• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Εύβοια

Με pm παρακαλώ :),........

Εύβοια

Νέα δημοσίευσηαπό vazexa » 26 Αύγ 2017, 13:47

Καλησπέρα σε όλους,

Καταρχήν είμαι νέος στο φορουμ οπότε καλώς σας βρήκα!

Θα κλέψω 2 μέρες από τη δουλειά την ερχόμενη βδομάδα και λέω να πάω να δοκιμάσω τα νερά της Εύβοιας που είναι και κοντά στην Αθήνα!

Δεν έχω θέμα βόρεια, νότια, Ευβοϊκό ή Αιγαίο, έχετε να μου προτείνετε κάποιο σχετικά αξιόλογο μέρος που να έχει ενδιαφέρον μέχρι τα 15μ?!

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!
vazexa

Re: Εύβοια

Νέα δημοσίευσηαπό seac-thunder75 » 26 Αύγ 2017, 14:19

Εγω ψαρευω χωρις επιτυχια οποτε ετσι και αλλιως ψαχνω ζευγαρι αν ενδιαφερεσαι! :this:
seac-thunder75

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 26 Αύγ 2017, 14:39

seac-thunder75 έγραψε:Εγω ψαρευω χωρις επιτυχια οποτε ετσι και αλλιως ψαχνω ζευγαρι αν ενδιαφερεσαι! :this:

πάω στοίχημα ότι αν και αψαροσ βγαίνεις ευτυχισμένος και ανανεωμένος και προπονημένος :)
οπότε ???smile ,θα έρθουν και τα ψάρια :)
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό vazexa » 26 Αύγ 2017, 15:04

seac-thunder75 έγραψε:Εγω ψαρευω χωρις επιτυχια οποτε ετσι και αλλιως ψαχνω ζευγαρι αν ενδιαφερεσαι! :this:

Πολύ ευχαρίστως! Είμαι βέβαια παρέα με ένα φίλο οπότε θα είμαστε 3 !

Που βρίσκεσαι? Δεν έχει ψάρια εκεί που είσαι?
vazexa

Νέα δημοσίευσηαπό vazexa » 26 Αύγ 2017, 15:05

thalassa50 έγραψε:

πάω στοίχημα ότι αν και αψαροσ βγαίνεις ευτυχισμένος και ανανεωμένος και προπονημένος :)

Ναι αλλά καμία σύγκριση με την αίσξηση να βγαίνεις απτο νερό με καλή ψαριά! :)
vazexa

Νέα δημοσίευσηαπό seac-thunder75 » 26 Αύγ 2017, 15:18

Χαλκίδα μέσα βρισκομαι... Αν συμβαδιζουν τα οραρια μας παμε οπου γουσταρετε, αρκει να μην τρεχεις στον δρόμο.
Βγαινοντας απ την θαλασσα παντα τελεια ειναι. Η επιστροφή στο σπιτι με αδεια χερια ειναι επώδυνη ](*,)
Φιλε thalassa πολυ σωστός.
seac-thunder75

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 26 Αύγ 2017, 16:27

vazexa έγραψε:
thalassa50 έγραψε:

Ναι αλλά καμία σύγκριση με την αίσξηση να βγαίνεις απτο νερό με καλή ψαριά! :)

ναι αλλά καλύτερα από το να μην βουτάς καθόλου :grin: :grin:
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό MItheB » 26 Αύγ 2017, 18:20

Συνάδελφε τα 0.02$ μου μιας και έχω σπίτι απέναντι
Είναι ταλαιπωρημένο νησί - κριολεκτικά όμως . Psarevw mwlis 10 χρόνια- και to νησί opws poloi alloi topoi allwste exei αλαξει ριζικά . Όταν ξεκίνησα και ήμουν άπειρος καθώς και βουτάγατε μαξ 10 έπιανα -άσπρα στα λίγα - και εβλεβα κανένα μικρό μαγιάτικο άρια και που . Τα μαυρα και Kati συκιούς γομάρια τα έβλεπα στα απαγυρεύτηκα μέτρα για μένα . Στα πρόσφατα χρόνια έχουμε υγεία αμέτρητες φορές αψαροι μετά ώρες, μηλιά και από τα 20+. Όχι pws δεν υπάρχουν ψάρια , υπάρχουν αλλά.. θέλει γνώση τόπων και χρόνων,εποχών . Βάρκα η εναλλακτικά πολύ κολύμπι και πολλές βουτιές . Τα μέτρα αν και όχι απόλυτα καθοριστικά βοηθάνε . Έχει Polla μέρη να πας αλλά είναι θέμα γνώσεων και εποχής timing . Η βόρεια Μεριά είναι πιο omorfa από νότια _- για μένα προσωπικά . Καλή tyxh
There is only one way to purge.... Embrace the pain...
Άβαταρ μέλους
MItheB

Νέα δημοσίευσηαπό vazexa » 27 Αύγ 2017, 18:04

MItheB έγραψε:Συνάδελφε τα 0.02$ μου μιας και έχω σπίτι απέναντι
Είναι ταλαιπωρημένο νησί - κριολεκτικά όμως . Psarevw mwlis 10 χρόνια- και to νησί opws poloi alloi topoi allwste exei αλαξει ριζικά . Όταν ξεκίνησα και ήμουν άπειρος καθώς και βουτάγατε μαξ 10 έπιανα -άσπρα στα λίγα - και εβλεβα κανένα μικρό μαγιάτικο άρια και που . Τα μαυρα και Kati συκιούς γομάρια τα έβλεπα στα απαγυρεύτηκα μέτρα για μένα . Στα πρόσφατα χρόνια έχουμε υγεία αμέτρητες φορές αψαροι μετά ώρες, μηλιά και από τα 20+. Όχι pws δεν υπάρχουν ψάρια , υπάρχουν αλλά.. θέλει γνώση τόπων και χρόνων,εποχών . Βάρκα η εναλλακτικά πολύ κολύμπι και πολλές βουτιές . Τα μέτρα αν και όχι απόλυτα καθοριστικά βοηθάνε . Έχει Polla μέρη να πας αλλά είναι θέμα γνώσεων και εποχής timing . Η βόρεια Μεριά είναι πιο omorfa από νότια _- για μένα προσωπικά . Καλή tyxh

Αγαπητέ ευχαριστώ πολύ για την εκτενή απάντηση. Έχω κ εγώ σπίτι απέναντι - στο Χαλκούτσι - και ξέρω ότι το μέρος είναι χιλιοψαρεμένο..

Φαντάσου γύρισα προχτές απο Μήλο όπου ενώ περίμενα πάρα πολύ ψάρι πάλι δεν είχε τπτ αξιόλογα μεγάλο, μέχρι τα 10-12μ που βουτάω βέβαια.

Την άλλη βδομάδα θέλω να κλέψω 2 μέρες για να βουτήξω οπότε αν μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος θα το εκτιμούσα :D
vazexa

Νέα δημοσίευσηαπό MItheB » 28 Αύγ 2017, 00:03

Συνάδελφε και τα νησιά αν και καλύτερα ασύγκριτα από τα μέρη που συζητάμε εδώ είναι και αυτά πονρεμένα πλέον. Fysika πολύ καλύτερα αλλά : είναι/ είμαστε εμείς οι νόμιμοι πόλοι , είναι η ντόπιοι που ta ξέρουν τα κατατόπια νόμιμοι και μη . Είναι οι μποκοκαλάδες -στο νησί που ήμουν εγώ μπροστά μου ((γνωστοί kiolas :banghead: ) είναι οι νυχτερινοί, οι σκαφάτοι , τα υποβρύχια .. κτλ κτλ ειδικά από ιούνιο - όλο τον σεπτέμβριο .. από Σκόπελο έως τήνο ( φίλος ντόπιος από το νησί ψάρευε εκεί πρόσφατα και πετάγανε μασούρια λίγο πιο μακρυά :banghead: κτλ κτλ άσε που στα <10 χρειάζεται τουλάχιστον μάστερς , στα<5 phd να τα προσεγκισεις είναι φοβισμένα και δύσκολα πλησιάζονται πλέον
Υπομονή και υπομονή και αν yparxei σκάφος εγώ δεν έχω είναι + της σκαντζες δεν εγώ.
Θα σου στείλω μήνυμα αυριο για τα μέρη αυτά ρα λίγα pou γνωρίζω
There is only one way to purge.... Embrace the pain...
Άβαταρ μέλους
MItheB

Επιστροφή στο Ψαρότοποι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες