• Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση
  • Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

ΣΥΝΑΓΡΙΔΕΣ ΤΟΥ ΓΕΝΑΡΗ & more...

Ψάρια,ιστορίες καί τρόποι ψαρέματος

Re: ΣΥΝΑΓΡΙΔΕΣ ΤΟΥ ΓΕΝΑΡΗ & more...

Νέα δημοσίευσηαπό tsaounlee » 22 Φεβ 2018, 15:54

Ωχ δεν πρόλαβα να δω τι έγραψε ο παρτάκιας!!

Ακόμα ένα κακό της δουλειάς.

Το κέρατο μου μέσα...

Για τα παιδάκια μου εγραψε?
Ε?

Πειτε ρε!

Α τον παλιοκοκοβιο!!
Αγαπάω Πτηνό.
Άβαταρ μέλους
tsaounlee
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό mojo » 22 Φεβ 2018, 16:50

Ουτε γω δε προλαβα
Αλλα στανταρ για τα παιδακια σου.
ELEOS έγραψε:εγω συμπεριφερομαι οπως μου συμεριφερονται... το ξερουν ολοι οσοι με εχουν γνωρισει αλλωστε!!!

Αααα φιλε , ολα κ όλα μη λες ψεμματα.
Τοσες φαπες εχεις εισπράξει απο διαφορους αλλα απ οτι εμαθα δεν εδωσες ποτε σε κανενα.
Ουτε καν οταν εφαγες τη ροχαλα απ τον αλλον στη μαπα δεν αντέδρασες! Γιατι;;;σαλιο δεν εχεις;
Να λεμε αληθειες...

Να δω ποσο ακομα θα τον εκρατησετε στο φορουμ. Αμα σας λειπει, θα βρουμε μια ακρη.
Μπορουμε πχ να τον κανουμε καραγκιοζάκι μαζι με τ αλλα και να τον επεταμε μεσ τα σχολια που κ που κ να γελαμε
Άβαταρ μέλους
mojo

Νέα δημοσίευσηαπό ELEOS » 22 Φεβ 2018, 19:26

mojo έγραψε:Ουτε γω δε προλαβα
Αλλα στανταρ για τα παιδακια σου.
ELEOS έγραψε:εγω συμπεριφερομαι οπως μου συμεριφερονται... το ξερουν ολοι οσοι με εχουν γνωρισει αλλωστε!!!

Αααα φιλε , ολα κ όλα μη λες ψεμματα.
Τοσες φαπες εχεις εισπράξει απο διαφορους αλλα απ οτι εμαθα δεν εδωσες ποτε σε κανενα.
Ουτε καν οταν εφαγες τη ροχαλα απ τον αλλον στη μαπα δεν αντέδρασες! Γιατι;;;σαλιο δεν εχεις;
Να λεμε αληθειες...

Να δω ποσο ακομα θα τον εκρατησετε στο φορουμ. Αμα σας λειπει, θα βρουμε μια ακρη.
Μπορουμε πχ να τον κανουμε καραγκιοζάκι μαζι με τ αλλα και να τον επεταμε μεσ τα σχολια που κ που κ να γελαμε

μαλλον εισαι βαθεια νυχτωμενος κουκλιτσα μου η δεν στα ειπανε καλα!! χαχααχχαχααχ
εισαι τοσο ρομπα που οταν με δεις απο κοντα παλι πι....ς θα κανεις και θα κλαψουριζεις!!! :lol: :lol:
ELEOS

Νέα δημοσίευσηαπό Greek-Blue » 22 Φεβ 2018, 19:34

Εντάξει παλικάρια..πολλή αντρίλα all over..
Θα κάτσω εγώ να με δείρετε όλοι μαζί που είμαι και φλωράκος..
Τώρα όμως..μπορούμε να σταματήσουμε αυτά τα μικρά? Το ζητάω σαν προσωπική χάρη και από τους 3.
Ας μιλήσουμε για ψάρεμα..
Συνεχίζω να πιστεύω πως είστε και οι 3 καλά παιδιά μιας και είχα την ευκαιρία να σας γνωρίσω αυτοπροσώπως και δεν καταλαβαίνω...
Άβαταρ μέλους
Greek-Blue

Νέα δημοσίευσηαπό tsaounlee » 22 Φεβ 2018, 19:36

ELEOS έγραψε:αν με δει απο κοντα σκυμμενος θα φυγει.... τωρα το κεφαλι θα ειναι σκυμμενο η η μεση... δεν ξερω!!!

Χμμμμμ....
Ενδιαφέρουσα τοποθέτηση.
Τώρα την είδα!

Αν εννοείς ότι θα φάω μάπες, έχουμε να κάνουμε με απειλή κατά της σωματικής μου ακεραιότητος!

Αν εννοείς πως θα με θωπεύσεις έχουμε να κάνουμε με σεξουαλική παρενόχληση!

Αν εννοείς και τα δύο έχουμε να κανουμε με μερακλή άνθωπο!!!!

Λες να βγούμε τρίο για ποτάκια?

Ρε μαγιάτικε το ψήνεις?

Edit: Σταματάω για χάρη του Βαγγέλη που είναι ωραίος τύπος.Αν και πήγαινε ωραία η φάση και ανεβάσαμε και λίγο τον τζίρο...
Αγαπάω Πτηνό.
Άβαταρ μέλους
tsaounlee
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό ELEOS » 22 Φεβ 2018, 19:45

tsaounlee έγραψε:
ELEOS έγραψε:αν με δει απο κοντα σκυμμενος θα φυγει.... τωρα το κεφαλι θα ειναι σκυμμενο η η μεση... δεν ξερω!!!

Χμμμμμ....
Ενδιαφέρουσα τοποθέτηση.
Τώρα την είδα!

Αν εννοείς ότι θα φάω μάπες, έχουμε να κάνουμε με απειλή κατά της σωματικής μου ακεραιότητος!

Αν εννοείς πως θα με θωπεύσεις έχουμε να κάνουμε με σεξουαλική παρενόχληση!

Αν εννοείς και τα δύο έχουμε να κανουμε με μερακλή άνθωπο!!!!

Λες να βγούμε τρίο για ποτάκια?

Ρε μαγιάτικε το ψήνεις?

Edit: Σταματάω για χάρη του Βαγγέλη που είναι ωραίος τύπος.Αν και πήγαινε ωραία η φάση και ανεβάσαμε και λίγο τον τζίρο...

μην φοβασαι δεν βαραω γυναικες.... μονος σου θα εσκυβες απο συνηθεια.... ;) ;) ;)

τι να βγω μαζι σου ρε κακομοιρη αχχααχχααχαχααχχαχαχααχαχ μια νυχτα δικια μου ολοκληρη η ζωη σου!!!! :lol: :lol:
εκτος αν παρεις και την ζαχαρουλα μαζι για κουαρτετο!! θα παρω προφυλαξεις μην μου φορτωσετε κανα μουλικο μονο......
ELEOS

Νέα δημοσίευσηαπό sparos » 23 Φεβ 2018, 00:36

Ας πάρει ενα διαχειριστής τα ουσιαστικά ποστ
Και να διασπαστεί το ξεκατίνιασμα
Ειναι κρίμα γιατί έχει ωραία δεδομένα
sparos

Νέα δημοσίευσηαπό mojo » 23 Φεβ 2018, 01:55

Πολυ υπερευαισθητοι γινατε μερικοι.Γιατρε , σπαρε, βαγγελη Ενταξει καναμε και λιγο χαβαλε με τον φαποδέκτη σιγα. Τελος

Εγω παντως εχω μια απορια μαγιατικε.
Μετα , οι επομενοι που πηγαν εκει (φανταζομαι καποιοι γνωστοι σου που μιλησατε) βρηκαν ψαρια;
Άβαταρ μέλους
mojo

Νέα δημοσίευσηαπό spearhunter79 » 23 Φεβ 2018, 02:06

πόστ με τα όλα του!αίμα-σπέρμα σασπένς και ολίγη (από πολλή) ψαρίλα!θα βαζα τίτλο ¨ Ψαρεμα από αληθινούς άντρες¨ :lol:
πέρα απο τη πλάκα,νομίζω και ότι και εγώ δεν θα μπορούσα να σταματήσω σε 2 ψάρια και ειδικά σε μεγάλες του είδους που τις έχω και άχτι απ τις πάμπολες ήττες που έχω φάει (λογικό?)..οπότε καλό θα ήταν να αποφεύγουμε να αφορίζουμε εύκολα λεπτές ηθικά καταστάσεις,επειδή είναι πάρα πολύ δύσκολο για τους κοινούς θνητούς(συντριπτική πλειοψηφία)μα πολύ εύκολο για ανώτερα πνευματικά ανθρώπους..προσωπικά δε βάζω επουδενί τον εαυτό μου μέσα στους δεύτερους αλλά ούτε και στους πρώτους(να τουφεκάω σα να μην υπάρχει αύριο)χωρίς να υπονοώ κάτι για το φίλο του πόστ.ωραία ψάρια,καλοφάγωτα φίλε με καλή παρέα,μόνο την επόμενη φορά,σε παρόμοια περίπτωση,κάνε την υπέρβαση και χτύπα ένα λιγότερο! :hello:
spearhunter79

Νέα δημοσίευσηαπό sotosle » 23 Φεβ 2018, 15:48

Από τα καλύτερα βίδεο που παίζουν στο ίντερνετ μεγάλε!!! και πολύ σπάνιο ρε μόρτη για γενάρη!! πάντα τέτοια!
sotosle

Νέα δημοσίευσηαπό gpet78 » 23 Φεβ 2018, 16:46

Το συμπέρασμα ποιο είναι τελικά; Ο Δημήτρης ήθελε να μοιραστεί αυτή την ιδιαίτερη εμπειρία μαζί μας και έφτιαξε, αυτό το ποστ, οι περισσότεροι αναγνώρισαν την ιδιαιτερότητα του βίντεο, αρκετοί μεταξύ των οποίων και εγώ είπαν ότι αν βρίσκονταν σε αντίστοιχη κατάσταση πάνω κάτω το ίδιο θα έκαναν, άλλοι έκαναν μια κριτική για την δόση υπερβολής που υπήρχε κάτι που είναι αποδεκτό αλλά από εκεί και πέρα υπήρχαν και τα λίγα ποσταρίσματα κάποιων που ήταν πολύ επιθετικά και ξεπερνούσαν τα όρια μιας απλής κριτικής που είναι θεμιτό και λογικό να υπάρχει. Τελικά όμως είναι αυτά τα λίγα επιθετικά ποσταρίσματα που πιθανόν να αφήσουν σε αυτόν που κάνει το αρχικό ποστάρισμα μια πικρή γεύση, έτσι χάθηκαν και θα χάνονται πολλά ποσταρίσματα και μέλη που είχαν να δώσουν πολλά με τις εμπειρίες που μοιράζονταν μαζί μας. Αν κρίνω από την ψύχραιμη αντιμετώπιση που έχει δείξει ως τώρα ο Δημήτρης θα συνεχίσει να μοιράζεται και να συμμετέχει ενεργά στο φορούμ είναι πολλοί άλλοι όμως που έχουν στραβώσει και έχουν ξεκόψει. Θεωρώ ότι το ποιο βασικό κομμάτι του φόρουμ η ενότητα "Ψαρεματά και τεχνικές" έχει ατροφήσει σε ανησυχητικό βαθμό, ενώ υπερδιογκώθηκαν οι ενότητες "Χαλαρά" και "Εξοπλισμός" σε σημείο που απορώ πως γίνεται να έχει κανείς όρεξη να μοιράζεται τεχνικά θέματα ή ανησυχίες / απορίες για τον εξοπλισμό (πολύ χρήσιμο και καλά κάνουν) ή να λένε το "κοντό τους και το μακρί τους" στην ενότητα χαλαρά (αυτό δεν μου αρέσει προσωπικά) και τελικά να μην έχουν ποτέ την όρεξη να ποστάρουν και να μοιραστούν μια όμορφη ψαριά ή μια ξεχωριστή εμπειρία που είχαν στη θάλασσα. Θα είχε ενδιαφέρον να γίνει ένα στατιστικό από του διαχειριστές αν βρουν χρόνο με ένα γράφημα για την εξέλιξη της ενότητας ψαρέματα τεχνικές σαν αριθμός τοπικ-θεματα / ανα έτος από την έναρξη του φόρουμ μέχρι σήμερα. Για να μην βγάζω όμως τον εαυτό μου απέξω σκέφτομαι και εγώ να αρχίσω να ποστάρω γιατί έχουν αυξηθεί επικίνδυνα στο φόρουμ το είδος που αποκαλώ ψαροντουφεκάδες του πληκτρολογίου σε βάρος των αληθινών ψαροντουφεκάδων και αυτό τελικά κάνει πιο φτωχό το φόρουμ.
Άβαταρ μέλους
gpet78

Νέα δημοσίευσηαπό magiatiko!!! » 23 Φεβ 2018, 19:22

mojo έγραψε:Εγω παντως εχω μια απορια μαγιατικε.
Μετα , οι επομενοι που πηγαν εκει (φανταζομαι καποιοι γνωστοι σου που μιλησατε) βρηκαν ψαρια;

