• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Ψυχικα αρρωστο scooter

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.

Ψυχικα αρρωστο scooter

Νέα δημοσίευσηαπό pelekan » 03 Ιουν 2018, 17:38

καλο καλοκαιρι παιδια.Λοιπον όπως λεω και στον τιτλο εχω παρει ένα σκουτερ μεταχειρησμενο από μαγαζι από την αρχη που το πηρα παρολο που μου το ρυθμισαν και καλα... με το που το εβαζα και εκανα 10 μετρα εσβηνε.εν παση περιπτωση ακολουθοντας τις οδηγιες πανω κατω το ψιλο ρυθμισα και εκανε πορεια χωρις θεματα.το εξης παρανοϊκο είναι ότι ενώ το σκουτερ εξω από το νερο παιρνει πριν προλάβω να τραβηξω ολοκληρη την κορδονιερα μεσα στο νερο δεν παιρνει με τπτ όταν το βαλω πανω σε μια μικρη σημαδουρα που εχω φτειαξει σαν σκαφακι παιρνει αμεσως.η θα τρελαθώ ή θα το πεταξω η αμα θελει κανεις το αγοραζει.παρακαλω αν καποιος εχει εμπειρια στο θεμα να στηλει. :banghead:
pelekan

Re: Ψυχικα αρρωστο scooter

Νέα δημοσίευσηαπό .spiros. » 03 Ιουν 2018, 18:09

pelekan έγραψε:καλο καλοκαιρι παιδια.Λοιπον όπως λεω και στον τιτλο εχω παρει ένα σκουτερ μεταχειρησμενο από μαγαζι από την αρχη που το πηρα παρολο που μου το ρυθμισαν και καλα... με το που το εβαζα και εκανα 10 μετρα εσβηνε.εν παση περιπτωση ακολουθοντας τις οδηγιες πανω κατω το ψιλο ρυθμισα και εκανε πορεια χωρις θεματα.το εξης παρανοϊκο είναι ότι ενώ το σκουτερ εξω από το νερο παιρνει πριν προλάβω να τραβηξω ολοκληρη την κορδονιερα μεσα στο νερο δεν παιρνει με τπτ όταν το βαλω πανω σε μια μικρη σημαδουρα που εχω φτειαξει σαν σκαφακι παιρνει αμεσως.η θα τρελαθώ ή θα το πεταξω η αμα θελει κανεις το αγοραζει.παρακαλω αν καποιος εχει εμπειρια στο θεμα να στηλει. :banghead:

Pelekane
Η ρύθμιση καμία φορά παίζει κ θέλει πάλι.
Επίσης θέλει ρύθμιση και στο ρελαντί.
Το δικό μ πχ μου το έκανε αυτό.
Άλλες φορές δεν κρατάμε ρελαντί κ έφταιγε η ρύθμιση του καρμπιρατερ κ όχι του ρελαντί.
Κ επειδή το ακούω αυτό που λες κ σαν πρόβλημα στην συμπίεση.
Όταν μου το έκανε αυτό έβγαζα με το χέρι μ το μισό έξω από το νερό κ έπαιρνε αμέσως τότε.
Με λίγα λόγια.." την άγνοια, την πληρώνουμε πιο ακριβά από την εκπαίδευση "
Γιαυτό το πήγα κ εγώ αφού ήδη είχα πληρώσει την άγνοια μου μετά πήγα εκεί που έπρεπε να το πάω κ τελείωσε το story. Αλλά πλήρωσα κ την εκπαίδευση χαχαχαχ
Άβαταρ μέλους
.spiros.

Νέα δημοσίευσηαπό pelekan » 03 Ιουν 2018, 18:18

.spiros. έγραψε:
pelekan έγραψε:καλο καλοκαιρι παιδια.Λοιπον όπως λεω και στον τιτλο εχω παρει ένα σκουτερ μεταχειρησμενο από μαγαζι από την αρχη που το πηρα παρολο που μου το ρυθμισαν και καλα... με το που το εβαζα και εκανα 10 μετρα εσβηνε.εν παση περιπτωση ακολουθοντας τις οδηγιες πανω κατω το ψιλο ρυθμισα και εκανε πορεια χωρις θεματα.το εξης παρανοϊκο είναι ότι ενώ το σκουτερ εξω από το νερο παιρνει πριν προλάβω να τραβηξω ολοκληρη την κορδονιερα μεσα στο νερο δεν παιρνει με τπτ όταν το βαλω πανω σε μια μικρη σημαδουρα που εχω φτειαξει σαν σκαφακι παιρνει αμεσως.η θα τρελαθώ ή θα το πεταξω η αμα θελει κανεις το αγοραζει.παρακαλω αν καποιος εχει εμπειρια στο θεμα να στηλει. :banghead:

Pelekane
Η ρύθμιση καμία φορά παίζει κ θέλει πάλι.
Επίσης θέλει ρύθμιση και στο ρελαντί.
Το δικό μ πχ μου το έκανε αυτό.
Άλλες φορές δεν κρατάμε ρελαντί κ έφταιγε η ρύθμιση του καρμπιρατερ κ όχι του ρελαντί.
Κ επειδή το ακούω αυτό που λες κ σαν πρόβλημα στην συμπίεση.
Όταν μου το έκανε αυτό έβγαζα με το χέρι μ το μισό έξω από το νερό κ έπαιρνε αμέσως τότε.
Με λίγα λόγια.." την άγνοια, την πληρώνουμε πιο ακριβά από την εκπαίδευση "
Γιαυτό το πήγα κ εγώ αφού ήδη είχα πληρώσει την άγνοια μου μετά πήγα εκεί που έπρεπε να το πάω κ τελείωσε το story. Αλλά πλήρωσα κ την εκπαίδευση χαχαχαχ

Ρε συμφωνω ότι παιζει πολύ μεγαλο ρολο η ρυθμιση αν και πιστευω ότι σωστη ρυθμιση εκτος θαλλασας δεν γινεται δλδ το σκουτερ και να μου το ρυθμιση καποιος δεν θα τραβιξει κορδονι μεσα στο νερο εκτος θα το βαζει μπρος.τωρα το περιεργο είναι ότι ναι οκ φταιει η ρυθμιση ...εγω με απλη λογικη ξερω ότι αν δεν παιρνει δεν θα επαιρνε γενικα δλδ δεν νομιζω ότι μπορεις να ρυθμισεις το καρμπιρατέρ για εκτος και εντος νερου λειτουργιας.Μαλλον θα μεινει μονιμα στο κουτι αποθυκευσης διοτι αυτό με την μανιβελα σε κουραζει πιο πολύ από ότι σε ξεκουραζει το ιδιο το σκουτερ.....
pelekan

Νέα δημοσίευσηαπό .spiros. » 03 Ιουν 2018, 18:27

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.
Εγώ είχα την τύχη να γίνει η ρύθμιση μέσα στο νερό......
Άβαταρ μέλους
.spiros.

Νέα δημοσίευσηαπό Kostas 77 » 03 Ιουν 2018, 22:13

Γρασσο έχεις φουλαρει την πίπα με το μπουζί???
Kostas 77

Νέα δημοσίευσηαπό tsak » 03 Ιουν 2018, 22:26

Φίλε το εχω παθει 2 ξ φορες καπου εχει κανει τρυπουλα η πίπα απ το μπουζί σου αν το κοιτάξεις πολυ προσεκτικά θα την βρεις μπορεις να βαλεις σικαφλέξ η να την αλλάξεις και για να το δοκιμάσεις καλυτερα βάλτο μπροστα εξω και βούτηξε το αναμένο στο νερό μολις βρεχει η πίπα θα σβήσει :wave: οτι αλλο θελεις εδω
tsak

Νέα δημοσίευσηαπό brams » 03 Ιουν 2018, 23:18

Καλησπέρα.
Φίλε pelecan το σκούτερ σου είναι μια χαρά.
Ρύθμιση θέλει το καρμπυρατερ.
Όμως αυτή πρέπει να γίνει μεσα στο νερό.
Την έκανα πρίν 3 μήνες μιας κ μετά σπό σερβις του 100ρικου στόν Ιωάννου όλα ήταν κατα αυτόν μια χαρά αλλά εγώ δεν μπορούσα να παω πουθενα με το σκούτερ.
Οπότε πήρα το μανιουαλ κ το ρύθμισα μόνος μου όπως ακριβώς το θέλω κ στο ραλαντί κ στο γκάζι.
Όμως αυτή η ρύθμιση γίνεται μόνο μέσα στο νερό .
Δεν είναι τπτ το δύσκολο.
brams

Νέα δημοσίευσηαπό brams » 03 Ιουν 2018, 23:23

Aquascooter carburator υουτυβε
Βάλε κ θα δεις
brams

Νέα δημοσίευσηαπό pelekan » 03 Ιουν 2018, 23:42

tsak έγραψε:Φίλε το εχω παθει 2 ξ φορες καπου εχει κανει τρυπουλα η πίπα απ το μπουζί σου αν το κοιτάξεις πολυ προσεκτικά θα την βρεις μπορεις να βαλεις σικαφλέξ η να την αλλάξεις και για να το δοκιμάσεις καλυτερα βάλτο μπροστα εξω και βούτηξε το αναμένο στο νερό μολις βρεχει η πίπα θα σβήσει :wave: οτι αλλο θελεις εδω

ευχαρηστω καταρχήν.αλλα όταν το βαλω και δουλεψει εξω από το νερο και το βαλω μετα μεσα κανω και ένα μιλι πορεια δε νεχει θεμα αν εμπαζε νερο το μπουζι θα εσβηνε
pelekan

Νέα δημοσίευσηαπό pelekan » 03 Ιουν 2018, 23:44

brams έγραψε:Καλησπέρα.
Φίλε pelecan το σκούτερ σου είναι μια χαρά.
Ρύθμιση θέλει το καρμπυρατερ.
Όμως αυτή πρέπει να γίνει μεσα στο νερό.
Την έκανα πρίν 3 μήνες μιας κ μετά σπό σερβις του 100ρικου στόν Ιωάννου όλα ήταν κατα αυτόν μια χαρά αλλά εγώ δεν μπορούσα να παω πουθενα με το σκούτερ.
Οπότε πήρα το μανιουαλ κ το ρύθμισα μόνος μου όπως ακριβώς το θέλω κ στο ραλαντί κ στο γκάζι.
Όμως αυτή η ρύθμιση γίνεται μόνο μέσα στο νερό .
Δεν είναι τπτ το δύσκολο.

μια από τα ιδια φιλε ρυθμισηηηηηηηηηη.......του κ......
pelekan

Νέα δημοσίευσηαπό brams » 04 Ιουν 2018, 07:38

Τί κάνει το ίδιο δλδ. Μήπως είναι πολύ παλιό κ θέλει αλλαγή κάνα καρμπυρατερ?
Να ξέρεις πάντως ότι όταν το ρυθμίσεις σωστά θα ανακαλύπτεις ότι έχει τρία επίπεδα στο γκάζι συν το ρελαντι.
brams

Νέα δημοσίευσηαπό tsoperi » 04 Ιουν 2018, 11:03

Το σκουτερακι θελει να ρυθμίζεις το καρμπυρατερ του το H και το L αντίστοιχα, κυρίως όταν αλλάζει πολύ η εξωτερική θερμοκρασία δλδ χειμώνα άνοιξη καλοκαίρι. Τώρα αν το είχες ρυθμισμένο και πήγαινε καλά το χειμώνα θα παρατηρούσες ότι δεν πάει μία τώρα με τα 30αρια που κάνει και χρειάζεται ξεβίδωμα με το εργαλείο του το κόκκινο πλαστικό ή αν το έχεις ξεχάσει να το πάρεις μαζί σου και είσαι στο νερό προσεκτικά με το μαχαιράκι σου. Συνήθως οι αλλαγές αυτές σφίξιμο-ξεσφίξιμο είναι του τύπου να στρίψεις την βίδα 1/8-1/4 της στροφής. Αντίστοιχα όταν κρυώσει ο καιρός θέλει να το βιδώσεις λίγο. Και εγώ όταν το είχα πρωτοπάρει είχα συφιλιαστεί άσχημα γιατί δεν είχα δουλέψει ποτέ μηχανή με καρμπυρατέρ, αλλά το μαθαίνεις όπως όλα τα πράγματα..
Έλα στο βυθό, είναι ωραία
Άβαταρ μέλους
tsoperi

Νέα δημοσίευσηαπό pelekan » 04 Ιουν 2018, 17:27

brams έγραψε:Τί κάνει το ίδιο δλδ. Μήπως είναι πολύ παλιό κ θέλει αλλαγή κάνα καρμπυρατερ?
Να ξέρεις πάντως ότι όταν το ρυθμίσεις σωστά θα ανακαλύπτεις ότι έχει τρία επίπεδα στο γκάζι συν το ρελαντι.

καποια στιγμη το ειχα ρυθμισει ετσι όπως λες 3 επίπεδα αλλα να σου πω παλι δεν επαιρνε ευκολα μεσα στο νερο.αλλα δεν πιστευω ότι είναι απολυτα θεμα καρμπυρατέρ ...
pelekan

Νέα δημοσίευσηαπό pelekan » 04 Ιουν 2018, 17:29

tsoperi έγραψε:Το σκουτερακι θελει να ρυθμίζεις το καρμπυρατερ του το H και το L αντίστοιχα, κυρίως όταν αλλάζει πολύ η εξωτερική θερμοκρασία δλδ χειμώνα άνοιξη καλοκαίρι. Τώρα αν το είχες ρυθμισμένο και πήγαινε καλά το χειμώνα θα παρατηρούσες ότι δεν πάει μία τώρα με τα 30αρια που κάνει και χρειάζεται ξεβίδωμα με το εργαλείο του το κόκκινο πλαστικό ή αν το έχεις ξεχάσει να το πάρεις μαζί σου και είσαι στο νερό προσεκτικά με το μαχαιράκι σου. Συνήθως οι αλλαγές αυτές σφίξιμο-ξεσφίξιμο είναι του τύπου να στρίψεις την βίδα 1/8-1/4 της στροφής. Αντίστοιχα όταν κρυώσει ο καιρός θέλει να το βιδώσεις λίγο. Και εγώ όταν το είχα πρωτοπάρει είχα συφιλιαστεί άσχημα γιατί δεν είχα δουλέψει ποτέ μηχανή με καρμπυρατέρ, αλλά το μαθαίνεις όπως όλα τα πράγματα..

Δεν το ηξερα αυτό με χειμωνα και καλοκαιρι.διοτι να σου πω την αληθεια τελευταιο ψαρεμα εκανα περισυ νοεμβρη με σκουτερ και δεν ειχε θεμα ιδιαιτερο.
pelekan

Νέα δημοσίευσηαπό .spiros. » 04 Ιουν 2018, 17:37

pelekan έγραψε:
tsoperi έγραψε:Το σκουτερακι θελει να ρυθμίζεις το καρμπυρατερ του το H και το L αντίστοιχα, κυρίως όταν αλλάζει πολύ η εξωτερική θερμοκρασία δλδ χειμώνα άνοιξη καλοκαίρι. Τώρα αν το είχες ρυθμισμένο και πήγαινε καλά το χειμώνα θα παρατηρούσες ότι δεν πάει μία τώρα με τα 30αρια που κάνει και χρειάζεται ξεβίδωμα με το εργαλείο του το κόκκινο πλαστικό ή αν το έχεις ξεχάσει να το πάρεις μαζί σου και είσαι στο νερό προσεκτικά με το μαχαιράκι σου. Συνήθως οι αλλαγές αυτές σφίξιμο-ξεσφίξιμο είναι του τύπου να στρίψεις την βίδα 1/8-1/4 της στροφής. Αντίστοιχα όταν κρυώσει ο καιρός θέλει να το βιδώσεις λίγο. Και εγώ όταν το είχα πρωτοπάρει είχα συφιλιαστεί άσχημα γιατί δεν είχα δουλέψει ποτέ μηχανή με καρμπυρατέρ, αλλά το μαθαίνεις όπως όλα τα πράγματα..

Δεν το ηξερα αυτό με χειμωνα και καλοκαιρι.διοτι να σου πω την αληθεια τελευταιο ψαρεμα εκανα περισυ νοεμβρη με σκουτερ και δεν ειχε θεμα ιδιαιτερο.

Ναι πελεκανε ισχύει εξακριβομενο. Ξέχασα να στο πω.
Άβαταρ μέλους
.spiros.

Επόμενο

Επιστροφή στο Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: badelaire, enzonova, Majestic-12 [Bot] και 20 επισκέπτες