• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιλογή πρώτου πέδιλου

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.

Επιλογή πρώτου πέδιλου

Νέα δημοσίευσηαπό remilt » 17 Απρ 2018, 19:37

Καλησπέρα στην παρέα!

Πολύ νέος στον χώρο (έχω βουτήξει με όπλο 5 φορές) φέτος αποφάσισα να πάρω κάποιο εξοπλισμό. Πήρα ένα bucanero 66 μεταχειρισμένο από αγγελία στο φόρουμ, μάσκα είχα πάρει από πέρυσι οπότε αυτό που μου λείπει από τα τελείως απαραίτητα είναι σημαδούρα και πέδιλα (για στολή βλέπουμε γιατί ανεβαίνει το budget).

Έλεγα σαν πρώτη επαφή να ασχοληθώ με το ψαχτίρι στα ρηχά (βαριά μέχρι 7-8 μέτρα που είναι οι δυνατότητες μου αυτή την στιγμή) ώστε να αποκτήσω μία εξοικείωση. Το ερώτημα που προκύπτει είναι λοιπόν τι πέδιλα να επιλέξω.

Το budget μου είναι πολύ περιορισμένο (ταβάνι έχω βάλει τα 50 ευρώ) οπότε μάλλον πάω αναγκαστικά στα πολύ φθηνά πλαστικά, Θα ήθελα αν κάποιος έχει άποψη να μου προτείνει πχ ένα δύο μοντέλα ή να με συμβουλέψει όσον αφορά το αν χρειάζομαι μαλακά πέδιλα ή σχετικά μακριά πέδιλα. Δεν είμαι σίγουρος πόσο ρόλο παίζει αλλά το βάρος μου είναι 70 κιλά και αν και δεν είμαι πολύ γυμνασμένος, κάνω καθημερινά ποδήλατο ενώ περπατάω επίσης αρκετά.

Υ.Γ Σε άλλο νήμα στο φόρουμ γίνεται συζήτηση για τα "μπατιροπέδιλα", υπάρχει περίπτωση λέτε με μία επιλογή πολύ φθηνού πέλματος να κάνω δουλειά με αυτά? Θα είναι κατάλληλα για την δουλειά που τα θέλω?

Ευχαριστώ!
remilt

Re: Επιλογή πρώτου πέδιλου

Νέα δημοσίευσηαπό geoben81 » 01 Ιουν 2018, 20:53

καλη αρχη φιλε οτι και να παρεις με 50 ευρω την δουλεια σου θα την κανεις στο σταδιο που είσαι. μια συμβουλη να έχεις σωστα βαρη πάνω σου ειδικα στους αστραγαλους και κανε καρτερια ψαξε την τεχνικη αυτη και στο γιουτιουμπ σε ρηχα νερα ακομα και στο 1 μετρο....ολα τα αλλα θα ερθουν με τον καιρο ασε την υδροβιωτητα να σε κατακτησει και το σχολείο ειναι εκει εξω στον βυθο, παρατήρησε, σύγκρινε και πειραματισου.
Το ψαροτουφεκο δεν ειναι απλα ενα χομπυ για μενα... ειναι πιο σημαντικό και απο το crossfit τις Τετάρτες που πάω..
Άβαταρ μέλους
geoben81

Re: Επιλογή πρώτου πέδιλου

Νέα δημοσίευσηαπό droulosnektarios » 01 Ιουν 2018, 21:54

Πλαστικά με μακρυά λεπίδα.
Δες και μεταχειρισμένα σε αυτή την τιμή (καινούργια αναμένω να είναι στην τάξη των 90-100€).
droulosnektarios

Επιστροφή στο Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: alekos 65, C.And και 31 επισκέπτες