Νομιζω η ερωτηση σου εχει απαντηθεί από εμενα σε εκεινη την ''εκτενη'' αναλυση που εκανα,
όταν εγραψα ότι εκανα αλλα 4 ψαρέματα ακομα στο επιμαχο κομματι με τα αποτελέσματα που ανεφερα.
Αν ωστόσο ρωτας αν βουτηξαν επομενοι που ν μοιραστηκα την πληροφορια μαζι τους στο κομματι αυτό,
θ απαντησω όχι ακομα...ο Αντωνακης είναι σχεδόν αβρεχτος 2 μηνες τωρα.
Εκτος αν ηθελες ν βγαλω ντελαλη κ ν το πω σε ολο τον κοσμο :P
spearhunter79 έγραψε:.....την επόμενη φορά,σε παρόμοια περίπτωση,κάνε την υπέρβαση και χτύπα ένα λιγότερο! :hello:

θ κανω μια προσπαθεια για όλα τα παιδια που το ζητήσανε εδώ μεσα οκ...
για την ακριβεια αν ποτε ξανατυχει(θεωρω ότι αυτά τα πραγματα γινονται μια στο τετράκις δισεκατομμυριο)
θ γραψω ένα πλανο με ψαρι ν ερχεται μπροστα στη βεργα χωρις ν πατησω σκανδαλη.
Κ θ λεω μετα : ''επιασα 5 συναγρίδες.4 της φωτογραφιας κ μια του βιντεο''
gpet78 έγραψε:...... Τελικά όμως είναι αυτά τα λίγα επιθετικά ποσταρίσματα που πιθανόν να αφήσουν σε αυτόν που κάνει το αρχικό ποστάρισμα μια πικρή γεύση, έτσι χάθηκαν και θα χάνονται πολλά ποσταρίσματα και μέλη που είχαν να δώσουν πολλά με τις εμπειρίες που μοιράζονταν μαζί μας. Αν κρίνω από την ψύχραιμη αντιμετώπιση που έχει δείξει ως τώρα ο Δημήτρης θα συνεχίσει να μοιράζεται και να συμμετέχει ενεργά στο φορούμ είναι πολλοί άλλοι όμως που έχουν στραβώσει και έχουν ξεκόψει......

Ταυτιζομαστε στον τροπο σκεψης εδω...
Το φορουμ ειναι αληθεια,εχει πολυ καιρο που εχει πεσει κατακορυφα..
πολυς κοσμος σταματησε ν ποσταρει...ο Χριστοδουλακης ευθυνεται σε μεγαλο βαθμο καθως εχει τα περισσοτερα kills.
αλλα δε φταιει μονο αυτος.Αναλογη ευθυνη εχουν κ τα μελη που τους επιτιθεται(κ επιτιθεΝΤΑΙ).
Ακομα πχ δεν εχω ουσιαστικα καταλαβει γιατι σταματησε ν γραφει ο bluediver μετα το κραξιμο του Χριστοδουλακη!
Τεσπα , θελει πολυ αναλυση κ συζητηση αυτο κ ισως δεν ειναι του παροντος(σιγουρα δεν ειναι συζητηση για αυτο το ποστ)
Ν σου πω την αληθεια σκεφτομουν ΠΟΛΥ καιρο τωρα ν σηκωσω ενα ερωτημα
γιατι δε γραφει ο κοσμος πλεον αλλα υπεθεσα οτι θ πατωνε-
με την εννοια οτι δε θ εμπαιναν τα μελη στον κοπο ν συμμετασχουν, καθως συνειδητα σταματησαν ν γραφουν κ απεχουν.
χεστηκα για τις σελιδες.
Απο την στιγμη που μου συστησανε το φορουμ κ γραφτηκα, καθημερινα εμπ1 με χαρα κ παντα διασκεδαζα.
Το αισθανομουνα πολυ οικειο ρε παιδι μου,σαν το σπιτι μου που λενε.
Αυτος ειναι κ ο λογος που συνεχισα ν συνεισφερω με ποσταρισματα,αυτος κ ο λογος που δημοσιευσα αυτό το βιντεο(κ αλλα).
Ν περασει καλα ο κοσμος κ ν σηκωσουμε το φορουμ λιγο ψηλοτερα.Το ιδιο βεβαια παρατηρω κανουν καποια λιγα μελη ακομα.
Τι τα θες?

