• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Πάργα και Πρέβεζα για Χριστούγεννα πρωτοχρονιά;

Με pm παρακαλώ :),........

Πάργα και Πρέβεζα για Χριστούγεννα πρωτοχρονιά;

Νέα δημοσίευσηαπό gpet78 » 03 Δεκ 2018, 16:42

Θα περάσω τις γιορτές στα Τρίκαλα αλλά σκέφτομαι να πάω ένα 3ημερο για ψάρεμα στις περιοχές κοντά στην Πάργα και ίσως κατηφορίσω και προς Πρέβεζα. Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι τι γίνεται γενικά από ορατότητες και θερμοκρασίες και επειδή είμαι από Χανιά δεν έχω μάθει ούτε στα θολά ούτε στα κρύα και δε τη παλεύω όταν η ορατότητα είναι μικρότερη από 3 μέτρα. Επίσης δεν έχω σκοπό να βουτήξω βαθιά (μέχρι 15μ) και με ενδιαφέρει να κυνηγήσω ψάρια που είναι σπάνια στα Χανια όπως γοφάρια , λαβράκια και τσιπούρες. Αξίζει να δοκιμάσω αυτές τις περιοχές για τα συγκεκριμένα είδη ψαριών; Από στολή έχω 7αρι σακάκι λειο-ξυρισμένο και 5,5 παντελόνι φόδρα ξυρισμένο θα τη παλεύω ή θα είναι πολύ κρύα τα νερά. Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη δε με ενδιαφέρουν τόσο πληροφορίες για τόπους αλλά για τις συνθήκες που θα συναντήσω.
Άβαταρ μέλους
gpet78

Re: Πάργα και Πρέβεζα για Χριστούγεννα πρωτοχρονιά;

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 03 Δεκ 2018, 20:03

Παργα ειναι πιο καθαρα παντα! Πρεβεζα εξαρταται απο τα ρευματα του αμβρακικου!
εξω απο την μπουκα παιζουν γοφαρια ,αλλα δεν εχω ενημερωση τι γινεται αυτη την εποχη! ;)
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Re: Πάργα και Πρέβεζα για Χριστούγεννα πρωτοχρονιά;

Νέα δημοσίευσηαπό gpet78 » 05 Δεκ 2018, 19:33

Ευχαριστώ πολύ τον Κώστα, αλλά και κάποια αλλά παιδιά που μου απάντησαν με μήνυμα, τώρα μένει να συνεργαστεί και ο καιρός και καλός εχόντων των πραγμάτων θα το οργανώσω το 3ημεράκι τις γιορτές. Εγραψά λίγο νωρίς αλλά ανυπομονώ να κάνω ένα χειμωνιάτικο ψάρεμα στα βόρεια που δεν έχω καθόλου εμπειρία, παίζουν και άλλοι προορισμοί όπως βόριο Πήλιο ή προς Αγίοκαμπό στα παραλιακά της Λάρισας, αλλά οι βυθοί της Πάργας μου φαίνονται πιο συμβατοί σε αυτά που έχω μάθει να ψαρεύω και από ότι ξέρω προς Λάρισα η θολούρα είναι κάποιες φορές απάλευτη.
Άβαταρ μέλους
gpet78

Επιστροφή στο Ψαρότοποι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: aliens και 4 επισκέπτες