 Οκτ 2012, 16:23

Johnkokk έγραψε:Ρε σεις.Διαβάστε προσεκτικά πριν γράψετε κάτι.Μερικοί έχω την εντύπωση οτι γράψατε κάτι, χωρίς καν να έχετε διαβάσει το τι λέμε.

κλπ,κλπ,κλπ

@PARAS
Οταν λέμε επαγγελματίες δεν εννοούμε την κυριολεκτική ερμηνεία του όρου.Πιστεύαμε οτι είναι σαφές αυτό.Μάλλον κάναμε λάθος.Eννοούμε μέλη, τα οποία δεν δίνουν δεκάρα τσακιστή για το forum, αλλά το βλέπουν σαν μια ευκαιρία να πουλήσουν διάφορα και τέλος.

Επίσης είμαστε 4-5 άτομα στην Ο.Δ.
Ε διάολε, δεν είμαστε ολοι χαζοί (μονο εγώ).Μπορούμε να καταλάβουμε αν κάποιος μπαίνει και γράφει μονο "ουάουου", "και γαμώ", "μπράβο"κλπ, για ξεκάρφωμα.

Για ποιον χτυπαει η καμπανα;;;; :-k
Άβαταρ μέλους
vasilis1987

Νέα δημοσίευσηαπό laris » 07 Οκτ 2012, 17:47

Η δικη μου γνωμη και πιο σωστη πυστευω ειναι να διαγραφει ο "απατεωνας αγγελιακας", και οχι αυτος που πουλαει κατι καλο και σωστο οπως τα λεει στην περιγραφη της αγγελιες του.Ειναι και πολλες φορες ευκαιριες για ολους μας να αγορασουμε κατι σε καλητερη τιμη ενα αντικιμενο.Θα μου πειτε βεβαια κυριοι διαχειριστες ,το πως να τον βρουμε τον συγκεκριμενο απατεωνα?Απλα οταν καποιος αγορασει κατι και οταν το παραλαβει δει οτι δεν ειναι ετσι οπως τα ελεγε ο πωλητης,να σας το αναφερει ,και τοτε ΝΑΙ να τον διαγραψετε.
laris

Νέα δημοσίευσηαπό nmoiras » 07 Οκτ 2012, 18:01

junior's gun έγραψε: δεν θα πάρεις απάντηση!!!!!!!!!!

Είναι η δεύτερη φορά που ρίχνεις μπηχτή για το συγκεκριμένο θέμα. Τρίτη φορά παρακαλώ να μην υπάρξει εκτός αν έχεις κάτι συγκεκριμένο να μας πεις.
... τι βρεγμένος τι μούσκεμα
Άβαταρ μέλους
nmoiras
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό marinero » 07 Οκτ 2012, 20:19

PARAS έγραψε:Johnkokk κανενας απο την Ο.Δ δεν μπορει να υποχρεωση καποιον που γινετε μελος του φορουμ οτι στις 100 δημοσιευσεις πρεπει να εχει ενα συγκεκριμενο αριθμο ,παλαμακια,ουαουυυ,μπραβο,η καποια αγγελια

εξαλου κατι τετοιο δεν υπαρχει ουτε στους κανονισμους του φορουμ

με την λογικη αυτη που λες τοτε θα επρεπε να χωρισουμε τα μελη σε παλαμακιδες,μπραβισιμους,εφευρετες,η αγγελιακιδες

τωρα αν καποιος μπαινει στο φορουμ και κοιταει οποια κατηγορια θελει δεν μπορουμε να τον καταδικασουμε

πιστεψεμε ξερω πολλα ατομα που μπαινουνε στο φορουμ και δεν λενε ουτε καλημερα που λεει ο λογος, ο καθενας για τους δικους του λογους
καποιοι ειναι κατασκευαστες, αλλοι ειναι αθλητες,και αλλοι απλοι ψαροντουφεκαδες

απο την στιγμη λοιπον που δεν διαταρασουν την κοινωνικη ηρεμια του φορουμ ( τι εγραψα παλι ο πουστ@ς :rotfl: ) δεν νομιζω οτι πρεπει να τους κατατασουμε σε κατηγοριες

μην ξεχνας εξαλου πως κατα καιρους εχουμε δει αρκετους που γραφουνε στο πρωτο τους ποστ την εξης φραση .............ειμαι χρονια μελος στο φορουμ και αποφασισα να γραψω για πρωτη φορα .....................τωρα λοιπον αν καποιος απο αυτα τα μελη εχουνε εναν φιλο που μπορει να μην ειναι μελος του φορουμ η να μην εχουνε καν υπολογιστη και ζητησουνε απο τον φιλο τους να τους βαλει μια αγγελια δεν σημαινει απαραιτητα οτι ειναι εμποροι

αυτο το συνανταμε σε πολλες αγγελιες, βαζει καποιο μελος μια αγγελια για καποιο προιον και δινει αλλο τηλεφωνο για τα περαιτερω

Υ.Γ.

