• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Μπουκαλάκιας εν δράσει.

Προσέχουμε για να έχουμε.

Re: Μπουκαλάκιας εν δράσει.

Νέα δημοσίευσηαπό jimmy76gr » 13 Ιούλ 2017, 21:15

stelarasA'MAK έγραψε:
jimmy76gr έγραψε:
KOSTAS STI έγραψε:ΥΝΗΓΟΡΟΣ ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΑ | Διευκρινιστικές δηλώσεις για την καταδικαστική απόφαση

Πέμπτη 13/7/2017 Συντάκτης: Ημέρα τση Ζάκυθος ΚΟΙΝΩΝΙΑ

Την ακόλουθη διευκρινιστική δήλωση έκανε στην εφημερίδα μας ο συνήγορος του αλιέα που καταδικάστηκε με ποινή φυλάκισης με αναστολή, όταν εντοπίστηκε στη θαλάσσια περιοχή του Πόρτο Κούκλα, η οποία ανήκει στο Εθνικό Θαλάσσιο Πάρκο Ζακύνθου. Η δίκη έγινε την περασμένη εβδομάδα στο Δικαστικό Μέγαρο Ζακύνθου και η ποινή που επιβλήθηκε στον αλιέα ήταν 6 μήνες με αναστολή. Ο συνήγορος του αλιέα, Θανάσης Τάρτης, προέβη στην ακόλουθη διευκρίνιση:
«Πρώτον: το δικαστήριο επέβαλε στον εντολέα μου την ποινή της φυλάκισης 6 μηνών με αναστολή για το αδίκημα της απείθειας. Για τα αδικήματα της απειλής και εξύβρισης, ο πελάτης μου αθωώθηκε. Τα στελέχη του Λιμεναρχείου Ζακύνθου ουδέποτε υπέβαλαν μήνυση εναντίον μας για τις πράξεις της απείθειας και της απειλής. Οποιος ισχυρίζεται το αντίθετο, ψεύδεται.
Δεύτερον: Πότε και πού καταδικάστηκε ο πελάτης μου για αδικήματα που σχετίζονται με παράνομη αλιεία; Ουδέποτε έχει καταδικαστεί. Οποιος ισχυρίζεται το αντίθετο, ψεύδεται ασυστόλως.
Τρίτον: Μέχρι τώρα δεν υπάρχει η παραμικρή κλήση σε απολογία για κανέναν από τους ανθρώπους που εμπλέκονται στην υπόθεση. Τόσο ο κ. Λιμενάρχης όσο και στελέχη του Λιμεναρχείου Ζακύνθου ανέφεραν στο δικαστήριο που έγινε στα πλαίσια του αυτοφώρου, ότι δεν επιρρίπτουν ευθύνες για παράνομη αλιεία στον πελάτη μου και δεν συνελήφθη για παράνομη αλιεία».
:rotfl: :rotfl: δουλευομαστε !!! δεν τον κατηγορησαν λεει για παρανομη αλιεια !!! :rotfl:
τοτε τι πηγαν να κανουν? :club:

:scratch:
το διάβασα 2 φορες για να το πιστεψω....
τωρα εδω τι γινεται???

Τον αποζημιωνουν για ψυχική οδύνη, και για τα νυχτοκαματα που έχασε,να τι γίνεται...
Επίσης μηνύει όλους εμάς που τον κραζουμε,και που στην τελική μάλλον του κάνουμε διαφήμιση...

παιζει και αυτο στελιο....με αυτα που διαβαζουμε,για κει παει....
κανω ενα τσιγαρο και την κανω...(το έκοψα!!!)
Άβαταρ μέλους
jimmy76gr

Νέα δημοσίευσηαπό xrist0s4 » 31 Ιούλ 2017, 07:26

Δειτε κ αυτο...
http://www.cretalive.gr/crete/ereyna-gia-ton-dyth-poy-katerreyse
πληροφορίες αναφέρουν πως ο 42χρονος είναι παλαιός γνώριμος των αρχών καθώς τους έχει απασχολήσει στο παρελθόν για παράνομη αλιεία.

Μάλιστα, οι αρχές κάνουν έρευνες "στα τυφλά" καθώς κάποιοι φρόντισαν να εξαφανίσουν την βάρκα στην οποία βρέθηκε ο άνδρας αλλά και τις φιάλες.
-Ξέρεις..... -κάτι? -σάρκ?
Άβαταρ μέλους
xrist0s4

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 31 Ιούλ 2017, 08:44

..........<<την αλλη φορα απο ποσα θα τον μαζεψουμε!>>,<<η διαδικασια ειναι γωστη !>> μουγγα !!!
αφου θελει να αυτοκτονησει,γιατι δεν τον αφηνουν? :-k
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Περιβάλλον καί διαχείριση.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες