• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Meister vs Deep Carbon πεδιλα

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.

Meister vs Deep Carbon πεδιλα

Νέα δημοσίευσηαπό thahgr » 08 Νοέμ 2018, 11:40

Γεια σε ολους,

Ενδιαφερομαι για την αγορα carbon πεδιλων και θα ηθελα να τιμησω ελληνικη εταιρεια καθως θεωρουνται καλες ποιοτικες επιλογες.

Προσπαθω να καταληξω μεταξυ Meister και Deep Carbon και με εχει πιασει το υπαρξιακο λιγακι....
Νομιζω και οι 2 δινουν δυνατοτητα δοκιμης ευτυχως.

1η ερωτηση seawalk vs sport ?
2η ποια ειναι η διαφορα με το επομενο επιπεδο πεδιλα οπως
acros vs f1 ?
Θα μπορουσα να φτασω το budget, αξιζει ?

Θα με ρωτησετε για τι χρηση ενδιαφερομαι.. Η απαντηση ειναι τα θελω για καθαρα προπονηση ελευθερης και ψαροντουφεκο.
Στο ψαροντουφεκο τι ψαρεμα κανω ? Ειμαι λιγο καινουργιος στο ψαρεμα και δεν εχω καταληξει σε καποια προτιμηση. Προς το παρον βουταω μεχρι τα 20+, ψαρευω μεχρι τα 15, αλλα θελω η αγορα πεδιλων να ειναι κατι που θα μου μεινει και για το μελλον

Ευχαριστω για το χρονο σας, δε θελω να ξεκινησω πολιτικη διαμαχη για τις εταιρειες φυσικα (ελπιζω μην γινει).
Αλλες επιλογες που κοιτουσα ειναι Pathos, XTDiving pro, BlueTec, Apnea.. (ρε φιλε τοσες πολλες επιλογες)
thahgr

Re: Meister vs Deep Carbon πεδιλα

Νέα δημοσίευσηαπό Greek-Blue » 08 Νοέμ 2018, 14:57

Δεν ξέρω να απαντήσω σε όλα τα ερωτήματα σου αλλά μπορώ να σου πω την προσωπική μου άποψη για τα "ΑΚΡΟΣ" σαν κάτοχος τους.
Τα πέδιλα για εμένα είναι πολύ καλά και ποιοτικά. Βέβαια, όπως με είχε ενημερώσει ο άνθρωπος της Deep Carbon, είναι πέδιλα σκληρά, σχεδιασμένα για πολύ βαθιές βουτιές.
Δεν είναι πέδιλα ξεκούραστα για πολύωρα κολυμπητά. Εγώ προσωπικά ψαρεύω σχεδόν αποκλειστικά ρηχά και κάνω μεγάλες αποστάσεις κολυμπητός και τα πήρα ξέροντας πως είναι σκληρά,
μιας και είχα συνηθίσει σκληρές λεπίδες και με βόλευαν.
Πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα (ξέροντας τι αγόραζα).
Άβαταρ μέλους
Greek-Blue

Νέα δημοσίευσηαπό stefanosrofos » 08 Νοέμ 2018, 19:17

Καλησπέρα!
Λαμβανοντας υπόψιν την πρόταση σου:
''...τα θελω για καθαρα προπονηση ελευθερης και ψαροντουφεκο.''

Θα σου πρότεινα την νέα σειρα των SeaWalk τα PR . Ενα πεδιλο πραγματικά ιδανικό για ελευθερη καταδυση
και πολυωρα κολυμπιτα. Στο συγκεκριμένο μοντέλο τα νευρα απο το παπουτσάκι αφαιρούνται τελεόως δόνοντας στην λεπιδα την δυνατοτητα να δουλεύει σε ολο το μηκος της καταναλωνοντας ετσι την ελαχιστη δυνατη ενέργεια στην πεδιλια μας!!!
Θα χαρω να σε δω και απο κοντά , να συζητησουμε και να δουμε τις ανάγκες σου σαν δυτης.
Υπάρχουν και πέδιλα για δοκιμή για να μπορέσεις να σχηματίσεις καλυτερη και πιο ολοκληρωμένη αποψη.

Στην διαθεση σου Στεφανος
Άβαταρ μέλους
stefanosrofos

Νέα δημοσίευσηαπό thahgr » 09 Νοέμ 2018, 13:10

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις, ειμαι στην ερευνα ακομα :)
thahgr

Επιστροφή στο Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: anikitas και 22 επισκέπτες