• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Pathos Sniper 105 setup

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.

Re: Pathos Sniper 105 setup

Νέα δημοσίευσηαπό Oggy » 05 Σεπ 2017, 22:02

Το ίδιο όπλο και γω, με 6,75 βέργα και τα κόκκινα λάστιχα τα 16άρια τα μαμήσια και καταλήγω ότι το όπλο με το ένα λάστιχο στην 1η σκάλα και το άλλο στη 2η σκάλα ρίχνει ψηλά, πολύ δυνατά και με αρκετά μεγάλη ανάκρουση... ](*,)

(3η σκάλα όπως αναφέρεται προηγουμένως δεν υπάρχει, απλά η 1η είναι της προόπλισης....)

Αύριο λέω κ γω να του βάλω 14άρια λάστιχα...

Πολλοστή χαμένη βολή για φέτος : :banghead:

phpBB [video]
.

.
Άβαταρ μέλους
Oggy

Νέα δημοσίευσηαπό swimmen » 06 Σεπ 2017, 08:27

kostasgr10 έγραψε:Φιλε Ηλια ανακρουση εμενα δε εχει ενοχλητικη ωστε να αστοχω τοσο πολυ, παρα μονο οπως προειπα 3η σκαλα και τα δυο λαστιχα.Θα τσεκαρω και εγω τα λαστιχα ποτε δεν ξερεις.Η βεργα ειχε παρει μια κλιση στο παρελθον αλλα την ισιωσα πιστευω και ηρθε ευκολα δεν ειχε κατι σοβαρο.Προβλημα σκοπευσης και ψηλη βολη περιπου 5-10 εκατοστα ομως ναι.
Για 7αρα δεν θα εβαζα γιατι πιστευω θα ειχε απωλειες λογω enclose track που την χωρα οριακα.Σκεφτομαι ειτε ποιο μαλακα 16αρια η 14αρια οπως προειπα.Τωρα για βεργα θα ηθελα να δοκιμασω και με 6,5.
Φιλε swimmen ειδες κατι θετικο με την 6,5?

Δεν βλεπω την βεργα ...παει πολυ γρηγορα,ανακρουση δεν εχω ...παντα μιλαμε για 115 ...αλλα θελει να βαρας λιγο πιο χαμηλα :hello:
swimmen

Νέα δημοσίευσηαπό --xristos-- » 06 Σεπ 2017, 11:15

kostasgr10 έγραψε:Φιλε Γιωργο αρχικα σε ευχαριστω για τη βοηθεια. Το σνιπερ σαν οπλο μου αρεσει προσφατα το αγορασα,η ανακρουση του δεν ειναι το προβλημα(υπαρχει αλλα ειναι σε καλο επιπεδο θεωρω) γιατι δεν το δουλευω με τερμα οπλισμενα τα λαστιχα και παλι η δυναμη του ειναι υπερ αρκετη .Ενα ραπτορ σιγουρα ειναι κλασης ανωτερο αλλα νομιζω θα πηγαινε χαμενο με τις ικονατητες μου αυτη τη στιγμη.
Απλα τελευταια ειχα 2-3 αστοχιες σε σοβαρα ψαρια λογο βολης ψηλοτερα.Ψαχνωντας στο νετ ειδα εναν που με το 125 σε δοκιμες καταλαβε το ιδιο πραγμα.
Εβαλε ο τυπος 2 14αρια και 7mm βεργα αφαιρωντας το enclose track και το οπλο διαβητης με περισσοτερη δυναμη,Πως εγινε αυτο δεν το καταλαβαινω :shock: με μικροτερα λαστιχα καλυτερη διάτρηση και βολες διαβητης.
Για μονολαστιχο δεν θελω να το κανω γιατι πιστευω θα χασει το οπλο σε δυναμη και μηκη βολης και το οπλο δουλευει καρτερι κυριως και εχω ηδη μονολαστιχο.

Εχεις μηπως αποψη για 2*14αρια με 7mm η 2*14 6,75 αν θα δουλευει καλυτερα το οπλο ?Η απλα αν αλλαζα τα κοκκινα ΤΝΤ που φοραει τωρα με καποιο καλυτερο λαστιχο απλως οπως bleutec seagal gorilla κ.τ.λ.

