• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

σχετικα με διαφραγμα

Προπονητική,διατροφή,..........

σχετικα με διαφραγμα

Νέα δημοσίευσηαπό g.t » 04 Νοέμ 2016, 09:41

γεια σας και από εμενα.θελω να μου πειτε μιας και είμαι νεος στο χωρο τι γινετε στην περιπτωση μου,εχω διάφραγμα και είμαι πολλες φορες με σπρει otrivin για να μπορω να παιρνω κανονικα αναπνοη από την μυτη,να σημειωσω ότι συνεχεια εχω καποιο μπουκωματακι από αυτό και είναι χρονιο αυτό που εχω.
να σας πω βεβαια ότι σαν αρχαριος το ψαρεμα που κανω είναι επειφανειακο και και σιγα σιγα δοκιμαζω και να κατεβω στο βυθο.το βαθος που ψαρευω είναι το πολύ πεντε μετρα μιας και η περιοχη είναι ετσι που δεν χρειαζεσε ποιο πολύ βαθος.οσο αφορα την εξισωση την ξερω.
g.t

Re: σχετικα με διαφραγμα

Νέα δημοσίευσηαπό dimitris_fil » 04 Νοέμ 2016, 10:56

Γεια σου συναδελφε. Μην αγχωνεσαι και αν οι εξισωσεις δεν βγαινουν, ψαρεψε με επιφανειακο καρτερι που ισως να σου δωσει και καλυτερα ψαρια πολλες φορες.
Αν σε προβληματιζει και σε αγχωνει το θεμα σου μη καταδυεσαι οταν πηγαινεις στη θαλασσα (μηνε στην επιφανεια)! Επισκεψου Ω.Ρ.Λ.!Το προβλημα που εχεις θα το ξεπερασεις και αν μενεις στον νομο θεσσαλιας ελα να παμε για επιφανειακα καρτερια :D Ειμαι απο τον βολο :hello:
dimitris_fil

Νέα δημοσίευσηαπό aristos1978 » 04 Νοέμ 2016, 11:39

Καταρχας το μονιμο μπουκωμα ειναι δυσκολο να ειναι μονο από διαφραγμα. Και αν ηταν από το διαφραγμα δεν θα "ανοιγες" με otrivin. Η μακροχρονη χρήση ρινικων σπρευ δημιουργούν πολλά προβήματα οπότε μην τα έχεις και πολύ εύκολα στη χρηση.Τέλος πηγαινε σε ωριλα ή/και σε αλλεργιολόγο μηπως εχεις θεμα αλλεργικής ρινιτιδας. Και σιγα σιγά θα ερθουν τα βαθη και οι εξισωσεις. Καλές και ασφαλείς βουτιες πανω απ'όλα.
Καλύτερα να χαθώ από το πάθος μου, παρά να χάσω το πάθος μου............
Άβαταρ μέλους
aristos1978

Νέα δημοσίευσηαπό Prwtaris » 04 Νοέμ 2016, 13:10

aristos1978 έγραψε:Καταρχας το μονιμο μπουκωμα ειναι δυσκολο να ειναι μονο από διαφραγμα. Και αν ηταν από το διαφραγμα δεν θα "ανοιγες" με otrivin. Η μακροχρονη χρήση ρινικων σπρευ δημιουργούν πολλά προβήματα οπότε μην τα έχεις και πολύ εύκολα στη χρηση.Τέλος πηγαινε σε ωριλα ή/και σε αλλεργιολόγο μηπως εχεις θεμα αλλεργικής ρινιτιδας. Και σιγα σιγά θα ερθουν τα βαθη και οι εξισωσεις. Καλές και ασφαλείς βουτιες πανω απ'όλα.

:good: :good: :good:
| tsaounlee: Αγαπάει Πτηνό.....

ΔΕΝ γράφτηκα 17 Νοέμβρη
Άβαταρ μέλους
Prwtaris

Νέα δημοσίευσηαπό michalis58 » 04 Νοέμ 2016, 20:17

g.t έγραψε:γεια σας και από εμενα.θελω να μου πειτε μιας και είμαι νεος στο χωρο τι γινετε στην περιπτωση μου,εχω διάφραγμα και είμαι πολλες φορες με σπρει otrivin για να μπορω να παιρνω κανονικα αναπνοη από την μυτη,να σημειωσω ότι συνεχεια εχω καποιο μπουκωματακι από αυτό και είναι χρονιο αυτό που εχω.
.

Η επέμβαση στο διάφραγμα , είναι επέμβαση ρουτίνας , ειδικά με λέιζερ. Η κλασσική έχει 2-3 μέρες ταλαιπωρία , αλλά την κάνουν σε όλα να κρατικά νοσοκομεία της χώρας. Μετά θα είσαι άλλος άνθρωπος !!!
michalis58

Νέα δημοσίευσηαπό νικηφ » 04 Νοέμ 2016, 20:32

g.t

Εχεις δοκιμασει να βουτηξεις λιγο βαθυτερα καποια φορα?
Τι ενιωσες?
Αν πονας και προσπαθεις να εξισωσεις αλλα συνεχιζεις μετα να πονας, μην το ξαναεπιχειρησεις.
Οι λυσεις που ανεφερθηκαν πολυ σωστα ειναι 2:

1. Προσπαθεις να αποσυμφορησεις με θαλ. νερο, otrivin (χρηση οχι πανω απο 5-6 μερες) και μετα nasonex αλλα αν δεν τα καταφερεις
2. Ωρλ για να εξετασει το διαφραγμα σου και να σου προτεινει θεραπεια
νικηφ

Νέα δημοσίευσηαπό george242 » 04 Νοέμ 2016, 21:08

michalis58 έγραψε:
g.t έγραψε:γεια σας και από εμενα.θελω να μου πειτε μιας και είμαι νεος στο χωρο τι γινετε στην περιπτωση μου,εχω διάφραγμα και είμαι πολλες φορες με σπρει otrivin για να μπορω να παιρνω κανονικα αναπνοη από την μυτη,να σημειωσω ότι συνεχεια εχω καποιο μπουκωματακι από αυτό και είναι χρονιο αυτό που εχω.
.

Η επέμβαση στο διάφραγμα , είναι επέμβαση ρουτίνας , ειδικά με λέιζερ. Η κλασσική έχει 2-3 μέρες ταλαιπωρία , αλλά την κάνουν σε όλα να κρατικά νοσοκομεία της χώρας. Μετά θα είσαι άλλος άνθρωπος !!!

ΜΑΚΆΡΙ ΝΑ ΉΤΑΝΕ ΈΤΣΙ ΦΊΛΕ ΜΟΥ . εγω την πάτησα έκανα επέμβαση πριν 4 χρόνια σε εξωτερικό γιατρο και το καλοκαίρι επισκεύθηκα ωρλ για ένα θέμα με τα αυτιά μου μεβαλε και έκανα αξονική και το απότέλεσμα ΣΧΟΛΙΏΔΗ ΔΙΆΦΡΑΓΜΑ .
george242

Νέα δημοσίευσηαπό michalis58 » 04 Νοέμ 2016, 21:15

george242 έγραψε:
michalis58 έγραψε:
.

ΜΑΚΆΡΙ ΝΑ ΉΤΑΝΕ ΈΤΣΙ ΦΊΛΕ ΜΟΥ . εγω την πάτησα έκανα επέμβαση πριν 4 χρόνια σε εξωτερικό γιατρο και το καλοκαίρι επισκεύθηκα ωρλ για ένα θέμα με τα αυτιά μου μεβαλε και έκανα αξονική και το απότέλεσμα ΣΧΟΛΙΏΔΗ ΔΙΆΦΡΑΓΜΑ .

Τι να πω , πάντα υπάρχουν και οι αστοχίες. Πιστεύω πάντως ότι προέχει η επίσκεψη σε ΩΡΛ. Όλες φυσικά οι περιπτώσεις δεν είναι ίδιες.
michalis58

Νέα δημοσίευσηαπό dimitrisart » 16 Φεβ 2017, 12:15

να σας πω βεβαια ότι σαν αρχαριος το ψαρεμα που κανω είναι επειφανειακο και και σιγα σιγα δοκιμαζω και να κατεβω στο βυθο.το βαθος που ψαρευω είναι το πολύ πεντε μετρα μιας και η περιοχη είναι ετσι που δεν χρειαζεσε ποιο πολύ βαθος.οσο αφορα την εξισωση την ξερω.

g.t εκτός το ψαροτούφεκο κάνεις κάτι άλλο από αθλητισμό ?
Πιστεύω ότι αν κόψεις τα σπρέι και επιδοθείς σε αερόβια προπόνηση εκτός νερού,
θα δουλέψουν καλυτερα όλες οι σωληνώσεις του προσώπου σου και τα ιγμόρια

:good:
dimitrisart

Επιστροφή στο Επιδόσεις και τεχνικές.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες