• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Απο πάχη και μετά

Με pm παρακαλώ :),........

Re: Απο πάχη και μετά

Νέα δημοσίευσηαπό Profane » 28 Οκτ 2016, 14:59

Για την μακρονησο στο ηρεμο κυμα εκανα λαθος. Περνας απεναντι, απλα ειχα στο μυαλο μου την παραλια και ειναι λιγο μακρυα απο εκει. Βεβαια μπορεις να πεσεις απο πιο περα που ειναι αρκετα μικροτερη η αποσταση απο το νησακι.
Ο κοσμος ειναι στα π@π@ρι@ του
και το Αιγαιο ανηκει μοναχα στα ψαρια του
Profane

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 28 Οκτ 2016, 17:10

Άρης Σαλταγιάννης έγραψε:Ναι λέω που είδα στον χάρτη κατα μήκος της επαρχιακής οδού Αλεποχωριου - Σχίνου που έχει διάφορες παραλίες δίπλα στον δρόμο είναι τόσο βαθιά όσο στο Ηραίο ;

όχι ,παρά μόνο αν ανοιχτείς πολύ ,γενικά είναι πολυψαρεμένα μέρη και πέρα από κανα χταπόδι ?????????βέβαια δεν μιλάω για εκπλήξεις ,αλλά αυτές παντού μπορείς να βρεις
γενικά για τα μέτρα σου τσάμπα βενζίνη θα κάψεις προς τα εκεί και ιδικά για ψάθα- πόρτο γερμενό και ούτε καν βυθό δεν θα ευχαριστηθείς
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό maimouth » 29 Οκτ 2016, 00:29

Μιας και πας μεχρι 5 μετρα με το ζορι..
ξεκινα απο τη χαμολια γυρω γυρω που εχει ρηχα νερα... και στα νησακια αλλα απο την μεσα πλευρα του κολπου.
Πηγαινε και στα 2 νησακια στην λουτσα, αλλα προσοχη στα σκαφη εκει ...
και σιγα σιγα οταν και αμα βαθυνεις πας και στα αλλα μερη...
Τα ψάρια είναι επιστήμονες... Εσύ???
Άβαταρ μέλους
maimouth

Νέα δημοσίευσηαπό mixalhs-k » 31 Οκτ 2016, 00:01

Σου εχω στείλει πμ αλλα τωρα ειδα το βάθος που ψαρεύεις. Αφου πηγες πρόσφατα σε σχολή να ψαρεύεις με κάποιον που πηγατε μαζι και που βρίσκεστε σε ίδιο επίπεδο. Το Πόρτο γερμένο δεν θα στο συνιστούσα. Εγω προσωπικά 2 φορές πήγα και δεν πάτησα ουτε μια φορά την σκανδάλη... Βέβαια το οτι εγω ημουν άτυχος δεν σημαίνει οτι θα εισαι και εσυ...
βάλε την μάσκα σου άδειασε το μυαλό σου και
αφέσου στην αγκαλιά της μάγισσας θάλασσας...!
Άβαταρ μέλους
mixalhs-k

Νέα δημοσίευσηαπό ΜΠΑΟΥ » 31 Οκτ 2016, 13:27

Profane έγραψε:Για την μακρονησο στο ηρεμο κυμα εκανα λαθος. Περνας απεναντι, απλα ειχα στο μυαλο μου την παραλια και ειναι λιγο μακρυα απο εκει. Βεβαια μπορεις να πεσεις απο πιο περα που ειναι αρκετα μικροτερη η αποσταση απο το νησακι.

μην το ρισκάρεις καλύτερα..
ΜΠΑΟΥ

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 31 Οκτ 2016, 17:21

ΜΠΑΟΥ έγραψε:
Profane έγραψε:Για την μακρονησο στο ηρεμο κυμα εκανα λαθος. Περνας απεναντι, απλα ειχα στο μυαλο μου την παραλια και ειναι λιγο μακρυα απο εκει. Βεβαια μπορεις να πεσεις απο πιο περα που ειναι αρκετα μικροτερη η αποσταση απο το νησακι.

