• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

bucanero ii 86 η rayo xact 90

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.

bucanero ii 86 η rayo xact 90

Νέα δημοσίευσηαπό Λουις » 25 Ιουν 2017, 22:57

bucanero ii 86 η rayo xact 90 ακουω γνωμες απο κατοχους
το οπλο το θελω για ασπρα ψαρια για ρηχο καρτερι
Λουις

Re: bucanero ii 86 η rayo xact 90

Νέα δημοσίευσηαπό ΤΑΣΟΣ R2 RAYO » 29 Ιουν 2017, 20:37

ερωτας και τα δυο, με αυτά ψαρευω, 85αρι ραγιο και 106 μπουκανερα r.. παρε το μπουκανερο , στα συν η ανοικτη κεφαλη και η τιμη. αν θελεις κατι άλλο να μαθεις ρωτα
ΤΑΣΟΣ R2 RAYO

Νέα δημοσίευσηαπό Rayo1994 » 11 Αύγ 2017, 02:06

Και τα δυο ειναι οπλαρες.Αν θες ενα ευκολοχρηστο οπλο παρε το rayo,κλειστη κεφαλη,πιο γρηγορη και ευκολη οπλιση.Αν θες πιο πολυ δυναμη,παρε το buca,και αν εισαι fan της ανοιχτης κεφαλης.Γενικα για αρχαριο,καλυτερο ειναι το rayo κατα τη γνωμη μ σε μηκος 82.
Rayo1994

Νέα δημοσίευσηαπό NASOSPEED » 11 Αύγ 2017, 06:29

Μια ψηφος στο bucanero ii από εμενα ΓΙΑΤΊ .... το rayo δεν έχει τα σκοπευτικά του δεν έχει τον μηχανισμό του δεν έχει την ακαμψία του .... και γιατί καλό είναι να συνηθίσεις στην ανηχτή κεφαλή για όταν θα πας σε κάτι πιο δηνατο πιο μετά.... καλο είναι να το παρεις γημνο για να το σεταρεις οπος θες .... {εδώ ειμαστε ρωτα} ..... {εγω θα πηγενα κατευθιαν για το 96 για να μου εμενε σαν all around οπλο πιο μετα} .... ΥΓ ... αν η βέργα κουμπώνει δύσκολα στον μηχανισμό σου λέω πως να το εξαλίψεις αυτό το πρόβλημα .... :hello: :hello:
σε βάθος αμελητέο και ώρα πρωινή...
NASOSPEED

Νέα δημοσίευσηαπό giannis giannis » 12 Αύγ 2017, 23:41

NASOSPEED έγραψε:Μια ψηφος στο bucanero ii από εμενα ΓΙΑΤΊ .... το rayo δεν έχει τα σκοπευτικά του δεν έχει τον μηχανισμό του δεν έχει την ακαμψία του .... και γιατί καλό είναι να συνηθίσεις στην ανηχτή κεφαλή για όταν θα πας σε κάτι πιο δηνατο πιο μετά.... καλο είναι να το παρεις γημνο για να το σεταρεις οπος θες .... {εδώ ειμαστε ρωτα} ..... {εγω θα πηγενα κατευθιαν για το 96 για να μου εμενε σαν all around οπλο πιο μετα} .... ΥΓ ... αν η βέργα κουμπώνει δύσκολα στον μηχανισμό σου λέω πως να το εξαλίψεις αυτό το πρόβλημα .... :hello: :hello:

Καλησπέρα και από μένα. Έχω το μπουκανέρο ΙΙ 96 και κουμπώνει όντως δύσκολα η βέργα. Χρειάζεται μια - δυο φορές προσπάθεια. Μπορείς να εξηγήσεις πως διορθώνεται;
giannis giannis

Νέα δημοσίευσηαπό Βασιλης83 » 13 Αύγ 2017, 11:34

Καλησπερα, ζαχαρωνα αυτα τα δυο καιρο μεχρι που τα δοκιμασα, δανικο buca 86 για μερικα ψαρεματα κ rayo 90(υποψιν οτι τα rayo plus xact k pro εχουν διαφορα μονο στο τακουνι κ τη σκανδαλη κ το μαμα σεταπ). Κ τα δυο με ιδιο σεταπ 17,5 με 130χ6,25. Το buca μοιαζει πιο στιβαρο αν κ το rayo εκ πειρας αντεχει ανετα 2χ17,5. Αλλα το rayo ειναι πολυυυ ελαφρυτερο κ πολυ πιο γρηγορο. Επισης εμενα προσωπινα δε με βολςυει η ανοιχτη κεφαλη οπως επισης το rayo ειναι 50-50 αν σε βολεψει δε το αλλαζεις ποτε, αν οχι δε το κοιτας καν. Το rayo μου εκατσε εμανα σαν προεκταση του χεριου μου κ χτυπαω με.τη σκεψη. Χτυπας σε το σεταπ που ειπα, το ψαρι στο ματι σε 2 μηκη χωρις ανακρουση καθολου. Αυτα απο μενα με την ελαχιστη εμπειρια μου ελπιζω λιγο να βοηθησα.
Ελλας ελληνων χριστιανων... κ ξαφνικα γιναμε ραστιστες που αγαπαμε την πατριδα μας κ πιστευουμε στο Θεο...
Άβαταρ μέλους
Βασιλης83

