• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

το τελειο μερος να πεθανεις!

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος

Re: το τελειο μερος να πεθανεις!

Νέα δημοσίευσηαπό kostas80 » 14 Νοέμ 2017, 17:27

iosub έγραψε:
kostas80 έγραψε:
hariska έγραψε:Τι υπέροχο υπάρχει στο να σε τρώνε οι σμέρνες και οι χελώνες;

πιστευω οτι καλυτερα ειναι να σε φανε τα ψαρια στο τελος, τα οποια ετρωγες εσυ τοσα χρονια, παρα να σε φανε τα σκουληκια στο χωμα και οι δικοι σου να πληρωνουν παπαδες νεκροθαφτες και ολους αυτους και μετα απο χρονια αφου λιωσεις να ζητανε λεφτα απο τους δικους σου για την εκταφη. μεγαλη κοροιδια. πονταρουν στον πονο των ανθρωπων και στα πιστευω τους οτι μετα το θανατο πρεπει να γινουν ετσι τα πραγματα. μια καλοστημενη κηδεια. εχω πει στη γυναικα μου οτι θελω να με καψει και να πεταξει στη θαλασσα τη σταχτη και μου λεει παει εχεις τρελαθει γιατι και αυτη ειναι πολυ της θρησκειας. :hello:

Λίγο υπομονή ακόμη πριν το μοιραίο και η Κυβέρνησή μας ετοιμάζει άμεσα Αποτεφρωτήριο στο Βοτανικό! Έτσι θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα και για την τεθλιμμένη σύζυγο, που με τις παρούσες συνθήκες θα έπρεπε να έτρεχε Βουλγαρία για το event.

Νομίζω πως αν της εξηγήσεις τα προτερήματα της λύσης Βοτανικού, θα πετύχεις να την πείσεις. Σημειολογικά, μόνο ο Τζίγγερ είχε καταφέρει να αποτύχει με το Βοτανικό...

συμφωνω φιλε Γιωργο! :hello:
kostas80

Νέα δημοσίευσηαπό iosub » 14 Νοέμ 2017, 17:28

thalassa50 έγραψε:
iosub έγραψε:
kostas80 έγραψε:

πιστευω οτι καλυτερα ειναι να σε φανε τα ψαρια στο τελος, τα οποια ετρωγες εσυ τοσα χρονια, παρα να σε φανε τα σκουληκια στο χωμα και οι δικοι σου να πληρωνουν παπαδες νεκροθαφτες και ολους αυτους και μετα απο χρονια αφου λιωσεις να ζητανε λεφτα απο τους δικους σου για την εκταφη. μεγαλη κοροιδια. πονταρουν στον πονο των ανθρωπων και στα πιστευω τους οτι μετα το θανατο πρεπει να γινουν ετσι τα πραγματα. μια καλοστημενη κηδεια. εχω πει στη γυναικα μου οτι θελω να με καψει και να πεταξει στη θαλασσα τη σταχτη και μου λεει παει εχεις τρελαθει γιατι και αυτη ειναι πολυ της θρησκειας. :hello:

Λίγο υπομονή ακόμη πριν το μοιραίο και η Κυβέρνησή μας ετοιμάζει άμεσα Αποτεφρωτήριο στο Βοτανικό! Έτσι θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα και για την τεθλιμμένη σύζυγο, που με τις παρούσες συνθήκες θα έπρεπε να έτρεχε Βουλγαρία για το event.

Νομίζω πως αν της εξηγήσεις τα προτερήματα της λύσης Βοτανικού, θα καταφέρεις να την πείσεις. Σημειολογικά, μόνο ο Τζίγγερ είχε καταφέρει να αποτύχει με το Βοτανικό...

θα είναι αυτό που θέλει να φτιάξει η έχει ήδη φτιάξει ο μαζί τα φάγαμε πάγκαλος ?????

Συνάδελφε, νομίζω ότι ευτελίζεις ένα τόσο σημαντικό θέμα... [-X [-X :mrgreen:
και τα σπίτια πιο λευκά, στου γλαυκού το γειτόνεμα.
Άβαταρ μέλους
iosub

Νέα δημοσίευσηαπό kostas80 » 14 Νοέμ 2017, 17:29

thalassa50 έγραψε:
kostas80 έγραψε:

εχει σκεφτει κανείς σας η έχει περάσει από το μυαλό κάποιου το μετά θάνατον τι ??άραγε θα καταλαβαίνει κάποιος τα σκουλήκια η την φωτιά ????η εγώ μόνον κάνω μακάβριες σκέψεις :mrgreen: :mrgreen:
εγω πιστευω οτι μετα δεν υπαρχει τιποτα. απλα παυεις να υπαρχεις.
kostas80

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 14 Νοέμ 2017, 18:16

kostas80 έγραψε:
thalassa50 έγραψε:
kostas80 έγραψε:

εχει σκεφτει κανείς σας η έχει περάσει από το μυαλό κάποιου το μετά θάνατον τι ??άραγε θα καταλαβαίνει κάποιος τα σκουλήκια η την φωτιά ????η εγώ μόνον κάνω μακάβριες σκέψεις :mrgreen: :mrgreen:
εγω πιστευω οτι μετα δεν υπαρχει τιποτα. απλα παυεις να υπαρχεις.

θα το δούμε οπωσδήποτε αυτό στην ώρα του (ελπίζω )
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό maimouth » 14 Νοέμ 2017, 18:32

Σαφεστατα .. εγω μαλιστα ειχα την απορια σε ηλικαι 6 ετων. και οι γονεις μου σοκαριστικαν με την ερωτηση.
Το θεμα ειναι οτι αυτες τις σκεψεις τις κανουμε οταν ειμαστε τελεια "εν ζωη". αντιθετως οταν πλησιαζουμε στο θανατο λεμε αλλα πραμματα!!
Μιας και εβαλες και τα behemothia κανε μια ερωτηση στον adam περι αυτου...
Μπορει να σου απαντησει ...
αν οχι θα σου πω εγω πριβε πως αλλαξε το σκεπτικο του οσο καιρο ηταν στο νεκροκρεββατο!!!
ρε πολυ μεταλ σου λεω στο ψαροντουφεκο!!!
:hello:

kostas80 έγραψε:
maimouth έγραψε:Πολυ νωρις κανεις τετοιες σκεψεις αγαπητε.....
νεο παιδι ....
Το πολυ το black αυτα κανει !!! :D

τετοιες σκεψεις εστο και για λιγο ολοι κανουμε ανεξαρτητως ηλικιας. απο τα αρχαια χρονια φιλε μου ο θανατος σε ολους τους πολιτισμους ηταν αναποσπαστο κομματι της ζωης...ευτυχως που το πολυ black κανει αυτα! :hello:
Τα ψάρια είναι επιστήμονες... Εσύ???
Άβαταρ μέλους
maimouth

Νέα δημοσίευσηαπό kostas80 » 14 Νοέμ 2017, 18:55

ετσι φιλε thalassa 50 ακριβως! θα το δουμε το τελος σιγουρα θελουμε δε θελουμε. ευχομαι να το δουμε οσο πιο αργα γινεται. :)
kostas80

Νέα δημοσίευσηαπό kostas80 » 14 Νοέμ 2017, 18:59

maimouth έγραψε:Σαφεστατα .. εγω μαλιστα ειχα την απορια σε ηλικαι 6 ετων. και οι γονεις μου σοκαριστικαν με την ερωτηση.
Το θεμα ειναι οτι αυτες τις σκεψεις τις κανουμε οταν ειμαστε τελεια "εν ζωη". αντιθετως οταν πλησιαζουμε στο θανατο λεμε αλλα πραμματα!!
Μιας και εβαλες και τα behemothia κανε μια ερωτηση στον adam περι αυτου...
Μπορει να σου απαντησει ...
αν οχι θα σου πω εγω πριβε πως αλλαξε το σκεπτικο του οσο καιρο ηταν στο νεκροκρεββατο!!!
ρε πολυ μεταλ σου λεω στο ψαροντουφεκο!!!
:hello:

kostas80 έγραψε:
maimouth έγραψε:Πολυ νωρις κανεις τετοιες σκεψεις αγαπητε.....
νεο παιδι ....
Το πολυ το black αυτα κανει !!! :D

τετοιες σκεψεις εστο και για λιγο ολοι κανουμε ανεξαρτητως ηλικιας. απο τα αρχαια χρονια φιλε μου ο θανατος σε ολους τους πολιτισμους ηταν αναποσπαστο κομματι της ζωης...ευτυχως που το πολυ black κανει αυτα! :hello:

βρε βρε...και εσυ τεκνο μου δικος μας εισαι? πολυ διαβασμενο σε βρισκω :) ετσι πολυ μεταλ στο ψαροτουφεκο! ταιριαζει γαντι! :hello:
kostas80

Νέα δημοσίευσηαπό hariska » 14 Νοέμ 2017, 19:12

kostas80 έγραψε:

Για τους παπάδες και τις κηδείες δε θα διαφωνήσω, αλλά τι γίνεται ΑΝ ένας συνάδελφος, ΔΕΝ έτρωγε ψάρια όσο ζούσε; :scratch:
Αυτούς που θα πάει να αναπαυτεί; Ξέρω κάμποσους που δεν τα τρώνε τα ψάρια. :-k

εγω πιστευω οτι μετα δεν υπαρχει τιποτα. απλα παυεις να υπαρχεις...

