• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

το τελειο μερος να πεθανεις!

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος

Re: το τελειο μερος να πεθανεις!

Νέα δημοσίευσηαπό kostas80 » 14 Νοέμ 2017, 22:40

GiorgosS έγραψε:Οι φιλοσοφικές αναζητήσεις και συζητήσεις δεν βλάπτουν όλοι έχουμε τις απόψεις μας αλλά ας μην το χαλάσουμε εγώ πιστεύω ότι ουσιαστικά σε ένα θα συμφωνήσουμε όλοι η θάλασσα είναι το δεύτερο σπίτι μας άρα το τέλειο μέρος να ζεις.Μπραβο στον Κώστα που μας έβαλε σε σκέψεις!
:hello:
kostas80

Νέα δημοσίευσηαπό stefkal7 » 15 Νοέμ 2017, 00:08

perfect place to dive ήθελε να γράψει ο συνάδελφος και τονε φάγατε.... ένα V ξέχασε .... That's all.... :D
Αφέθηκα στην επιφάνεια να χαλαρώσω... ώστε να μη με παρασέρνει το ελαφρύ ρευματάκι του υποπνέων, άντε βία βία, ασθενή, Ζέφυρου.
Άβαταρ μέλους
stefkal7

Νέα δημοσίευσηαπό kostas80 » 15 Νοέμ 2017, 21:40

stefkal7 έγραψε:perfect place to dive ήθελε να γράψει ο συνάδελφος και τονε φάγατε.... ένα V ξέχασε .... That's all.... :D

:rotfl: :rotfl: :lol: :lol: παρα πολυ πετυχημενο!! πες τα πες τα... να εισαι καλα! :hello:
kostas80

Νέα δημοσίευσηαπό Mits83 » 15 Νοέμ 2017, 23:38

Ωραίος και μην ακούς τίποτα..
si vis vitam para mortem
Mits83

Νέα δημοσίευσηαπό Kostas R25 » 16 Νοέμ 2017, 11:25

Όταν περνάς μεγάλο μέρος της ζωής σου σε ένα τέτοιο όμορφο περιβάλλον,όπως δείχνουν οι εικόνες στα πλάνα, νομίζω είναι φυσιολογικό να σου περνάει και αυτό από το μυαλό.Όλοι δεν θα θέλαμε όταν θα έρθει η ώρα μας (φτου φτου φτου) αυτό να γίνει σε έναν όμορφο τόπο;;Πόσο συχνά δεν λέμε " Τι ωραία που είναι εδώ!Εδώ θα ήθελα να πεθάνω!
Νομίζω αυτό είναι,που θέλει να πει ο φίλος...και αυτό,που εισπράττω εγώ δεν είναι ότι έχει τάσεις να φύγει ,το αντίθετο μάλιστα αντιλαμβάνομαι ,ότι θέλει να υμνήσει τη ζωή.Κάποια μέρα όλοι θα φύγουμε,το θέμα είναι τις υπόλοιπες τι κάνουμε.Θάνατος και ζωή είναι αλληλένδετα και αυτό το βλέπουμε καθημερινά στο ψαροτούφεκο.Απορώ προσωπικά γιατί μας ξενίζει.
...Πάντως για το θέμα ,που έθεσες και για τους προβληματισμούς ,που προκύπτουν απ'αυτό...
Αφιερωμένο... :thumbsup:
https://www.youtube.com/watch?v=G_icmXJMRnk
Kostas R25

Νέα δημοσίευσηαπό dim_teilar » 16 Νοέμ 2017, 14:00

kostas80 έγραψε:πριν μερες ενα βραδυ σκεφτομουνα ποτε και που θα αφησω αραγε την τελευταια μου πνοη? εκανα καποια σεναρια για διαφορες τοποθεσιες και δεν μου αρεσε καμια. τοτε η εικονα του βυθου ηρθε κατευθειαν στο μυαλο μου... ετσι εφτιαξα αυτο το βιντεο με παλια και πιο προσφατα πλανα χωρις οπλο για να τονισω τη μαγεια αυτου του υπεροχου κοσμου! να ειστε καλα! :hello:
phpBB [video]

Πρόσεχε τι τάζεις γιατί παίζει να το πιάσεις.
DT
Άβαταρ μέλους
dim_teilar

Νέα δημοσίευσηαπό mojo » 16 Νοέμ 2017, 17:46

Το πιο εγωιστικο πραγμα στον κοσμο ειναι να επιλεγεις ο ιδιος που θες να πεθανεις.Για σκεψου κ τους αλλους.Τη γυναικα ή τα παιδια σου (οταν κανεις).
Τι ωραια που θα ειναι να σκεφτονται καθε μερα με δακρυα στα ματια οτι σε τσιμπολογούνε ψαρια στο βυθο ενω σαπιζεις.
Και λιγο πριν απ αυτο να σε σκεφτονται να πολεμας ν ανεβεις στην επιφανεια πανικοβλημενος χωρις να υπαρχει εκει ενας ανθρωπος να σε βοηθησει.
Τελεια εικονα...
Εγω παντως πριν πεθανω το τελευταιο πραγμα που θα ηθελα να δω ειναι οι κορες μου κ η γυναικα μου.

Ποιος τα γ...αει κ τα ψαρια κ τη θαλασσα ολοκληρη

Κατα τ αλλα το βιντεο ειναι παρα πολυ ωραιο! :)
Δεν είμαι ψαροντουφεκάς. - Τ.Κ
Ειμαι ποδηλάτης
& κλόουν
Άβαταρ μέλους
mojo

Νέα δημοσίευσηαπό kostas80 » 16 Νοέμ 2017, 23:29

Mits83 έγραψε:Ωραίος και μην ακούς τίποτα..
si vis vitam para mortem

Kostas R25 έγραψε:Όταν περνάς μεγάλο μέρος της ζωής σου σε ένα τέτοιο όμορφο περιβάλλον,όπως δείχνουν οι εικόνες στα πλάνα, νομίζω είναι φυσιολογικό να σου περνάει και αυτό από το μυαλό.Όλοι δεν θα θέλαμε όταν θα έρθει η ώρα μας (φτου φτου φτου) αυτό να γίνει σε έναν όμορφο τόπο;;Πόσο συχνά δεν λέμε " Τι ωραία που είναι εδώ!Εδώ θα ήθελα να πεθάνω!
Νομίζω αυτό είναι,που θέλει να πει ο φίλος...και αυτό,που εισπράττω εγώ δεν είναι ότι έχει τάσεις να φύγει ,το αντίθετο μάλιστα αντιλαμβάνομαι ,ότι θέλει να υμνήσει τη ζωή.Κάποια μέρα όλοι θα φύγουμε,το θέμα είναι τις υπόλοιπες τι κάνουμε.Θάνατος και ζωή είναι αλληλένδετα και αυτό το βλέπουμε καθημερινά στο ψαροτούφεκο.Απορώ προσωπικά γιατί μας ξενίζει.
...Πάντως για το θέμα ,που έθεσες και για τους προβληματισμούς ,που προκύπτουν απ'αυτό...
Αφιερωμένο... :thumbsup:
https://www.youtube.com/watch?v=G_icmXJMRnk
ακριβως ετσι! :hello: :hello:
kostas80

Νέα δημοσίευσηαπό kostas80 » 16 Νοέμ 2017, 23:32

dim_teilar έγραψε:
kostas80 έγραψε:πριν μερες ενα βραδυ σκεφτομουνα ποτε και που θα αφησω αραγε την τελευταια μου πνοη? εκανα καποια σεναρια για διαφορες τοποθεσιες και δεν μου αρεσε καμια. τοτε η εικονα του βυθου ηρθε κατευθειαν στο μυαλο μου... ετσι εφτιαξα αυτο το βιντεο με παλια και πιο προσφατα πλανα χωρις οπλο για να τονισω τη μαγεια αυτου του υπεροχου κοσμου! να ειστε καλα! :hello:
phpBB [video]

Πρόσεχε τι τάζεις γιατί παίζει να το πιάσεις.

επειδη οπως το λες ειναι σαν το τζοκερ δεν προκειτε να το πιασεις ποτε...καλυτερα πες καλομελετα και ερχεται! :) :hello:
kostas80

Νέα δημοσίευσηαπό kostas80 » 16 Νοέμ 2017, 23:52

mojo έγραψε:Το πιο εγωιστικο πραγμα στον κοσμο ειναι να επιλεγεις ο ιδιος που θες να πεθανεις.Για σκεψου κ τους αλλους.Τη γυναικα ή τα παιδια σου (οταν κανεις).
Τι ωραια που θα ειναι να σκεφτονται καθε μερα με δακρυα στα ματια οτι σε τσιμπολογούνε ψαρια στο βυθο ενω σαπιζεις.
Και λιγο πριν απ αυτο να σε σκεφτονται να πολεμας ν ανεβεις στην επιφανεια πανικοβλημενος χωρις να υπαρχει εκει ενας ανθρωπος να σε βοηθησει.
Τελεια εικονα...
Εγω παντως πριν πεθανω το τελευταιο πραγμα που θα ηθελα να δω ειναι οι κορες μου κ η γυναικα μου.

εγωιστικο δεν το βλεπω γιατι και η γυναικα και τα παιδια μου θα ειναι πιο <<χαρουμενοι>> αν ξερουν οτι πεθανα εκει που ηθελα τελικα. αν ειναι τα αιτια θανατου φυσικα δηλαδη βαθυα γεραματα, ωραιο ακουγεται και αυτο, αλλα αν ειναι απο κανενα τροχαιο παραδειγμα η αρρωστια, προτιμω το βυθο. ενταξει και η οικογενεια καλη δεν λεω ειδικα τα παιδια αλλα και τα ψαρια και η θαλασσα εχουν μεγαλη θεση στην καρδια μου δεν μου βγαινει να πω <<ποιος τα γ...αει>> οπως λες. δεν ειναι λιγες λιγες οι φορες που θελω πως και πως να παω για βουτια μονο και μονο για ξεφυγω απο το σπιτι αλλα μετα απο ωρες μου λειπει η οικογενεια παλι...ειναι αυτα τα δυο πραγματα που μου δινουν νοημα. :hello:
kostas80

Νέα δημοσίευσηαπό kostas80 » 17 Νοέμ 2017, 00:14

να ειστε καλα για τις σκεψεις, κλεινω το θεμα καθως βλεπω οτι πηγε ηδη πολυ... και οχι τιποτε αλλο αλλα βλεπω στην αρχικη σελιδα απο πανω <<γενεθλια tsaunlee >> και απο κατω <<το τελειο μερος να πεθανεις>> θα λεει καλα ο μαλακας ο kostas80 επιτηδες το κανει... :) :hello:
kostas80

Νέα δημοσίευσηαπό spearhunter79 » 17 Νοέμ 2017, 01:50

kostas80 έγραψε:να ειστε καλα για τις σκεψεις, κλεινω το θεμα καθως βλεπω οτι πηγε ηδη πολυ... και οχι τιποτε αλλο αλλα βλεπω στην αρχικη σελιδα απο πανω <<γενεθλια tsaunlee >> και απο κατω <<το τελειο μερος να πεθανεις>> θα λεει καλα ο μαλακας ο kostas80 επιτηδες το κανει... :) :hello:

up!! :mrgreen: έξω πλάκα ωραίο θέμα αν και λίγο μακάμβριο..να πω και εγώ ότι με τρομάζει λίγο η εικόνα του θανάτου εκεί κάτω..κρύος θάνατος βουβός..το τι θα γίνω αν έρθει η ώρα να φύγω δε με νοιάζει,αρκεί να γίνει ήρεμα-απροειδοποίητα πάνω στο ψάρεμα,χωρίς
σημάδι κανένα,έτσι ναι!ούτε αρρώστιες ουτε τροχαία κλπ...αλλά ούτε και να πνίγομαι και να το βλέπω ναρχεται να ζω τον πνιγμό δλδ φρίκη..επ ευκαιρίας να πώ και ένα περιστατικό εν συντομία..κάποτε πιτσιρικάς σε μια επαναλαμβανόμενη βουτιά υπεραερίστικα χωρίς να το θέλω..με το που έβγαλα το κεφάλι απ το νερό και εξέπνευσα,κοιτώντας τον ουρανό είδα μια τεράστια μαύρη κουρτίνα να τα καλύπτει όλα!Ηθελα τόσο πολύ να κοιμηθώ όσο ποτέ!!ερχότανε τόσο γλυκά η λυποθυμία που δεν μπορούσα να αντισταθώ..η συνείδησή μου όμως με το ελάχιστο-σωτήριο οξυγόνο είχε αντίθετη γνώμη..και ακουγα να λέει¨ανέπνεε-ανέπνεε¨δευτερόλεπτα επανήλθα,παρατρίχα κωλόφαρδος δλδ!μετά όλη μέρα χασμουριόμουν.για ένα παλιο ενθουσιασμό της νιότης,ούτε 17 δεν ήμουν ευτυχώς!Προσοχή αδέρφια και όλα αργά μεσα στη θάλασσα,γιατί :hello: στο ψάρεμα με άπνοια ζούμε υπό προυποθέσεις!
spearhunter79

Νέα δημοσίευσηαπό hariska » 17 Νοέμ 2017, 12:36

kostas80 έγραψε:
mojo έγραψε:Το πιο εγωιστικο πραγμα στον κοσμο ειναι να επιλεγεις ο ιδιος που θες να πεθανεις.Για σκεψου κ τους αλλους.Τη γυναικα ή τα παιδια σου (οταν κανεις).
Τελεια εικονα...

εγωιστικο δεν το βλεπω γιατι και η γυναικα και τα παιδια μου θα ειναι πιο <<χαρουμενοι>> αν ξερουν οτι πεθανα εκει που ηθελα τελικα. αν ειναι τα αιτια θανατου φυσικα δηλαδη βαθυα γεραματα, ωραιο ακουγεται και αυτο, αλλα αν ειναι απο κανενα τροχαιο παραδειγμα η αρρωστια, προτιμω το βυθο. ενταξει και η οικογενεια καλη δεν λεω ειδικα τα παιδια αλλα και τα ψαρια και η θαλασσα εχουν μεγαλη θεση στην καρδια μου δεν μου βγαινει να πω <<ποιος τα γ...αει>> οπως λες. δεν ειναι λιγες λιγες οι φορες που θελω πως και πως να παω για βουτια μονο και μονο για ξεφυγω απο το σπιτι αλλα μετα απο ωρες μου λειπει η οικογενεια παλι...ειναι αυτα τα δυο πραγματα που μου δινουν νοημα. :hello:

Προφανώς κάνεις χρήση πλακως, γιατί δεν εξηγείται αλλιώς το πράγμα.
Αυτό που θέλεις να ξεφύγεις απ το σπίτι πάντως, σου συμβαίνει κι εσένα;
Νόμιζα πως ήμουν ο μόνος.
Άβαταρ μέλους
hariska

Νέα δημοσίευσηαπό skopdolfin » 17 Νοέμ 2017, 12:52

https://www.youtube.com/watch?v=HYZiVNctmOQ

απλά να προσθέσω ότι και εμένα η φράση ...Ποιος τα γ...αει κ τα ψαρια κ τη θαλασσα ολοκληρη......δεν μου ηχεί όμορφα, αναφορικά και μόνο με τη θάλασσα και δεν έχω καμία ιδιαίτερη επιθυμία να πνιγώ :)
Μπορούν τα ψάρια στο ενυδρείο να χαρούν με τις χαρές της θάλασσας ;

Mανώλης-Άρης Αλεξίου
Άβαταρ μέλους
skopdolfin

Νέα δημοσίευσηαπό mojo » 17 Νοέμ 2017, 14:05

skopdolfin έγραψε:https://www.youtube.com/watch?v=HYZiVNctmOQ

απλά να προσθέσω ότι και εμένα η φράση ...Ποιος τα γ...αει κ τα ψαρια κ τη θαλασσα ολοκληρη......δεν μου ηχεί όμορφα, αναφορικά και μόνο με τη θάλασσα και δεν έχω καμία ιδιαίτερη επιθυμία να πνιγώ :)

Ναι εχετε δικαιο.Μπορει να σας ακουγεται καπως.Για να Διευκρινισω ομως:
Μιλαμε για μια κατασταση υποθετικη οπου προκειται να χασεις τη ζωη σου και επιλεγεις να εισαι μονος και σαν τελευταια εικονα να εχεις αυτη του βυθου;
Αυτο που εγραψα εκφραζει εμενα κ μονο εμενα.Και γω την αγαπω κ τη λατρευω τη θαλασσα οπως ολοι αλλα μεχρι ενα σημειο.

Αληθεια μπορει να διανοηθει ανθρωπινος νους ποσο δυστυχια μπορουν να προκαλεσουν αυτα στους ανθρωπους που μας αγαπανε;
Ακομα σκεφτομαι καμια φορα τη χηρα με τα δυο παιδια του ικαριωτη που πνιγηκε εδω στο π.ραφτη κ με πιανει κομπος στο στομαχι.Και αυτος αν τον ρωταγες το ιδιο θα σου ελεγε.Αν ειναι να πεθανω ας πεθανω σε βουτια.
Και αυτος εθελοντης ητανε.Ξεβραχωνε μονος ροφους στα τριςβαθα.
Ελπιζω να ακους Κωστα
Δεν είμαι ψαροντουφεκάς. - Τ.Κ
Ειμαι ποδηλάτης
& κλόουν
Άβαταρ μέλους
mojo

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ψαρέματα και τεχνικές

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: adartis77, CapetanThomas, giannis1981, minasevoix, mkoume, Scubakias, SpiritCrusher, stelarasA'MAK, tapethana, vasilis1981 και 36 επισκέπτες