• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Βυθομετρα απο αμερικη?

Βυθομετρα απο αμερικη?

Νέα δημοσίευσηαπό Ενστικτο24 » 21 Ιαν 2018, 19:13

Καλησπερα παιδια.εχω εναν ενδιασμο εχω διαβασει εδω στο φορουμ οτι μερικα ατομα εχουν φερει βυθομετρα απο εξωτερικο και συγκεκριμενα απο αμερικη.θελω να αγορασω και εγω ενα βυθομετρο απο εξω γιατι οι τιμες ειναι πολυ χαμηλοτερες και οι καιροι δυσκολοι αλλα μου λενε οτι δεν δουλευουν απο αμερικη στην ελλαδα λογο δορυφορων και τετοια.τι υσχυει?ευχαριστω εκ των προτερων.
Ενστικτο24

Re: Βυθομετρα απο αμερικη?

Νέα δημοσίευσηαπό jimmy76gr » 21 Ιαν 2018, 19:29

Καλώς ήρθες.εχω πάρει δύο φορές από eBay.πριν τρία χρόνια ένα οικονομικό lowrance elite 4 από Αμερική και πριν κάτι μήνες ένα Garmin striker5 για το καγιάκ από καναδα.ολα στη συναλλαγή άψογα.εννοείται ότι το ψαξα αρκετά από θέμα τιμής αλλα κυρίως από θέμα μενου-εκδόσεων του μοντέλου.και φυσικά οι τιμές καμια σχέση με Ελλάδα.τωρα εάν προκύψει κάτι με την εγγύηση είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο...
Όχι βέβαια πως και εδώ σε στηρίζουν στην εγγύηση.
κανω ενα τσιγαρο και την κανω...(το έκοψα!!!)
jimmy76gr

Νέα δημοσίευσηαπό Ενστικτο24 » 21 Ιαν 2018, 19:48

Δλδ τι πρεπει να προσεξω με το μενου και την εκδοση?σε θεμα λειτουργειας δουλευουν κανονικα?
Ενστικτο24

Νέα δημοσίευσηαπό jimmy76gr » 21 Ιαν 2018, 20:01

Ενστικτο24 έγραψε:Δλδ τι πρεπει να προσεξω με το μενου και την εκδοση?σε θεμα λειτουργειας δουλευουν κανονικα?

Πχ εγώ ήθελα να είναι international έκδοση.να εχει μενού στα ελληνικά,όχι ότι έχω πρόβλημα με την γλώσσα απλά για να είναι ίδια έκδοση με αυτά που κυκλοφορούν εδώ.υπαρχουν και εκδόσεις USA όπου ίσως να υπήρχε θέμα με τους χάρτες που ήθελα να βάλω.
Κατά τα αλλα ήταν απολύτως καινούρια,λειτουργικότατα και σφραγισμένα.μαλιστα μέσα στο Garmin είχε επιπλέον έξτρα από ότι δίνουν εδω
jimmy76gr

Νέα δημοσίευσηαπό Ενστικτο24 » 21 Ιαν 2018, 20:26

Στο ebay γραφει αυτο που λεει insight usa τι σημαινει?γιατι δεν το καταλαβαινω αυτο.
Ενστικτο24

Νέα δημοσίευσηαπό jimmy76gr » 21 Ιαν 2018, 20:33

Aν θυμάμαι είναι αυτό που σου είπα,δηλαδή έκδοση για Αμερική.μαλλον εχει και προεγκατεστμενους χάρτες για τις περιοχές τους.
Καλό είναι να διαβάζεις προσεκτικά τις παρατηρήσεις στην σελίδα του κάθε προϊόντος
jimmy76gr

Νέα δημοσίευσηαπό Ενστικτο24 » 21 Ιαν 2018, 20:57

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.θα τον ρωτησω για εκδοση διεθνης και να εχει ελληνικο μενου.ψαχνω για lowrance hds7 gen 3.
Ενστικτο24

Νέα δημοσίευσηαπό jimmy76gr » 21 Ιαν 2018, 21:30

:hello:
Ενστικτο24 έγραψε:Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.θα τον ρωτησω για εκδοση διεθνης και να εχει ελληνικο μενου.ψαχνω για lowrance hds7 gen 3.
jimmy76gr

Νέα δημοσίευσηαπό vtolis » 22 Ιαν 2018, 11:55

Τώρα ποια ότι δεν είναι από Ευρώπη τα περνάνε από τελωνείο και βαράνε όσο θέλουν .
Άρα βάλε και ένα έξτρα κόστος στην τιμή που θα πρέπει να δώσεις στο τελωνείο.
Επισεις και gift ( δώρο ) να γράψει ο πωλητής αυτοί στο τελωνείο βάζουν ότι τιμή θέλουν ..
Γιαυτό προσοχή σε ότι φέρνετε από χώρες εκτός Ευρώπης.
Η καλύτερη λύση είναι αν έχετε κάποιον φίλο που πάει στο εξωτερικό να σας το φέρει . :hello:
Πολλοί άνθρωποι πηγαίνουν για ψάρεμα όλη τους τη ζωή, χωρίς να ξέρουν ότι δεν είναι τα ψάρια αυτό που ψάχνουν.
Henry David Thoreau, 1817-1862
Άβαταρ μέλους
vtolis

Νέα δημοσίευσηαπό SARGOS » 22 Ιαν 2018, 12:49

αυτο ακριβως ηθελα και εγω να ρωτησω τι γινεται σχετικα με τον εκτελονισμο,διοτι χρεωνουν οτι θελουνε δεν ξερω εαν συμφερει,
Άβαταρ μέλους
SARGOS

Νέα δημοσίευσηαπό jimmy76gr » 22 Ιαν 2018, 18:38

αυτο καμια φορα ισχυει.παιζει αρκετο ρολο και η μεταφορικη.πχ DHL ειναι οτι χειροτερο.στα κρατανε αεροδρομιο,σου λενε ελα παρτα και σου ζητανε 30 ευρω και πανω για λειτουργικα εξοδα.μου εχει συμβει 2 φορες απο κινα.με αλλες μεταφορικες (πχ fed ex)δεν μου ετυχε.την ωρα που βλεπεις το προιον στο ebay απο κατω σου λεει import charges.αυτο πρεπει να το λαβεις υπ'οψιν την ωρα που παραγγελνεις και να το δεις ποσο σου βγαινει επιπλεον.γενικα αποφευγεις τις μεταφορικες τυπου dhl(οι γερμανοι το κυνηγανε πολυ στο αεροδρομιο) και κοιτας να ειναι με απλο ταχυδρομιο.
jimmy76gr

Νέα δημοσίευσηαπό stealis » 16 Απρ 2018, 14:02

Επείγει είναι έτοιμος να πάρω από Αμερική.....Αλλά θα είναι κ gps μαζί τις simpard μοντέλο,υποθέτω ότι για χάρτες θα βρω άκρη από καταστήματα της Ελλάδος....;
stealis

Νέα δημοσίευσηαπό ΒΑΣΙΛΗΣΤΟΠ » 16 Απρ 2018, 15:58

Και γω θελω να φερω το helix5 gen2 humminbirt απλο βυθομετρο οχι gps και ψαχνω ακρη.τι συμφερει για να ερθει οικονομικοτερα.ξερει κανεις;
ΒΑΣΙΛΗΣΤΟΠ

Νέα δημοσίευσηαπό ΠανΠαν » 16 Απρ 2018, 19:50

Πλέον δέματα εκτός ΕΕ αξίας μεγαλύτερης των €22 επιβαρύνονται με έξοδα εκτελωνισμού €15 κ φαπα 24%.

Δυστυχώς χάλασε η δουλειά... Βέβαια κατά περίπτωση μπορεί κ πάλι να συμφέρει.
ΠανΠαν

Νέα δημοσίευσηαπό ΒΑΣΙΛΗΣΤΟΠ » 29 Απρ 2018, 09:14

ΠανΠαν έγραψε:Πλέον δέματα εκτός ΕΕ αξίας μεγαλύτερης των €22 επιβαρύνονται με έξοδα εκτελωνισμού €15 κ φαπα 24%.

Δυστυχώς χάλασε η δουλειά... Βέβαια κατά περίπτωση μπορεί κ πάλι να συμφέρει.

Στην περιπτωση που εκεινος που το φερνει ειναι μονιμος κατοικος αμερικης δικος μας ομως τον υποχρεωνουν να πληρωσει κατι για την εισαγωγη η οχι; ξερει κανεις; μιλαω για ενα βυθομετρο.
ΒΑΣΙΛΗΣΤΟΠ

Επόμενο

Επιστροφή στο Σκάφος καί μηχανή.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: kounavos, mitridi_g και 11 επισκέπτες