Αυτό συνάδελφε που το βασίζεις; :roll:
Έχω κατεβάσει βιβλιογραφία και βιβλιογραφία να βρω τι γίνεται μετά θάνατο, αλλά δεν έχω βγάλει άκρη. Εσύ πως και είσαι τόσο σίγουρος;
Άβαταρ μέλους
hariska

Νέα δημοσίευσηαπό Psarogiatros » 14 Νοέμ 2017, 19:26

Άβαταρ μέλους
Psarogiatros

Νέα δημοσίευσηαπό dicentrarchus » 14 Νοέμ 2017, 21:48

Ωραία πλάνα. Αν και η μουσική δεν μου κόλλαγε.
Όσο για τις σκέψεις σου, δεν μπορώ να εκφράσω γνώμη μιας και είμαι πολύ μακριά ακόμα, αλλά ένας από τους μεγαλύτερους στοχαστές του νεοελληνικού κράτους έλεγε : φιλοσοφία εστίν μελέτη θανάτου .
Αλεξανδρος Ν.
Άβαταρ μέλους
dicentrarchus

Νέα δημοσίευσηαπό thalassa50 » 14 Νοέμ 2017, 22:00

kostas80 έγραψε:ετσι φιλε thalassa 50 ακριβως! θα το δουμε το τελος σιγουρα θελουμε δε θελουμε. ευχομαι να το δουμε οσο πιο αργα γινεται. :)

από το στόμα σου και στου στις δημιουργού το αυτί :)
το δεν γινετε δεν υπαρχει ,το δεν θελω υπαρχει .
Άβαταρ μέλους
thalassa50

Νέα δημοσίευσηαπό GiorgosS » 14 Νοέμ 2017, 22:23

Οι φιλοσοφικές αναζητήσεις και συζητήσεις δεν βλάπτουν όλοι έχουμε τις απόψεις μας αλλά ας μην το χαλάσουμε εγώ πιστεύω ότι ουσιαστικά σε ένα θα συμφωνήσουμε όλοι η θάλασσα είναι το δεύτερο σπίτι μας άρα το τέλειο μέρος να ζεις.Μπραβο στον Κώστα που μας έβαλε σε σκέψεις!
GiorgosS

Νέα δημοσίευσηαπό kostas80 » 14 Νοέμ 2017, 22:34

hariska έγραψε:
kostas80 έγραψε:

Για τους παπάδες και τις κηδείες δε θα διαφωνήσω, αλλά τι γίνεται ΑΝ ένας συνάδελφος, ΔΕΝ έτρωγε ψάρια όσο ζούσε; :scratch:
Αυτούς που θα πάει να αναπαυτεί; Ξέρω κάμποσους που δεν τα τρώνε τα ψάρια. :-k

εγω πιστευω οτι μετα δεν υπαρχει τιποτα. απλα παυεις να υπαρχεις...

Αυτό συνάδελφε που το βασίζεις; :roll:
Έχω κατεβάσει βιβλιογραφία και βιβλιογραφία να βρω τι γίνεται μετά θάνατο, αλλά δεν έχω βγάλει άκρη. Εσύ πως και είσαι τόσο σίγουρος;

χαχαχα :D ωραια ερωτηση! ας πανε οπου θελουν...στη δευτερη ερωτηση η απαντηση ειναι οτι αν υπηρχε ζωη μεταθανατο θα μας ειχαν ριξει οι πεθαμενοι πολυ ξυλο για τις μαλακιες που κανουμε...επομενως απο τη στιγμη που ειμαστε καλα σημαινει οτι δεν υπαρχουν. :hello:
kostas80

Νέα δημοσίευσηαπό kostas80 » 14 Νοέμ 2017, 22:37

Psarogiatros έγραψε::beg: :cry: [-o< [-o<

https://www.youtube.com/watch?v=aLJvep89DCQ

γιατρε μου με τα ωραια ακουσματα σου! σεβαστη η μπαλαντα για τον ανθρωπο που εφυγε, αλλα δεν μου αρεσε. :hello:
kostas80

Νέα δημοσίευσηαπό kostas80 » 14 Νοέμ 2017, 22:39

dicentrarchus έγραψε:Ωραία πλάνα. Αν και η μουσική δεν μου κόλλαγε.
Όσο για τις σκέψεις σου, δεν μπορώ να εκφράσω γνώμη μιας και είμαι πολύ μακριά ακόμα, αλλά ένας από τους μεγαλύτερους στοχαστές του νεοελληνικού κράτους έλεγε : φιλοσοφία εστίν μελέτη θανάτου .

κατι παραπανω ηξερε ο στοχαστης! να εισαι καλα! :hello:
kostas80

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ψαρέματα και τεχνικές

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: johndrama και 22 επισκέπτες