Κλεινοντας ν απαντησω στον Μυκονιατη της καρδιας μας...
δεν ειχα ποτε ανασφαλειες,ουτε υπεροψια για το ποιος ειμαι κ σαν ανθρωπος κ σαν λιμενικος αδελφε..
ΔΕ το ξερεις εσυ οκ...Εγω το λεω
Κ ν σε ''βοηθησω'' στο σχολιο σου κ ν σου πω, πως δεν ειμαι ουτε καν μια τριχα
ουτε απο τα δικα σου ουτε απο τα δικα μου...είμαι κατι που προσεγγιζει το τπτ καθως
υποθετω βλεπεις με ασφαλεια, πως κ οι δυο ξυριζομαστε ετσι?
if u know what i mean!
...όπως φυλάει το στήθος μου τους χτύπους της καρδιάς μου,όπως φυλάει ο βουτηχτής την τελευταία πνοή....(ΥΠΟΓΕΙΑ ΡΕΥΜΑΤΑ)
Άβαταρ μέλους
magiatiko!!!

Νέα δημοσίευσηαπό PanEx » 23 Φεβ 2018, 23:32

Παλικάρια, το φόρουμ δεν είναι κατευθυνόμενο και ούτε πρέπει να γίνει.

Όποιος περνάει καλά μένει και γράφει όποιος δεν περνάει καλά βρίσκει να κάνει κάτι άλλο που να τον ευχαριστεί.
Το λέω με την καλή διάθεση,μην παρεξηγηθώ,.. :)

Πιστεύω πως δεν μπορείς (ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ)να το οδηγήσεις σε μια κατεύθυνση.

Περνάς από το καφενείο, είναι τα φιλαράκια σου τα λέτε,την βρίσκεις, ξαναπερνάς.

Αν βλέπεις πως οι πιο πολλοί που έχουν μείνει δεν σε γεμίζουν περνάς σπάνια ή και καθόλου.
Δεν έχει νόημα να μαζεύει κόσμο ο καφετζής για να μείνει το μαγαζί ανοιχτό.
Να πετάξει τα σκουπίδια που ενοχλούν, έξωναι,.είναι δουλειά του.
Mη πιστεύεις όσα γράφονται στα φόρουμς.....
Άβαταρ μέλους
PanEx
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό tsaounlee » 24 Φεβ 2018, 00:13

Ναι ρε Πάνο!

Έτσι ακριβώς είναι.

Εγώ, ας πούμε, το βρίσκω πολύ καλύτερο το καφενείο σου!
Παλιά( 6-7 χρόνια πριν) μου ανέβαινε η πίεση πολύ συχνά.
Τώρα σπανίως.
Αλλά και αυτο δεν λέει κάτι.
Δική μου οπτική.
:hello:
Αγαπάω Πτηνό.
Άβαταρ μέλους
tsaounlee
Site Admin

Νέα δημοσίευσηαπό pda » 24 Φεβ 2018, 01:00

Σε κάθε βίντεο που τιθετα θέμα υπερψαριάς, ήθους, σεβασμός στην φύση κ.λ.π κάνω στο ευατο μου το εξείς απλό ερώτημα:

"Αν όλοι οι ψαράδες ήταν και συμπεριφερόντουσαν σαν το magiatiko (το αναφέρω λόγω του οτι ειναι δικο του το βιντεο)...θα νευρίαζες; θα ένοιωθες οτι η θάλλασα ειναι σε κακά χέρια; Οτι ετσι οπως παμε θα καταλήξουμε να βλέπουμε μόνο πέτρες;"

Η απαντηση που παιρνω είναι ΟΧΙ και βγαινει τόσο αβιαστα όσο αβιαστα θα εβγαζε στο 5λεπτο το magiatiko την αποφαση για κληση η όχι σε κάποιον στην γλυστρα.
Αντίθετα με πολύ πιο προσεκτικά μονταρισμένα βιντεο, με 1 ή 2 ροφούς να φαινονται απο 10 νοματέους, έχω τρομάξει στο τι μπορει να κάνουν οι πρωταγωνιστές ουφ κάμερα.

Υ.Γ. Οσο και αν φαινεται βιαστικό το συμπερασμα, η πρωτη εντύπωση ειναι πάντα η αληθινή. πόσο μάλλον οταν δεν ειναι η πρωτη εντυπωση.
Ωραίο βίντεο, ωραίες τουφεκιές, case closed!!!
Άβαταρ μέλους
pda

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ψαρέματα και τεχνικές

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: apalos, cpandis, dottmicalis, SpiritCrusher και 26 επισκέπτες