πιστευω οτι η κριση μας εχει πειραξη ολους και ψαχνουμε βελονα στ αχυρα :rotfl:

Συμφωνώ..Έλεος πια..
Όταν είμαι έξω από το νερό νιώθω σαν τα αστέρια χωρίς φεγγάρι..
Άβαταρ μέλους
marinero

Νέα δημοσίευσηαπό orys » 07 Οκτ 2012, 20:32

Καλά ρε παιδιά. Εγώ δλδ που έχω αγοράσει πράγματα αξίας +1000 ευρώ σε ένα μήνα και βάζω πράγματα για πούλημα που κανένας δεν αγοράζει είμαι παράνομος δλδ? Έχω γράψει και διάφορα άλλα posts για σετάρισμα όπλου που έχω. Ας γίνει να μην μπορεί κάποιος να βάζει αγγελία κάτω από ένα συγκεκριμένο αριθμό posts. Θα πέσει όμως ο αριθμός καθημερινών επισκέψεων και αυτό είναι σίγουρο.
http://soundcloud.com/orys
Άβαταρ μέλους
orys

Νέα δημοσίευσηαπό fishy.82 » 07 Οκτ 2012, 20:58

τι γινεται τεσπα εδω??δηλαδη δεν καταλαβα καινουργιο αυτο..?θα κανετε δηλαδη κουμαντο κ που θα ποσταρουμε??εγω πλεον δεν θελω ουτε να βλεπω ψαριες εδω μεσα κ ουτε να ποσταρω σε καμια κατηγορια..γουσταρω τις αγγελιες που εχω αγορασει τοσα πραγματα που δεν εχω την δυνατοτητα να αγορασω καινουργια,επισης εχω πουλισει αλλα τοσα που ακομα θα τα ειχα να καθονται σε τιμες που καποιο αλλο μελος επωφεληθηκε,παρολαυτα δεν θελω να ασχολουμαι με καμια αλλη κατηγορια του φορουμ!!!εχω διαφορετικη ''φιλοσοφια'' απο την ''φιλοσοφια'' του φορουμ κ αμα ποσταρω ή σχολιασω εχουμε διαξιφισμους.. Δεν εχω σκοπο να ποσταρω ψαρια,ουτε να μπω κ να σχολιασω ψαριες...Αρα τι θα με διαγραψετε??
υ.γ.προς διαχειρηστες( και ειλικρινα χωρις να θελω να προκαλεσω) αλλα δειτε λιγο το θεμα με το πως διαχειριζεστε το φορουμ γιατι νομιζω πως το εχετε χασει λιγο το θεμα,πρεπει να ειστε δικαιοι κ αντικειμενικοι....διαχειριζεστε ενα φορουμ δεν μπορειτε να επιβαλετε στα μελη τη χρηση θα κανουν!!
Άβαταρ μέλους
fishy.82

Νέα δημοσίευσηαπό laris » 07 Οκτ 2012, 21:48

fishy.82 έγραψε:τι γινεται τεσπα εδω??δηλαδη δεν καταλαβα καινουργιο αυτο..?θα κανετε δηλαδη κουμαντο κ που θα ποσταρουμε??εγω πλεον δεν θελω ουτε να βλεπω ψαριες εδω μεσα κ ουτε να ποσταρω σε καμια κατηγορια..γουσταρω τις αγγελιες που εχω αγορασει τοσα πραγματα που δεν εχω την δυνατοτητα να αγορασω καινουργια,επισης εχω πουλισει αλλα τοσα που ακομα θα τα ειχα να καθονται σε τιμες που καποιο αλλο μελος επωφεληθηκε,παρολαυτα δεν θελω να ασχολουμαι με καμια αλλη κατηγορια του φορουμ!!!εχω διαφορετικη ''φιλοσοφια'' απο την ''φιλοσοφια'' του φορουμ κ αμα ποσταρω ή σχολιασω εχουμε διαξιφισμους.. Δεν εχω σκοπο να ποσταρω ψαρια,ουτε να μπω κ να σχολιασω ψαριες...Αρα τι θα με διαγραψετε??
υ.γ.προς διαχειρηστες( και ειλικρινα χωρις να θελω να προκαλεσω) αλλα δειτε λιγο το θεμα με το πως διαχειριζεστε το φορουμ γιατι νομιζω πως το εχετε χασει λιγο το θεμα,πρεπει να ειστε δικαιοι κ αντικειμενικοι....διαχειριζεστε ενα φορουμ δεν μπορειτε να επιβαλετε στα μελη τη χρηση θα κανουν!!

+ Αʹ000. Μπραβο ετσι ακριβως ειμαι κ εγω =D>
laris

Νέα δημοσίευσηαπό geogiann » 07 Οκτ 2012, 22:18

Να το αναρτήσετε και στις αγγελίες ... για να το δουν οι ενδιαφερόμενοι ... βάλτε και κάνα "super ευκαιρία" ή "αγοράζω όσο κι όσο" για να πέσει το μάτι τους κατευθείαν :lol:
Γιαννάτος Γιώργος aka geogiann the aegean

Γράφτηκα 17 Νοέμβρη
Άβαταρ μέλους
geogiann

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Netiquette

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες