• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Πρόβλημα με pathos sniper 95

Ψαροτούφεκο, πέδιλα, στολή, σημαδούρα, λάστιχα, βέργες και πατέντες.

Re: Πρόβλημα με pathos sniper 95

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 14 Νοέμ 2017, 22:05

hariska έγραψε:Μήπως έχει γίνει εξεπίτηδες απ΄τον κατασκευαστή ώστε να παίρνει έξτρα μάζα το όπλο και να διαχειρίζεται καλύτερα την ανάκρουση;
Για σκεφτείτε το, το λοιπόν.

σωστή άποψη ,αλλά δεν θα έπρεπε να το γράφει στις ας πούμε οδηγίες που συνοδεύει ένα προϊόν ώστε να μην ψάχνετε ο άλλος :)
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό GiorgosS » 15 Νοέμ 2017, 00:11

Ο harisca έχει ένα δίκιο. Πολλά όπλα υβριδικά αλλά και παραγωγής έχουν μικρές δεξαμενές όπου μπαίνει νερό χωρίς πρόβλημα αντίθετα με το έξτρα βάρος έχουν μικρότερη ανακρουση. Όλα τα όπλα με τάπες που έχω κατά καιρούς δουλέψει έχουν ένα χώρο 2-3 cm μεταξύ λαβής κεφαλής κενό όπου μπαίνει νερό αλλά δεν είχαν θέμα. Μόνο τα όπλα με orings δεν έχουν κενά γιατί λαβή κεφαλή ταπωνουν απευθείας το σωλήνα. Άσε το όπλο όπως είναι έτσι κι αλλιώς μόλις το βγάζεις από το νερό στραγγίζει από το έξτρα.
GiorgosS

Νέα δημοσίευσηαπό PeterSk » 15 Νοέμ 2017, 16:06

thalassa50 έγραψε:το θέμα είναι αν είναι νορμάλ αυτό σε ένα όπλο 220 ευρώ
αλοίμονο αν σκας 220 γιούρο για να αρχίσεις της πατέντες
σίγουρα νομίζω κάτι παρόμοιο ρωτάει ο φίλος και αναρωτιέται :)

Βεβαιως και αυτο αναρωτιεμαι :-k και προσωπικα θα με ενοχλουσε να αγορασω ενα καινουριο ψαροντουφεκο και να παιρνει νερα.(Και αν σκεφτεις οτι μπορει να παρει τοτε μπορει και να βγαλει :P )Μπορει καποιος αλλος να μην εχει προβλημα και να κανει μια χαρα την δουλεια του δεν τον κατηγορω καθολου.
PeterSk

Νέα δημοσίευσηαπό GiorgosS » 15 Νοέμ 2017, 18:51

Δεν παίρνει νερό από ότι κατάλαβα μόνο ανάμεσα στις τάπες στεγανοποιησης και λαβή κεφαλή. Όταν πάρει νερό ΜΕΣΑ στο σωλήνα υπάρχει θέμα . Έχω ένα seatec με ταπες και βγάζει την ίδια ποσότητα νερού όταν το βγάλω από το νερό αλλά κανένα πρόβλημα. Ελαττώματα είναι να είναι πολύ βαρύ ένα όπλο να διαλύεται ο σωλήνας λόγω κακής ανοδιωσης να έχει βαριά ή ασαφή σκανδάλη κακά σκοπευτικα και να έχει άθλια πλαστικά μέρη. Τα έχω δει όλα στο παρελθόν!
GiorgosS

Νέα δημοσίευσηαπό Nikolas r. » 15 Νοέμ 2017, 21:16

Εαν δεν δεχτούν εκείνοι να σου επιδιορθωσουν η να σου αλλάξουν το όπλο τότε το μόνο που εσύ μπορείς να κάνεις και δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο είναι να βγάλεις την κεφαλή του και να προσθέσεις σιλικόνη στα o-ring.
Ο καλός ψαράς δεν είναι αυτός που πιάνει πολλα ψάρια είναι αυτός που γυρνάει σπίτι του
Nikolas r.

Νέα δημοσίευσηαπό PeterSk » 15 Νοέμ 2017, 22:54

Nikolas r. έγραψε:Εαν δεν δεχτούν εκείνοι να σου επιδιορθωσουν η να σου αλλάξουν το όπλο τότε το μόνο που εσύ μπορείς να κάνεις και δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο είναι να βγάλεις την κεφαλή του και να προσθέσεις σιλικόνη στα o-ring.

Το θεμα οπως γραφουν και πιο πανω ειναι πως δεν εχει Ο-ρινγκ,λογω του σχηματους σουπιας που εχει το οπλο.Εγω θα προτεινα γενικα για τα ο-ρινγκ γρασσο marine ,ειναι οτι καλυτερο,τα προστατευει,και απ οτι ειδα απο το Ami ΙΙ που εχω,ετσι το εκανε και η Demka !
PeterSk

Νέα δημοσίευσηαπό Nikolas r. » 16 Νοέμ 2017, 23:58

PeterSk έγραψε:
Nikolas r. έγραψε:Εαν δεν δεχτούν εκείνοι να σου επιδιορθωσουν η να σου αλλάξουν το όπλο τότε το μόνο που εσύ μπορείς να κάνεις και δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο είναι να βγάλεις την κεφαλή του και να προσθέσεις σιλικόνη στα o-ring.

Το θεμα οπως γραφουν και πιο πανω ειναι πως δεν εχει Ο-ρινγκ,λογω του σχηματους σουπιας που εχει το οπλο.Εγω θα προτεινα γενικα για τα ο-ρινγκ γρασσο marine ,ειναι οτι καλυτερο,τα προστατευει,και απ οτι ειδα απο το Ami ΙΙ που εχω,ετσι το εκανε και η Demka !

σορρυ φιλε μου δεν ειχα διαβασει πως το οπλο δεν εχει ο-ring τοτε σε αυτη τη περιπτωση το μονο που μενει να κανεις ειναι να απευθυνθεις στην εταιρια απο οπου το αγορασες και εαν δεν βγαλεις ακρη με αυτους να πας στην ιδι την pathos και να κανεις τα παραπαπονα σου!
Εγω μια φορα θα προαπαθουσα να τοποθετησω λιγη σιλικονη στο εσωτερικο του σωληνα οπου εφαπτεται η κεφαλη μηπως και καταφερεις να το διορθωσεις ετσι...αλλα και παλιο δεν ειμαι σιγουρος οτι θα πετυχει... :hello:
Ο καλός ψαράς δεν είναι αυτός που πιάνει πολλα ψάρια είναι αυτός που γυρνάει σπίτι του
Nikolas r.

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Εξοπλισμός και φτιάξτο μόνος σου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: bekor, Darksider, fiesta1420, GiorgosPapad000, ΓΙΑΝΝΗΣ24, μορμολης και 34 επισκέπτες