• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Γνώμες για WAVE 385

Γνώμες για WAVE 385

Νέα δημοσίευσηαπό tonisc4 » 03 Αύγ 2018, 21:09

Εδώ και λίγες μέρες είμαι σε αναζήτηση για ribακι.
Το συμβατικούλι που είχα για 10 ολόκληρα χρονιά κατά τα οποία και μου χάρισε μαγεμένες βόλτες και όμορφα ψαρέματα, έφτασε στο τέλος του.
Άνοιξε η ραφή περίπου 25cm στη πλώρη στο σημείο που ενώνεται το λευκό μπαλόνι με το μπλε.
Κάθομαι και σκέφτομαι ότι δεν αξίζει να ασχοληθώ διότι έφαγε τα ψωμιά του, αλλά και αν το επισκευάσω, πιστεύω πως θα ανοίξει από κάποιο άλλο σημείο, και δεν θέλω να μπω στην ταλαιπωρία του άνοιξε κόλλα και ούτω καθεξής.
Έτσι λοιπόν είπα να αναβαθμιστώ και να πάω σε rib.
Είδα από κοντά το 440 της εταιρείας WAVE σε ένα λιμάνι εδώ στο νησί και με ενθουσίασε το πόσο όμορφο είναι και πόσο ωραία φινιρισματα έχει.
Φυσικά εγώ ενδιαφέρομαι για το 385 αλλά απ ότι βλέπω είναι σχετικά καινούρια σκάφη στο χώρο και δεν ξέρω πόσο αξιόπιστα είναι.
Προχθές πήρα τηλ. στην εταιρία και ρώτησα τον πωλητή από τι υλικό είναι τα μπαλόνια και μου είπε hipalon neoprene. Αλλά μου κάνει εντύπωση το πόσο χαμηλή τιμή έχει...............
Κάθε άποψη και πρόταση δεκτή.
tonisc4

Re: Γνώμες για WAVE 385

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 04 Αύγ 2018, 08:28

αν και η εποχη ειναι λιγο ακαταλληλη για αγορα σκαφους,ευχομαι να βρεις ενα οπως σ'αρεσει και να το χαρεις οσο δεν παει !!! :wave:

υ.γ. οχι τιποτα ,αλλα να μη λεει και ο Δημητρης !! :grin:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό thanos5180 » 04 Αύγ 2018, 16:17

Μιλάς για το γυμνό, που ειναι γάστρα μπαλόνι μόνο;
Αν ειναι αυτο, δεν το λες προσφορά, μιας και θα πρεπει να υπολογίσεις τεποζιτα, ηλεκτρολογικά, ιστό ή ρολ μπαρ, καθίσματα , κονςολα Τιμόνι, χωρις αποθηκευτικούς χώρους, και αλλα πολλα που σε αλλα σκαφη έρχονται στον στάνταρ εξοπλισμό.
Άβαταρ μέλους
thanos5180

Νέα δημοσίευσηαπό tonisc4 » 04 Αύγ 2018, 20:18

thanos5180 έγραψε:Μιλάς για το γυμνό, που ειναι γάστρα μπαλόνι μόνο;
Αν ειναι αυτο, δεν το λες προσφορά, μιας και θα πρεπει να υπολογίσεις τεποζιτα, ηλεκτρολογικά, ιστό ή ρολ μπαρ, καθίσματα , κονςολα Τιμόνι, χωρις αποθηκευτικούς χώρους, και αλλα πολλα που σε αλλα σκαφη έρχονται στον στάνταρ εξοπλισμό.

Ναι Θάνο μιλάω για το γυμνό και μόνο, αν αρχίσεις και το φορτώνεις με τα παραπάνω που λες σίγουρα θα ανέβει η τιμή του και εκτός αυτού δεν θα υπάρχει αρκετός χώρος για να κινηθείς μέσα.
Εγώ το θέλω σκέτο για να βάλω τη δικιά μου εξωλέμβια, ρολ μπαρ, και τρέιλερ από το συμβατικό που είχα και τίποτα άλλο.
Τα 2500€ με φπα πιστεύω πως είναι πολύ super τιμή που δεν τα βρίσκω σε άλλο φουσκωτάκι με τις ίδιες προδιαγραφές.
Το ερώτημα μου είναι, αν το συγκεκριμένο το έχει κάποιο παιδί από δω μέσα για να μου πει εντυπώσεις.
tonisc4

Νέα δημοσίευσηαπό tonisc4 » 04 Αύγ 2018, 20:27

KOSTAS STI έγραψε:αν και η εποχη ειναι λιγο ακαταλληλη για αγορα σκαφους,ευχομαι να βρεις ενα οπως σ'αρεσει και να το χαρεις οσο δεν παει !!! :wave:

υ.γ. οχι τιποτα ,αλλα να μη λεει και ο Δημητρης !! :grin:

Σ'ευχαριστώ Κώστα για τα όμορφα σου λόγια.
Και όμως φίλε, ο Δημήτρης πάντα θα λέει και το ξέρεις πολύ καλά, έτσι δεν είναι???? :rotfl: :rotfl: :rotfl:
tonisc4

Νέα δημοσίευσηαπό TheSpearman » 06 Αύγ 2018, 22:18

tonisc4 έγραψε:Το ερώτημα μου είναι, αν το συγκεκριμένο το έχει κάποιο παιδί από δω μέσα για να μου πει εντυπώσεις.

Tonics4 επειδη "ψηνομαι" και εγω για ενα λιγο μεγαλυτερο Wave απο αυτο που εχεις βαλει στο ματι, και επειδη δεν βλεπω ουσιαστικα σχολια ακομα για την ποιοτητα κατασκευης των Wave απο εχοντες/κατεχοντες, εαν τελικα προχωρησεις με την αγορα του κανε το καλο και ανεβασε μια αξιολογηση για τους λοιπους ενδιαφερομενους :hello: .
Άβαταρ μέλους
TheSpearman

Επιστροφή στο Σκάφος καί μηχανή.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες