• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Πρόβλημα tusa

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.

Πρόβλημα tusa

Νέα δημοσίευσηαπό vladimitris » 20 Απρ 2018, 20:40

Καλησπέρα έβαλα δύο φορές καινούργιες μπαταρίες στον tusa κ η δέσμη αργοσβηνε μέχρι να σβήσει εντελώς μέσα σε 10 δευτερόλεπτα. Έχει τύχει σε κανέναν; Έχω καθαρίσει τον μαγνητικό διακόπτη επίσης αλλά τίποτα.
Άβαταρ μέλους
vladimitris

Re: Πρόβλημα tusa

Νέα δημοσίευσηαπό ΛΟΥΠΗΣ » 20 Απρ 2018, 20:49

Πέτα τόν!!! :grin:
Η ζωή μου είναι η θάλασσα
Κι ανάσα η βουτιά μου
Κι αν πάψω να σε συναντώ
Θα χάσω την καρδιά μου
Άβαταρ μέλους
ΛΟΥΠΗΣ

Νέα δημοσίευσηαπό vladimitris » 20 Απρ 2018, 21:20

ΛΟΥΠΗΣ έγραψε:Πέτα τόν!!! :grin:

Σου έχει τύχει το ίδιο;
Άβαταρ μέλους
vladimitris

Νέα δημοσίευσηαπό ΛΟΥΠΗΣ » 20 Απρ 2018, 21:46

Όχι δεν εκω φακού καρντια μου , αλλά πέτα τον !!! Ευκαιρία να ψαρεύεις χωρίς φακό :thumbsup:
Η ζωή μου είναι η θάλασσα
Κι ανάσα η βουτιά μου
Κι αν πάψω να σε συναντώ
Θα χάσω την καρδιά μου
Άβαταρ μέλους
ΛΟΥΠΗΣ

Νέα δημοσίευσηαπό GiorgosS » 20 Απρ 2018, 22:05

Κοίτα το πίσω μέρος τη βιδωτή βάση μήπως το ελατήριο δεν κάνει καλή επαφή με την μπαταρία βάλε λίγο γρασο σιλικόνης στο ορινκ και βιδωσε σιγά μέχρι να δεις αν ανάβει έχοντας ανοικτό το διακόπτη . Κάπου είχα διαβάσει για παρόμοιο πρόβλημα στο πίσω μέρος εγώ δεν είχα ακριβώς το ίδιο άναβε και έσβηνε αλλά δεν το ξανάκανε δύο χρόνια τώρα.
GiorgosS

Νέα δημοσίευσηαπό vladimitris » 20 Απρ 2018, 22:46

GiorgosS έγραψε:Κοίτα το πίσω μέρος τη βιδωτή βάση μήπως το ελατήριο δεν κάνει καλή επαφή με την μπαταρία βάλε λίγο γρασο σιλικόνης στο ορινκ και βιδωσε σιγά μέχρι να δεις αν ανάβει έχοντας ανοικτό το διακόπτη . Κάπου είχα διαβάσει για παρόμοιο πρόβλημα στο πίσω μέρος εγώ δεν είχα ακριβώς το ίδιο άναβε και έσβηνε αλλά δεν το ξανάκανε δύο χρόνια τώρα.

Ο φακός ανάβει δεν είναι το πρόβλημα αυτό. Το πρόβλημα είναι ότι η δέσμη αργοσβηνει σαν να είναι τελειωμενες οι μπαταρίες. Καινούργιες κ μετρημενες με πολυμετρο.
Άβαταρ μέλους
vladimitris

Νέα δημοσίευσηαπό GiorgosS » 20 Απρ 2018, 23:39

Αν δεν είναι πρόβλημα επαφής ίσως κάποιος που είχε το ίδιο θέμα σε βοηθήσει φίλε μου. Καλή επιτυχία κατ'εμε είναι από τους καλύτερους στην κατηγορία του αν και στα χρόνια που τον έχω πιο πολύ έξω από το νερό τον χρησιμοποιώ παρά μέσα!
GiorgosS

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 21 Απρ 2018, 19:57

vladimitris έγραψε:
GiorgosS έγραψε:Κοίτα το πίσω μέρος τη βιδωτή βάση μήπως το ελατήριο δεν κάνει καλή επαφή με την μπαταρία βάλε λίγο γρασο σιλικόνης στο ορινκ και βιδωσε σιγά μέχρι να δεις αν ανάβει έχοντας ανοικτό το διακόπτη . Κάπου είχα διαβάσει για παρόμοιο πρόβλημα στο πίσω μέρος εγώ δεν είχα ακριβώς το ίδιο άναβε και έσβηνε αλλά δεν το ξανάκανε δύο χρόνια τώρα.

Ο φακός ανάβει δεν είναι το πρόβλημα αυτό. Το πρόβλημα είναι ότι η δέσμη αργοσβηνει σαν να είναι τελειωμενες οι μπαταρίες. Καινούργιες κ μετρημενες με πολυμετρο.

εχει ηλεκτρονικο κυκλωμα? αν ναι κατι γινεται εκει με καποιο εξαρτημα !
αν οχι,τοτε ειναι θεμα διακοπτη!
αν μετα που σβηνει ,οι μπαταριες ειναι αδειες,τοτε φταιει το λαμπακι!
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό vladimitris » 22 Απρ 2018, 13:49

KOSTAS STI έγραψε:
vladimitris έγραψε:

εχει ηλεκτρονικο κυκλωμα? αν ναι κατι γινεται εκει με καποιο εξαρτημα !
αν οχι,τοτε ειναι θεμα διακοπτη!
αν μετα που σβηνει ,οι μπαταριες ειναι αδειες,τοτε φταιει το λαμπακι!

Ο φακός ανοίγει μόνο από πίσω για να μπουν οι μπαταρίες. Πρόσβαση δεν έχει από αλλού. Πρέπει να βραχυκυκλωσε δεν εξηγείται.
Άβαταρ μέλους
vladimitris

Νέα δημοσίευσηαπό Greek-Blue » 23 Απρ 2018, 18:23

Δεν ανοίγει μόνο απο την πίσω μεριά.
Επειδή είχα κάποιο θέμα με τον δικό μου, τον σκάλισα και ανακάλυψα πως ξεβιδώνει και η κεφαλή ( μπροστά απο τον διακόπτη).
Χρειάστηκα εργαλεία (κάβουρα) για να τον ανοίξω..με προσοχή.
Θα σου δώσει πρόσβαση σε διακόπτη, λάμπα κλπ απλά πρόσεξε ανοίγοντας τον να μην χάσεις κανένα μικρό εξάρτημα.
Νομίζω πως είχε κάνει το ίδιο σε εμένα.
Βγάλε τα όλα προσεκτικά, παρατηρώντας πού πάει τι, (βγάλε και καμία φωτογραφία) και βάλε τα προσεκτικά πίσω.
Θυμάμαι πως με είχε ταλαιπωρήσει, αλλά τελικά τον έστρωσα.
Δεν θυμάμαι 100% τι έφταιγε αλλά νομίζω πως ήταν θέμα διακόπτη-κυκλώματος. Κάτι προφανώς είχε κουνηθεί και δεν έκανε καλή επαφή.
Άβαταρ μέλους
Greek-Blue

Νέα δημοσίευσηαπό vladimitris » 23 Απρ 2018, 22:15

Greek-Blue έγραψε:Δεν ανοίγει μόνο απο την πίσω μεριά.
Επειδή είχα κάποιο θέμα με τον δικό μου, τον σκάλισα και ανακάλυψα πως ξεβιδώνει και η κεφαλή ( μπροστά απο τον διακόπτη).
Χρειάστηκα εργαλεία (κάβουρα) για να τον ανοίξω..με προσοχή.
Θα σου δώσει πρόσβαση σε διακόπτη, λάμπα κλπ απλά πρόσεξε ανοίγοντας τον να μην χάσεις κανένα μικρό εξάρτημα.
Νομίζω πως είχε κάνει το ίδιο σε εμένα.
Βγάλε τα όλα προσεκτικά, παρατηρώντας πού πάει τι, (βγάλε και καμία φωτογραφία) και βάλε τα προσεκτικά πίσω.
Θυμάμαι πως με είχε ταλαιπωρήσει, αλλά τελικά τον έστρωσα.
Δεν θυμάμαι 100% τι έφταιγε αλλά νομίζω πως ήταν θέμα διακόπτη-κυκλώματος. Κάτι προφανώς είχε κουνηθεί και δεν έκανε καλή επαφή.

Ευχαριστώ πολύ ξεκινάω το μαστορεμα κ ενημερώνω πως πήγε η εγχείρηση.. :amen:
Άβαταρ μέλους
vladimitris

Επιστροφή στο Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: geoα και 16 επισκέπτες