• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

AZURE AMBUSH ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.

AZURE AMBUSH ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ

Νέα δημοσίευσηαπό kostasgr10 » 10 Ιουν 2018, 17:46

Καλησπέρα και πάλι φίλοι μου.Πρόσφατα έγινα κάτοχος αυτού του πανέμορφου όπλου. :yahoo:
Προφανώς και έχω διαβάσει πολλά θέματα στο φόρουμ για συντήρηση ξύλου.Αλλά θα ήθελα την γνώμη κάποιων που γνωρίζουν το συγκεκριμενο θεμα μην κανω ότι να ναι.
Τι θα χρειαστώ από σύνεργα π.χ πινέλα γιαλόχαρτα τεακ οιλ που θα τα βρω , τι ποιότητας να πάρω(υπάρχουν πολύ φτηνά μέχρι πολύ ακριβά τέακ οιλ) ωστε το αποτέλεσμα να ειναι τέλειο.Αν και κάποιος εχει το συγκεκριμένο όπλο ακόμα καλύτερα.
:hello:
kostasgr10

Re: AZURE AMBUSH ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ

Νέα δημοσίευσηαπό nemesis » 13 Ιουν 2018, 15:10

Φίλε μου το όπλο δεν το έχω αλλά νομίζω ότι είναι περασμένο με βερνίκι και όχι με teak oil .Σχετικά το teak oil δεν είναι πολύ ακριβο(εγώ είχα πάρει πέρυσι 1lt με 10€).Τριβεις μια φορά το χρόνο το όπλο με ψιλό γυαλοχαρτο και μετά περνάς δύο τρία χέρια με αυτό το λάδι και είσαι οκ. Όσο αναφορά τα βερνίκια και αυτά δεν ξέρω και πολλά
nemesis

Νέα δημοσίευσηαπό CARPENTER » 14 Ιουν 2018, 22:39

Καλησπέρα ...............................

Αν είναι βερνίκι ( ρώτα από κει που το πείρες ) ελαφρύ τρίψιμο και πάλι βερνίκι ....................................

Αν θες να το κάνεις λάδι θέλει καλό τρίψιμο να φύγει όλο το βερνίκι και να μείνει το ξύλο καθαρό .....................................

Αν είναι λάδι το ξαναπερνάς ένα λάδι ............................................

Από μάρκες πάρε από καλό μεγάλο μαγαζί με χρώματα ότι σου πούνε .......................................

:hello:
Η καμήλα δε κοιτάει ποτέ τη καμπούρα της.

Δείτε τη δουλειά μας στο Facebook.

Lillisbros Furniture

Υιοί Στεφ. Λιλλή ΟΕ
Άβαταρ μέλους
CARPENTER

Νέα δημοσίευσηαπό kostasgr10 » 16 Ιουν 2018, 13:07

Ευχαριστω πολυ φίλοι μου για τον κόπο σας.Υπαρχει καποια προτιμηση ανάμεσα στο λαδι/βερνικι δηλαδη αρνητικα/θετικα οσο αναφορα την επιλογη?
kostasgr10

Επιστροφή στο Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: adartis77, demetrios416, giannis29, Google [Bot], PrwtosIoylios και 31 επισκέπτες