• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Kαλο μηνα και καλο καλοκαιρι απο Κερκυρα

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος

Re: Kαλο μηνα και καλο καλοκαιρι απο Κερκυρα

Νέα δημοσίευσηαπό θεοδωροςαρωνης1980 » 02 Ιουν 2016, 23:47

Ναστε καλα παιδια αλλα πανω απο ολα να ευχαριστησουμε τη μανα θαλασσα γιαυτα τα δωρα μου μας εδωσε
θεοδωροςαρωνης1980

Νέα δημοσίευσηαπό katsanos » 03 Ιουν 2016, 10:03

john avgos έγραψε:
θεοδωροςαρωνης1980 έγραψε:
ghost3000 έγραψε:=D>
Ωραια ψαριά !παντα τέτοια !
Φαντάζομαι ο ροφός χτυπήθηκε με το καινούριο όπλο ! :clap:

Νασαι καλα φιλε . Ο ροφος χτυπηθηκε με ενα picasso elite forma 105 με 7αρα και 2 χ 16 . Δυστηχως εχασα αλλον εναν σχεδον ιδιο μεσα απο τα χερια μου διοτι το 110 που κρατουσα με 6.5 και ενα απο τα δυο 16αρια λαστιχα ( ενα οπλισμενο και ενα αναμονη ) δεν τον περασε ολοκληρο και το ψαρι κατα την αναδυση μου εφυγε πανω απο τη βεργα και δεν βρεθηκε ποτε..... ελπιζω να μην ηταν τραυματισμενος σοβαρα και να την γλητωσει . Για την ιστορια ο πρωτος χτυπηθηκε στα 5.5μ και ο δευτερος σε ενα χαρακι στα 16

ε εαν ειχες παρει και αυτον τοτε ή θα ειχες και τριτο φιλο μαζι σου ή θα ξεπερναγες το οριο κατα 6.5 κιλα!!

Ρε παιδιά ας χαλαρώσουμε λίγο...μια χαρά νόμιμη είναι η ψαριά ο νόμος λέει πέντε κιλά και ένα άτομο από την οικογένεια των ροφοειδών!
Θοδωρή πιο πρόγραμμα είναι αυτό στο κινητό με τους χάρτες?
Ωραία ψάρια! :good:
Αλέξανδρος Κατσάνος
Άβαταρ μέλους
katsanos

Νέα δημοσίευσηαπό jimmy » 03 Ιουν 2016, 10:28

Ωραία ψαριά μπράβο σας! :)

katsanos έγραψε: Ρε παιδιά ας χαλαρώσουμε λίγο...μια χαρά νόμιμη είναι η ψαριά ο νόμος λέει πέντε κιλά και ένα άτομο από την οικογένεια των ροφοειδών!

Ο νόμος λέει 5 κιλά ψάρια και κεφαλόποδα ή ένα ροφοειδές μεγαλύτερο από 5 κιλά, όχι και ένα ροφοειδές!
Καλύτερα να ξέρεις τον εχθρό σου παρά τον φίλο σου… Jim The Best !!!® © 2017
Άβαταρ μέλους
jimmy

Νέα δημοσίευσηαπό θεοδωροςαρωνης1980 » 03 Ιουν 2016, 10:43

Στο φιλο που με ρωτησε για το προγραμμα ... Ειναι το navionics κατεβασμενο σε iphone με αγορασμενους εναντι 16 ευρω το χρονο τους ναυτικους χαρτες της μεσογειου ( ιδιοι ακριβως με τους χαρτες των πανακριβων gps πχ lowrance , furuno ktl)

Tωρα οσον αφορα τα ψαρια επειδη εχει αρχισει και γινεται κουραστικη η ολη συζητηση και βγαζει πολλα κομπλεχ και με κουραζει θα πω τα εξης και μαλλον θα βγω και απο το φορουμ τελειως

1) Γνωριζετε οτι υπαρχουν ατομα αρκετα που σε μια μερα μπορει να βγαλουν 20 και 30 κιλα ψαρια και παρολα αυτα τα κρηβουν . Αναιβαζουν μια φωτο απο ενα ροφο και το παιζουν καθολα νομιμοι . Εγω για το καλο και για αρχη της σαιζον επελεξα να γιορτασω μαζι σας την εναρξη της σαιζον και να μοιραστω μαζι σας ΟΛΗ την ψαρια και οχι πχ ΜΟΝΟ το ροφο

2) Ο νομος μου επιτρεπει 5κιλα ψαρια στο συνολο η ενα ψαρι απεριοριστο . Θα μπορουσα δηλαδη καθε μερα να αφαιρω απο την θαλασσα 5 κιλα αρα 35 κιλα τη βδομαδα. Εγω μπορω και βουταω μια φορα την βδομαδα . Πιστευετε οτι αμα κανω ( εστω και παρανομα ) μια ψαρια των 10 κιλων προκαλω ζημια στη θαλασσα ?? Δεν ειναι καλυτερα απο το να βγαζω καθε μερα απο 5 ?

3) Τα ψαρια ειναι με συντροφικο ψαρεμα σε ενα σκαφος . Ο φιλος εβγαλε ολα τα λιανα ( περιπου 6 κιλα μαζι με τις κολοχτυπες ) και εγω εβγαλα ενα ροφο . Το προβλημα σας και η παρανομια που ακριβως βρισκετε ????
θεοδωροςαρωνης1980

Νέα δημοσίευσηαπό jimmy » 03 Ιουν 2016, 10:51

Το πιο πάνω σχόλιό μου ήταν για τον συνάδελφο που ενδεχόμενος να έκανε λάθος στην σύνταξη της πρότασης και αντί για το "ή" να έβαλε το "και".

Φίλε Θοδωρή, μου επιτρέπεις το φίλε, μην προσπαθείς να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας. Μια χαρά ψαριά κάνατε!
Καλύτερα να ξέρεις τον εχθρό σου παρά τον φίλο σου… Jim The Best !!!® © 2017
Άβαταρ μέλους
jimmy

Νέα δημοσίευσηαπό θεοδωροςαρωνης1980 » 03 Ιουν 2016, 10:55

φιλε μου jimmy . Δεν προσπαθω να αποδειξω τιποτα . Ουτε βαθυτης ειμαι ουτε κανουμε τετοιες ψαριες συχνα .... Ειπα μες στη χαρα μου να τα μοιραστω μαζι σας και εδω σε λιγο θα μου στειλουν το λιμεναρχειο να με γραψει .... Πολυ απλα δεν θα ξαναναιβασω τιποτα η θα διαγραφω τελειως ωστε να μη χαλαω την ζαχαρενια των '' νομιμων '' και '' οικολογων '' του φορουμ.
θεοδωροςαρωνης1980

Νέα δημοσίευσηαπό .spiros. » 03 Ιουν 2016, 11:06

πολυ ομορφη ψαρια .... μπραβο φιλε ! ελπιζω να το ευχαριστηθηκες !
Άβαταρ μέλους
.spiros.

Νέα δημοσίευσηαπό θεοδωροςαρωνης1980 » 03 Ιουν 2016, 11:18

Το ευχαριστηθηκα οσο τιποτα αλλο . Παρεα με το ζευγαρι μου .... με ενα φουσκωτακι που εχανε αερα και εμπαζε νερα περασαμε σχεδον 10 ωρες μεσα στη θαλασσα . Ξυπνησαμε τις 5 , το ριξαμε τις 7 και ψαρευαμε μεχρι τις 5 το απογευμα . Τι καλυτερο μπορεις να ζητησεις ?
θεοδωροςαρωνης1980

Νέα δημοσίευσηαπό VAG81 » 03 Ιουν 2016, 15:44

ωραιος ο φιλος =D> =D>
VAG81

Νέα δημοσίευσηαπό CARPENTER » 03 Ιουν 2016, 23:46

Είστε ωραίοι ........................................

=D> =D> =D>

Για δε μαζεύεται λίγο το πολεμικό να είστε και ποιο σίγουροι ....................

:hello:
Η καμήλα δε κοιτάει ποτέ τη καμπούρα της.

Δείτε τη δουλειά μας στο Facebook.

Lillisbros Furniture

Υιοί Στεφ. Λιλλή ΟΕ
Άβαταρ μέλους
CARPENTER

Νέα δημοσίευσηαπό θεοδωροςαρωνης1980 » 04 Ιουν 2016, 08:43

CARPENTER έγραψε:Είστε ωραίοι ........................................

=D> =D> =D>

Για δε μαζεύεται λίγο το πολεμικό να είστε και ποιο σίγουροι ....................

:hello:

Νασαι καλα φιλε . Δυστηχως λογο ηλικιας και φθορας εχει ξεπερασει το σημειο μαζεματος . Μεχρι περσυ μας εβγαζε ενα ολοημερο χωρις να κλαταρει. Φετος γαμωτο χειρωτερεψε . Σε λιγες μερες θα εχω τελειωσει με 5.50 φοστ μου και την 115 οποτε '' ΦΥΓΑΜΕ ΓΙΑ ΙΤΑΛΙΑ '' χαχαχα
θεοδωροςαρωνης1980

Νέα δημοσίευσηαπό sparos » 04 Ιουν 2016, 09:45

ωραιος ο φιλος !

φανταστικη ψαρια
sparos

Νέα δημοσίευσηαπό Andtrds » 04 Ιουν 2016, 10:12

Καλημέρα πατριώτη!
Άψογος
www.facebook.com/gardelades
Andtrds

Νέα δημοσίευσηαπό θεοδωροςαρωνης1980 » 04 Ιουν 2016, 12:05

Ναστε καλα παιδια . Σε λιγο φευγω με ενα απιστευτο ψαροντουφεκα και μεγαλο δασκαλο με το ωκεανικ του και παμε για στειρες κατω απο τα 25.... ελπιζω το βραδυ ναχουμε κανα ωραιο ψαρακι να σας δειξω . Καλημερα σε ολη την παρεα.
θεοδωροςαρωνης1980

Νέα δημοσίευσηαπό stelarasA'MAK » 04 Ιουν 2016, 18:34

Καθόλου παράνομα!!!Μία χαρά,καλοφαγωτα...τόσο ρηχά ο ροφός...αυτά είναι μέρη!!!!
Η συναγριδα θέλει τρόπο,το λαβράκι θέλει τοπο....
Άβαταρ μέλους
stelarasA'MAK

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ψαρέματα και τεχνικές

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: alexaras, dottmicalis, gpet78, Gymnosaliagas, kostas k, mojo, MSNbot Media, munk, nemesis, thanasis28, tseligas, xareas και 13 επισκέπτες