Για να καταλάβεις γιατί κάποιες φορές λιγότερα λάστιχα σε δύναμη έχουν καλύτερη βολή δες στο YouTube βίντεο του Αποστόλου Μπεκα (το κανάλι του λεγεται spearfishgr) που μιλάει για σετ υπ. Εκεί το αποκαλεί "φευγατη βέργα", άλλοι το αποκαλούν "φαινόμενο γάμου του Καραγκιόζη" :D. Παντός αν έχεις στραβή βέργα είναι δύσκολο να βγάλεις συμπεράσματα ή να κάνεις το όπλο ευθύβολο.
Του ψαρά το πιάτο, 9 φορές είναι αδειανό και 1 γεμάτο.
Άβαταρ μέλους
--xristos--

Νέα δημοσίευσηαπό george psarakhs » 06 Σεπ 2017, 19:40

τα παθος τα μαυρα τα μαλακα εβαλα 16αρια , με 6,75 βεργα μπουκανερο και εστρωσε το οπλακι :hello: :hello:
ROLLING IN THE DEEP αιγιο
george psarakhs

Νέα δημοσίευσηαπό swimmen » 10 Οκτ 2017, 07:00

SNIPER 115 έβαλα 1 λαστιχο 17,5 74cm pathos anaconda 1η και 2η σκάλα κεντάει(150cm 6,5mm)!!!
Αν εχει κανεις καμια προταση για set up
:hello:
swimmen

Νέα δημοσίευσηαπό kostasgr10 » 12 Φεβ 2018, 09:13

Καλησπέρα φιλοι .επαναφερω το θέμα μετα απο καιρό .Κατέληξα οτι το σεταπ του όπλου δεν ειναι το πρόβλημα αλλά όπως προείπαμε οτι θέλει λιγο χαμηλα σκόπευση και όλα λύνονται.
Θα ήθελα να ρωτησω, αν έβαζα μεταλλικη καμπάνα ώστε τα λάστιχα να απομακρυνθούν απο τη βεργα και να βελτιωθεί η σκοπευτική γραμμή βλέποντας τη βέργα καλύτερα (η οποία ηδη ειναι αρκετά κοντή αν δεν κάνω λάθος 1,30 στο 105) αν θα βελτίωνε η αν θα προκαλούσε ποιο πολλά αρνητικά απο οτι με τη σχοινοκαμπανα
kostasgr10

Νέα δημοσίευσηαπό castoras » 12 Μαρ 2018, 17:31

Έχω 95άρι sniper. Τα κόκκινα μαμά έχεις δίκιο βγάζουν ανακρουση. έβαλα 2×16meandro μπορντω.εγινε πιο γλυκια η βολη με 3.2 συντελεστη.Mε 2×14 άλλα με μικρή τρύπα από επώνυμα του χώρου όμως θα δεις αυτό που ψαχνεις(3.4 συντελεστή) .ακόμα πιο γλυκια βολή λιγότερη ανακρουση ευκολία οπλισης.εγώ με 2 ×14 μπλε ζωμό στο raptor 115 Την 7άρα την εξαυλωνα.μοναδικό μειονέκτημα η διάρκεια ζωής τους.
castoras

Νέα δημοσίευσηαπό castoras » 12 Μαρ 2018, 17:41

Από βολή που είδα σε φάση που έχασα οταν το ένα λάστιχο μαμά pathos από ολίσθηση κομπου ξεφυγε(95 αρι sniper) κατάλαβα ότι δεν είχα πρόβλημα να συνεχίσω να ψαρευω Στα 3 μέτρα με ένα λάστιχο πέρασα 25 πόντους μπετόνι μεγάλο με άμμο που είχα βρει.
castoras

Νέα δημοσίευσηαπό petran07 » 13 Μαρ 2018, 09:34

Δοκίμασε να βαριδωσεις το οπλο μπροστά με 50γρ βάρος...
petran07

Νέα δημοσίευσηαπό Antreas. » 13 Μαρ 2018, 21:32

Χωρίς να έχω δοκιμάσει το οπλο! Εχω εμπειρία απο το παθος οπεν προ και το συγκεκριμένο έρχεται με κοντή βεργα οντιπ! Αν αυτό ισχύει και σε αυτό το όπλο τοτε αυτό είναι το πρόβλημα σάς ρε παιδία. Εγω ποτέ μου δεν κατάφερα να βρω σημάδι με την κοντι βεργα παντα έφευγε ψηλά! Μόλις άλλαξα βεργα και έβαλα σωστό μέγεθος το οπλο κεντουσε
Take me down with you, save me into you, let me see through your eyes Paradise!
Άβαταρ μέλους
Antreas.

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Kostpap, savvas και 15 επισκέπτες