μην το ρισκάρεις καλύτερα..

ο λόγος ?????????????????
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό ΜΠΑΟΥ » 01 Νοέμ 2016, 12:04

μην τον κόψει καμια προπέλα, έχει πολύ κίνηση το πέρασμα
ΜΠΑΟΥ

Νέα δημοσίευσηαπό Profane » 01 Νοέμ 2016, 14:09

βασικα για ανθρωπο που ξεκινησε τωρα να ψαρευει καλυτερα να παει καπου παρακτια και να μην αρχισει να κολυμπαει μεχρι νησακια και βραχονησιδες. για δικη του ασφαλεια.
Ο κοσμος ειναι στα π@π@ρι@ του
και το Αιγαιο ανηκει μοναχα στα ψαρια του
Profane

Νέα δημοσίευσηαπό Άρης Σαλταγιάννης » 01 Νοέμ 2016, 14:26

Ναι παιδιά και εμένα μου φαίνεται λίγο επικίνδυνο ακόμα , αλλα απο όσα καταλαβαίνω δεν παίζει να βρω παράκτιο μέρος που να κινείται κανα λεπι στην Αττική χαχαχα... :P :D
Άβαταρ μέλους
Άρης Σαλταγιάννης

Νέα δημοσίευσηαπό καρβουνολακος » 01 Νοέμ 2016, 14:32

Καλα εννοειται φιλε μου μην κανεις καμμια μ@λ@κια και περασεις σε νησι με μια σημαδουρα...εχει απο ηλικιωμενος συνταξιουχους με εγκεφαλικο, μεχρι καπεταναιους με timberland παπουτσακι που βγαινουν για μοστρα με τις χαζογκομενες τους...Δεν θες να βρεθεις μπροστα τους! Δεν σεβονται τιποτα πια! Εμενα πριν 2 βδομαδες περασε στα 15 μετρα απ την σημαδουρα κ με χαιρεταγε κιολας....μου ρθε να του στειλω την 7αρα στο κεφαλι. Ζωα λειαν επιεικως! προσεχε πολυ!
καρβουνολακος

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 01 Νοέμ 2016, 15:44

ΜΠΑΟΥ έγραψε:μην τον κόψει καμια προπέλα, έχει πολύ κίνηση το πέρασμα

έχω κινδύνευση τρεις φορές πολύ σοβαρά παράκτια και μόνο παρότι η σημαδούρα 15-20m πίσω μου ΠΆΝΤΑ,και παρότι έχω τον νου μου πάντα ,τελευταία φορά στην κακιά σκάλα 10m από τα βράχια και την γλύτωσα με στράβωμα της βέργας (και ήταν και καινούργια τον φούστη τον συρταδόρο ) :D
ποτέ όμως σε ανοιχτά νερά -ξερες-διάπλου νησιών και βράχων (πάντα με σημαδούρα σαφώς και όταν βλέπω σκάφος το παρακολουθώ και εν ανάγκη το όπλο με την λαβή επάνω σηκωμένο (σπάνια χρειάστηκε )
οπότε θεωρώ ότι άδικα τρομοκρατούμε κόσμο
με μια καλή τορπίλη σημαδούρα (μακρυά από πλακέ ,δεν φαίνονται σε κυματισμό όσο ψηλά να είναι το κοντάρι σε αντίθεση με της τορπίλες )και με μεγάλη πάντα προσοχή πας παντού
εκεί στο νησάκι στο ήρεμο κύμα αν βουτηξης από την βίλα στο τέρμα του δρόμου πας καμία εκατοστή μέτρα ποιο αριστερά και μετά γραμμή για απέναντι είσαι σε 5 λεπτά απέναντι ,στα δε νησάκια της πάχης σε τρία λεπτά είσαι στο πρώτο
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό ΜΠΑΟΥ » 01 Νοέμ 2016, 16:06

thalassa50 έγραψε:

έχω κινδύνευση τρεις φορές πολύ σοβαρά παράκτια και μόνο παρότι η σημαδούρα 15-20m πίσω μου ΠΆΝΤΑ,και παρότι έχω τον νου μου πάντα ,τελευταία φορά στην κακιά σκάλα 10m από τα βράχια και την γλύτωσα με στράβωμα της βέργας (και ήταν και καινούργια τον φούστη τον συρταδόρο ) :D
ποτέ όμως σε ανοιχτά νερά -ξερες-διάπλου νησιών και βράχων (πάντα με σημαδούρα σαφώς και όταν βλέπω σκάφος το παρακολουθώ και εν ανάγκη το όπλο με την λαβή επάνω σηκωμένο (σπάνια χρειάστηκε )
με μια καλή τορπίλη σημαδούρα (μακρυά από πλακέ ,δεν φαίνονται σε κυματισμό όσο ψηλά να είναι το κοντάρι σε αντίθεση με της τορπίλες )και με μεγάλη πάντα προσοχή πας παντού
εκεί στο νησάκι στο ήρεμο κύμα αν βουτηξης από την βίλα στο τέρμα του δρόμου πας καμία εκατοστή μέτρα ποιο αριστερά και μετά γραμμή για απέναντι είσαι σε 5 λεπτά απέναντι ,στα δε νησάκια της πάχης σε τρία λεπτά είσαι στο πρώτο

βαρκάκι απο τα jumbo με τα πράματα απάνω!! 5 λεπτά κουπί και είσαι σίγουρος ! :yahoo: :yahoo: :yahoo: σκαφάτοοοοςςςς
ΜΠΑΟΥ

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 01 Νοέμ 2016, 16:10

ΜΠΑΟΥ έγραψε:
thalassa50 έγραψε:

βαρκάκι απο τα jumbo με τα πράματα απάνω!! 5 λεπτά κουπί και είσαι σίγουρος ! :yahoo: :yahoo: :yahoo: σκαφάτοοοοςςςς

,δοκίμασα της κόρης πέρσι στην εύβοια και είναι πολύ μανίκι(για την ηλικία μου πάντα χεχε ) ,προτίμησα κολυμπιτο :D
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό μ.πευκο » 01 Νοέμ 2016, 19:18

ρε πλακα κανετε τωρα τι λετε του παιδιου...να παει να κανει ΤΙ? ρε συ θαλασσα πιτσιρικας ειναι ΚΑΙ απειρος ειναι που πας να τον περασεις?
μ.πευκο

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 01 Νοέμ 2016, 21:11

μ.πευκο έγραψε:ρε πλακα κανετε τωρα τι λετε του παιδιου...να παει να κανει ΤΙ? ρε συ θαλασσα πιτσιρικας ειναι ΚΑΙ απειρος ειναι που πας να τον περασεις?

γιατί ρε ???στο στενό της μάγχης τον έστειλα ????και ξαναγράφω ότι ποιο πολλούς βαρκάρηδες θα συναντήσεις παράκτια παρά στο στενάκι αυτό στο οποίο έχω πάει εκατοντάδες φορές δίχως μια φορά να ενοχληθώ από σκάφος η να περάσει σκάφος ,έλεος με τους υποτιθέμενους φόβους ,με αυτή τι λογική πείτε του να παρατήσει το ψαροτούφεκο γιατί κινδυνεύει αφού είναι πιτσιρικάς (που το λέει ?????) η θα κοιτάω εγώ τον φάκελο του καθενός η θα του κάνω ανάκριση τι ηλικία έχει ?????????ρε πλάκα έχετε ορισμένοι
Άβαταρ μέλους
thalassa50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ψαρότοποι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες