• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Αγορά νέου όπλου

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.

Αγορά νέου όπλου

Νέα δημοσίευσηαπό Carrakostas » 06 Δεκ 2018, 15:10

Καλησπέρα σε όλους!

Εδώ και 1μιση περίπου χρόνο πυ έχω ξεκινήσει να ασχολούμαι με ψαροτούφεκο, χρησιμοποιούσα ένα cressi sioux 75 που μου έδωσαν δωρο. Γενικά το όπλο δεν λέει πολλά και έχω κάποια λεφτά στην άκρη για να πάρω ένα καινούριο. Είμαι ανάμεσα στο pathos pro 82 και στο Bucanero II 86, πάντως ψαρευω κυρίως στα ρηχά, συνήθως με ψαχτηρι, πιο σπάνια καρτερι και θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο όσοι τα γνωρίζουν. Ευχαριστώ
Carrakostas

Re: Αγορά νέου όπλου

Νέα δημοσίευσηαπό GiorgosS » 06 Δεκ 2018, 16:30

pathos 82 κοίτα και το meandros b 28 αλλά αν περιμένεις λίγο βγάζει και ένα νέο η pathos ακόμα πιο ενδιαφέρον το zenith που είναι με λαβή d'angelo 3 και το φλοτερ του sniper σε αλουμινένιο στρογγυλό σωλήνα με οδηγό σαν του pathos pro.Περιμενε την έκθεση το Φεβρουάριο.
GiorgosS

Νέα δημοσίευσηαπό stelios75 » 06 Δεκ 2018, 16:43

ενα 85-90 φιλαρακι με αναποδο μηχανισμο και 2χ14 με 6,5 .καρτερακι ψαχτηρι και τα παντα ..οποιο σου κατσει σαν λαβη
την υγεια μας να χουμε να ψαρευουμε!!
stelios75

Νέα δημοσίευσηαπό minasevoix » 06 Δεκ 2018, 17:10

Έχω ψαρέψει με αρκετά όπλα, τώρα έχω για μικρό ένα pathos pro 82 . Πολύ καλό και δυνατό οπλακι! Με βεργα παχους 6.5 mm θα γλιτωνεις κ το στραβωμα οταν βαρας μεσα σε τρύπες. Το μόνο θέμα είναι ότι οπλίζει δύσκολα λόγο ανάποδου μηχανισμού! Αυτό που οπλίζει πιο εύκολα και είναι εξίσου καλό είναι το rayo σε αυτό το μήκος ή κ λιιιγο μεγαλύτερο διότι δεν έχει ανάποδο μηχανισμο . Απλά τα δύο όπλα διαφέρουν πολύ στην λαβή, εμένα μου κάθεται καλύτερα του παθος που είναι πιο μαζεμένη, γι αυτό πριν αγοράσεις πιαστο στα χέρια σου πρώτα!
Ας αφήσουμε τον φακό στην σημαδούρα
ας συμβάλουμε όλοι με ένα λιθαράκι
ας πιάσουμε το ψάρι έξω από το σπίτι του
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΘΕΙ
Άβαταρ μέλους
minasevoix

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 06 Δεκ 2018, 17:56

stelios75 έγραψε:ενα 85-90 φιλαρακι με αναποδο μηχανισμο και 2χ14 με 6,5 .καρτερακι ψαχτηρι και τα παντα ..οποιο σου κατσει σαν λαβη

ετσι!
και αφου εχεις 75αρι,θαλεγα 90αρι ! ;)
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό tas » 06 Δεκ 2018, 19:37

Μια χαρα ειναι το κρεσσι αλλα και το παθος και το μπουκανερο. Ολα το ιδιο ριχνουν . Σημασια εχει πια λαβη σου καθεται καλυτερα στο χερι. Επισης το 75 με το 82 λιγη διαφορα εχουν. Και τα δυο ειναι περισσότερο για τρυπες ψαχτηρια κυματισμους και θολουρες στα ρηχα. Διαφορά θα δεις στο 90αρι, αλλα δεν ειναι οτι καλυτερογια τρυπα.
tas

Νέα δημοσίευσηαπό giorgos74 » 07 Δεκ 2018, 20:50

Επειδή και εγώ άρχισα πριν 2 χρόνια περίπου θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις παίρνοντας κάτι μεταχειρισμένο σε 90αρι. Υπάρχουν πολλές και καλές ευκαιρίες
giorgos74

Επιστροφή στο Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: diovolteros, NASOSPEED, Νικος Αντωνογλου και 18 επισκέπτες