• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Που να βουτηξω στην Αττική

Με pm παρακαλώ :),........

Που να βουτηξω στην Αττική

Νέα δημοσίευσηαπό Kapa2 » 07 Αύγ 2016, 01:56

Καλησπερα σε όλους!
Μόλις μετακόμισα απο Θεσσαλονικη στην Αθηνα... Πανω που άρχισα να βρίσκω μέρη στη Χαλκιδική, έφυγα! Θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε για το που μπορώ να βουτηξω στην Αττική, τα μέρη που με ενδιαφέρουν ειναι μέχρι 10 μέτρα βάθος. Ευχαριστω πολυ!
Kapa2

Re: Που να βουτηξω στην Αττική

Νέα δημοσίευσηαπό Awaker » 07 Αύγ 2016, 03:53

Δοκίμασε Ανάβυσσο για αρχή, είναι ψαρεμένο μέρος (όπως και όλη η Αττική) και δύσκολα θα βρεις ψάρια μέχρι 10 μέτρα, αλλά γενικά προτείνεται.

Τώρα όσο πιο μακριά τόσο πιο καλά... Θα πρέπει να ψάξεις μέρη μόνος σου, καθώς κανένας δεν πρόκειται να πει τον ιδανικό του ψαρότοπο..

Επίσης κοίτα και για Σαλαμίνα + Σούνιο. Και στα 2 μέρη, ειδικά προς Σούνιο, υπάρχουν μικρά κολπάκια που αν κατέβεις με τα πόδια, μπορείς να βρεις ωραία μέρη.

υ.γ: Δοκίμασε ένα μέρος πρώτα 2-3 φορές πρωτού το απορρίψεις. Μπορεί να πας 2 φορές και να μην δεις λέπι και την τρίτη να γίνεται χαμός, παίζουν πολλά ρόλο, αλλά κυρίως, η τύχη. :D
«Η γενναιότητα είναι προτιμότερη απ' τη σύνεση.» - Αριστοτελης.
Άβαταρ μέλους
Awaker

Νέα δημοσίευσηαπό Kapa2 » 07 Αύγ 2016, 18:16

Σ ευχαριστω πολυ φίλε μου, εννοείται δεν περιμένω να μου πει κανεις κάποιον σοβαρό ψαροτοπο, απλα μέρη με ωραίο βυθό που να νόμιμο! Πριν λίγες μέρες βούτηξα προς πόρτο ράφτη, δεν έλεγε τίποτα βέβαια, αλλα μου έκανε φοβερή εντύπωση ένας ντόπιος ψαράς με καΐκι, ο οποίος παρόλο που είδε τη σημαδούρα, πέρασε σε απόσταση 5 μέτρων... Κι ενώ του φώναζα με έγραψε στα .... Του! Γι αυτο ρωτάω να δω που επιτρέπεται και προς τα που πάτε χωρίς να περνάνε τα καΐκια απο πανω σας...
Kapa2

Νέα δημοσίευσηαπό stelarasA'MAK » 07 Αύγ 2016, 19:05

Kapa2 έγραψε:Σ ευχαριστω πολυ φίλε μου, εννοείται δεν περιμένω να μου πει κανεις κάποιον σοβαρό ψαροτοπο, απλα μέρη με ωραίο βυθό που να νόμιμο! Πριν λίγες μέρες βούτηξα προς πόρτο ράφτη, δεν έλεγε τίποτα βέβαια, αλλα μου έκανε φοβερή εντύπωση ένας ντόπιος ψαράς με καΐκι, ο οποίος παρόλο που είδε τη σημαδούρα, πέρασε σε απόσταση 5 μέτρων... Κι ενώ του φώναζα με έγραψε στα .... Του! Γι αυτο ρωτάω να δω που επιτρέπεται και προς τα που πάτε χωρίς να περνάνε τα καΐκια απο πανω σας...

Αααχ δεν ξέρω πόσα χρόνια ασχολείσαι αλλά...γουελκαμ του δε γκρικ ψαροντούφεκο..
Παντού έτσι συμπεριφέρονται....
Life is either a daring adventure or nothing..- Helen Keller
Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Νέα δημοσίευσηαπό furbygr » 07 Αύγ 2016, 22:05

Kapa2 έγραψε:Σ ευχαριστω πολυ φίλε μου, εννοείται δεν περιμένω να μου πει κανεις κάποιον σοβαρό ψαροτοπο, απλα μέρη με ωραίο βυθό που να νόμιμο! Πριν λίγες μέρες βούτηξα προς πόρτο ράφτη, δεν έλεγε τίποτα βέβαια, αλλα μου έκανε φοβερή εντύπωση ένας ντόπιος ψαράς με καΐκι, ο οποίος παρόλο που είδε τη σημαδούρα, πέρασε σε απόσταση 5 μέτρων... Κι ενώ του φώναζα με έγραψε στα .... Του! Γι αυτο ρωτάω να δω που επιτρέπεται και προς τα που πάτε χωρίς να περνάνε τα καΐκια απο πανω σας...

άμα ψαρευες Χαλκιδικη αυτο δεν θα επρεπε να σου κανει εντυπωση
furbygr

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 08 Αύγ 2016, 08:43

Kapa2 έγραψε:Καλησπερα σε όλους!
Μόλις μετακόμισα απο Θεσσαλονικη στην Αθηνα... Πανω που άρχισα να βρίσκω μέρη στη Χαλκιδική, έφυγα! Θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε για το που μπορώ να βουτηξω στην Αττική, τα μέρη που με ενδιαφέρουν ειναι μέχρι 10 μέτρα βάθος. Ευχαριστω πολυ!

πιασε τα ρηχα !!
εκει ολοι στα βαθεια πανε ! :grin:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό Kapa2 » 08 Αύγ 2016, 16:25

stelarasA'MAK έγραψε:

Αααχ δεν ξέρω πόσα χρόνια ασχολείσαι αλλά...γουελκαμ του δε γκρικ ψαροντούφεκο..
Παντού έτσι συμπεριφέρονται....

Ασχολούμαι πολυ λίγο.... Απο Σεπτέμβριο! Καλώς σας βρήκα λοιπόν... Οποτε στην ουσία το ζευγάρι κάνει σκοπιά στην επιφάνεια.... :)
Kapa2

Νέα δημοσίευσηαπό Kapa2 » 08 Αύγ 2016, 16:26

furbygr έγραψε:

άμα ψαρευες Χαλκιδικη αυτο δεν θα επρεπε να σου κανει εντυπωση

Εκεί είχα βαρκάκι και μάλλον το απέφευγα! Αλλα ειμαι σίγουρος οτι εκεί μπορεί να ειναι και λίγο χειρότεροι!
Kapa2

Νέα δημοσίευσηαπό Kapa2 » 08 Αύγ 2016, 16:27

KOSTAS STI έγραψε:
Kapa2 έγραψε:Καλησπερα σε όλους!

πιασε τα ρηχα !!
εκει ολοι στα βαθεια πανε ! :grin:

:)
Kapa2

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 08 Αύγ 2016, 16:44

άσε το ψαροτούφεκο στην άκρη και τραβά στα απαγορευμένα να θαυμάσεις βυθούς :) δεν είναι ανάγκη πάντα να κρατάμε και το όπλο στο χέρι (έτσι και αλλιώς συνήθως δεν πατάμε σκανδάλη :rotfl: )τουλάχιστον θα απόλαυσης βυθούς και θα σκεφτεσε τη γινόταν πριν 20-30 χρόνια :)
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό jcrdeeper » 08 Αύγ 2016, 17:03

Από πορτο ράφτη μέχρι Λαύριο έχει πολύ ωραία κομμάτια όρεξη να έχεις να ψάχνεις,πέσε στο αυλάκι τέρμα δεξιά από τα σκαλάκια έχει ωραίο βυθό,μπορεί να είσαι και τυχερός...
jcrdeeper

Νέα δημοσίευσηαπό pelekan » 08 Αύγ 2016, 17:20

jcrdeeper έγραψε:Από πορτο ράφτη μέχρι Λαύριο έχει πολύ ωραία κομμάτια όρεξη να έχεις να ψάχνεις,πέσε στο αυλάκι τέρμα δεξιά από τα σκαλάκια έχει ωραίο βυθό,μπορεί να είσαι και τυχερός...

Ρε φιλε σορρυ κιολας το παλικαρι σου λεει βουτάει δεκα μετρα ποιο αυλακι του λες τερμα δεξεια χαχαχαχαχαχα εκει για να παρεις ψαρι πρεπει να τριανταριζεις για πλακα.και επισις μην δινεται μερη δημοσια όχι ότι θα παρουν τα ψαρια που δεν εχει αλλα ... λεμε τωρα ...μπορει να είναι το καλητερο μερος καποιου
pelekan

Νέα δημοσίευσηαπό Kapa2 » 09 Αύγ 2016, 00:21

thalassa50 έγραψε:άσε το ψαροτούφεκο στην άκρη και τραβά στα απαγορευμένα να θαυμάσεις βυθούς :) δεν είναι ανάγκη πάντα να κρατάμε και το όπλο στο χέρι (έτσι και αλλιώς συνήθως δεν πατάμε σκανδάλη :rotfl: )τουλάχιστον θα απόλαυσης βυθούς και θα σκεφτεσε τη γινόταν πριν 20-30 χρόνια :)

Ούτε λίγο άδικο δεν έχεις... Στο οτι συνήθως δεν πατάμε την σκανδάλη! Αλλα κι αυτο το όπλα κι πρέπει να το βρεθούμε λίγο, κρίμα ειναι!
(Σ ευχαριστω για την απάντηση σου)
:)
Kapa2

Νέα δημοσίευσηαπό Kapa2 » 09 Αύγ 2016, 00:23

jcrdeeper έγραψε:Από πορτο ράφτη μέχρι Λαύριο έχει πολύ ωραία κομμάτια όρεξη να έχεις να ψάχνεις,πέσε στο αυλάκι τέρμα δεξιά από τα σκαλάκια έχει ωραίο βυθό,μπορεί να είσαι και τυχερός...

Σ ευχαριστω πολυ φίλε μου! Το χειμώνα φαντάζομαι θα ειναι ακόμα καλυτερα τα μέρη που λες!
Kapa2

Νέα δημοσίευσηαπό Takis Karagiannis » 08 Οκτ 2016, 23:19

Καλησπέρα και από μένα.

Μετά από λίγες βουτιές το καλοκαίρι για να μάθω το νέο όπλο ήρθε και η στολή γιατί η θερμοκρασία άρχισε να πέφτει. Οπότε φίλε Kapa2 σε καταλαβαίνω απόλυτα.

Αύριο, Κυριακή 9.10, θα ρίξω την πρώτη βουτιά στην Αττική προς Βραυρώνα μεριά.

Θα ενημερώσω για τυχόν καλές επιλογές.
Takis Karagiannis

Επόμενο

Επιστροφή στο Ψαρότοποι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες