• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Κεφαλονιά.

Με pm παρακαλώ :),........

Re: kefalonia

Νέα δημοσίευσηαπό vaggelakis » 23 Απρ 2012, 18:15

Basil14 έγραψε:καλησπέρα...θα χρειαστο μια μικρή .........μεγάλη μάλλον βοήθεια την άλλη παρασκευή πρώτα ο θεος.....θα είμαι στη κεφαλονιά θα μείνω ληξούρι .είχα πάει και πρόπερσι με την οικογένεια αλλά δεν πρόλαβα να μάθω καλά tα μέροι αν κάποιο παιδί έχει τη διάθεση να μου προτείνει κάτι θα του είμαι ευγνώμων θα πάω κολυμπιτα και τα μέτρα που κατεβενουμε δεν είναι πολλά .ευχαριστώ......

Καλά ρηχά κομμάτια είναι ο Αι Γιώργης (πέφτεις Αι Γιάννη και κολυμπάς, εκτός αν έχει τζιπ) μετόχι, μανιά (πας μέχρι την πέτρα που φαίνεται απ'έξω για κόστα κόστα έχει μόνο άμμο), και όλη η περιοχή από κουνόπετρα μέχρι λαγκαδάκια. Από γερό γόμπο και βόρεια είναι όλοι πολύ καλοί τόποι, αλλά δεν υπάρχει εύκολη πρόσβαση με αμάξι, τα νερά ξεκινούν από τα 7-8 μέτρα και κόβουν απότομα, τα καλά ψάρια είναι κάτω από τα 20!!! Δες που κάνει απαγκιο και τα νερα ειναι κιαρα και πεσε. Πάλε έκαμα τον πληροφοριοδότη, κοινώς ρουφιάνο. Βρες κανα ζευγάρι και προσοχή στις βάρκες, είναι όλοι οι καπεταναίοι killers !!!!!!!!!!!
There's perfect harmony
In the rising and the falling of the sea
vaggelakis

Νέα δημοσίευσηαπό tompapanikolis » 23 Απρ 2012, 18:48

vaggelakis έγραψε:Καλά ρηχά κομμάτια είναι ο Αι Γιώργης (πέφτεις Αι Γιάννη και κολυμπάς, εκτός αν έχει τζιπ) μετόχι, μανιά (πας μέχρι την πέτρα που φαίνεται απ'έξω για κόστα κόστα έχει μόνο άμμο), και όλη η περιοχή από κουνόπετρα μέχρι λαγκαδάκια. Από γερό γόμπο και βόρεια είναι όλοι πολύ καλοί τόποι, αλλά δεν υπάρχει εύκολη πρόσβαση με αμάξι, τα νερά ξεκινούν από τα 7-8 μέτρα και κόβουν απότομα, τα καλά ψάρια είναι κάτω από τα 20!!! Δες που κάνει απαγκιο και τα νερα ειναι κιαρα και πεσε. Πάλε έκαμα τον πληροφοριοδότη, κοινώς ρουφιάνο. Βρες κανα ζευγάρι και προσοχή στις βάρκες, είναι όλοι οι καπεταναίοι killers !!!!!!!!!!!

Μην άγχεσαι μικρέ,ήδη σου έχω παραγγείλει την καλή κουκούλα την υφασμάτινη για το καλοκαίρι...Ότι είπανε τα παιδιά ισχύει,εκεί άλλωστε πέφτουμε και εμείς.Ωραίες και πολύπαθες μεριές.
Am I not,your superhero?
Άβαταρ μέλους
tompapanikolis

Τοποθεσία: Proud μέτοικος of Soullaroi Village.Χωλού,συγκεκριμένα.Δίπλα στους Τσαγκέους.

Νέα δημοσίευσηαπό kosmas » 23 Απρ 2012, 20:07

antonio k. έγραψε:
kosmas έγραψε:Φίλε χωρίς σκάφος μην περιμένεις και πολλά και ειδικά τέτοια εποχή.
Τα μέρη που σου δείχνουν τα παιδιά είναι μεν χαμένα στο πουθενά, στις δυτικές εσχατιές της Ελλάδας και συνορεύουν με βαθειά νερά, αλλά οι σαργοί θα διαπιστώσεις ότι είναι προφέσσορες, όπως και παντού άλλωστε. Αριστερά από τη μεγάλη παραλία του κέντρου, μετά τον αριστερό κάβο δλδ, κάνει σε κάποια σημεία ρηχά κατρακύλια, μέχρι 10-12 μέτρα, θα δεις κάποια καλά άσπρα, εύχομαι να καταφέρεις να πάρεις κάποια. Γενικά το εν λόγω μέρος είναι βαθούτσικο και πρόσεξε μην το επισκεφθείς μετά από δυνατό βοριά, θα είναι γάλα.
Και στην μπροστινή μερια του Ληξουριού κάνει κάποια μέρη, κυρίως για ρηχά καρτεράκια της εποχής, ψάξου από Γέρο-Γόμπο προς Ληξούρι

το σπίτι μου ειναι 5 χιλιομετρα απο τον γερο-γομπο,ειναι καλο κομματι...αλλα μην την αδειασετε την θαλασσα,τον ιουλιο θα ειμαι εκει,οι ροφοτρυπες με περιμενουν! θα σου προτεινα και ενα αλλο πολυ καλυτερο κομματι λιγο πιο πανω αλλα πας μονο με σκαφος,εστω συμβατικο! εσυ,φιλε κοσμα...εισαι απο εκει και ξερεις τα μερη αυτα,τα εχεις ψαρεψει?

έχω ψαρέψει τα πολύ συγκεκριμένα πόστα που αναφέρω και κάτι λίγα ακόμη από Ληξούρι, συνήθως ψαρεύω πιο νότια γιατί το φουσκωτό ρίχνεται από Α. Πελαγία (αεροδόμιο) και είναι λίγο απόσταση να πάω εκεί πάνω.
Άβαταρ μέλους
kosmas

Νέα δημοσίευσηαπό dhmgie » 23 Απρ 2012, 20:13

Να'σαι καλά !!! Και οτι άλλο χρειαστείς ......εδω θα είμαστε!!! :wave:
Άβαταρ μέλους
dhmgie

Νέα δημοσίευσηαπό Basil14 » 23 Απρ 2012, 22:08

antonio k den tha ύπαρξη σκάφος οπότε μην ανησυχείς για τους ροφούς :wave: παντός και ο κοσμάς είχε διάθεση να βοηθήση οπότε μην τον μαλώνεις να είσαι καλά και αν χρειαστείς βοήθεια για κάποιο μέρος εδώ είμαστε :thumbsup:
Basil14

Νέα δημοσίευσηαπό Basil14 » 23 Απρ 2012, 22:15

vagelakis μου έδωσες πολλές επιλογές οπότε δialego και πάω κάπου ... :hello: παντός όλα τα παιδιά έχετε διαθέσει να προτείνεται κάποιο μέρος και σας ευχαριστώ...
Basil14

Νέα δημοσίευσηαπό vasilis1987 » 23 Απρ 2012, 22:16

για ρηχα πεσε και στον μεγα λακκο αριστερα αριστερα που εχει μια τεραστια συσταδα απο βραχια σε μεγαλη εκταση.Φαινεται και με το ματι απο εξω.Ψαρεμενο αλλα δινει και με ωραιες εικονες.
Άβαταρ μέλους
vasilis1987

Νέα δημοσίευσηαπό antonio k. » 25 Απρ 2012, 01:39

Basil14 έγραψε:antonio k den tha ύπαρξη σκάφος οπότε μην ανησυχείς για τους ροφούς :wave: παντός και ο κοσμάς είχε διάθεση να βοηθήση οπότε μην τον μαλώνεις να είσαι καλά και αν χρειαστείς βοήθεια για κάποιο μέρος εδώ είμαστε :thumbsup:

απλα σε αυτη την παραλια μαθαμε μπανιο και εννοειται τα πρωτα μας ψαροντουφεκα! ο γερο-γομποσ που λεει ο φιλος κοσμας ειναι ο φαρος εγω λεω για την παραλια ακριβως διπλα που λεγεται λαγκαδακια....και εκει θελω να καταληξω! αν φιλε κοσμα ξαναπασ σε αυτη την παραλια,μου εχουν πει οτι γυρω στα 500 μετρα στην ευθεια μπροστα απο την παραλια,κανει ενα κεφαλι ο βυθος στα 15-20 μετρα μου φενεται αλλα επειδη δεν εχω παει ακομα με σκαφος κεφαλονια,δεν το ξερω....αν ειναι ο δρομο σου με το φουσκωτακι σου,ριξε μια ματια να μας ενημερωσεις κι εμας!
Άβαταρ μέλους
antonio k.

ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ CITY #

Νέα δημοσίευσηαπό manos44 » 17 Νοέμ 2012, 18:35

Καλησπέρα !! Σπουδάζω Aργοστόλι , τα ψαρέματα μου γίνονται στο Κορινθιακό αλλά μιας και κοντεύουν διακοπές θα ανέβει το ψαρευτικό μου ζευγάρι Κεφαλονιά και θέλω να δω τους βυθός εδώ . Οποίος έχει καλή καρδιά θα ήθελα να με ενημερώσει για βραχώδης βυθούς ,ψαρεύω ανάλογα με τη ψυχολογική μου κατάσταση από τα 3 μέτρα μέχρι τα 14 .Πλαναρίσματα ,συρτά ,καρτέρια οι τεχνικές μου .

Υγ :Οι ψαρόβαρκες φέρνουν πολύ ψάρι !

Ευχαριστώ !
manos44

Re: ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ CITY #

Νέα δημοσίευσηαπό manos44 » 18 Νοέμ 2012, 15:36

Ωραία ! Σφίζει από ζωή το μέρος ,χαίρομαι !
manos44

Νέα δημοσίευσηαπό xristos il » 19 Νοέμ 2012, 19:22

από ληξούρι πλευρά είναι καλύτερα , δοκίμασε όμως και έξω από το αεροδρόμιο
Τίποτα δέν είναι τυχαίο ..... !
Άβαταρ μέλους
xristos il

Νέα δημοσίευσηαπό nickvts » 21 Φεβ 2013, 13:37

φίλε,
Αν βουτάς από ακτή τα πράγματα είναι δύσκολα δεν θα βρεις και πολλά ψάρια,,
στην περιοχη του αεροδρομίου,μηνιές πεσσάδα είναι καλά γιατί θα βρεις λαυράκια κέφαλους.......
Η κεφαλονια είναι πολυψαρεμένει και νυχτα και μέρα!!!
Τα καίκια έχουν ψάρι από τον κόλπο αργοστολίου (ιχθυοτροφεία) οπότε δεν μετράει...

καλές βουτίες!!
nickvts

Νέα δημοσίευσηαπό kosmas » 22 Φεβ 2013, 13:28

nickvts έγραψε:φίλε,
Αν βουτάς από ακτή τα πράγματα είναι δύσκολα δεν θα βρεις και πολλά ψάρια,,στην περιοχη του αεροδρομίου,μηνιές πεσσάδα είναι καλά γιατί θα βρεις λαυράκια κέφαλους.......
Η κεφαλονια είναι πολυψαρεμένει και νυχτα και μέρα!!!
Τα καίκια έχουν ψάρι από τον κόλπο αργοστολίου (ιχθυοτροφεία) οπότε δεν μετράει...

καλές βουτίες!!

+1

Όσο για τα λαβράκια και τους κέφαλους κατά περιόδους και ανάλογα με τη χρονιά.Παίζει κι αυτό ...
Άβαταρ μέλους
kosmas

kefalonia

Νέα δημοσίευσηαπό Basil14 » 15 Απρ 2013, 19:24

καλησπέρα ....την άλλη βδομάδα πρώτα ο θεός θα είμαι κεφαλονια θα μείνω ληξούρι θα έχω τρεις μέρες για ψάρεμα ως εδώ όλα καλά ....το θέμα είναι ότι δεν ξέρω και πολλά πράγματα για τόπους πέρσι που ήταν να πάω στράβωσε ...αν κάποιος έχει την γνώση και την διάθεση θα του είμαι ευγνώμων δεν θα υπάρχη βάρκα και επίσης θα είναι σχετικά ρηχά ψαρέματα γιατί το παιδί που θα πάμε τώρα μπαίνει στο κόλπο ευχαριστώ ........
Basil14

Νέα δημοσίευσηαπό Basil14 » 22 Απρ 2013, 19:35

ευχαριστώ τα παιδιά που απάντησαν με πμ ...αν υπάρχει και κανένας άλλος φίλος που να ξέρει κάτι ας πει κανένα μέρος παιδιά περαστικοί είμαστε τα μυστικά μαζί μας θα τα πάρουμε .......
Basil14

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ψαρότοποι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες