• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Kαλο μηνα και καλο καλοκαιρι απο Κερκυρα

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος

Re: Kαλο μηνα και καλο καλοκαιρι απο Κερκυρα

Νέα δημοσίευσηαπό θεοδωροςαρωνης1980 » 21 Ιούλ 2016, 11:38

Ωχι φιλε μου να κατσεις στα αυγα σου :P :P :P Δε λες που υπαρχουν ακομα ψαρακια πανω απο τα 20μ . Μαλλον κοβω και τις φωτο γιατι σας βαζω ιδεες :club: :yahoo: :yahoo:
θεοδωροςαρωνης1980

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 21 Ιούλ 2016, 11:43

θεοδωροςαρωνης1980 έγραψε:Ωχι φιλε μου να κατσεις στα αυγα σου :P Δε λες που υπαρχουν ακομα ψαρακια πανω απο τα 20μ . Μαλλον κοβω και τις φωτο γιατι σας βαζω ιδεες :club: :yahoo:

τωρα πλεον ειναι αργα !!! [-(
η μονη περιπτωση να ορκιστω μη πω τιποτα ,ειναι να με πας σ'ενα μερος σου μια φορα !! :grin:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό θεοδωροςαρωνης1980 » 27 Ιούλ 2016, 22:53

7 το απόγευμα me 8:30 .... Λιγο πριν τη δυση . Οταν η ωρα ειναι η σωστη 3 βουτιες αρκουν . Πιο πισω απο τις μικρες εκοβαν βολτα οι τορπιλες των 4+ κιλων αλλα δεν ειχαν καμια ορεξη να πεθανουν ... Δε πειραζει καλα και αυτα ...

Εικόνα
θεοδωροςαρωνης1980

Νέα δημοσίευσηαπό PanEx » 28 Ιούλ 2016, 08:45

Μόνο καλά;; :hello:
Mη πιστεύεις όσα γράφονται στα φόρουμς.....
Άβαταρ μέλους
PanEx
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό .spiros. » 28 Ιούλ 2016, 10:03

μαχιμα πατωματα... ματωμενα κ χυμα ο εξοπλισμος .... μονο θαλασσα που δεν μυριζουμε :)
ωραια ψαρια αδερφε ...!!! :hello:
Άβαταρ μέλους
.spiros.

Νέα δημοσίευσηαπό ghost3000 » 28 Ιούλ 2016, 10:21

πολυ ωραια!!! :hello:
ghost3000--------'--
Άβαταρ μέλους
ghost3000

Νέα δημοσίευσηαπό KOSTAS STI » 28 Ιούλ 2016, 11:41

μπράβο ρε Θοδωρη !! :thumbsup:
Θελω το αυτοκινητο μου γρηγορο,την γυναικα μου καυτη και την μπυρα μου παγωμενη !!!
Άβαταρ μέλους
KOSTAS STI

Νέα δημοσίευσηαπό θεοδωροςαρωνης1980 » 29 Ιούλ 2016, 08:08

Ναστε καλα αδερφια . Εχουν μπει συναγριδες . Και μιλαμε για πολλες !!! Ειναι νευρικες και ριχα και φοβαμαι οτι πρεπει να ειναι τα αυγομενα ψαρια του '' Μαιου ''
θεοδωροςαρωνης1980

Νέα δημοσίευσηαπό stelarasA'MAK » 29 Ιούλ 2016, 10:45

θεοδωροςαρωνης1980 έγραψε:Ναστε καλα αδερφια . Εχουν μπει συναγριδες . Και μιλαμε για πολλες !!! Ειναι νευρικες και ριχα και φοβαμαι οτι πρεπει να ειναι τα αυγομενα ψαρια του '' Μαιου ''

Μπα.
Τα αυγωμενα ψάρια είναι ήρεμα.
Μάλλον τίποτα μπουκαλαρεοι τις προγκηξανε και αναγκάστηκαν να...ξενερωσουν.
Life is either a daring adventure or nothing..- Helen Keller
Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

Νέα δημοσίευσηαπό Cesar2gr » 29 Ιούλ 2016, 16:20

Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω δυστυχώς οι συναγρίδες είναι υπερβολικά μικρές. Τουλάχιστον έτσι φαίνονται στα δικά μου μάτια.
Πέραν της ηθικής και νομικής άποψης του θέματος τρομάζεις και κάνεις δύσπιστα και τα μεγάλα ψάρια του κοπαδιού μιας και τα μαθαίνεις στο να σε αποφεύγουν .Εστιάσου στα μεγάλα ψάρια και απέφευγε να κάνεις βολές σε τόσο μικρά ψάρια .Πιστεύω ότι θα σου δώσουν την ευκαιρία για βολή αργά η γρήγορα .
:hello:
Follow me in
Άβαταρ μέλους
Cesar2gr

Νέα δημοσίευσηαπό fotisdra » 29 Ιούλ 2016, 17:11

Μην δινεις σημασια θοδωρη εισαι δυναμη
Οποιος κατουραει στην θαλασσα το βρησκει στο αλατι
fotisdra

Νέα δημοσίευσηαπό θεοδωροςαρωνης1980 » 29 Ιούλ 2016, 23:10

Cesar2gr έγραψε:Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω δυστυχώς οι συναγρίδες είναι υπερβολικά μικρές. Τουλάχιστον έτσι φαίνονται στα δικά μου μάτια.
Πέραν της ηθικής και νομικής άποψης του θέματος τρομάζεις και κάνεις δύσπιστα και τα μεγάλα ψάρια του κοπαδιού μιας και τα μαθαίνεις στο να σε αποφεύγουν .Εστιάσου στα μεγάλα ψάρια και απέφευγε να κάνεις βολές σε τόσο μικρά ψάρια .Πιστεύω ότι θα σου δώσουν την ευκαιρία για βολή αργά η γρήγορα .
:hello:

Στην πρωτη βουτια τα μεγαλα ψαρια εμειναν πισω και ηρθαν 2-3 του κιλου ... Δεν εριξα μηπως ερθουν οι μεγαλες αλλα τιποτα . Στη δευτερη βουτια ηρθαν τα μαγιατικα και πηρα 1 . 3η βουτια ειδα ενα ροφακο 2κιλο . Ημουν εκει και εκει . Τελικα τον αφησα . Στις επομενες βουτιες ηρθαν κοπαδια απο 10-15 ψαρια την φορα ( συναγριδες ) οπου ηταν ολες απο 500 εως 1500γρ . Πηρα 2 ψαρια απο μια παρεα 30-40 ατομων . Μεγαλες δεν επαιζαν και δεν νομιζω 2 μικρες απο 40 ψαρια να εκανε ζημια . Επισης τωρα τελευται εχω παρατηρησει 2 πραγματα

1) Πολλα ψαρια μου φαινονται μεγαλυτερα και κοντα μου ενω τελικα ειναι μικροτερα και ποιο μακρια
2) Εχω πετυχει πολλες συναγριδες στα ριχα . Ειτε πολυ πρωι ειτε στο σουρουπο . Τα ψαρια δεν ερχονται με τιποτα ενω δοκιμαζω τα παντα . Αρκετα ρηχα ( πανω απο τα 10μ ) και ειναι παρα πολυ νευρικα

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
θεοδωροςαρωνης1980

Νέα δημοσίευσηαπό Cesar2gr » 30 Ιούλ 2016, 05:38

Δοκιμασε να βαλεις τον ηλιο πλατη.Κατέβαινε με διαγωνια βουτιά και οχι καθετα, μην κανεις ήχους.Μην ριχνεις σε αλλα θηράματα.Αφιέρωσε ενα ψαρεμα στο να παρεις μια μεγάλη.Πιθανόν τα μεγαλα ψαρια βγαίνουν πιο αργα.Δοκιμασε να πας στον τοπο κατα τις 10-11 .Σε καθε περίπτωση τα ψαρια εκει γυρω βρίσκονται.Οσο για το 1) να εισαι σίγουρος οτι συμβαίνει σε όλους μας :hello:
Follow me in
Άβαταρ μέλους
Cesar2gr

Νέα δημοσίευσηαπό CARPENTER » 30 Ιούλ 2016, 19:02

θεοδωροςαρωνης1980 έγραψε:Φιλε πιστευω οτι σιγα σιγα μετα απο αρκετες μαλακιες που εχω κανει στο νερο αρχιζω και ωριμαζω σαν ψαρας . Αναζηταω το συναισθημα που σου δινουν αυτα τα ψαρια και πλεον εχω αποβαλει την αναγκη να πεσω στο νερο και να αρχισω να ντουφεκαω οτι εχει λεπια .... Προτιμω να γυρισω αψαρος ... Η θαλασσα ξερει . Βλεπει , κρινει και ανταμοιβει αυτους που την σεβονται και την προσεχουν . Καλες βουτιες και καλες αναδυσεις σε ολους μας.

Ωραίος ρε παλληκάρι ..........................................

=D> =D> =D>
Η καμήλα δε κοιτάει ποτέ τη καμπούρα της.

Δείτε τη δουλειά μας στο Facebook.

Lillisbros Furniture

Υιοί Στεφ. Λιλλή ΟΕ
Άβαταρ μέλους
CARPENTER

Νέα δημοσίευσηαπό θεοδωροςαρωνης1980 » 31 Αύγ 2016, 20:16

Eλπιζω να περασατε ολοι καλα στις διακοπες και ελπιζω αυτοι που ακομα τεμπελιαζουν να περνανε ομορφα με τις παρεες τους . Εμεις εδω στο νησι δουλεια καθε μερα κανονικα και οποτε βρουμε λιγο χρονο κανουμε και καμια βουτια . Καλη συνεχεια και καλες αναδυσεις

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
θεοδωροςαρωνης1980

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ψαρέματα και τεχνικές

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: ant33, ΑΘΗΝΑ-ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ, fiesta1420, mojo, sparos, tapethana, thodoris981 και 25 επισκέπτες