• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Σουνιο

Με pm παρακαλώ :),........

Σουνιο

Νέα δημοσίευσηαπό DimitrisKyr. » 17 Νοέμ 2016, 12:00

Ξερει κανεις κατι κοντα σε Σουνιο για ρηχα καρτερια?
DimitrisKyr.

Re: Σουνιο

Νέα δημοσίευσηαπό stelarasA'MAK » 17 Νοέμ 2016, 13:02

Αν πας κάτω από το ναό του ποσειδωνα είναι βραχακια και ξενερια, πεσε από το ξένοδοχειο Αιγαιο εκεί κοντά και φτασε μέχρι όσο σε πάρει ,αν μπορείς φτασε και στο νησάκι Αρχή ,λίγο πιο ανοιχτά,και εκεί βράχο βράχο κάτι μπορεί να κανεις,προσοχή στα σκάφη,σημαδουρα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.
Πριν τι ναό τώρα είναι κάτι ξενερια,η ξερά του Πασά η λεγόμενη θα τη δεις καθώς θα πηγαίνεις ,φαίνεται καθαρά και στο γκουγκλ.
Και εκεί καλά είναι, πεσε όπου σου κάνει κλικ.
Πάντως τα μέρη έχουν δεχθεί πολλή πίεση και τα ψάρια είναι ..άλογα....
Τα λίγα θέλουν κόπο,τα πολλά θέλουν κόλπο....
Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 17 Νοέμ 2016, 17:21

DimitrisKyr. έγραψε:Ξερει κανεις κατι κοντα σε Σουνιο για ρηχα καρτερια?

προσεχε εκει γιατι περνανε τουρκικες φρεγατες !!! :mrgreen:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό tsourakis13 » 17 Δεκ 2016, 23:06

Καλησπέρα παιδες, έλεγα να πάω αύριο προς σούνιο(κολημπητός) για κανένα ρηχοκάρτερο μιας και έχω να βουτήξω 3 βδομάδες...Αξίζει λέτε να πάω προς τα εκεί τέτοια εποχή ή τσάμπα θα φάω το κρύο;
Σε όσα μέρη πήγα εδώ στα κοντινά, λαυράκια ούτε για δείγμα πάντως...Σούνιο όταν πήγα ήταν ζεστός ο καιρός ακόμα αλλά για χειμώνα δεν ξέρω τι γίνεται εκεί κάτω...
One breath
One dive
One shot
One life...
Άβαταρ μέλους
tsourakis13

Νέα δημοσίευσηαπό manocity22 » 18 Δεκ 2016, 11:38

tsourakis13 έγραψε:Καλησπέρα παιδες, έλεγα να πάω αύριο προς σούνιο(κολημπητός) για κανένα ρηχοκάρτερο μιας και έχω να βουτήξω 3 βδομάδες...Αξίζει λέτε να πάω προς τα εκεί τέτοια εποχή ή τσάμπα θα φάω το κρύο;
Σε όσα μέρη πήγα εδώ στα κοντινά, λαυράκια ούτε για δείγμα πάντως...Σούνιο όταν πήγα ήταν ζεστός ο καιρός ακόμα αλλά για χειμώνα δεν ξέρω τι γίνεται εκεί κάτω...

Πήγαινε, δε χάνεις τίποτα.
Πριν το Σούνιο, στην παραλία Χάρακα έχει ένα μπιτσ μπαρ. Πέσε από εκεί και προς τα δεξιά βλέποντάς τη θάλασσα. Όλο και κάτι θα περάσει.
Είναι πολύ ρηχά
Μιλάς με γρίφους γέροντα.
manocity22

Νέα δημοσίευσηαπό tsourakis13 » 18 Δεκ 2016, 18:54

manocity22 έγραψε:
tsourakis13 έγραψε:Καλησπέρα παιδες, έλεγα να πάω αύριο προς σούνιο(κολημπητός) για κανένα ρηχοκάρτερο μιας και έχω να βουτήξω 3 βδομάδες...Αξίζει λέτε να πάω προς τα εκεί τέτοια εποχή ή τσάμπα θα φάω το κρύο;

Πήγαινε, δε χάνεις τίποτα.
Πριν το Σούνιο, στην παραλία Χάρακα έχει ένα μπιτσ μπαρ. Πέσε από εκεί και προς τα δεξιά βλέποντάς τη θάλασσα. Όλο και κάτι θα περάσει.
Είναι πολύ ρηχά

Τελικά πήγα στην εξωτική Βραυρώνα. Απογοήτευση μπορώ να πω από θέμα ψαριών...Όσο για το κρύο, μιλάμε το δάγκωσα άσχημα. Είχα 3 βδομάδες να βουτήξω και δεν περίμενα να είναι τόσο κρύο το νερό..Σχεδόν τρεις ώρες έκατσα με την 5αρα και μόνο την πρώτη ώρα άντεχα να κάνω καρτέρια...
Και φυσικά την ώρα που άλλαζα και ο βοριάς χτυπούσε το βρεγμένο μου κορμί, ήταν το αποκορύφωμα.. 8-[

Αττική έχω πέσει ελάχιστες φορές και μου φαίνεται ότι τσάμπα πάνε οι βενζίνες. Καλύτερα να κάνω μισή ώρα παραπάνω διαδρομή και να πάω προς τα μέρη μου που τα ξέρω καλύτερα και όλο και κάτι θα πάρω( ;) ) παρά να βουτάω εδώ νομίζω...

ΥΓ: Ουδεν σχόλιο για το ότι το σημείο που πάρκαρα για να πέσω, ήταν γεμάτο καπότες. Κάνουν που κάνουν τη δουλειά τους οι κύριοι βρομίζουν και τα μέρη που πάμε να βουτήξουμε εμείς οι καψεροί. Τσ τσ τσ..... ](*,)
One breath
One dive
One shot
One life...
Άβαταρ μέλους
tsourakis13

Νέα δημοσίευσηαπό ichthyologist » 18 Δεκ 2016, 20:43

Προφυλακτικά βρε αθυρόστομε! :-"
ichthyologist

Νέα δημοσίευσηαπό trokadas » 18 Δεκ 2016, 21:21

Φιλε Σουνιο εχει πολλυ ψαρι.......στις ταβερνες!!!!!
Γνωμη μου μονο μ σκαφακι....!!!!
Η Πας κολυμπητο για θαλλασοψυχαναληση οπως εγω...!!
... Cosa ignota e selvaggia,sei rinata dal mare...Cesare Pavese..
Άβαταρ μέλους
trokadas

Νέα δημοσίευσηαπό pda » 18 Δεκ 2016, 22:20

tsourakis13 έγραψε:Αττική έχω πέσει ελάχιστες φορές και μου φαίνεται ότι τσάμπα πάνε οι βενζίνες. Καλύτερα να κάνω μισή ώρα παραπάνω διαδρομή και να πάω προς τα μέρη μου που τα ξέρω καλύτερα και όλο και κάτι θα πάρω( ;) ) παρά να βουτάω εδώ νομίζω...

Και πολύ καλά κάνεις...κολυμπητό σαρωνικό πάμε αποκλειστικά για βουτιά, για ψυχοθεραπεία και για να μην χάνουμε την επαφή οσο βαριόμαστε να κανουμε αποστάσεις + βενζινες.
pda

Επιστροφή στο Ψαρότοποι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες