• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

ταλαντωση

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.

ταλαντωση

Νέα δημοσίευσηαπό ΤΑΣΟΣ R2 RAYO » 12 Ιαν 2017, 13:26

ακουω και λογικο μου φαινεται οτι θα εχω ταλαντωση της βεργας αν βαλω 6,25 με το δεκαεννιαρι το λαστιχο αλλα σκεφτομαι οτι εφοσον το οπλο εχει οδηγο σε ολο το μηκος και αν το λαστιχο εχει μικρο συντελεστη 2,8 μηπως ειναι εφικτο να δουλεψει; το εχει δοκιμασει κανεις να μας πει;και κυριως αν ειδε αισθητη διαφορα
ΤΑΣΟΣ R2 RAYO

Re: ταλαντωση

Νέα δημοσίευσηαπό xareas » 12 Ιαν 2017, 14:39

Τάσο έτσι έχω στημένο το ξύλινο με 6,25 και 19 κομμένο όπως λέει η μαμά εταιρία και δεν έχω παρατηρήσει ταλάντωση και απόκλιση στις βολές.
Τώρα μπορεί επειδή έχει πολύ μάζα να συμπεριφέρεται διαφορετικά στο δικό μου.
Ψαροντούφεκο και blastbeats ρε μ@#νια.
xareas

Νέα δημοσίευσηαπό ΤΑΣΟΣ R2 RAYO » 12 Ιαν 2017, 15:24

xareas έγραψε:Τάσο έτσι έχω στημένο το ξύλινο με 6,25 και 19 κομμένο όπως λέει η μαμά εταιρία και δεν έχω παρατηρήσει ταλάντωση και απόκλιση στις βολές.

ολο και καποιος θα το εχει δοκιμασει σε καποιο αλουμινενιο, θα μας πει,..ειχες 6,5 και εβαλες 6,25 η ετσι ξεκινησες?
ΤΑΣΟΣ R2 RAYO

Νέα δημοσίευσηαπό profil3r_ » 12 Ιαν 2017, 16:09

Έχει σημασία πιό δεκαενιάρι θα βάλεις (σκληρό, μαλακό, μικρή/μεγάλη διάμετρο τρύπας, κατασκευαστή, κλπ). Έχω δοκιμάσει αυτό το σετάπ που λές και οι βολές ήταν πάρα πολύ γρήγορες. Το συγκεκριμένο λάστιχο με την 6.5 άρα δεν απέδιδε ενώ με την 6.25 ήταν περισσότερο από ικανοποιητικό. Αν θυμάμαι καλά τα λάστιχα ήταν ή se@c s@b ή se@tec και ήταν 19άμιση, μαύρο εξωτερικά άσπρο εσωτερικά. Ελπίζω να βοήθησα... :hello:

Ά και μακριά από βράχια... :banghead:
"When we go to the ground, you are in my world. The ground is the ocean, I am the shark, and most people don't even know how to swim."
Άβαταρ μέλους
profil3r_

Νέα δημοσίευσηαπό ΤΑΣΟΣ R2 RAYO » 12 Ιαν 2017, 17:53

profil3r_ έγραψε:Έχει σημασία πιό δεκαενιάρι θα βάλεις (σκληρό, μαλακό, μικρή/μεγάλη διάμετρο τρύπας, κατασκευαστή, κλπ). Έχω δοκιμάσει αυτό το σετάπ που λές και οι βολές ήταν πάρα πολύ γρήγορες. Το συγκεκριμένο λάστιχο με την 6.5 άρα δεν απέδιδε ενώ με την 6.25 ήταν περισσότερο από ικανοποιητικό. Αν θυμάμαι καλά τα λάστιχα ήταν ή se@c s@b ή se@tec και ήταν 19άμιση, μαύρο εξωτερικά άσπρο εσωτερικά. Ελπίζω να βοήθησα... :hello:

Ά και μακριά από βράχια... :banghead:

δεν μας λες συντελεστη ομως και μας αφηνεις αδδιαβαστους χαχαχ καταλαβα ποια λαστιχα λες νομιζω οπως τα περιγραφεις ειναι τα seacsub./ το ξερω για πολυ σκληρο λαστιχο
ΤΑΣΟΣ R2 RAYO

Νέα δημοσίευσηαπό xareas » 12 Ιαν 2017, 21:17

ΤΑΣΟΣ R2 RAYO έγραψε:
xareas έγραψε:Τάσο έτσι έχω στημένο το ξύλινο με 6,25 και 19 κομμένο όπως λέει η μαμά εταιρία και δεν έχω παρατηρήσει ταλάντωση και απόκλιση στις βολές.

ολο και καποιος θα το εχει δοκιμασει σε καποιο αλουμινενιο, θα μας πει,..ειχες 6,5 και εβαλες 6,25 η ετσι ξεκινησες?

Μιας και ψαρεύω ρηχά θέλω γρήγορες βολές και έχω πάρει πολλά ψάρια στο φεύγα και από την αρχή είχα αυτό το setup και πριν από το ξύλινο σε ένα pathos open pro 100 και η βέργα on too.
Λάστιχο το xp της pathos χρησιμοποιώ.
Ελπίζω να βοήθησα. :hello:
Ψαροντούφεκο και blastbeats ρε μ@#νια.
xareas

Νέα δημοσίευσηαπό ΤΑΣΟΣ R2 RAYO » 12 Ιαν 2017, 21:39

xareas έγραψε:
ΤΑΣΟΣ R2 RAYO έγραψε:

Μιας και ψαρεύω ρηχά θέλω γρήγορες βολές και έχω πάρει πολλά ψάρια στο φεύγα και από την αρχή είχα αυτό το setup και πριν από το ξύλινο σε ένα pathos open pro 100 και η βέργα on too.
Λάστιχο το xp της pathos χρησιμοποιώ.
Ελπίζω να βοήθησα. :hello:

οχι δεν βοηθησες.....πρεπει να αγορασω καινουργια βεργα 6,25......χαχαχαχα ναι φιλε μου ευχαριστω
ΤΑΣΟΣ R2 RAYO

Επιστροφή στο Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: nasnas, nikmix, sbr, stathis skandalidis, yavorsub και 17 επισκέπτες