Νέα δημοσίευσηαπό NASOSPEED » 23 Αύγ 2017, 03:46

giannis giannis έγραψε:
NASOSPEED έγραψε:Μια ψηφος στο bucanero ii από εμενα ΓΙΑΤΊ .... το rayo δεν έχει τα σκοπευτικά του δεν έχει τον μηχανισμό του δεν έχει την ακαμψία του .... και γιατί καλό είναι να συνηθίσεις στην ανηχτή κεφαλή για όταν θα πας σε κάτι πιο δηνατο πιο μετά.... καλο είναι να το παρεις γημνο για να το σεταρεις οπος θες .... {εδώ ειμαστε ρωτα} ..... {εγω θα πηγενα κατευθιαν για το 96 για να μου εμενε σαν all around οπλο πιο μετα} .... ΥΓ ... αν η βέργα κουμπώνει δύσκολα στον μηχανισμό σου λέω πως να το εξαλίψεις αυτό το πρόβλημα .... :hello: :hello:

Καλησπέρα και από μένα. Έχω το μπουκανέρο ΙΙ 96 και κουμπώνει όντως δύσκολα η βέργα. Χρειάζεται μια - δυο φορές προσπάθεια. Μπορείς να εξηγήσεις πως διορθώνεται;

έλα γιάνη τώρα είδα το πμ .... με ενχηρηση αδερφέ διορθώνετε {όχι κάτι τρομερό } :D αν το αποφασίσεις τα λέμε live ... γιατί άλιος δεν νομίζω ότι θα σε κατατοπίσω όπως πρέπει .....
σε βάθος αμελητέο και ώρα πρωινή...
NASOSPEED

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 23 Αύγ 2017, 10:00

Ένας γρήγορος τρόπος είναι να πατάς λίγο σκανδάλη όταν κουμπωνεις βέργα και να προσέχεις η σχοινοπιαστρα να είναι κλειστή προς εσένα και όχι ανοιχτή όταν κουμπωνεις βέργα
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό Emilios » 23 Αύγ 2017, 17:34

thalassa50 έγραψε:Ένας γρήγορος τρόπος είναι να πατάς λίγο σκανδάλη όταν κουμπωνεις βέργα και να προσέχεις η σχοινοπιαστρα να είναι κλειστή προς εσένα και όχι ανοιχτή όταν κουμπωνεις βέργα

πατάς σκανδάλη και τραβάς σχοινοπιαστρα έξω και κομποννεις βέργα :)
Ειμαι υπευθυνος γι αυτα που λεω.Οχι για αυτα που καταλαβαινεις
Άβαταρ μέλους
Emilios

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 24 Αύγ 2017, 09:46

Emilios έγραψε:
thalassa50 έγραψε:Ένας γρήγορος τρόπος είναι να πατάς λίγο σκανδάλη όταν κουμπωνεις βέργα και να προσέχεις η σχοινοπιαστρα να είναι κλειστή προς εσένα και όχι ανοιχτή όταν κουμπωνεις βέργα

πατάς σκανδάλη και τραβάς σχοινοπιαστρα έξω και κομποννεις βέργα :)

Κλείνεις σχοινοπιαστρα , πατάς σκανδάλη και κουμπουνεις αφηνωντς σκανδάλη και μετά για σιγουριά ελέγχεις με το χέρι σπρώχνοντας μέσα έξω την βέργα
Αν βέβαια είσαι κοντά σε βράχια ?άκυρο όλα αυτά ,απλά βάζεις βέργα και δίνεις ένα τακ πάνω στα βράχια και κούμπωσε η βέργα :D
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό giannis giannis » 25 Αύγ 2017, 22:40

Καλησπέρα από μένα και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα δοκιμάσω σε λίγες ημέρες που θα είμαι πίσω στην πατρίδα τις οδηγίες σας. Προς το παρόν εύχομαι σε όλους καλές αναδύσεις.
giannis giannis

Επιστροφή στο Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: alonediver, L-sys, Τάσος και 20 επισκέπτες